Diyette Protein Tozu

Minnakeller

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2017
635
1.818
33
Merhaba arkadaşlar. İnternette yağ yakmak için yazılar araştırırken okudum. Diyet zamanı kas kaybını önlemek ve yağ yakmak adına sporcuların kullandığı protein tozu kullanabilirmişiz.

Aklıma yattı aslında ama kullanan varsa diye önce sizlere danışmak istedim. Teşekkür ederim 😊

Merhaba arkadaşlar. İnternette yağ yakmak için yazılar araştırırken okudum. Diyet zamanı kas kaybını önlemek ve yağ yakmak adına sporcuların kullandığı protein tozu kullanabilirmişiz.

Aklıma yattı aslında ama kullanan varsa diye önce sizlere danışmak istedim. Teşekkür ederim 😊
kesinlikle kullanma. ben de bir ara merak sarmistim ve 200 TL bayılıp alacaktım bı arkadaşım spor hocasına sordu sağlıklı mı diye . besinlerden al proteini sabah yumurta peynir kaliteli bir ekmek , öğünlerinde ayran bakliyat et tuketirsen gerek bile kalmaz dedi bu tozu sporcular kas yapmak için kullanıyor çünkü spor yaparken ağırlıkla çok fazla kas çalışıyor ve o bölgeyi ağırlık kullanarak uyarıyor bazen kas yırtılması ihtimali bile oluyor protein tozu hem kasini koruyor hemde kas yapmasını sağlıyor yağ falan yakmaz yani. ben alt vücudum 44 bedenken şuan 36 giyiyorum ne protein tozu kullandım ne de bişey tek yapman gereken sağlıklı beslenmek

diyet zamanı kas kaybı diye bir problem oluşmaz eğer iyi bir diyet yapıyorsan zaten alman gereken miktarda protein tüketirsin. hatta şöyle bir durum bile olabilir belki şu an fazla tüketim yaparken bu normal seviyeye inmiş olur:) çok çok ağır bir spor yapmıyorsun bu durumda protein tozu kullanman yağ yakmaz ama seni yakabilir dikkat derim canım :)

Protein tozu sağlıklı mı, sağlıksız mı? O ayrı konu. Ama bildiğim kadarıyla protein tozu kas kitlesini korumak veya arttırmak için kullanılıyor. Çünkü kasların yapı taşı protein. Zayıflamak için proteinin bir faydası olmaz.
Yağ yakayım derken kaslarım da gitmesin derseniz protein almanız gerekir.
Ben bir dönem kullandım, bir zararını görmedim. O kadar söyleyebilirim :)

X