Diyetin Anahtarı: SU!

haten

Guru
Kayıtlı Üye
30 Mart 2007
169
1
45
Diyetin Anahtarı: SU!
Fazla kilolarınızdan kurtulmak mı istiyorsunuz. Yada kilonuzu korumak için çaba mı gösteriyorsunuz. En büyük yardımcınızı iyi tanıyın. Su...
Kahvaltı ve yemeklerden önce ve yemek arasında içilen suyun fazla kilolarından şikayetçi olanlar için en iyi zayıflama yöntemi olduğu bildirildi.

Beslenme ve Diyet Uzmanı Hatice Mıhoğlu Beşiktaş yemeklerden önce ve yemek aralarında içilen suyun daha az yedirip tokluk hissi verdiğini kaydetti. Yemek öncesi ve yemek aralarında içilen suyun midedeki besinleri şişirerek daha az yiyecekle daha fazla tokluk sağlayabildiğini belirten Beşiktaş, bu yöntemin kilo vermek isteyenler için kolay uygulanabilir bir yöntem olduğunu söyledi.

Beşiktaş, fazla kilolarından kurtulmak isteyenler için bazı yöntemleri de şöyle sıraladı:

Yemek tabağı, kaşık ve çatal küçük seçilmelidir. Çünkü küçük tabaktaki yemek daha büyük ve doyurucu görünür.
Et, balık, tavuk gibi besinler tabağa tek başına konmamalıdır. Tabağa konacak domates, salatalık, marul gibi yiyecekler tabağı dolu gösterir.
Yemek asla hızlı yenmemelidir. Tokluk hissi yemeğe başlandıktan en az 20 dakika sonra beyine ulaşır.
Yemeklerden hemen sonra dişler fırçalanarak, atıştırma isteği yok edilmelidir.
Bol giysiler içine saklanmamalıdır. Vücuda oturan kıyafetler giyilmesi yeme arzusunu daha iyi kontrol etmeyi sağlar.
Gece geç saatlerde yemek yenmemelidir. Geceleri vücut normalden daha yavaş çalıştığı için bu besinler yakılamaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
günde en az abartmıyorum 15 bardak su içiyorum
10 defa wc ye taşınıyorum
ama bunlar ilaç, hap yardımıyla değil kendi başıma yapıyorum
yemek arasında paso su içerim zaten (annem çok kızar):eek:

ama veremiommm :kızgın:
aslında veriooorumda çok az haftada 500 gr 750 gr o kadarcık fisfisfis

evet benede tam 1 hafta arlıksız 2 litre su içtim göbüsüm gitmisti ama bırakınca tekrar aldım özellikle bir hareket göbeğimi eritmisti ama tekrar sıkı bir diete başlıycam

ben bu hareketi her aksam yaptım yere uzanıyosun dümdüz sonra ellerini iki yana açıyosun ve iki ayağını birbirine bitistirip yukarı kaldırıyosun indiriyosun ama yere değmiyo iniste ayakların bu hareketi 20 kez karnını içine çekip yaptığında inanılmaz bir sonuç veriyor tabi ilk sefer 5 kez sonra 10 ve giderek artırırsın bana faydası oldu umarım senin göbüste gider ama hergün 2 litre su kolay gelsin

ya ben nerdeyse hergün 3 litre su içiyorum yaaa.hani veremedim kilo felan:KK43:

bide yemeklerin arasında su içmek kilo aldırır diye biliyorum ben.bi yanlışınız var galiba.hatta bazı doktorlar yemekten 1 saat sonra su için diyolar.bilmiyorum bende onların yalancısıyım valla..

ya ben nerdeyse hergün 3 litre su içiyorum yaaa.hani veremedim kilo felan:KK43:

bide yemeklerin arasında su içmek kilo aldırır diye biliyorum ben.bi yanlışınız var galiba.hatta bazı doktorlar yemekten 1 saat sonra su için diyolar.bilmiyorum bende onların yalancısıyım valla..

bu arad vucütun ihtıyacı olan su miktarı 2 2,5 litre fazlası vücuda zarar yapıyomus yemek arasında su içmekte kilo aldırmıyo sadece midenin dolmasını ve az yemeni sağlıyo canıma.s.

bu arad arkadaslar doktorlar uyarıyo bir günde 2 2,5 fazla su içmeyin herseyin fazlası zarar dikkat edin lütfen

aklımda olsun canım ama ben su ıcmeden de ıstahım yokki zaten ama oldugu zamanda uygulucam :))

X