Dogru mu yaptik

Ya takıyı bile vermişsiniz, niye ayıp olsun?

Genelde çok yakın olduğun birinin düğününe gitmeyince, takıdan kaçtı gibi bir izlenim oluyor..o da saçma ama ayıp olsa ondan diye düşünebilirdi anneniz.

Kaldı ki testler ne kadar doğru..ilk negatif çıkıp 3-5 güne pozitife dönen çok duyduk. Kendi sağlığımız kadar, başkasına bulaştırma riski de alınmamalı.

Ya takıyı bile vermişsiniz, niye ayıp olsun?

Genelde çok yakın olduğun birinin düğününe gitmeyince, takıdan kaçtı gibi bir izlenim oluyor..o da saçma ama ayıp olsa ondan diye düşünebilirdi anneniz.

Kaldı ki testler ne kadar doğru..ilk negatif çıkıp 3-5 güne pozitife dönen çok duyduk. Kendi sağlığımız kadar, başkasına bulaştırma riski de alınmamalı.
Ben de anneme bunu diyorum bu zamanda dugun dernek yapılmasının artik bence amacı taki değil mi dedim, ee verdik takiyi. Orda biz olsak ne olur olmasak ne olur. Ee yaninda olmak lazım diyor, Hay Allahimm

Simdi annem de babam da tavır yapıyorlar bana. Abartiyosun cok abartiyosun vs diyorlar. Ya korkuyorum birini daha kaybetmekten, kaybetmesem bile sevdiklerimin acı çekmesinden korkuyorum. Birine bilmeden bulaştırıp birinin vebaline girmekten her şeyden korkuyorum ya. Bunun neresi suç, cidden yaşlılara laf anlatmak zor.

Simdi annem de babam da tavır yapıyorlar bana. Abartiyosun cok abartiyosun vs diyorlar. Ya korkuyorum birini daha kaybetmekten, kaybetmesem bile sevdiklerimin acı çekmesinden korkuyorum. Birine bilmeden bulaştırıp birinin vebaline girmekten her şeyden korkuyorum ya. Bunun neresi suç, cidden yaşlılara laf anlatmak zor.
Öyle öyle, büyüklerimizin gözünde hala çocuğuz, seni beni dinlemiyorlar... kendi yaşıtlarından duyarlarsa belki.

Açın seyrettirin youtube'dan bir kaç haber ard arda... bu yeni mutasyon virüs bir başka. Çok duyuyoruz, ziyarete gittiler , 16 kişinin 15i hasta, cenaze törenine katılan 50 kişiye bulaştı vs diye.

Hala ayıp... ayıbı yapan bu düğünleri, mevlütleri vs organize edip milleti riske atanlardır.

Cok teşekkür ederim gerçekten. Ben de boyle dusunuyorum ama su insanlar. Hey Allahim ya. 27 yasinda bir arkadaşımı kaybettik biz bu sebeple hic bir kronik hastalığı da yoktu. Bu yüzden inanilmaz korkuyorum
Boşver elalemi islerine gelince yedi düvele dost gelmeyince yabancısın

Ayip olur diye diye butun harita kirmizi oldu zaten. Şu misafirlik, nikah bitmedi...
İnternette goruyorum ailece evlerde toplaniyorlar, her haftasonu kalabalik arkadas gruplari evlerde kahvaltida devamli birbirlerindeler. Boşu boşuna evde kapali durmaktan biktim artik. Millet cumadan birbirine gidip yatiya kaliyor halbuki...

🥺🥺🥺🥺🥺🥺

Kizlar gerçekten ne olacağız böyle düşünmekten de korkmaktan da yoruldum. Mesajlara simdi bakabildim. Biraz bizimkiler sustu artik, tamam gitmedik oldu bitti dedim. Ama bu yetersiz kısıtlamalar, insanların rahatlığı devam ettigi surece biz bu yaza da kurtulamayiz.

Hayatımızın yüzde doksanı başkalarına ayıp olmasın diyerek yasamakla geciyor ama bari başkalarına ayıp olmasın diye ölmeyelim ya. Cok iyi yapmışsınız hem sonucta onlar sizin yalan söylediğinizi bilmiyor ki boşuna gerilmeyin

Ya hanımlar içimi rahatlattiniz gerçekten. Evet bir arkadasin dedigi gibi ayip olması can sağlığından önemli değil. Annemle babam da bana kızdı biraz gidecektik ayip oldu diye. Neyse kizsinlar yapacak bir şey yok
Ya Allah korusun saka degil ki bu hastalık şüphesi bile insanı ne kadar korkutuyor

Hanımlar iyi günler
Kardeşimin 2 gun once oksuruk ve halsizligi vardi test yaptirdik ve cok sukur negatif. Ama olaylardan bundan sonra gelisti.
Annemin bir arkadaşının kızının dun kınası bugun de nikahi varmis. Kardeşimin hastalığı öncesi, kina yerine gider takiyi verir 10 dk durur kalkarız diyoduk
Ama bu test yaptırma stresi, sonuc bekleme stresi sonucu dedim ki anne gitmeye hic gerek yok. Testi yeni yaptirdik bekliyoruz deriz, evin kapısından ben uzaktan takiyi veririm dedim. Yani gitmemek için yalan soyleyelim dedim. Neyse annemi zorla ikna ettim. Dun kinaya gitmedik. Bugun de annem evin kapısından uzaktan takiyi vermiş ve söylemiş bekliyoruz muhtemelen hasta o yuzden riske atmayalım demis vs. Beni aradi, ayip oldu herkes gidiyor bari bugün nikaha gitseydik falan diye.
Benim babamın tansiyonu şekeri var, aile apartmanı ve yaşlı insanlar var. Bu riske giremezdim acikcasi ama annem ayip oldu vs diyince de kotu hissettim. Gitse miydi ya da sonuc negatif cikti diyip nikaha gitsin mi? Ben bu riske değmez diye düşünüyorum. Annem de onlar da seninkine gelmez falan diyor. Ya riske girmek istemeyen tabiki düğünüm ne zaman olur olmaz bilmem ama istemeyen gelmez tabiki.
Dogru mu yaptik yalan söyleyip gitmeyerek bilmiyorum. Etrafımda bu hastalıktan vefat eden cok insan oldu. Genc yaşlı hic farketmeden. Bana bir akil verin lütfen, uzgunum
bence iyi yapmışsın böyle şeyler anlık oluyor hasta olduktan sonra pişman olmaktansa en baştan önlem almak en iyisi

Hanımlar iyi günler
Kardeşimin 2 gun once oksuruk ve halsizligi vardi test yaptirdik ve cok sukur negatif. Ama olaylardan bundan sonra gelisti.
Annemin bir arkadaşının kızının dun kınası bugun de nikahi varmis. Kardeşimin hastalığı öncesi, kina yerine gider takiyi verir 10 dk durur kalkarız diyoduk
Ama bu test yaptırma stresi, sonuc bekleme stresi sonucu dedim ki anne gitmeye hic gerek yok. Testi yeni yaptirdik bekliyoruz deriz, evin kapısından ben uzaktan takiyi veririm dedim. Yani gitmemek için yalan soyleyelim dedim. Neyse annemi zorla ikna ettim. Dun kinaya gitmedik. Bugun de annem evin kapısından uzaktan takiyi vermiş ve söylemiş bekliyoruz muhtemelen hasta o yuzden riske atmayalım demis vs. Beni aradi, ayip oldu herkes gidiyor bari bugün nikaha gitseydik falan diye.
Benim babamın tansiyonu şekeri var, aile apartmanı ve yaşlı insanlar var. Bu riske giremezdim acikcasi ama annem ayip oldu vs diyince de kotu hissettim. Gitse miydi ya da sonuc negatif cikti diyip nikaha gitsin mi? Ben bu riske değmez diye düşünüyorum. Annem de onlar da seninkine gelmez falan diyor. Ya riske girmek istemeyen tabiki düğünüm ne zaman olur olmaz bilmem ama istemeyen gelmez tabiki.
Dogru mu yaptik yalan söyleyip gitmeyerek bilmiyorum. Etrafımda bu hastalıktan vefat eden cok insan oldu. Genc yaşlı hic farketmeden. Bana bir akil verin lütfen, uzgunum
Hiç ayıp etmediniz. Bu dönemde insanları davet edenler asıl ayıp edenler. Sonucu bekliyorduk sizleri riske atmamak için gelmedik dersiniz yine. Hediyenizi de vermişsiniz zaten. İnsanların da kendinizin de hayatlarınızla kumar oynamaktan kendinizi men ederek olması gerekeni yapmışsınız. Yüreğiniz ferah olsun Hoppa

şöyle düşünün

siz kınaya ya da nikaha gittiniz oradan birisi hastalandı

sonra da "barbekusosların X hastaydı hatta test bile yaptırmışlardı negatif diye geldiler ama onlardan bulaştı" diye konuştular

ya da negatif yalancı negatif, anneniz taşıyıcı ve gerçekten bulaştı

oradaki vicdan azabı, ayıp vs daha etkili

takısını dahi vermiş daha ötesi yok ki

bu dönem olağan dönem değil ki o bizimkine gelmedi biz onunkine gitmeyelim olsun

aksine "riskimiz var diye gelmediler beni ve çevremi düşündüler, söylemese nereden bilecektik" diye düşünürdüm

yine "bu ortamda bile takımı eksik etmemişlerdi, gelmeseler kimse garipsemezdi ama onlar takımı da getirdi" diye düşünür annenizi takdir ederdim

Hanımlar iyi günler
Tabiki doğru yapmışsınız. Vicdanlı olmak, sorumluluk sahibi olmak bunu gerektirir

X