Doğu veya karadenizde görev yapan bütün sağlık çalışanları lütfen bakın ..kk üyeleri size bakın lütf

Erzurum Ağrı Kars Erzincan Bu iller çok iyi ama karadenizi bilmiyorum
bence ağrı ablamda 12 senedir ağrıda yaşıyor ben bile karadenizli olmama rağmen ağrıyı çok sevıyorum ve öğretmensiniz diye o kadar iyi davranıyorlarki anlatamam :)
aynen ağrının insanı çok iyidir il dışından gelenleri de çok sever ler misafir perverdirler

Tabiki Erzincan..
Erzurumu ileri goruslu insaniyla havasi suyuyla sollar- kizmaca yok gercekten oyle..
Temiz,3. Ordu var orda oyuzden asker coktur, insanlari moderndir, havasi guzel dumduz bi sehir.

Yerinizde olsam öncelikle Kastamonu'yu tercih ederdim, şehir merkezi çok güzel. Üstelik Ankara'ya çok yakın. Diğer tercihim de Artvin olurdu.

Kastamonuda 3 sene yaşadım bütün ilçelerini de biliyorum kesinlikle tercih etmeye değmez Ankaraya yakın diyip duruyorsunuz ama Ankaraya yakın olunca ne oluyor, Bingölde de kaldım doğuyuda iyi biliyorum Bingöl merkez iyi ama ilçeleri sıkıntı hem küçük hem çok sıkıcı hem de sosyal hayatı bırakın hayat yok oralarda...

Doğu olarak Ardahan kars Iğdır biraz daha güvenilir yerler ama ilçeleri olursa gerçekten çok sıkılırsınız iş yoğunluğu yok ama bunalırsınız buralarda ha diyince istediğiniz yere gidemezsiniz

Karadeniz çevresi güzel yerler ama belli bi süre sonra sıkıcı geliyor tatillik yerler buralar yaşanması biraz zor tabi bu kişiden kişiye değişebilir.

Sizi çok içten söylüyorum iş yoğunluğu az diye küçücük bir yere tayin isteyip gelmiştik ama inanin psikolojim alt üst oldu sosyal hayat yok çevre yok istediğin hiç bişeyi bulamıyorsun Yaşamadan anlayamazsın ama Yoğunluğu bi kenara bırak ve tek tercihin İstanbul olsun küçük yerlerde bunalıma girersin .

Ben kadrolu personelim canım, tam hakim değilim sözleşmeliler konusunda ama maalesef 4blilerin daha kısıtlı tayin isteme durumları. Mazeret tayini olarak geçiyodur umarım 4bliler içinde, çünkü sıkıntılı bi durum.

Boşanma gerekçesiyle tayin isteyeceksen boşanma gerçekleştikten sonra isteyebiliyosun tayini, öncesinde geçici görevlendirmeyle yada farklı atama türleriyle gidebilirsin. Kadronu tamamen aldırabilmek için boşanmış olman lazım.

Bende kısa süre sonra boşanıcam inşallah, şimdilik hala aynı hastanedeyim.

bende atanıcam cok kısa surede. ama 4 b lı olarak. sozlesmelılerın esı ozel sektorse sittin sene zaten yok artık emeklı olursam oyle es durumu yaaprım heralde. O sebbten gecen arkadsım bosanıp yapabılırsın dedı bu kulaga cok cırkın gelıyo ama bı dusundurdu benı. Çok sınırlenıyorum ya gercekten eşim özel sektor dıye atanmıyayım mı kadrolu alımı durdurmasalardı gıdıp ıkı yıl calısacaktım hıc problem deıldı sımdı napıcamı bılemıyorum. Bu bosanma olayını duydum. ama esıme soyleyemedım bıle cok cırkın gelıyo kulaga.

Kastamonuda 3 sene yasadım Allah aşkına neresi güzel ya

Konu sahibi zaten küçük bir şehre yerleşmek istiyor, saydıkları içinde bana en tercih edilebilir gelen Kastamonu oldu, siz önce bir sakin olun. Ankara'ya yakınsa ne olmuş diyorsunuz da Allah korusun hastane işiniz olur, bir devlet dairesinde işiniz olur, başkente yakın olur en azından nesini beğenmiyorsunuz?

Konu sahibi zaten küçük bir şehre yerleşmek istiyor, saydıkları içinde bana en tercih edilebilir gelen Kastamonu oldu, siz önce bir sakin olun. Ankara'ya yakınsa ne olmuş diyorsunuz da Allah korusun hastane işiniz olur, bir devlet dairesinde işiniz olur, başkente yakın olur en azından nesini beğenmiyorsunuz?
Valla inanın çok sıkıcı bi yer insanları kendi içlerinde kendilerini kabullenmiyor kendilerine yobaz diyorlar dışarıdan geleni hiç kabullenmiyor ve tercih edilmeyen bi yer daha doğrusu tercih dışı gelenlerin olduğu bi yer ilçeleri deseniz yolları çok kötü ve çok küçük buraya gelen genelde bunalıma giriyordu ben çok olaylara şahit oldum Dedikleriniz doğru ama Ankara konusunda ama ben genellikle kafa rahatlığı açısından bakıyorum yanlış anlamayın size göre bişey demedim.

Güncelleme :Kızlar gerçekten hepinize teşekkür ediyorum yine bu yazdıklarım illler hakkında bilgisi olan yazsın lütfen hepsini süzgeçten geçirip yarin sabah tercihimi oluşturmaya calısıcam hepinizi öpüyorum :KK15:

Arkadaşlar dayakçı ve küfürbaz bir eşin yanından ayrılmak için gözümü karartim ve tercih yapicam inşallah sağlık bakanlığı alım yapıyor şükür ..

Size önceliklerimi soyleyim 2 yasında kızım var

Temiz ..yeni bina ..küçük bir daire.. Toki evleri misal

Fazla sosyal hayata lüzum yok lokanta da yeter piknik yaparım

......

Annem bana kıyamaz yanimda gelir mecbur bebeğe bakmak için diye düşünüyorum bu yüzden doğu illerini yazıp atanmak istiyorum ama aklımda bir soru var ben çabuk yorulan halsiz düşen biriyim istanbula atanma şansım yüksek ama malum orası çok yoğun bir şehir hastaneleride öyle hemsirelerin oturmaya fırsatı olacağını sanmıyorum ve fazla yorulursam bebeğime zaman ayiramam diye korkuyorum bana çok düşkün...

İstanbulun bu kötü yanı dışında bazi akrabalar ve çok yakın dostum orda oturuyor yani sosyal aktifite fazla olur fakat bosanmayla ilgili baskıda bir o kadar fazla olur bunları kaldırabilirmiyim bilmem birde yorgunluktan sosyallesemeyebilirim...

Ama daha küçük illeri tercih edersem nüfus az hastaneye az kişi gelir diye tahmin ediyorum daha önce hiç çalışmadım sadece tahmin kafam rahat olur ev ime isime giderim eğer varsa kayak merkezleri arada oraya gideriz diye düşünüyorum ama hic gitmedigimdende korkuyorum doğru su bu arada kpss çalışıp ogretmen olarak atanirim dedim Tercih etmek zorunda kaldigim iller atanma şansım olan şunlar sizce hangisini istanbuldan önce hangisini sonra yazayım

Kars
Ağrı
Ardahan
Artvin
Bayburt
Bingöl
Erzincan erzurum
Giresun
İğdır
Kastamonu
Muş
Rize
Sivas
Şırnak
Tunceli
Van

Lütfen o adamın yanından kurtulsa ne olursa olsun demeyin yağmurdan kaçarken doluya yakalanmak istemiyorum adınlarımı sağlam basayım bundan sonraki hayatım huzurlu geçsin istiyorum her seyden önce kendimden önce kızımı düşünüyorum saygılar
Tunceli ☺ memleketimide yazmışsın ama bir tavsiye üretim olmadığı için pek çok şey pahalıdır biraz. Giyim yiyecek falan filan. Ve kisida ağırdır çok kar yağar. Onun dışında havası temiz guzeldir diğer illeri bilemem

Güncelleme :Kızlar gerçekten hepinize teşekkür ediyorum yine bu yazdıklarım illler hakkında bilgisi olan yazsın lütfen hepsini süzgeçten geçirip yarin sabah tercihimi oluşturmaya calısıcam hepinizi öpüyorum :KK15:

Arkadaşlar dayakçı ve küfürbaz bir eşin yanından ayrılmak için gözümü karartim ve tercih yapicam inşallah sağlık bakanlığı alım yapıyor şükür ..

......

Annem bana kıyamaz yanimda gelir mecbur bebeğe bakmak için diye düşünüyorum bu yüzden doğu illerini yazıp atanmak istiyorum ama aklımda bir soru var ben çabuk yorulan halsiz düşen biriyim istanbula atanma şansım yüksek ama malum orası çok yoğun bir şehir hastaneleride öyle hemsirelerin oturmaya fırsatı olacağını sanmıyorum ve fazla yorulursam bebeğime zaman ayiramam diye korkuyorum bana çok düşkün...

İstanbulun bu kötü yanı dışında bazi akrabalar ve çok yakın dostum orda oturuyor yani sosyal aktifite fazla olur fakat bosanmayla ilgili baskıda bir o kadar fazla olur bunları kaldırabilirmiyim bilmem birde yorgunluktan sosyallesemeyebilirim...

Ama daha küçük illeri tercih edersem nüfus az hastaneye az kişi gelir diye tahmin ediyorum daha önce hiç çalışmadım sadece tahmin kafam rahat olur ev ime isime giderim eğer varsa kayak merkezleri arada oraya gideriz diye düşünüyorum ama hic gitmedigimdende korkuyorum doğru su bu arada kpss çalışıp ogretmen olarak atanirim dedim Tercih etmek zorunda kaldigim iller atanma şansım olan şunlar sizce hangisini istanbuldan önce hangisini sonra yazayım

Kars
Ağrı
Ardahan
Artvin
Bayburt
Bingöl
Erzincan erzurum
Giresun
İğdır
Kastamonu
Muş
Rize
Sivas
Şırnak
Tunceli
Van

Lütfen o adamın yanından kurtulsa ne olursa olsun demeyin yağmurdan kaçarken doluya yakalanmak istemiyorum adınlarımı sağlam basayım bundan sonraki hayatım huzurlu geçsin istiyorum her seyden önce kendimden önce kızımı düşünüyorum saygılar

erzurum (iklimi sert, ev, bakıcı, lokanta, alışveriş merkezi vs çok)
rize (iklim yumuşk ama dehşet nemli, küçük ama yemyeşil bir şehir, evler pahalı)
giresun (detaylı bilmiyorum ama ben çok sevdim giresun'u. iklimi rize'ye benzer)

diğer yerleri ben olsam tercih etmezdim.
elbette hepsi vatan toprağı kendilerine göre çekicilikleri var ama bir kadın, çocuğu olan bir kadın için düşündüğümde sadece bu 3 il.
ek olarak, kastamonu hakkında fikrim yok

Kürtlerin yoğun olarak yaşadığı yerlere gitme...
Pardon ne alaka Kürtlerin yaşadığı yere gitme demek ırkçılık bu yaptığın ....Kürt değilim bu arada olsam da sorun olmazdı ...mesele insan olabilmekte halacocuksun halacocuksun seni Allah iyi insanlarla karşılaştırsın diyorum Kürt Türk farketmez ..

......

Kars
Ağrı
Ardahan
Artvin
Bayburt
Bingöl
Erzincan erzurum
Giresun
İğdır
Kastamonu
Muş
Rize
Sivas
Şırnak
Tunceli
Van

Rizeye git sadece semsiyen olsun başka birşey istemez insanı iyidir rahat edersin çok sıkılsan Trabzona geçer sosyallesirsin küçük ama yaşanılası yerdir

Giresun giresun denmis te hangi ilceleri.Aman diyim.Sebin de giresun camoluk ta alucra da ya da gorele de yani.Ilceleri iyi arastir derim ben.Hemen atlama sikinti yasarsin.Hayirlisi olsun.

X