Dogum gunu ve arkadaslar

heyobensutter

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2024
37
-25
Yaklaşık 2 senedir arkadas olduğum 4 lu bir grubum var. Arkadaş olduğumuzdan beri birbirimizin doğum gününü çok güzel şekilde kutlar sürprizler yapar hediyeler alırız hatta ben her 00.00 oldugunda uzun uzun mesajlar yazarim. Gecen sene ayni evde kaliyorduk bu seneyse ben evlendim ama bu rutine devam ediyorduk hatta ocakta birinin dogum gunu oldu ve ben evime cagirip pasta yaparak kutladım. Arkadas oldugumuzdan beri bu sene ikinci kez benim doğum günüm oldu ve sadece biri kutladı ve diğerleri kutlamadı bile. Nasil bir tepki vereceğimi bilemedim sizce ne yapmalıyım?

İşte bu yüzden yaşasın doğum günü kutlamamak :KK70: sevgili olsa bir nebze anlarım ama arkadaşların doğum gününde uzun uzun mesaj atması bana aşırı cringe geliyor. Konuya gelirsek o arkadaşınızın doğum gününde veya özel gününde kutlama yapmayın hediye almayın mesaj atmayın

İşte bu yüzden yaşasın doğum günü kutlamamak :KK70: sevgili olsa bir nebze anlarım ama arkadaşların doğum gününde uzun uzun mesaj atması bana aşırı cringe geliyor. Konuya gelirsek o arkadaşınızın doğum gününde veya özel gününde kutlama yapmayın hediye almayın mesaj atmayın

Banada düşünmemeleri Cringe geliyor.
Insan sevdiği ve saygi duyduğu insanla arkadaşlik yapar.

Insanlarin özel günlerini kutlamak ve özel hissettirmek Cringe değil hanimefendi.
Sosyal varliklar olarak gayet normal bir davranış.

Cringe diye diye milletin yarisi derin depresyonda. Psikologlar para kırıyorlar

Yaaa böyle şeyler beni strese sokuyor 10 saat hediye bakıyorum yine de aldığım içime sinmiyor falan stres oluyorum o yüzden kimse benimkini kutlamasın bende kimseninkini kutlamıyım istiyorum 😄😄ama kutlayanıda boş çeviremiyorum sizde kutlamayın artık kutlamayanları, ne cok kutlama lafı geçti, iyi ki doğmuşsunuz o zaman

Insanlarin özel günlerini kutlamak ve özel hissettirmek Cringe değil hanimefendi.

Nerdeymiş o para kıran psikologlar keşke ben de dahil olabilsem o kervana😄
Geri kalan yorumunuza aynen katılıyorum. İnsanlar değer verdiği insanlardan değer görmek istiyor doğal olarak aynı tepkiyi görmezse de üzülüyor.
Doğum günü benim için çok özel ve önemlidir, benim doğum günümü kutlamayanları ben de kutlamıyorum artık ne kadar ekmek o kadar köfte konu sahibi

Geri kalan yorumunuza aynen katılıyorum. İnsanlar değer verdiği insanlardan değer görmek istiyor doğal olarak aynı tepkiyi görmezse de üzülüyor.
Doğum günü benim için çok özel ve önemlidir, benim doğum günümü kutlamayanları ben de kutlamıyorum artık ne kadar ekmek o kadar köfte konu sahibi

Vallah, almanyada randevu alabilmek mümkün değil.

Queen Elisabeth mezardan çıksa bile psikologdan asla randevu alamaz. Telefona bakmiyorlar.
8 ay önce tam 46 psikoloğa Mail attim (randevu icin) daha geri dönen olmadi.

Lütfen almanyaya bari online terapi şansi taniyin.

Vallah, almanyada randevu alabilmek mümkün değil.

Queen Elisabeth mezardan çıksa bile psikoloğdan asla randevu alamaz. Telefona bakmiyorlar.
8 ay önce tam 46 psikoloğa Mail attim (randevu) icin daha geri dönen olmadi.

Lütfen almanyaya bari online terapi şansi taniyin.
Ay ben de diyorum ben ve benim arkadaşlar niye hiç para kırıyo gibi durmuyo😅 Almanya’da durum farklıdır tabi bilinçli insanlar burda malesef aynı değil durum ama söylediğiniz çok mantıklı, online seans uygulayan arkadaşlarım var muhtemelen Almanya da dahildir bir araştırın Türk psikolog görüşme uygulamalarını

Nedense coğu kişi (helede bu forumda) değer vermeyi ve ayni şekilde değer görme istediğini yadirgiyorlar.

Sakiz olmuş, her konuda "yapmak zorunda değil" diye konuya dalıyorlar.

Tabiki kimseyi zorlamayiz ama insan olarak değer görmeyi istemek ve bazi beklentilerin olmasi normal bence. Ne bilim, belkide benim beklentilerim çok çocuksudur ama özel günümde bekliyorum yani iki samimi lafı

Ay ben de diyorum ben ve benim arkadaşlar niye hiç para kırıyo gibi durmuyo😅 Almanya’da durum farklıdır tabi bilinçli insanlar burda malesef aynı değil durum ama söylediğiniz çok mantıklı, online seans uygulayan arkadaşlarım var muhtemelen Almanya da dahildir bir araştırın Türk psikolog görüşme uygulamalarını

Hemen bakıyorum. Teşekkürler

benim bu konuda tavrım senelerdir aynı: benimkini kutlamayanın doğum gününü ben de asla kutlamıyorum
kutlayanınkini mutlaka kutluyorum
veya eğer ben kutlamışsam ama o benimkini atlamışsa, sittin sene benden doğum günü kutlaması alamaz
ha kimseyi hayatımdan çıkarmıyorum tabii bu sebeple ama tavrımı ona göre belirliyorum
kaç senedir doğum günümü kutlamayan yakın bi akrabam bu sene kutladı mesela. yarın da onun doğum günü
atlamadan yarın arayıp kutlayacağım ben de

Ocakta kuzenime çok güzel bi doğum günü yaptım özel pasta yaptırdım ve evine çiçek gönderdim. Ama sıra benim doğum günüme geldiğinde baktım ki kuru kuru bi kutladı geçti. İyi öyle olsun bir daha bende aynısını yaparım dedim geçtim ki doğum gününü bi ben kutladım öyle yani unutma imkanı yok yani yapmak istemedi demek ki diyip geçtim. Böyle şeyler üzerine çok düşünmeye gerek yok bi kere yaptığınızda aynı tepkiti göremezseniz bir daha yapmazsınız.

Doğum günlerini yakın çevre hariç herkes unutuyor aslında unutulmuyorsa doğum günü sahibi şaka ile karışık ya da bir şekilde manipülasyon ile hatırlatıyordur mutlaka. Yoksa unutulabiliyor. Ben de hep hatırlatılan doğum günlerini kutlayıp ister istemez kendi doğum günümde de onların kutlamasını bekleyenlerdendim. Ama ben gurur yapıp hatırlatmadığım için hali ile unutulurdu. Ders oldu artık :KK70: kutlanmasını istiyorsan önceden hissettireceksin bunu :KK70: yoksa hayatın karmaşası, koşturması derken unutulabiliyor doğal olarak.

Sizin dogum gununuzu kutlamayanlarinkini asla kutlamayin hediye getirene goturun .kuru kuru kutlayaninkini kuru kuru kutlayin .evinizde falanda dogum gunu yapmayin biri gene gelip x in dogim gununu senin evde yapalim derse kimse bana yaomiyor dersiniz .

Yaklaşık 2 senedir arkadas olduğum 4 lu bir grubum var. Arkadaş olduğumuzdan beri birbirimizin doğum gününü çok güzel şekilde kutlar sürprizler yapar hediyeler alırız hatta ben her 00.00 oldugunda uzun uzun mesajlar yazarim. Gecen sene ayni evde kaliyorduk bu seneyse ben evlendim ama bu rutine devam ediyorduk hatta ocakta birinin dogum gunu oldu ve ben evime cagirip pasta yaparak kutladım. Arkadas oldugumuzdan beri bu sene ikinci kez benim doğum günüm oldu ve sadece biri kutladı ve diğerleri kutlamadı bile. Nasil bir tepki vereceğimi bilemedim sizce ne yapmalıyım?
Uzun mesaj falan rahatsız edici ve yapmacık geliyor bana.

Doğum günü kutlamak cringe demedim uzun uzun mesajlar dizmek cringe dedim. Aradaki çizgiyi anlayalım pls.

''BANA GÖRE'' diyerek kendi fikrimi belirtmişim size göre de tam tersi olabilir saygı duyarım herkesin yapısı bir değil.

Son düzenleme:

Arar söylerim nasıl hisettiğimi açıkça.

X