Doğmamış çocuga don biçmek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kayinvalidemle altlı üstlü oturuyoruz aramızda iyidir 7 yıl olacak evlendigim ama kızımı bir yasina kadar yaninda eşim yada ben olmadan alt kata yollamadim çünkü eltimin oğlunda tecrübe ettim 3,5 aylık bebeğe erkek çocuk canı ister diye patates kızartması yedirmisler çocuk kusunca eltim farkediyor birde sadece anne sütü alan bebekti hiç birşey vermeyin diye tembih edilmesine rağmen çocuk aglardi aman ağlasın ciğerleri açılır biraz daha kalsın derler cikarmazlardi üst kata eltim sesine inerdi çocuğun bende gözümün önünde yaşananlardan sonra aldım tedbirimi kucaktan inmeyen bebe olmasına rağmen her işimi kızımla kanguruda yaptım yoruldum mu yoruldum ama içim rahatti şimdi 4,5 yaşında babaannesinde 4-5 saat kalır isim olduğunda canı sıkılınca pıtır pıtır çıkar merdivenleri gelir eve ,özgüveni yüksek çok sosyal bir çocuk hiçte bana bağımlı değil erkenden alıştırmak değil biraz çocuğun kişiliğiyle alakalı diye düşünüyorum sizde önünüzdeki kötü örneği görmüşsünuz tabiki tedbirini simdeden alın annesi siz olacaksınız sizin kurallariniza uymak zorundalar taviz tavizi doğurur çünkü

Haklısınız masum yalanlar hayat kurtarir diyelim o zaman.

Emrivakiyle alip gitmelerine de bir care bulurum zamanla. Belkide bosuna evham yapiyorum. Belki heveslerini ilk torunda aldilar belki benim cocuguma bakmak bile istemeyecekler 😂
Deme oyle haftada bir gun olsa inan bak 2 cocuk annesiyim 24 yasindayim.Hayatla baglantim kesildi ew cocuklar oldum resmen cok yorucu tempolu ve arkasi kesilmeyen bi dongudeyim gibi hissediyorum hamilelik dogum bakim bu zamana kadar tektim.Suan o kadar isterdim ki benimde yanimda boyle buyuklerim olsun ve ben bi nefes alayim.Rabbimin hergunune sukur hic kasma hic dert edip o tontis yaslilari uz ne kendi canini.Elinden geldigince organik saglikli beslen tabi bu en guzeli.Ama cok takinti haline getirme.Gercekten o kucuk kacamaklari o cocuk yokken umursamadigin herseyi lutuf gobi ariyo insan 😁Tecrube edilmis sekilde soyluyorum bunlari.Rabbim gonlune gore versin.Bebisini saglikli sihatli kucagina alirsin jnsallah :KK200:

Kayinvalidemle altlı üstlü oturuyoruz aramızda iyidir 7 yıl olacak evlendigim ama kızımı bir yasina kadar yaninda eşim yada ben olmadan alt kata yollamadim çünkü eltimin oğlunda tecrübe ettim 3,5 aylık bebeğe erkek çocuk canı ister diye patates kızartması yedirmisler çocuk kusunca eltim farkediyor birde sadece anne sütü alan bebekti hiç birşey vermeyin diye tembih edilmesine rağmen çocuk aglardi aman ağlasın ciğerleri açılır biraz daha kalsın derler cikarmazlardi üst kata eltim sesine inerdi çocuğun bende gözümün önünde yaşananlardan sonra aldım tedbirimi kucaktan inmeyen bebe olmasına rağmen her işimi kızımla kanguruda yaptım yoruldum mu yoruldum ama içim rahatti şimdi 4,5 yaşında babaannesinde 4-5 saat kalır isim olduğunda canı sıkılınca pıtır pıtır çıkar merdivenleri gelir eve ,özgüveni yüksek çok sosyal bir çocuk hiçte bana bağımlı değil erkenden alıştırmak değil biraz çocuğun kişiliğiyle alakalı diye düşünüyorum sizde önünüzdeki kötü örneği görmüşsünuz tabiki tedbirini simdeden alın annesi siz olacaksınız sizin kurallariniza uymak zorundalar taviz tavizi doğurur çünkü

Yani tabiki şımarıklık yapmiyorum. Birde dedigim dedik bir insanim cok fena inada bindiririm. Yani benimle ters düsmez kaynanam bende onunla ters düşmem. Söylediklerinize dikkat edecegim. Bende görmesem disardan baksam ne kadar guzel bakiyorlar diyecegim.

Deme oyle haftada bir gun olsa inan bak 2 cocuk annesiyim 24 yasindayim.Hayatla baglantim kesildi ew cocuklar oldum resmen cok yorucu tempolu ve arkasi kesilmeyen bi dongudeyim gibi hissediyorum hamilelik dogum bakim bu zamana kadar tektim.Suan o kadar isterdim ki benimde yanimda boyle buyuklerim olsun ve ben bi nefes alayim.Rabbimin hergunune sukur hic kasma hic dert edip o tontis yaslilari uz ne kendi canini.Elinden geldigince organik saglikli beslen tabi bu en guzeli.Ama cok takinti haline getirme.Gercekten o kucuk kacamaklari o cocuk yokken umursamadigin herseyi lutuf gobi ariyo insan 😁Tecrube edilmis sekilde soyluyorum bunlari.Rabbim gonlune gore versin.Bebisini saglikli sihatli kucagina alirsin jnsallah :KK200:

Bende rahatima düşkünüm. Ama birde işin diger tarafindan bakin. Benimde bir ailem var. Bebegi görmeye geldiklerinde her seferinde kaynanamlarda demek istemiyorum. Hergun alabilirler. Lutufla alabiliriz cocuguda. Anne annemler geldide cocugu biraz verirmisin sevsinler 🙄 ay ne komik. Ayrica benim ailemde cok guzel cocuk bakar. 😂 aman ne zor iş bunlar ya.

Evet konudan anlaşıldigi uzere dogmamiş çocuguma don biçiyorum şuan.

Arkadaşlar ben kaynanam ve kayinbabami severim çok iyi insanlardir. Torunları var birtane kaynımın özledikce alır gezdirir evlerine göturur oynatirlar iyi de bakarlar. Bazen gezmeye gidecekleri zaman da alirlar götürürler. 1 gun gormeseler özlerler...

Şimdi ben hamileyim gecen kayinvalidem " seninkiyle de boylr ilgilenecegiz kızım tabiki bu yaştan sonra ne yapacagiz siz gezeceksiniz biz torun bakacagiz " dedi. Bende kendi çocuguma kendim bakmayacaksam çocuk dogurmazdim dedim ama tatli bir dille ve esprili olarak. O da " kizim kaynbabanin yaninda söyleme alınır dedi. Neyse konu kapandi. Şimdi kk da goruyorum bebegi uyumayan kendine zaman ayiramayan uykusuzluktan sinirleri bozulan cocugu kimsede durmayan kadinlari. Gecen esime de dedim benim çocugumu alamazlar kafalarina gore diye esimde dediki " pink hicmi bunalmayacaksin gezmek dolasmak istemiyeceksin işin olmayacak biraz büyüyunce birakirsin ya da almak istediklerinde verirsin " dedi.
Ayni konuyu kuzenime danistim o da " pink kesinlikle 3 aydan sonra alıştir baskasinda durmayi ogrensin yoksa sana bagimli bir cocuk olur , bak ben kimseye birakmadim 9 aydir beni gormedigi an aglamaya basliyor hicbirsey yapamiyorum" dedi

Benim bu konuda tutumum ne olmali cunku bir kez taviz verirsem devami gelecek. Simdiden " ben cocuguma kendim bakarim " demeye devam mi etmeliyim yoksa soylenilenlere kulak asmayip baksinlar bende o zamanlar kendime ve esime vakit ayiririm mi demeliyim.
Not. Evler yakin bu arada. Ve onlardayken eltime iş birakmaz cocugun her ihtiyacini kendileri görurler...
Gezmeye götururler dedigim her hafta gittikleri yasli bir adam ve kadinin evi bag bahce gezerler.

Bizim yigeni 4.ayindan beri götüruyorlar.

Tabiki bunlari boş yere düşünmedim. Yigene yaptiklarini benim cocugumada yapacaklar diye rahatsiz oldum.

Mesela sabahin 9unda kapilarini calar çocugu bize göturcem hazirla derler eltime.
Ya da gezerken cocugun altini acmayi unuturlar.
Tadina baksin diye 3-4 aylikken sacma sapan seyler verirler.

Ama tum bunlarin yaninda asla sikayet etmezler ve sevgiyle bakarlar.
Bende bunlari gorunce benim cocuguma da yapacaklar diye korktum acikcasi...
Emen çocuğumu öyle kafalarına göre kimse goturemez . Ancak benim işim çıkar , bir yere gitmem gerekir çocuğu goturemeyecehim ya da çocuğun olmaması gereken bir yerse ben gelene kadar benim kurallarimla bakarlar.
Ben karşı değilim bakmalarina ama öyle dört aylık çocuğa en fazla ben tuvalete gidince, duşa girince , yemek yerken falan bakarlar

Emen çocuğumu öyle kafalarına göre kimse goturemez . Ancak benim işim çıkar , bir yere gitmem gerekir çocuğu goturemeyecehim ya da çocuğun olmaması gereken bir yerse ben gelene kadar benim kurallarimla bakarlar.
Ben karşı değilim bakmalarina ama öyle dört aylık çocuğa en fazla ben tuvalete gidince, duşa girince , yemek yerken falan bakarlar

Yani işiniz oldukça bakabilirler , ama evrivaki ile cocugunuzu alamazlar.

Belli bi yastan sonra çocuk kendini ifade etmeye başladıktan sonra daha rahat olursunuz ben kızım büyüdükten sonra şimdi gönül rahatligiyla bırakıyorum kayinvalideme çünkü ben yokken ne yaparsa kalem kalem anlatır ne yedi ne içti nereye gittiler ne konuştuklarına kadar anlatır biraz geveze konuşmayı anlatmayı cok seviyor buda benim işime geliyor arada babaannesiyle komşu gezmesine gider avmye gider zaten benim kızım bebekken saat başı emerdi hiç aksatmazdi o yüzdende kendi annemde bile bir saatten fazla yalnız kalmışlığı yoktu annem lafimdan gram çıkmamasına rağmen kim ne derse desin benim cocugum bana değerli ister buldumcuk olayım ister görmemiş başkasının ne dediği beni gram bağlamaz

Belli bi yastan sonra çocuk kendini ifade etmeye başladıktan sonra daha rahat olursunuz ben kızım büyüdükten sonra şimdi gönül rahatligiyla bırakıyorum kayinvalideme çünkü ben yokken ne yaparsa kalem kalem anlatır ne yedi ne içti nereye gittiler ne konuştuklarına kadar anlatır biraz geveze konuşmayı anlatmayı cok seviyor buda benim işime geliyor arada babaannesiyle komşu gezmesine gider avmye gider zaten benim kızım bebekken saat başı emerdi hiç aksatmazdi o yüzdende kendi annemde bile bir saatten fazla yalnız kalmışlığı yoktu annem lafimdan gram çıkmamasına rağmen kim ne derse desin benim cocugum bana değerli ister buldumcuk olayım ister görmemiş başkasının ne dediği beni gram bağlamaz

Valla ben iyi laf yedim burdakilerden. Bence bir bebek kendi duzeninden ayrilmamali. Beşigine alişmali , sese alismali , rutini olmali, uyku saati duzenli olmali , mamasi emmesi hepsi planli programli olmali. Tabiki cok yorucudur illaki ama ben 5 senedir bekliyorum bebegi yeterince gezdim uyudum dinlendim. Bebegim 6.aya gelene kadar idare edebilirim diye dusunuyorum.

Valla ben iyi laf yedim burdakilerden. Bence bir bebek kendi duzeninden ayrilmamali. Beşigine alişmali , sese alismali , rutini olmali, uyku saati duzenli olmali , mamasi emmesi hepsi planli programli olmali. Tabiki cok yorucudur illaki ama ben 5 senedir bekliyorum bebegi yeterince gezdim uyudum dinlendim. Bebegim 6.aya gelene kadar idare edebilirim diye dusunuyorum.
Kendi içinize nasıl siniyorsa öyle davranin tabiki sevecekler torun baldan tatlı oluyor kayinvalidemlerde kendi annemlerde çok seviyorlar ama annenin kurallari dahilinde davranmaları gerekiyor bana bizde anne olduk dediklerinde tamam siz siranizi savmissiniz şimdi benim sıram bırakın ben istediğim gibi yapayım anneliğimi diyordum çocuk yetiştirmek zor tabiki bende rahatıma çok düşkün bir insanım ama insan herşeye en çabuk adapte olabilen tek canlı bebekten önce gece uykum bölünecek diye tuvalete kalkmazdim gece olduki uyandim uyuyana kadar dört dönerdim şimdi 4,5 yıldır deliksiz uyuduğum gece sayılıdır gece uyandiktan sonra başımı nereye koyarsam uyuyakaliyorum artik 😄 eşimle gezmemizden de hiç eksik kalmadık biz nereye kızım oraya heryere taşıdık kızımı cocuklada istenirse gayet güzel geziliyor tek özlediğim sinemaya gitmekti artık onuda kızımla yapıyorum animasyon izliyorum ama çokta zevk aliyorum 😄

Bende rahatima düşkünüm. Ama birde işin diger tarafindan bakin. Benimde bir ailem var. Bebegi görmeye geldiklerinde her seferinde kaynanamlarda demek istemiyorum. Hergun alabilirler. Lutufla alabiliriz cocuguda. Anne annemler geldide cocugu biraz verirmisin sevsinler 🙄 ay ne komik. Ayrica benim ailemde cok guzel cocuk bakar. 😂 aman ne zor iş bunlar ya.
Ben rahatima hic duskun degilim tam aksine is yokken is cikaran tiplerdenim bide ustune iki cocuk cok zor sizin icinde Hakkinizda hayirlisi nasil istersenz oyle dawraniz diycek bisi bulamadim dahada.😂

Kendi içinize nasıl siniyorsa öyle davranin tabiki sevecekler torun baldan tatlı oluyor kayinvalidemlerde kendi annemlerde çok seviyorlar ama annenin kurallari dahilinde davranmaları gerekiyor bana bizde anne olduk dediklerinde tamam siz siranizi savmissiniz şimdi benim sıram bırakın ben istediğim gibi yapayım anneliğimi diyordum çocuk yetiştirmek zor tabiki bende rahatıma çok düşkün bir insanım ama insan herşeye en çabuk adapte olabilen tek canlı bebekten önce gece uykum bölünecek diye tuvalete kalkmazdim gece olduki uyandim uyuyana kadar dört dönerdim şimdi 4,5 yıldır deliksiz uyuduğum gece sayılıdır gece uyandiktan sonra başımı nereye koyarsam uyuyakaliyorum artik 😄 eşimle gezmemizden de hiç eksik kalmadık biz nereye kızım oraya heryere taşıdık kızımı cocuklada istenirse gayet güzel geziliyor tek özlediğim sinemaya gitmekti artık onuda kızımla yapıyorum animasyon izliyorum ama çokta zevk aliyorum 😄

Istenilince cocuklada cikiliyor canim cok ama cok haklsiin.

Evet konudan anlaşıldigi uzere dogmamiş çocuguma don biçiyorum şuan.

Arkadaşlar ben kaynanam ve kayinbabami severim çok iyi insanlardir. Torunları var birtane kaynımın özledikce alır gezdirir evlerine göturur oynatirlar iyi de bakarlar. Bazen gezmeye gidecekleri zaman da alirlar götürürler. 1 gun gormeseler özlerler...

Şimdi ben hamileyim gecen kayinvalidem " seninkiyle de boylr ilgilenecegiz kızım tabiki bu yaştan sonra ne yapacagiz siz gezeceksiniz biz torun bakacagiz " dedi. Bende kendi çocuguma kendim bakmayacaksam çocuk dogurmazdim dedim ama tatli bir dille ve esprili olarak. O da " kizim kaynbabanin yaninda söyleme alınır dedi. Neyse konu kapandi. Şimdi kk da goruyorum bebegi uyumayan kendine zaman ayiramayan uykusuzluktan sinirleri bozulan cocugu kimsede durmayan kadinlari. Gecen esime de dedim benim çocugumu alamazlar kafalarina gore diye esimde dediki " pink hicmi bunalmayacaksin gezmek dolasmak istemiyeceksin işin olmayacak biraz büyüyunce birakirsin ya da almak istediklerinde verirsin " dedi.
Ayni konuyu kuzenime danistim o da " pink kesinlikle 3 aydan sonra alıştir baskasinda durmayi ogrensin yoksa sana bagimli bir cocuk olur , bak ben kimseye birakmadim 9 aydir beni gormedigi an aglamaya basliyor hicbirsey yapamiyorum" dedi

Benim bu konuda tutumum ne olmali cunku bir kez taviz verirsem devami gelecek. Simdiden " ben cocuguma kendim bakarim " demeye devam mi etmeliyim yoksa soylenilenlere kulak asmayip baksinlar bende o zamanlar kendime ve esime vakit ayiririm mi demeliyim.
Not. Evler yakin bu arada. Ve onlardayken eltime iş birakmaz cocugun her ihtiyacini kendileri görurler...
Gezmeye götururler dedigim her hafta gittikleri yasli bir adam ve kadinin evi bag bahce gezerler.

Bizim yigeni 4.ayindan beri götüruyorlar.

Tabiki bunlari boş yere düşünmedim. Yigene yaptiklarini benim cocugumada yapacaklar diye rahatsiz oldum.

Mesela sabahin 9unda kapilarini calar çocugu bize göturcem hazirla derler eltime.
Ya da gezerken cocugun altini acmayi unuturlar.
Tadina baksin diye 3-4 aylikken sacma sapan seyler verirler.

Ama tum bunlarin yaninda asla sikayet etmezler ve sevgiyle bakarlar.
Bende bunlari gorunce benim cocuguma da yapacaklar diye korktum acikcasi...
Benim kv ve kp aynilar gorumcem dogum yapinca evine bi coreklenmisler 40 gun orda kalmis gorumcem kendi diyodu bebekken ağlardı emzircem cocugu bana vermezdi saatlerce diye :) bende dogum yaptim bana geldiler tam 5. Gun kiyamet koptu evde kendi annem misafir gibi geldi gitti kizim onlar kaliyo bide biz kalabalik etmeyelim zaten lohusasin dedi snra dogumumun 5.gunu hadi herkes evine kendine guvenmeyen cocuk yapmasin sen iki tane buyutmussun sira bizde dedim alindi esime sikayet etti ama nafile istemedim kimseyi suan kizim 4 yasinda daha 1 gece bile kalmadi hastane islerim ve cok onemli islerim disinda kimseye birakmadim bebek arabasi denen bişey var koydum arabasina yanmda tasidim esimide ihmal etmedim sinemaya giderken biraktm mesela onun disinda esimle gezmeye giderken fln asla birakmadm kmseye yani canim nasil istiyorsa oyle davrandm kv kızımı sadece kirkinda yikamstr onun disinda hep kendim yaptim sende yapabiliyorsan yap

Yani işiniz oldukça bakabilirler , ama evrivaki ile cocugunuzu alamazlar.
Evet . Allah a şükür benim de eşimin de ailesi o yönden anlayışlı. Zaten her iki taraf da yaşlı olduğundan pek öyle bakmalara güçleri yetmez. Ben de mecbur kalmadıkça yardım istemeyi düşünmüyorum. Doğumdan sonra gelip bir süre yanımda kalacaklar hakları kendi torunlarını görecekler sevecekler ama 4 aylık çocuğumu alıp gezmeye goturemezler kendileri istiyor diye

Pardon ne diyorsunuz ? Bu benim fikrim kendim bakamayacaksam dogurmazdim evet çalişmiyorum ilk çocugum elim ayagimda tutuyor. Tabiki sahiplenecegim benim cocugum o. Siz niye bu kadar gerildiniz ki ? Siz baskasina baktirin beni ne ilgilendirir ya da sizi neden ayiplayim şuan konu dısına çıkıyorsunuz.
Eltime de nerde laf sokmuşum bilmek isterim açıkcasi. Hoş lafta sokmuş olsam bu sizi hiç ama hiç ilgilendirmez. Başka şeylere gerilip başkalarinin konularinda stres mi atiyorsunuz nesiniz anlamadim.
Bizi ilgilendirmeyeceksen niye anlatıyorsunuz, bu kadar tuhaf bir düşünceyi tabi ki ayıplarım. Çalışan kadın olduğu için resmen eltinizi kıskanıp kendi çapınızda laf sokmaya kalkmışsınız. Siz istediğinizi söyleyeceksiniz biz cevap verince kime ne bu benim düşüncem diyorsunuz madem birinin cevabını istemiyorsunuz düşüncenizi de kendinize saklayın. Yok her aklıma geleni söylerim derseniz böyle cevap alırsınız.üstelik eltinizin yüzüne değil arkasından laf söylemişsiniz resmen düşman başına!

Bunu yaşamayan bilmez, ahkam keser. Yaşayan biri olarak yazıyorum, çiz sınırını, sen istediğin zaman bakabilsinler, onlar istediği zaman kafalarına göre değil. Asla asla diyorum.

Ya şu "cocugumu kapacaklar" kafalarindan bir cikin yahu. Cocugu doguran sizsiniz, annesi sizsiniz. Ne olacak arada alinca bakinca nedir yani?

Oyle bir kafaya giriyorsunuz ki sanki elinden cocugu alacaklar ve annesini tanimadan buyutecekler.
Doğunca bir sure sonra biri baksin diye dusunup bıkarsın. O kadar harika bisey olsa millet saga sola baktiracak insan aramazdi.
O iş öyle olmuyor, annesi yanında olmayınca annenin uğraştığı bütün kuralları ezip geçiyorlar, çocukla anne arasında zamanla çatışmalar başlıyor, onlar çocuğun her istediğini yapan siz kural koyan taraf oluyorsunuz, yaşadınız mı bu durumu?

Çok yorulacaksın, memnuniyetsizsin vs denmiş konu sahibine ama kadın gayet haklı. Bu benim bebeğim cam fanusta büyüteceğim sizde ancak uzaktan bakın demek istemiyor kv ve kpe. Cahilce davrandıkları için güvenmiyor. 4 aylık bebeğin ön koltukta annesi yokken bağda ne işi var? Bunun açıklamasını yapan bir yorum okumadım. Anne nefes alsın kendine baksın diye bebeğin bağa bahçeye mi gitmesi lazım? Gelsin gelinin evinde geline yardımcı olsun. 9 aylık çocuğa kola vermek ne demek? Acıklı bakıyormuş. O zaman uyuşturucu bağımlılarına da kıyamayıp uyuşturucu alalım, malum onlarda çok isteyerek bakıyor bu maddelere. Birine aa olur mu öyle şey derken diğerine saf sevgi deyip güzelleştiremeyiz.
Konu sahibi kalp kırmadan zamanı geldiğinde söylersin ne söyleyeceksen. Kapına geldiklerinde çocuk daha küçük benim işlerim var ben varken gideriz ya da çocuk büyüyünce dersin. Laf arasında ilk 6 ay sadece anne sütü vericem başka bir şey yemeyecek diye söylersin. Yavaş yavaş onları uyarırsın.
Değil mi konu ne kadar da farklı yöne çekilmiş, kadın düzgün bakmıyorlar, anneyi ezip geçiyorlar diyor ama ona yorum yok. Çocuğa zararlı şeyler yedirmesinde sorun yok. Herkes yerini bilmeli, arada ihtiyaç olur mecbur kalınır bunun için bakarlar ilgilenirler tamam ama keyfe göre çocuğu alıp götürmek, sürekli olarak doğru değil.

2.5yaşında keşke anane babaanne yakında olsaydı... Hastaneye gidicem, eşim olmadan gidemiyorum çünkü okadar kalabalığa ve zamanı belli olmayan yere cocuk sokamam. Ki durmaz da 2saat sürüyor en az sıra alması beklemesi vs. Kuaföre gitmek istiyorum. Eşimi beklemek zorundayım çocuğu orda oyalamak imkansız... Banyoya anca o uyuyunca girip 20dk da kapı açık işimi halledip çıkıyorum. An oluyor matketten acil birşey almam gerekiyor önce oğlanı giydiriyorum. 10dakikalık yolu 30dakikada anca sonlandırıyorum. Yoruluyor park görüyor, markette gezmek istiyor daha çoğaltayım mı.? 😂Bakmalarından eminsen ne mutlu sana en basiti yazın beraber apart tuttuk ki çok fazla eksisi oldu benim için ama dedesi babaannesi kumsalda oğlanla oynarken ben eşimle adam akıllı açıldım falan, tersi durumda onla orsa saatlerce kum oynuycaktım 15gün,boyunca..

Eltime yaptiklari gibi bendende çat kapı alacaklar. Yedirme içirme dedigim halde yedirip icecekler. 3 aylik bebege yeşil sogan vermek , pasta vermek , şekerin tadina baktirmak , kahve ve fanta...

Burda herkes buldumcuk falan demiş. Evet iyi niyetli olabilirler ama eski kafalilar onlara laf anlatamazsin. Şimdi bizim zamanimizda sutü olmayan kadin princ unu yedirirmiş cocuguna bende oyle beslenmişim 7 ay. Ek gidaya 6 ay oncesinde tattira tattira başlarlarmiş zaten. Burdaki hangi kadin cocugunun alti gezmekten pişik oldugunda ama yine de guzel gezdirmisler tesk ederiz kaynana kayinbabaya diyecek ?
Ya da çat kapi geldiklerinde cocugu alip gittiklerinde ne iyi kaynanam kaynbabam var diyecekler.
Yok bunun buldumcuk olmakla hic alakasi yok. Bir kere herseyden once o bebegin annesi sizsiniz ve basta sagligi olmak uzere herseyinden siz sorumlusunuz. O cocuk alerji olsa, pisik olsa, yorgunluktan huysuz olsa onunla siz ugrasacaksiniz. Dolayisiyla soz hakki sizin.

Kaldi ki 3 aylik emen bebek o kadar sure anneden ayri kalmaz. Nedir, belki 1 saat carsi pazar isiniz olur birakir gelirsiniz ama saatlerce oyle dolanmaz bebek.

Bana catkapi gelseler vermem cocugu cok net. Bir kere esimin teyzesi ziyarete cat kapi geldi, planim vardi. Keske haber verseydin dedim, ciktim evden. Herkes sinirlarini bilmeli.

Dedigim gibi bebeginizi korumak kollamak sizin goreviniz. Esim bile bir gun cocugum diyorsun o benim de cocugum dedi. Neden agladigini bana sormayi birakana kadar o benim cocugum ben ne dersem onu yapacaksin dedim konu kapandi.

Bebegin iyiligi icin kalp kirma pahasina bile olsa sinirlarinizi net cizin.

Simdi ise, oglum 3 yasinda kizim 15 aylik. Oglumu artik sabah birakip aksam alabiliyorum. Ya da yatiya birakabiliyorum ama herseyin bir zamani var.

Bizi ilgilendirmeyeceksen niye anlatıyorsunuz, bu kadar tuhaf bir düşünceyi tabi ki ayıplarım. Çalışan kadın olduğu için resmen eltinizi kıskanıp kendi çapınızda laf sokmaya kalkmışsınız. Siz istediğinizi söyleyeceksiniz biz cevap verince kime ne bu benim düşüncem diyorsunuz madem birinin cevabını istemiyorsunuz düşüncenizi de kendinize saklayın. Yok her aklıma geleni söylerim derseniz böyle cevap alırsınız.üstelik eltinizin yüzüne değil arkasından laf söylemişsiniz resmen düşman başına!

😂😂😂 eltim çalışıyor mu demişimmm tüh düzelteyim o zaman eltim de çalışmıyor aynı benim gibi...
Hay aksi yanlış yerden yakaladıgınızı düşündünüz... Demekki fesat ve kiskanc olan benim düşüncelerim degil sizin anlama ve algılama kapasiteniz...
Evet yorum yapabilirsiniz saygılı olarak kimse babamın oğlu kızı değil benim. Buraya kadar yorulup yorum yazdiginiz icin tesekkür ederim...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X