Dogru mu yaptik

barbekusos

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Temmuz 2018
673
1.262
29
Hanımlar iyi günler
Kardeşimin 2 gun once oksuruk ve halsizligi vardi test yaptirdik ve cok sukur negatif. Ama olaylardan bundan sonra gelisti.
Annemin bir arkadaşının kızının dun kınası bugun de nikahi varmis. Kardeşimin hastalığı öncesi, kina yerine gider takiyi verir 10 dk durur kalkarız diyoduk
Ama bu test yaptırma stresi, sonuc bekleme stresi sonucu dedim ki anne gitmeye hic gerek yok. Testi yeni yaptirdik bekliyoruz deriz, evin kapısından ben uzaktan takiyi veririm dedim. Yani gitmemek için yalan soyleyelim dedim. Neyse annemi zorla ikna ettim. Dun kinaya gitmedik. Bugun de annem evin kapısından uzaktan takiyi vermiş ve söylemiş bekliyoruz muhtemelen hasta o yuzden riske atmayalım demis vs. Beni aradi, ayip oldu herkes gidiyor bari bugün nikaha gitseydik falan diye.
Benim babamın tansiyonu şekeri var, aile apartmanı ve yaşlı insanlar var. Bu riske giremezdim acikcasi ama annem ayip oldu vs diyince de kotu hissettim. Gitse miydi ya da sonuc negatif cikti diyip nikaha gitsin mi? Ben bu riske değmez diye düşünüyorum. Annem de onlar da seninkine gelmez falan diyor. Ya riske girmek istemeyen tabiki düğünüm ne zaman olur olmaz bilmem ama istemeyen gelmez tabiki.
Dogru mu yaptik yalan söyleyip gitmeyerek bilmiyorum. Etrafımda bu hastalıktan vefat eden cok insan oldu. Genc yaşlı hic farketmeden. Bana bir akil verin lütfen, uzgunum

Şüpheli bir durumunuz varsa gelmemenizden memnun bile olurlar. Kimse ayıplamaz.
Aslında şüpheli bir durumumuz yok. Kardeşimin testi negatif cikti. Ama ben o kalabalığa girip annemleri riske atmamak için hala sonuc bekliyoruz diye yalan söyledik. Ama takisini verdik.

Anneniz dogru soylemis zira kardesiniz pozitife donerse kinada, dugunde o kadar insana bulastirmamak buyuk ayip olmus. Ne ayibi arkadasim valla hala kina, dugun gezenler akillanmaz. Olum molum degisen bir sey yok.
Yalan soyledik diye icim rahat etmedi aslında ama gerçekten o kalabalığa giremezdim insanlar dugunde kınada bir de kapali alan olunca ne kadar dikkatli olabilir bilemiyorum ya :KK43:

Dimi ya. Annem ayip oldu diyince surekli, dedim yanlis mi yapıyoruz. Başkalarına ayıp olmasın diye bu riske giremedim gerçekten. Evet sevdiğim insanlar ama cidden yapamazdim
Şoyle dusunun Allah korusun anneniz ya da babaniz hastaligi kapip vefat etse kime ayip olcak.

Kesinlikle doğru yaptınız.Sakin gitmeyin.Malesef annelerimiz bu tarz şeyleri dert ediyor ama öyle değil işte.Gecen hafta bi arkadaşın nikahına gittim ve hepsi pozitif şu an.Evimde izoleyim ama deliler gibi pişmanım.Hem eşimi hem de bebeğimle gittim birde.Akil tutulması bu.Sacmalik.Aglamak çare etmiyor ama ağla ağla mahvoldum.Ve sadece sadece oraya gittim bu 1 yılda.Sonuc da bu.

Kesinlikle doğru yaptınız.Sakin gitmeyin.Malesef annelerimiz bu tarz şeyleri dert ediyor ama öyle değil işte.Gecen hafta bi arkadaşın nikahına gittim ve hepsi pozitif şu an.Evimde izoleyim ama deliler gibi pişmanım.Hem eşimi hem de bebeğimle gittim birde.Akil tutulması bu.Sacmalik.Aglamak çare etmiyor ama ağla ağla mahvoldum.Ve sadece sadece oraya gittim bu 1 yılda.Sonuc da bu.
Cok cok geçmiş olsun. Iste korktuğum tam da bu.Allah korusun ben annemle babamı çok cok izole tutmaya çalışıyorum. Kardeşimin test sonucunu beklerken biz de ayniydik. Babam bile ağladı surekli korkudan. Ama simdi annem tutturdu ayip oldu diye.

Gitmesin yalan söylemeye de gerek yok covid sebebi ile sosyal ortamlara girmek istemiyoruz.
Yaşanılanlar belli,size annenize veya çevrenize birsey olsa onlar gelir mi bi ah iki dedikodu covid çıksanız daha uzak dururlar.
Canımızdan değerli değil,su an dünyada birinci sıradayız vaka sayılarında yemişim düğünü derneği deyin geçin 👍🏻

Kesinlkle dogru yapmışsın.hasta olmasanız bile gitmeyin girmeyin kalablk yerlere. Hastaneler dolup taşıyo yazk günah. Kurtulan var kurtulamayan var. Riske atmayın bosu bosuna. Keske herkes sizin gibi düşünse.

Yalan soyledik diye icim rahat etmedi aslında ama gerçekten o kalabalığa giremezdim insanlar dugunde kınada bir de kapali alan olunca ne kadar dikkatli olabilir bilemiyorum ya :KK43:

Yalan soyledik diye dusunmeyin. Negatifken pozitife donen cok var. Donmeyeceginin bir garantisi yok. Siz dogru olani yapmissiniz. Baskalarinin vebali kinadan, dugunden daha onemli olmali.

Yalan soyledik diye dusunmeyin. Negatifken pozitife donen cok var. Donmeyeceginin bir garantisi yok. Siz dogru olani yapmissiniz. Baskalarinin vebali kinadan, dugunden daha onemli olmali.
Bu dönemde bir de bu ayip olacak ayip oldu muhabbetleri arttı. Ya gerçekten canımızdan önemli değil. Annemle babam anlamıyor asla. Ee herkes gidiyor iste diyorlar.

Gitmesin yalan söylemeye de gerek yok covid sebebi ile sosyal ortamlara girmek istemiyoruz.
Yaşanılanlar belli,size annenize veya çevrenize birsey olsa onlar gelir mi bi ah iki dedikodu covid çıksanız daha uzak dururlar.
Canımızdan değerli değil,su an dünyada birinci sıradayız vaka sayılarında yemişim düğünü derneği deyin geçin 👍🏻
Cok teşekkür ederim gerçekten. Ben de boyle dusunuyorum ama su insanlar. Hey Allahim ya. 27 yasinda bir arkadaşımı kaybettik biz bu sebeple hic bir kronik hastalığı da yoktu. Bu yüzden inanilmaz korkuyorum

X