Doğu veya karadenizde görev yapan bütün sağlık çalışanları lütfen bakın ..kk üyeleri size bakın lütf

ben giresunda yasiyorum. burasi güzel. biraz pahalı bir şehir. sebze meyve burada yetişmediği için çok bol ucuz değil ama çok da mühim değil. havaalani var. trabzon yakin, ordu yakin. yalnız ilçeleri önemli. kıyı ilçelerini tercih edin. sebin çamoluk dereli tercih etmeyin derim.

Bana Bingöl çıktı. Arastirdigim kadariyla iyi diyorlar. Terör de çok yokmuş 2 ilçesi hariç. Ama yerinde olsam Karadeniz isterim.

karadenizliyim tayin dolayısıyla iki il gezdik
ilki rizeydi deneyimlerimi gördüklerimi söyiyim kesinlikle pahallı bir şehir kiralar ve sebze meyve pahallı
insanlar yardımseverdir ama ben çok bunaldım belkide ilk kez evimden ayrı farklı bir yerde yaşadım alışma sürecim çok sancılı geçti sonrası giresuna yakın bir yerdi o yüzden gelip geçerken görme imkanım oldu
kesinlikle sahili filan çok güzel ben deniz aşığı olarak bayıldım ama istanbuldan sonra küçük filan gelebilir
kastamonu birkaç kez gittim ama pek bana göre bir yer değil
listeden bence en güzel yerler artvin ve giresun

bende atanıcam cok kısa surede. ama 4 b lı olarak. sozlesmelılerın esı ozel sektorse sittin sene zaten yok artık emeklı olursam oyle es durumu yaaprım heralde. O sebbten gecen arkadsım bosanıp yapabılırsın dedı bu kulaga cok cırkın gelıyo ama bı dusundurdu benı. Çok sınırlenıyorum ya gercekten eşim özel sektor dıye atanmıyayım mı kadrolu alımı durdurmasalardı gıdıp ıkı yıl calısacaktım hıc problem deıldı sımdı napıcamı bılemıyorum. Bu bosanma olayını duydum. ama esıme soyleyemedım bıle cok cırkın gelıyo kulaga.
Canım bildiğim kadarıyla 4b'lilerede eş durumu tayini var. Eşin son 3 yılın 2 senesinde kesintisiz sigortalıysa isteyebiliyorsun diye biliyorum. Değiştirmedilerse süreleri... Eşin kaç yıldır çalışıyor en son çalıştığı yerde? Birde dönem dönem sözleşmelileri kadroya geçiriyolar, içini ferah tut lütfen. Formaliteden de olsa boşanma falan ne biliyim, inşaAllah gerek kalmaz Allahın izniyle...

Canım bildiğim kadarıyla 4b'lilerede eş durumu tayini var. Eşin son 3 yılın 2 senesinde kesintisiz sigortalıysa isteyebiliyorsun diye biliyorum. Değiştirmedilerse süreleri... Eşin kaç yıldır çalışıyor en son çalıştığı yerde? Birde dönem dönem sözleşmelileri kadroya geçiriyolar, içini ferah tut lütfen. Formaliteden de olsa boşanma falan ne biliyim, inşaAllah gerek kalmaz Allahın izniyle...
Yıllardir kesintisiz sigortasi var. 15 yil belki kayinpederim cok kucuk baslatmis ya ben bunu tam yönetmeligi nerden bulabilirim acaba. Saglik gov. Baktim parca pincik anlayamadim bisey.

Nedenmis. Bu lafınla insanlarimi assagiliyorsunuz burda. Kürtler ocu mü. Irkçılık yapipda cirkinlesme. Terbiyezsizligin alemi yok
Doğutan batıya bir genç elini kolunu sallayarak giderken, batıdan doğuya bir genç ALLAH'a emanet gidiyorsa ırkçı olan ben değilim. Bak daha geçen bi öğretmeni şehit ettiler. Beğenmiyorsan yorumumu görme, ben bi tavsiyede bulunuyorum. Var ki bi bildiğimiz konuşuyoruz.

Doğutan batıya bir genç elini kolunu sallayarak giderken, batıdan doğuya bir genç ALLAH'a emanet gidiyorsa ırkçı olan ben değilim. Bak daha geçen bi öğretmeni şehit ettiler. Beğenmiyorsan yorumumu görme, ben bi tavsiyede bulunuyorum. Var ki bi bildiğimiz konuşuyoruz.
Bu olaylar batıda da oluyo istanbul izmir gibi yerlerde bomba patlatilmadimi. Birşey bildigin yok. Kürtler diye genelleme yapıp boş boş konusamazsin. Insanların başına heran her yerde hersey gelebilir. Terör olayları batidada oluyo beyinsiz sadece Güneydoğu'da degil. Haber izlede öyle konus. Tabiki yaptığın ırkçılık. Kürtlere laf edene kadar batidada isid var daes var bir sürü terör örgütü var. Buna bizde karşıyız ama sen Kürtler diye genelleyip bayağı ırkçılık yapiyorsun

Bu olaylar batıda da oluyo istanbul izmir gibi yerlerde bomba patlatilmadimi. Birşey bildigin yok. Kürtler diye genelleme yapıp boş boş konusamazsin. Insanların başına heran her yerde hersey gelebilir. Terör olayları batidada oluyo beyinsiz sadece Güneydoğu'da degil. Haber izlede öyle konus. Tabiki yaptığın ırkçılık. Kürtlere laf edene kadar batidada isid var daes var bir sürü terör örgütü var. Buna bizde karşıyız ama sen Kürtler diye genelleyip bayağı ırkçılık yapiyorsun

Sensin beyinsiz istediğim gibi mesaj yazarım sana ne geri zekalı. Doğuya giden tanıdıklarım var hepsinin dediği aynı burda yaşanmaz. Ben tecrübelerimi paylaşıyorum ırkçılıksa he ırkçıyım sana ne?

Kastamonu' da görev yaptim. Merkezini de ilcelerini de kesinlikle tavsiye etmem.

Rize'liyim merkez ve Trabzon tarafinda kalan ilcelerini de tavsiye etmem. Insanlar yardimseverdir ama biraz tutucudur.Artvin tarafina dogru olan ilcelerde rahat edebilirsiniz.

Artvin in hem sahil ilcelerinde hem icerde kalan ilcelerinde rahat yasayabilirsiniz. Insanlari pozitiftir.

Giresun un sahilde kalan ilceleri yasamak icin icerde kalan ilcelerine gore daha iyidir. Kesinlikle sahil ilcelerini Tercih edin.

Erzincanli bir arkadasim var. Orasi icin hep kucuk bir avrupa sehri gibi der. Ben daha once gormedim.

Kars ta gorev yapan arkadaslarim genelde memnun olarak ayrildilar oralardan. Diger dogu illerine gore daha rahat okdugunu soylediler.

Son olarak Van da gorev yapan arkadasim Bozcaada ya gitti ve Van a geri dondu. Daha rahat ettigini soyledi :)

Bildiklerim bu kadar. Ama takdir ettim bu kararliliginizi. Cocugunuza cok iyi bir ornek olacaksiniz.

Sensin beyinsiz istediğim gibi mesaj yazarım sana ne geri zekalı. Doğuya giden tanıdıklarım var hepsinin dediği aynı burda yaşanmaz. Ben tecrübelerimi paylaşıyorum ırkçılıksa he ırkçıyım sana ne?
Kendini de belli ediyorsun zaten insanliktan nasibini al önce genelleme yaparak insanlara kötü gözle bakacagina. Dikkatli olun dersin. Doğuya giden tanidiklarin alışkın olmadığı için orda yaşanmaz diyorlar. Madem bu kadar kötü yıllarca oralarda yaşayan insanların başına neden birsey gelmiyo. Evet var ama sadece doğuda değil her yerde var. Tanidiklarin lafiyla değil bilinclenip arastirarak ogrenerek birşeyler konuş. Daha 1 2 sene önce batıda ankara Bursa izmir İstanbul gibi yerlerde bombalar patlatildi bunuda isid üstlendi zaten. Evet teröre destek veren bircok insan var. Ama sen bunu bütün Kürtlere dogulululara mal edemezsin hepsi terorist yaftasi yapistiriyorsun bu lafınla genelleme yaparak. Evet bizde terör istemiyoruz ama5butun dogululara da terörist diye genellemiyoruz. Ben yıllarca yaşadım doğuda abuk subuk terör olaylarına bulasmayip her vatandaş gibi çok şükür başımadA Birşeyi gelmedi. O yüzden teröristler hariç suçu olmayan insanları yburda kötü göstermeye calisma. Genelleme yapma yani. İnsana gibi söylüyorum empati yeteneğin varsa insansan anlarsın zaten.

Kendini de belli ediyorsun zaten insanliktan nasibini al önce genelleme yaparak insanlara kötü gözle bakacagina. Dikkatli olun dersin. Doğuya giden tanidiklarin alışkın olmadığı için orda yaşanmaz diyorlar. Madem bu kadar kötü yıllarca oralarda yaşayan insanların başına neden birsey gelmiyo. Evet var ama sadece doğuda değil her yerde var. Tanidiklarin lafiyla değil bilinclenip arastirarak ogrenerek birşeyler konuş. Daha 1 2 sene önce batıda ankara Bursa izmir İstanbul gibi yerlerde bombalar patlatildi bunuda isid üstlendi zaten. Evet teröre destek veren bircok insan var. Ama sen bunu bütün Kürtlere dogulululara mal edemezsin hepsi terorist yaftasi yapistiriyorsun bu lafınla genelleme yaparak. Evet bizde terör istemiyoruz ama5butun dogululara da terörist diye genellemiyoruz. Ben yıllarca yaşadım doğuda abuk subuk terör olaylarına bulasmayip her vatandaş gibi çok şükür başımadA Birşeyi gelmedi. O yüzden teröristler hariç suçu olmayan insanları yburda kötü göstermeye calisma. Genelleme yapma yani. İnsana gibi söylüyorum empati yeteneğin varsa insansan anlarsın zaten.

Kötüleyen kim? Aşağılayan kim? Ben kürtlerin yaşadığı yerlerden uzak dur dedim burda aşağılama kötüleme yok. DOğuya giden biri sivil biri asker 2 şehit verdi sülalemiz, iki olayda da halkın işbirlikçiliği vardı. Muhattap olma benle, mesajlarımı da beğenmiyorsan şikayet et hakaret edip durma iki gram aklınla...

Kötüleyen kim? Aşağılayan kim? Ben kürtlerin yaşadığı yerlerden uzak dur dedim burda aşağılama kötüleme yok. DOğuya giden biri sivil biri asker 2 şehit verdi sülalemiz, iki olayda da halkın işbirlikçiliği vardı. Muhattap olma benle, mesajlarımı da beğenmiyorsan şikayet et hakaret edip durma iki gram aklınla...
Tmm senin gibi cahile laf anlatılmaz. Cahulliginle gule gule sana üç hayir la ugurluyoruz. Biraz anlasan sana birseyler anlatirdim ama yok sabaha kadar anlatsam boş....

X