Diyete basliyoruz bayanlar 70 den 50 ye dusmek icin varim, ya siz???

kizlarr hepiniz hosgeldiniz, o halde hemen yarin baslayalim ne dersiniz?
Ben bugunu felaket kapattim, cok uzgunum. Daha bundan 3-2 ay once oyle bir azim ve hirs vardi ki bende, kimse beni durduramiyordu, ama simdi kendime engel olamiyorum. Ye ye sonrada pismanlik duyuyorum, cok kotuyum.

Yarin fazla bir sey yememeye gayret gostericem (gerci son zamanlarda hep ayni seyi soyluyorum kendime ama, gunun sonunu tahmin ediyorsunuzdur herhalde)
bir de kirazli form cayi aldim, bakalim ne ise yariyacak (gerci agiz boyle lopur lopur yemeye devam ederse zayiflama cayi napsin)

Eger sizde benimle baslamak isterseniz belki yeniden bir hirs azim gelir insallah. En azindan yalniz olmam, bu yola birlikte basladik diye pes etmem hemen.

Kilo gercekten illet birsey, etrafimdaki citi piti kizlara bakiyorum, birde kendime. Kis ayinda o kadar cok istiyorum ki o kalin elbiselerin altinda bile ipincecik gorunmeyi, karnimi saklamamayi. OF OF!

bende çok yiyorum :KK43: duramıyorum resmen o zaman bugün biraz daha az y,yelim :)

gunaydinlar canim, vallah mecbur artik biryerden baslamamiz lazim yoksa bu gidisimiz gidis degil yani. Artik bir dur deme zamani geldi bence. Bugun elimden geldigince dikkat etmeye calisicam. Zaten sizlerle birlikte yapma isteyim, yalniz olmamis olurum ve biryerde belki krizim tutarsada kizlarla verilmis bir sozumuz var diye yemem belki.
Bugun aksama dogru neler yedimizi yazalim. Birde hangi gun tartilicagiz Cuma gunleri mi, yoksa pazar gunleri mi?

Bol azimler bol hirslar ve basarilar bizlere kizlar!

saol cnm bugünden itibaren abla kardeş başladık bizde hadi hayırlısı bakalım :)) evet kadın doğuma gitti kistleri için bide endokrine gitti çok şükür önemli bi rahatsızlığı çıkmadı ama onlarda kilo vercen diyo verebilse zaten oraya gitmezdi neyse çok zor bi durum bu arada metformin içeren ilaçlar kullanması gerekiyor ama malesef kullanamıyor çok yan etki yapıyor ne yapacağımızı şaşırdık ikimizinde işi masa başı koca gün otur otur haliyle kilolar gitmiyor akşamlarıda fırsat bulup yürüyemiyoruz aslında evde koşu bandı var ama onada binmek içimizden gelmiyor bize biraz hırs lazım irade lazım boşvermişlik var nedense durumlar böyle yanii allah yardım etsin hepimize

canim peki doktor bu ilaclar yerine baska birseyler oneremiyor mu? sadece onu iceren ilac mi kullanmasi gerekiyor?

eger kardesin isterse oda aramiza katilsin, birlikte zayiflamaya calisiris. yada kk'da bir topic daha var pko'lular birlikte zayifliyor diye, o da olabilir.
Rabbim yardimcimiz olsun. Kardesin icinde cok gecmis olsun, Rabbim beterinden korusun insallah

canim peki doktor bu ilaclar yerine baska birseyler oneremiyor mu? sadece onu iceren ilac mi kullanmasi gerekiyor?

eger kardesin isterse oda aramiza katilsin, birlikte zayiflamaya calisiris. yada kk'da bir topic daha var pko'lular birlikte zayifliyor diye, o da olabilir.
Rabbim yardimcimiz olsun. Kardesin icinde cok gecmis olsun, Rabbim beterinden korusun insallah

malesef cnm pkolu olduğu için insülin direncide var metformin içeren ilaçlarla şekeri dengelemesi gerekiyor yoksa resmen tatlı krizine giriyor arada ve işte o zaman olanlar oluyor. onun işyerinde internet yasak ama akşamları evde girse iyi olur aslında olmadı ben ikimizin gelişmeleri yazarım. 2 gün önce 93 kgdı bugün 92,5 çıkmış inşallah öyle devam eder :)) bana gelince bende ekmeği kepek olarak yiyorum son günlerde ama tatlıyı fazla kaçırdım sanırım 2 gündür o yüzden bende henüz bi kilo kaybı yok olsun yinede kararlıyım vericem bende inş. :))

Son düzenleme:
günaydın hanımlar şuan işyerimdeyim sabah evde yaptığım kahvaltımı sizlerle paylaşmak istedim bir dilim kepek ekmeği domates salatalık peynir zeytin bide haşlanmış yumurtayla ıhlamur çayı içtim aslında saat 10 gibi yemek için meyveyle ayran alcaktım yanıma ama unuttum yaa neyse öğleden sonra alırım artık. kardeşimin diyetisyeni böyle bi liste yapmıştı ona sizede tavsiyem aralarda bir elmayla ayran için yada bir armut mandalina olabilir. bu diyette patates yasak bezelye mısır bunlarda kalorisi yüksek çok az tüketmek gerek bilginiz olsun

Son düzenleme:
malesef cnm pkolu olduğu için insülin direncide var metformin içeren ilaçlarla şekeri dengelemesi gerekiyor yoksa resmen tatlı krizine giriyor arada ve işte o zaman olanlar oluyor. onun işyerinde internet yasak ama akşamları evde girse iyi olur aslında olmadı ben ikimizin gelişmeleri yazarım. 2 gün önce 93 kgdı bugün 92,5 çıkmış inşallah öyle devam eder :)) bana gelince bende ekmeği kepek olarak yiyorum son günlerde ama tatlıyı fazla kaçırdım sanırım 2 gündür o yüzden bende henüz bi kilo kaybı yok olsun yinede kararlıyım vericem bende inş. :))

Rabbim guc saglik sifa versin canim benim. Insallah dedigin gibi boyle devam eder:KK34:

Bende kalvalti olarak saat 7.00 1 kase misir gevregi+light sut yedim. Baska da birsey yemedim.

Bir de birkac gundur Spor niyetine birkac hareket yapiyorum evde. bildiginiz oturma koltuguna 50x ustune cikip iniyorum (bunu herhalde sandalyede yada merdivende de yapabilirsiniz, ama koltuk bana daha kolay geliyo, en azindan bacaklarimi hareketsiz tutmamak icin bunu yapiyorum)
Birde bir severinde internette izlemistim. Bu da kol sarkmalari icin: Gene bir koltuga ya da bir sandalyeye sirtimizi donup, dizimizi kirip, ellerimizi koltugun oturdugumuz yere koyun (Kendimiz oturmuyoruz, sadece ellerimizi arkadan koltuga ya da sandalyeye koyuyoruz. ve bu sekilde halter ceker gibi vucudumuzu bir asaga dogru ve bir yukari dorgu hareket ediyoruz.
Bir de normal mekik cekiyorum 100x.
Simdilik bu kadar cunku fazlasini yapmak suan icimden gelmiyor, ama firsat buldukca gun boyu mekik cemeye devam edicem.

saat 8 ile 9 arası hafif bir kahvaltıyla güne başlamış bulunuyorum.bebişimi uyutup platesimide yaptım .inşallah devam edicem.

maşallah size hanımlar çok güzel. benim tek sorunum işimin oturarak olması hareketim neredeyse sıfır o yüzdende kilo vermem baya zor bende akşamları koşu bandına binicem bundan sonra evde mekikte varda yapmaya zamanım yok :KK43:

maşallah size hanımlar çok güzel. benim tek sorunum işimin oturarak olması hareketim neredeyse sıfır o yüzdende kilo vermem baya zor bende akşamları koşu bandına binicem bundan sonra evde mekikte varda yapmaya zamanım yok :KK43:

dogru soyluyorsun canim, henuz ben okula gidiyorum fakat hep masa basindayim (yonetici asistani gibi birseye yonelik) butun gun oturuyorum, sonrada insan haraketsiz kaliyor

ben düzenli kahvaltı yapamıyorum okuyorum mecbur sabahları okulda poğça yiyorum hep :KK43:

eskiden bende oyleydim. Ama artik mutlaka kalvalti yapmak icin bile ozel zaman ayirip erken kalkiyorum.

bugunki yediklerim:
sabah ac karnina kucuk bir caybardagin icine cay kasigi ucu ile zencefil ve zerdecal ve biraz limon suyu en sonda ustune ilik su ekleyip ictim.
Ardindan dolu dolu iki su bardagi ilik su
7.00
1 kase misirgevregi+light sut
12.00
16.00
1 tabak salata: marul, domates, salatalik, birazda beyaz peynir (salataya baska hicbirsey eklemedim, ne ya, ne tuz)
ve 1 elma ustune de tarcin ilave ettim.

Bugunluk bu kadar kizlaarrr, insallah sizin gununuz de sagilikli ve iyi gecmistir

eskiden bende oyleydim. Ama artik mutlaka kalvalti yapmak icin bile ozel zaman ayirip erken kalkiyorum.

bugunki yediklerim:
sabah ac karnina kucuk bir caybardagin icine cay kasigi ucu ile zencefil ve zerdecal ve biraz limon suyu en sonda ustune ilik su ekleyip ictim.
Ardindan dolu dolu iki su bardagi ilik su
7.00
12.00
16.00
1 tabak salata: marul, domates, salatalik, birazda beyaz peynir (salataya baska hicbirsey eklemedim, ne ya, ne tuz)
ve 1 elma ustune de tarcin ilave ettim.

Bugunluk bu kadar kizlaarrr, insallah sizin gununuz de sagilikli ve iyi gecmistir
ben süt içemiyorum :KK43:

günaydın hanımlar sabah aç karna tartıldım 59 çıktım malesef henüz giden bişey yok ama gidecek inş. kahvaltımı yazayım size birbuçuk ince dilim kepek ekmeği peynir 3 siyah zeytin domatesli biberli salatalıklı salata tek şekerli ıhlamur çayı2 tatlı kaşığıda kuşburnu marmelatı. dün akşam koşu bandına bindim biraz 70kalori yaktım sözde ama bi değişiklik olmamış. hedefim 50 hanımlar inş. o kiloyu görürüm. bekarken 48-49dum evlenince 53 oldum ve hamile kaldım hamileykende 68i gördüm şuan 59um ideal kilom 50. kardeşimde devam ediyor diyet ve spora o daha düzenli gidiyor şimdilik maşallah diyeyim inş. bozmaz

günaydın hanımlar sabah aç karna tartıldım 59 çıktım malesef henüz giden bişey yok ama gidecek inş. kahvaltımı yazayım size birbuçuk ince dilim kepek ekmeği peynir 3 siyah zeytin domatesli biberli salatalıklı salata tek şekerli ıhlamur çayı2 tatlı kaşığıda kuşburnu marmelatı. dün akşam koşu bandına bindim biraz 70kalori yaktım sözde ama bi değişiklik olmamış. hedefim 50 hanımlar inş. o kiloyu görürüm. bekarken 48-49dum evlenince 53 oldum ve hamile kaldım hamileykende 68i gördüm şuan 59um ideal kilom 50. kardeşimde devam ediyor diyet ve spora o daha düzenli gidiyor şimdilik maşallah diyeyim inş. bozmaz

Gunaydinlar herkese, ben de sabah tartildim ve 56.5 olmusum:KK43:

Canim sakin hemen pes etme, ilkte hemen fayda etmeye bilir fakat hergun yaparsan faydali olur inan:KK66:

Bende yine limonlu, zerdecalli, zencefilli karisimla basladim.
sonra 1 kase misirgevregi+light sut.

Gunaydinlar herkese, ben de sabah tartildim ve 56.5 olmusum:KK43:

Canim sakin hemen pes etme, ilkte hemen fayda etmeye bilir fakat hergun yaparsan faydali olur inan:KK66:

Bende yine limonlu, zerdecalli, zencefilli karisimla basladim.
sonra 1 kase misirgevregi+light sut.

yok bu sefer pes etmiycem eski halime dönmek istiyorum artık senin uyguladığın bi diyet varmı tavsiyelerin neler?

yok bu sefer pes etmiycem eski halime dönmek istiyorum artık senin uyguladığın bi diyet varmı tavsiyelerin neler?

Yok canim ozel uyguladigim birsey yok (sadece sabahlari yazdigim gibi ac karnina o kuru iciyorum, birde firsat buldukca form cayi icicem)
Sadece yememe dikkat etmeye calisiyorum suan, az yemeye calisiyorum. Fakat suan beynimde mi yoksa midemde mi bilmiyorum ama kirmizi alarm caliyor resmen, felaket derece tatli krizim tuttu suan!!!:KK43:(( napsam ki, hic bilmiyorum?

Yok canim ozel uyguladigim birsey yok (sadece sabahlari yazdigim gibi ac karnina o kuru iciyorum, birde firsat buldukca form cayi icicem)
Sadece yememe dikkat etmeye calisiyorum suan, az yemeye calisiyorum. Fakat suan beynimde mi yoksa midemde mi bilmiyorum ama kirmizi alarm caliyor resmen, felaket derece tatli krizim tuttu suan!!!:KK43:(( napsam ki, hic bilmiyorum?

meyve ye üzerinede ayran iç tatlı krizine iyi gelir yada tarçınlı çay iç o da tatlı krizine iyi geliyor

X