Doğalgazlı evde kuzine/soba?

aysima25

seni verene şükür...
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2008
298
72
Kısmet olursa 1 yıl içerisinde yeni eve taşınacağım. Ev inşaat halinde.

Evde oturma odamla mutfağım birlikte olacak. Yani amerikan mutfak (ayrı salonum olacak).

Şimdi ben bu aralar amerikan mutfağına soba/kuzine soba koyayım diyorum. Kullanışlı olur mu? Kullanan var mı?

Sobayı modern bir tip düşünüyorum. Duvarlar kağıt olarak planlandı. Sağlıklı olur mu?

Planıma göre baca yeri konulacağı için hızlı bir karar vermem lazım.

Yardımcı olursanız sevinirim

Bahsettiğin soba örnekleri bunlar. Aralarında çok pahalı modeller var ama muadillerini bulurum sanıyorum

images

images

images

Böyle bir tecrübesi olan yok mu acaba? Şömine mi soba mı diye de ikilemde kalıyorum.

Ama şömine ısıtmaz diyorlar. Ben ısınmak da istiyorum bununla. Doğru mu ısıtmadığı?

Evde oturma odamla mutfağım birlikte olacak. Yani amerikan mutfak (ayrı salonum olacak).

Şimdi ben bu aralar amerikan mutfağına soba/kuzine soba koyayım diyorum. Kullanışlı olur mu? Kullanan var mı?

Sobayı modern bir tip düşünüyorum. Duvarlar kağıt olarak planlandı. Sağlıklı olur mu?

Baca olduktan sonra sobasını da yakmasını biliyorsanız neden olmasın,fırınında pasta-börek-fırın işi her türlü yemeğin pişer,üzerinde çayınıda demlersin sulu yemeklerinide pişirirsin,ocak bile kullanmana gerek kalmaz,soba kurunca doğal gaz kullanacak mısın peki doğal gazı sıcak suda kullanırsın o zaman.

Baca olduktan sonra sobasını da yakmasını biliyorsanız neden olmasın,fırınında pasta-börek-fırın işi her türlü yemeğin pişer,üzerinde çayınıda demlersin sulu yemeklerinide pişirirsin,ocak bile kullanmana gerek kalmaz,soba kurunca doğal gaz kullanacak mısın peki doğal gazı sıcak suda kullanırsın o zaman.

Evet doğalgazı kullanmayı düşünüyorum yine. Yani sobayı şömine misali her dakika değil de keyfim gelirse kullanmak niyetim. Hastayken ve Çok soğuk olduğunda bu sene evde soba olsaydı ısınırdık bu ısıtmıyor derken buldum kendımı. Ama duvarlar kağıt olacak, bilemiyorum hala. Şömine de insanın önünü ısıtır arkasını ısıtmaz diyorlar.

Evet doğalgazı kullanmayı düşünüyorum yine. Yani sobayı şömine misali her dakika değil de keyfim gelirse kullanmak niyetim. Hastayken ve Çok soğuk olduğunda bu sene evde soba olsaydı ısınırdık bu ısıtmıyor derken buldum kendımı. Ama duvarlar kağıt olacak, bilemiyorum hala. Şömine de insanın önünü ısıtır arkasını ısıtmaz diyorlar.
Bizim evimizde daha düne kadar sobalıydı sonra doğalgaza geçtik,güzel kullanırsan duvarlar batmaz bizim batmıyordu,ama sobanın yeri bir başka oluyor kurmuş olsam sanırım her dakika kullanırım yemek pişer-çay pişer,şömine dedikleri gibi olabilir duvar içi olduğu için sadece ön kısımını ısıtıyordur ama sobanın her tarafı açık.

Eviniz hayırlı olsun. Güzel günlerde oturun inşAllah. Ne yaptınız? Neye karar verdiniz merak ettim. Bende evimde şömine artı doğalgaz ile ısınıyorum. fakat kısa bir süre kullanmama rağmen şöminenin sonraki yorumlarda yazdığınız gibi çokta ısıtmadığını farkettim. yada beklentimi karşılamadı ben soba gibi ısıtır diye düşünmüştüm. velhasıl öyle olmadı... bilgi veririseniz cevabınızı bekliyor olucam...

X