Doğum izni bitişi işe dönüş

Ben olsam bakıcı+annem olarak gecirirdim birkaç günü. Anneniz başında durur hem içiniz rahat olur hem kadını gözlemler. Bakıcının eve çocuğa alışması ve kurallar-iş tanımı vs çok kolaylık olur size. Sonra kadın alışınca anneniz gider. Yalnız ben bunu kendi annem için söylüyorum tabi, oturup kadınla muhabbet edip samimi olacak birisiyse işlemez bu bir de durduk yere yüzgöz olursunuz

filipinli bakicisi olan arkadaslarim cok mutlu .sirket araciligi ile geldiler aylik 1000 dolar gibi bir ucreti var .daha dusuk butce derseniz nepalliler de cok seviliyor bu ara

Çok şirinsiniz! Daha hamileyken, yavrusunun gideceği okulları belirleyecek kadar çılgın bir anne olarak diyorum ki: Lütfen, bu konuyu bebeğiniz doğunca düşünün. Şu an kendinizi hiç bu düşüncelerle yıpratmayın. Doğumdan sonraki düşünceleriniz bambaşka olacak. Maddi kaygınız yokmuş, büyük ihtimalle son raddeye kadar bebeğinizin yaninda kalmak isteyeceksiniz.

Oooo annem iki günde ahbap olur kadınla kesin Kendisi muhabbeti çok sever, çok da sıcak kanlıdır herkesle hemen muhabbet kurar, kimseye de kıyamaz. Hatta kadının yapacağı işi kendisi bile yapbilir

Ay bizim okul da belli

ben iki yıl kesin kendim bakacağım derken pandeminin getirdiği evden çalışmaya güvenip işe başladım. çok da memnunum, bana iyi geldi. böyle yapmaya karar verirseniz bakıcınızı bulun, siz evdeyken daha kolay uyum sağlanır diye düşünüyorum. anneniz muhabbet etse de siz kuralları belirleyeceksiniz. ne yapılacak/yapılmayacak baştan belirtirsiniz. ev işi de yapacaksa o gün yapılacakları sabah yazarsınız falan hallolur yni o kısım.
evet evden çalışmanın zorlukları var ama bi yandan da büyük nimet bence. toplantınız bile olsa illa bi beş dk ara verilebilir ya da olmadığı zamanlar bi kucaklar bi emzirirsiniz, size de ona da iyi gelir.
sağlıkla doğsun büyüsün, gönlünüz göre olsun inş.

Benim fikrim annenizin gözetiminde bakıcı olduğunda sorun yaşamazsınız. Nerden bulunacağıyla ilgili fikrim yok.

Ben bebeğiniz doğmuş sandım basta sağlıkla kucağınıza alın ,genel olarak doğunca biraz işler değişiyor bakıcı işi biraz zorluyor ama evden çalışıyor olmanız avantaj olur bakicinin yanlış hareketlerini gozlemlersiniz ben olsam kesinlikle maddi sıkıntım yoksa bir yıli tamamlardım bir yılda çok uzun bir süre değil insan çocuktan sonra anca kendine geliyor

evde çalışma durumunu izindeyken bir iki sıkıntılı durumu çözmek için deneyimledim, gerçekten şirket ortamında çalışmak daha kolay. Çocuğu emziremedim bile, ancak evde çalışmanın artıları da tabi ki çoook fazla, en önemlisi yolda geçirilen bir süre yok. ücretsiz izin seçeneğiniz ve durumunuz varsa 10 ay kadar ücretsiz çalışmayı deneyebilirsiniz bence. 10. 11. aylarda çocuklar ek gıda sürecine de alışmış oluyor. şu an çevremdeki bakıcısı olan ailelerin bakıcıları genelde kazak/özbek. Filipinli bakıcılar maddi olarak orta direğe hitap etmiyor, tabi ki herkesin durumu farklı. Çokça konu var zaten bakıcılarla ilgili görmüşsünüzdür bu tarz ülkeden gelenlerin de fiyat aralığı 4-5 bin bandında. Eğer ki firma bulursa daha pahalı oluyor bir de ek ücret alıyorlar sanırım. O nedenle arkadaşlar çok tercih etmediler en azından benim çevremdekiler.

öncelikle bebeğinizi sağlıkla kucağınıza almanızı dilerim. benim 2 yaş arayla 2 çocuğum var. doğumdan sonra tek başıma evde ben baktım yalnızdım da yardımcım yoktu, aileden de kimse yoktu. uzun süreli iş hayatından sonra evde el kadar bebekle kalmak çok yıpratıcı olmuştu. (özellikle psikolojik açıdan) ilk çocuğum 9 aylıkken mecburiyetten bakıcı bulup işe başladım. inanılmaz rahatlamıştım. farklı bir ortam, sosyallik iyi gelmişti. oysa ben evde çocuğumla baş başa çok mutlu olacağımı sanıyordum. arkadaşların dediği gibi deneyimleyip karar vermeniz gerekiyor. bakıcı konusunda benim iş arkadaşım 4 yıldır profesyonel bir şirketten yabancı bakıcı ile çalışıyor. 3 4 kişi değiştirdi. yabancı uyruklu çalışanlarındaki genel sıkıntısı çocuğu iş için gördüklerinden sevgi noktasında eksik kalıyorlar demişti. en son çalıştığı bakıcısı çok saftı, kadıncağızı şirketteki arkadaşları kullanmıştı. arkadaşımın da sıfır bilgisi vardı tabi durumdan, bir gün eve polisler geldi hırsızlık suçlamasıyla sınır dışı edildi ve bunlar çocuğun gözü önünde oldu. çocuk 1 yıl geçti hala o bakıcısını istiyor çok etkilendi vs. ben Türklerle çalışıyorum ama karşılaştığım sıkıntılarda bin tane. bakıcı işi biraz şans işi diye düşünüyorum. umarım çok iyi çok sevgi dolu biriyle çalışırsınız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…