Diyete Yeni Başlayanlar Kimler?

su_2644

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2011
38
1
diyete yeni başlayanlarla iletişimde olup birbirimizi motive edersek daha kolay ve hırslı olacağımızı düşünüyoırum. ben şu an 66 kiloyum yeni başladım.ya sizler

merhaba su bende bu aralar buyuk bir takinti oldu kilo verme istegi:)ama bir turlu kendimi toparlayamiyorum bu kilo verememe kendime olan guvenimide sarsiyor cunku ben gercekden cok guclu biriyim yapabilirim bir turlu rayina orturmuyor...boyum 1.65 kilom 62...yarin basliyorum...bildigin guzel bir diyet listesi varmi... hadi kolay gelsin motive edelim yapabiliriz bence ...ben spora gidecem yarin uzun zamandir gitmisyorum , butun gunde bisikletle gidip geliyorum, cok istahli biri degilim ama ne varsa ikindi isten sonra ben yemek sayfasini aciyorum ne bulsam yiyorum birde sekerli cay favorim vazgecilmezim...hadi hayirlisi::KK66:

merhaba

ben dün bir dieyetsene gittim...evlendiyim evleneli 12 kilo aldım....:KK43: neyse doktor bana güzel bi diyet listesi verdi bol bol meyve ve sebze yenilmesi önemli.....günde 6 öğün ve önemlisi 3 litre su....diyeti bilmek isteyen varsa bana haber verin :)
1 ayda 4 kg veriliyormuş...

neyse arkadaşlar hepinize slm....:nazar:

benimde içimde uzun zamndır kilo verme isteyi var ama bi türlü başlayamıyorum yaa......
bugün yavaştan başladım gibi.herzamnkinden daha az yedim.
ama bu işte istikrar çok önemli daha azimli olmalıyım.yarınıda bi atlatsam.:KK56:

işin en kötü yanı ben sürekli evdeyim.2 yaşında bi oğlum var.:emir_bebek:spor falan hak getire.
evin içinde ne kadar spor yapılabilir ki:KK50:

merhaba

ben dün bir dieyetsene gittim...evlendiyim evleneli 12 kilo aldım....:KK43: neyse doktor bana güzel bi diyet listesi verdi bol bol meyve ve sebze yenilmesi önemli.....günde 6 öğün ve önemlisi 3 litre su....diyeti bilmek isteyen varsa bana haber verin :)
1 ayda 4 kg veriliyormuş...

neyse arkadaşlar hepinize slm....:nazar:
ya bende 65 kiloyum ve bi beş altı kilo vermek istiyorum bu diyeti yaza bilirmisin cnım bende uygulayım.

ya bende 65 kiloyum ve bi beş altı kilo vermek istiyorum bu diyeti yaza bilirmisin cnım bende uygulayım.

sabah 8.30: Şekersiz Çay.....2 kibrit kutusu kadar Light beyaz Peynir....5 tane zeytin......3 ince dilim Ekmek........istediyin kadar domates yeşilik
10:KK30: posiyon Meyve....1 elma...yada 1 armut vs
Öğlen 12:30 : Köfte kada et veya 4 yemek kaşığı kuru fasulye yemeğe...1 posiyon sebze yemeği....6 yemek kaşığı bulgur pilavı veya makarna...1 dilim ekmek
1 su bardğı yoğurt.....yağsız salata
15:30 Porsiyon meyve
Akşam:18:KK3::1 Kase Çorba......köfte kadar et veya 4 kaşıığı fasule...1 posiyon sebze yemeği....2 kaşık bulgur yada makarna yemeği....1 diilim ekemk....1 su bardağa yoğurt...yağsız salata
22:00 2 porsiyon meyve 1 su bardağa süy veya yoğurt.....

ben 2 gündür bu diyeti uyguluyom doktorum yazdı...tabiki deyişiklikler yapa bilirsin mesela ekmek yerine patates fılan....bol sebze ve 3 litre su ve zamanında yemeğe bak....1 ay içinde 4 kg veriliyo .......

cok uygun bir diyet listesi ben pazartesiden baslayacam uygulamaya ,yarin misafirlerim varda yemekli:)onuda gecireyim pazartesi baslayacam bu senin diyetine...hicde zor gorunmuyor liste guzelmis :)hadi kolay gelsin arkadaslar

merhabalar. kadınlar kulübüne yeni üye oldum . kilo olayı benim en takıntılı olduğum konu. bende 2 hafta önce bir diyete başladım. 1,70 boyum 75 kilom var. diyetisyene gidiyorum. ve yarın ilk kontrolüm var. hiç kilo veremedim gibi görünüyor.

l

Merhaba , ben de pazartesi diete basladim 450 gr vermisim . boyum 1.65 , kilom 59.350 ...benim hedefim 54 kilo olabilmek. aslinda simdi cok siki diyet yapmiyorum , eskiden yediklerimin yarisini yiyorum ..cips , cikolata , pasta ve hamurisi yemiyorum , cok canim isterse bir lokma ...4 gundur boyleyim ve devam etmeyi planliyorum .2-3 yil onsesine kadar en fazla 56-57 kilo olmustum , simdi bu kilo beni cok rahatsiz ediyor .bir de yasim 43 yaslandikca kilo vermek daha cok zorlasiyor :KK19: hepimize basarilar... bence cok siki diet yapmayin eger canini birsey isterse bir lokma alin :KK56:

merhaba su bende bu aralar buyuk bir takinti oldu kilo verme istegi:)ama bir turlu kendimi toparlayamiyorum bu kilo verememe kendime olan guvenimide sarsiyor cunku ben gercekden cok guclu biriyim yapabilirim bir turlu rayina orturmuyor...boyum 1.65 kilom 62...yarin basliyorum...bildigin guzel bir diyet listesi varmi... Hadi kolay gelsin motive edelim yapabiliriz bence ...ben spora gidecem yarin uzun zamandir gitmisyorum , butun gunde bisikletle gidip geliyorum, cok istahli biri degilim ama ne varsa ikindi isten sonra ben yemek sayfasini aciyorum ne bulsam yiyorum birde sekerli cay favorim vazgecilmezim...hadi hayirlisi::KK66:

aslında kilon boyun bana göre harika. Ah senin yerinde olsam hiç kasmazdım ama daha güzel görünmek için şart. Diyet listelerinde harika listeler var. Tabi ben onları uygulamaya kalkınca kasıp bırakıyorum. şimdiye kadar da hep azaltarak verdim.ben akşam 6 dan sonra yemiyorum. Akşam yemeğinde ekmek de yok tabi. Aslında çok kasma azalt yeter. Ara öğünleri de kaçırma. Ama spor şart. Internette çok güzel egzersizler var. Doktor günde 20 dk yeter dedi.fakat bugün ilk kez kahvaltıda mısır gevreği yedim. Okulda her tenefüs birşey yedim. öğrenciler bile farketti. O yüzden kahvaltıyı atlama. Mısır gevreklerine de inanma. Kahvaltı kral unutma.ama sabah azalt. Akşama da buraya övünerek yazarsın.

merhaba su bende bu aralar buyuk bir takinti oldu kilo verme istegi:)ama bir turlu kendimi toparlayamiyorum bu kilo verememe kendime olan guvenimide sarsiyor cunku ben gercekden cok guclu biriyim yapabilirim bir turlu rayina orturmuyor...boyum 1.65 kilom 62...yarin basliyorum...bildigin guzel bir diyet listesi varmi... Hadi kolay gelsin motive edelim yapabiliriz bence ...ben spora gidecem yarin uzun zamandir gitmisyorum , butun gunde bisikletle gidip geliyorum, cok istahli biri degilim ama ne varsa ikindi isten sonra ben yemek sayfasini aciyorum ne bulsam yiyorum birde sekerli cay favorim vazgecilmezim...hadi hayirlisi::KK66:

cind83 çok ii bi liste vermiş. Deneyebilirsen çok harika

benimde içimde uzun zamndır kilo verme isteyi var ama bi türlü başlayamıyorum yaa......
Bugün yavaştan başladım gibi.herzamnkinden daha az yedim.
Ama bu işte istikrar çok önemli daha azimli olmalıyım.yarınıda bi atlatsam.:KK56:

Işin en kötü yanı ben sürekli evdeyim.2 yaşında bi oğlum var.:emir_bebek:spor falan hak getire.
Evin içinde ne kadar spor yapılabilir ki:KK50:

çocukla evin içinde yeterince spor yapıosundr bence. Yemeği azaltsan yeter

çocukla evin içinde yeterince spor yapıosundr bence. Yemeği azaltsan yeter

aslında öyle inan biyandan ev işlei biyandan çocuk ve koca,baya hareketliyim.
yürüyüş falan yapmak istiyorum ama hava soguk çocukla olcak iş deyil.bırakcak kimsede yok.

gelelim diyete bugun düne göre daha istikrarlıydım:KK9:
bi diyet listem yok ama 4/3 daha az yiyorum diyebilirim.
ekmek,tatlı,çikolta tamamen kestim.ekmeyi kahvaltıda 1 2 dilim, başka yok.daha öncede başardım gene başarıcam:KK55:
şuan 64 kg yum .

sabır kızlar ya...tutun kendinizi...

meraba ben 28 yasinda boy 1.70 kilo 76.900 dü.son alti ayda 15 kilo aldim kullandigim ilaclar ve dusuk calisan troit bezlerim.onceden diet yapiyordum iki gun sonra vazgeciyordum basaramiyordum ve bendeki kompleks hat safalara cikti mecbur olmadikca disari bile cokmiyordum.neyse simdi 1 haftada 3 kilo verdim. gecen hafta cumartesi basladim bugun tartildigimda 3 kilo vermisim.yaptigim tek sey hayatimdan ekmegi sekeri ivir ziviri yagi cikardim.bunlari yapin en basarili diyetten daha iyi hem her turlu besini aliyorsunuz hemde saglikli kilo veriyorsunuz cunku bu yazdiklarim insan sagligini bozan seyler.sadece
sunu tavsiye edebilirim tek salatada en fazla iki damla zeytin yagi yada soya yagi ben soya yagi kullaniyorum icinde korbonhidrat yok onun haricinde kesinlikle yag tuketmiyorum. bayanlar basaramiyacagimiz hic bir sey yok ben bu kadar ilaca ve troit bezlerene ragmen 3 kilo vermisim sizler benle ayni sorunu tasimayanlar bence daha iyi kilo verecekler mutlu yasamlar...:KK54:

bir haftanin sonun da 950 gr vermisim ...:KK9: simdi 58.4 kiloyum ..cok mutlu oldum ..darisi sizlere...

10 kilo fazlam var bunları vermem gerekiyo hafta sonu karar almıştım diyet yapmaya kk den diyet listesi araştırdım ve kararsız kalmıştım.Bugün tesadüf Gülben Ergen'in programında Gül Kaynak konuğuydu ve 1 haftalık uygulanacak 10 maddelik bir detoks diyelim listesi verdi bende bu listeyi 1 haftalık uygulama kararı aldım ve listeyi sizlerle paylaşmak istedim.

1-Her sabah 2 büyük su bardağı aç karnına su içilecek
2-Günde 3 litre su tüketilecek
3-Yemek yerken yemekle beraber su tüketilmeyecek
4-Karbonatlı su (karbonat miktarı 1 çay kaşığı kadar) ve himalya tuzu yoksa kaya tuzu karıştıtlarak içilecek.Çok su tüketildiği için suyla beraber giden tuzu takviye için ayrıca mide gazını almak içinmiş
5-Siyah çay,kola meyve suyu kahve içilmeyecek
6-Birşeyler yemeye saat 11. de başlanacak saat 16.00 ya ka yani en büyük öğün 11- ile 16. saatleri arası olacak
7-Güneş batınca sadece çorba içilecek.
8-Süt-Yumurta-Tavuk ve peynir tüketilmeyecek.
9-Ekmek tüketmek isteyenler saat 11.00-16.00 arası tüketebilir tabi az miktarda
10-Hergün açık havada yarım saat yürüyüş yapılacak.

sonucu bende merak ediyorum..bakalım kaç kilo gidecek...

merhaba bayanlar bende sizler gibi diyete yeni başladım 1hafta oldu ve 2 kilo verdim.26yaşındayım ve 2.5 yaşında bir oğlum var ben hala doğum kilolarını vermeye çalışıyorum.boyum 1,65 kilom şuan 64. ben 58 kilo ile hamile kalmıştım ve 74 ile doğuma girdim ama 2,5 yıldır ancak bukadar verebildim çokda üstünde durmadım aslında. 1haftadır yaptıklarımda ekmeği çıkardım bol meyve bol su akşam yemekleri hafif çorba yada az yemek günde 1 saatte spor çokda zor olmadı aslında böyle gidersem 4 5 haftaya 54 55 kilo civarına gelirim inş.:nazar:

10 kilo fazlam var bunları vermem gerekiyo hafta sonu karar almıştım diyet yapmaya kk den diyet listesi araştırdım ve kararsız kalmıştım.Bugün tesadüf Gülben Ergen'in programında Gül Kaynak konuğuydu ve 1 haftalık uygulanacak 10 maddelik bir detoks diyelim listesi verdi bende bu listeyi 1 haftalık uygulama kararı aldım ve listeyi sizlerle paylaşmak istedim.

1-Her sabah 2 büyük su bardağı aç karnına su içilecek
2-Günde 3 litre su tüketilecek
3-Yemek yerken yemekle beraber su tüketilmeyecek
4-Karbonatlı su (karbonat miktarı 1 çay kaşığı kadar) ve himalya tuzu yoksa kaya tuzu karıştıtlarak içilecek.Çok su tüketildiği için suyla beraber giden tuzu takviye için ayrıca mide gazını almak içinmiş
5-Siyah çay,kola meyve suyu kahve içilmeyecek
6-Birşeyler yemeye saat 11. de başlanacak saat 16.00 ya ka yani en büyük öğün 11- ile 16. saatleri arası olacak
7-Güneş batınca sadece çorba içilecek.
8-Süt-Yumurta-Tavuk ve peynir tüketilmeyecek.
9-Ekmek tüketmek isteyenler saat 11.00-16.00 arası tüketebilir tabi az miktarda
10-Hergün açık havada yarım saat yürüyüş yapılacak.

sonucu bende merak ediyorum..bakalım kaç kilo gidecek...
merhaba
tavsiyem bu detoks programını 1 haftadan fazla yapmamanız... cunku vucut için gerekli olan besinleri kısıtlamış oldugunuzdan (süt urunleri, yumurta protein içerir ve kasların gelişiminde ve yapısını korumada cok onemli) uzun sure yaptıgınızda yag yerine su ve kas kaybedersiniz ki bu da vuctta sarkma ve deformasyonalar yol acar, bilginize...

cuma dan beri diyetteyim.64.400 düm.
cuma dan beri hiiç tartılmadım.cuma günü tartılcam.
buraya yazarım ne kadar verdimi.

bu sabah yediklerim şunlar.
1tabak yeşillik =limonlu,çok azda tuz var.
yarım yumurta=diğe yarısını oğluma yedirdim.:emir_bebek:
3 tane zeytin.
çok az peynir.
sınırsız şekersiz çay:nazar:

12 gibide 3 4 tane fındık yedim.:KK1:

çok mu yemişim,nası sizce:18:

X