Dobler ultrasonda sol uterde yüksek direnç ve çentik

kuomars

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2013
26
2
Mrb arkadaşlar 21 haftalık hamıleyım . Detaylı ultrasona girdım. Dobler kan akımında anneden bebeğe gıden sol damarda yüksek dırenc ve centık göründü. Doktor ilerleyen haftalarda gelısım gerılıgı ve tansıyon hastalığı olabilir dedı. Coraspin verdi basına böyle ni durum gelen var mı çok korkuyorum moralim sıfır. Zamanla bu durumu atlatıp bebegını sağlıklı bi şekılde kucağına alan var mı yardım edım lütfen

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1439 gün geçti.

rengin81

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2017
12
0
36
Mrb arkadaşlar 21 haftalık hamıleyım . Detaylı ultrasona girdım. Dobler kan akımında anneden bebeğe gıden sol damarda yüksek dırenc ve centık göründü. Doktor ilerleyen haftalarda gelısım gerılıgı ve tansıyon hastalığı olabilir dedı. Coraspin verdi basına böyle ni durum gelen var mı çok korkuyorum moralim sıfır. Zamanla bu durumu atlatıp bebegını sağlıklı bi şekılde kucağına alan var mı yardım edım lütfen[/QU
Mrb arkadaşlar 21 haftalık hamıleyım . Detaylı ultrasona girdım. Dobler kan akımında anneden bebeğe gıden sol damarda yüksek dırenc ve centık göründü. Doktor ilerleyen haftalarda gelısım gerılıgı ve tansıyon hastalığı olabilir dedı. Coraspin verdi basına böyle ni durum gelen var mı çok korkuyorum moralim sıfır. Zamanla bu durumu atlatıp bebegını sağlıklı bi şekılde kucağına alan var mı yardım edım lütfen
yaşınız kaç acaba ayrıca tanıdığım bir arkadaşımdada tansyon olmuştu ve sorun olmadı

Narcoleptic insomniac

Gözümün biri söndü kör oldum..
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2016
3.948
3.646
Çentik derken amniyotik bant mı bahsettiğiniz?

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1655 gün geçti.

Narcoleptic insomniac

Kayıtlı Üye
9 Nisan 2016
3.948
3.646
Yok notch diğer adı
Anladım geçmiş olsun. Tavsiyem Bu gibi durumlarda tek doktorla kalma. Bir de detaylı ultrasonu perinatolog mu yaptı radyolog mu? Ben detaylı ultrasona girdiğimde kesedeki suyun çok sınırda olduğunu söylemişti doktor. Kendi kadın doğum doktoruma gittim kesedeki suyu tek tek ölçerek hesapladık ve su normal seviyede çıktı. Kadın doğum doktorun illaki görüyordur kordondaki kan akışını şimdiye kadar böyle bir şey demiş miydi?

kuomars

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2013
26
2
Anladım geçmiş olsun. Tavsiyem Bu gibi durumlarda tek doktorla kalma. Bir de detaylı ultrasonu perinatolog mu yaptı radyolog mu? Ben detaylı ultrasona girdiğimde kesedeki suyun çok sınırda olduğunu söylemişti doktor. Kendi kadın doğum doktoruma gittim kesedeki suyu tek tek ölçerek hesapladık ve su normal seviyede çıktı. Kadın doğum doktorun illaki görüyordur kordondaki kan akışını şimdiye kadar böyle bir şey demiş miydi?
Yok dememişti . Ayrıntılı ultrason için başka bir kadın Doğum uzmanına gittim . O dedi sonra kendi doktorum yenıden inceledi onayladı.

Narcoleptic insomniac

Kayıtlı Üye
9 Nisan 2016
3.948
3.646
Yok dememişti . Ayrıntılı ultrason için başka bir kadın Doğum uzmanına gittim . O dedi sonra kendi doktorum yenıden inceledi onayladı.
Şimdiye kadar bir problem olmamış ki fark edilmemiş. İçini ferah tut bundan sonra da olmaz inşallah

sevincd_e

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Kasım 2016
63
14
aynı problem benim usg sonucumda da çıktı benim sağ uterin arterde direnç olduğu yazıyor doktorum çok önemli bir sorun olmadığını takip edilmem gerektiğini söyledi. özellikle 30. haftadan sonra tansiyon problemi yaşayabilirsin ama aspirin veririz çok önemli değil bi kaç hafta sonra tekrar edelim detaylı usg dedi. Şuanda tekrar detaylı usg çektirmek için bir yer arıyorum bir de tansiyonumu takip ediyorum. ilaç vermediler bunun için

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-12-2021

Hamileliğimin 15. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 176 gün kaldı.

Bebeğinizin kalbi dördüncü ay boyunca günde yaklaşık 20-25 litre kan pompalayacaktır. Doğduğu zaman bu değer günde 280-300 litreye kadar çıkacaktır. Bu ay sonuna kadar rahminizin büyüklüğü kalça kemiğinizin sınırlarını aşacaktır. Bebeğiniz yeterince hareketli olsada hala onun hareketlerini hissedemiyorsunuz. Bunun sebebi bebeğinizin rahim duvarına henüz çarpmaması ve bunu yapacak kas gücüne henüz erişmemiş olmasıdır. Anneler bacak krampları yaşayabilirsiniz. Kramp oluştuğunda bacağınızı uzatmak yardımcı olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 74 gr. - Yaklaşık boyu : 87 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

kuomars

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2013
26
2
aynı problem benim usg sonucumda da çıktı benim sağ uterin arterde direnç olduğu yazıyor doktorum çok önemli bir sorun olmadığını takip edilmem gerektiğini söyledi. özellikle 30. haftadan sonra tansiyon problemi yaşayabilirsin ama aspirin veririz çok önemli değil bi kaç hafta sonra tekrar edelim detaylı usg dedi. Şuanda tekrar detaylı usg çektirmek için bir yer arıyorum bir de tansiyonumu takip ediyorum. ilaç vermediler bunun için
Bana coraspin verdiler . Günde 1 tane kullan dedi . 2 hafta sonra kontrolüm var . Siz kaçıncı haftadasınız

sevincd_e

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Kasım 2016
63
14
24. haftam şuanda 30dan sonra değerlendiririz demişlerdi

Bebeğinizin kalbi dördüncü ay boyunca günde yaklaşık 20-25 litre kan pompalayacaktır. Doğduğu zaman bu değer günde 280-300 litreye kadar çıkacaktır. Bu ay sonuna kadar rahminizin büyüklüğü kalça kemiğinizin sınırlarını aşacaktır. Bebeğiniz yeterince hareketli olsada hala onun hareketlerini hissedemiyorsunuz. Bunun sebebi bebeğinizin rahim duvarına henüz çarpmaması ve bunu yapacak kas gücüne henüz erişmemiş olmasıdır. Anneler bacak krampları yaşayabilirsiniz. Kramp oluştuğunda bacağınızı uzatmak yardımcı olabilir.

sevincd_e

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Kasım 2016
63
14
Bana 24. Haftaya kadar gecmesı gerek dedı suan 22. Haftadayım . O zaman gelişmeleri paylaşalım . Bebegın haftasıyla uyumlu mu

benim doktorum çok önemsemedi dediğim gibi çok ciddi birşey değil aspirinle dengeleriz belki 30.hftadan sonra sıkıntı olur dedi o yüzden ben de çok ciddiye almadım açıkçası ama yine de detaylı usg tekrar yaptıracağım sanırım gerçi haftan doluyor 25-26 hafta gibi yaptırmayı düşünüyorum bilmem bakarlar mu tekrar detaylıda

kuomars

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2013
26
2
benim doktorum çok önemsemedi dediğim gibi çok ciddi birşey değil aspirinle dengeleriz belki 30.hftadan sonra sıkıntı olur dedi o yüzden ben de çok ciddiye almadım açıkçası ama yine de detaylı usg tekrar yaptıracağım sanırım gerçi haftan doluyor 25-26 hafta gibi yaptırmayı düşünüyorum bilmem bakarlar mu tekrar detaylıda
Bakarlar 26 ya kadar dıye biliyorum

asgsena

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2016
5
3
35
Bendede çentik vardı sol tarafta 22.haftada belli olmuştu.. Tuzlu şeyler yeme, stres yapma, sol tarafına yatmaya çalış. Allahın izniyle hiçbişey olmaz. Rüzgar'ım 40.haftada 2.890kg olarak doğdu.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1690 gün geçti.