Doğuma Hazırlık Doğum izni hakkında!

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
sskya onaylatmaya gerek yok diye biliyorum
sonuçta ssk ile anlaşmalı özel hastane
raporun fotokopisini iş yerine veridm
aslının da izin bitince sskya götürüp vercem ssk öyle dedi

bebekleriniz hayırlı olsun arkadaşlar ben daha yeni düşünüyorum henüz yok ama kafama takılan bişi var öğretmenim ve 32. haftadan önce 20+20 rapor alıp evimde olabilir miyim bilginiz var mı bu konuda acil yardım edin kafam çok karışık çünkü eşimden ayrı 21 saat uzakta görev yapıyorum ...

canım alırsın tabi sağlık raporuda snin en doğal hakkın ama benim sana tavsiyem tüm izin ve raporlarını doğum sonrasına saklaman bende doğum iznim bitince 20gün rapor alacağım

öncelikle çok teşekkürler hocam cevap yazdığınız için en mantıklısı tabiki doğum sonrasına bırakmak rapor alma işini fakat eşimden 21 saat uzaklıkta olduğum için 7. ayı da ondan ayrı geçirmek istemiyorum o yüzden 6. ay dolunca 20+20 raporları almak istemiştim napsam bilmiyorum riskli bi durum sanırım,doğum sonrası tatile kadar olan sürede ücretsiz izinle geçirsem diyorum ama okullar kapanmadan da tekrar başlamam lazım deniyor eş durumundan tayın için napıcamı hiç bilmiyorum hayırlısı olsun ama kafam karmakarışık:bbo:

serap hoca arkadaşım bende öğretmenim...raporu sormuşsun...bilemiyorum artık kendini kötümü hissediyosun ama benden sana tavsiye rapor alma işini doğumdan sonraya bıraksan daha iyi omaz mı... ben öyle yapıcam doğum izni bitince rapor almayı bende düşünüyorum...ağustos eylül benim normal doğum iznim...birde ben doğum öncesi iznine de ayrılmayacağım doğum sonrasına ekletmek istiyorum...yani ekim ayınıda öyle geçiririm...kasım ayında da rapor almayı planlıyorum..sen tabi kendini kötü hissediyosan çalışmakta zorlanıyosan doktora gidip sıkıntını anlatırsın ve rapor alabilirsin...

Merhaba,
ben 27+0 ikiz hamileyim, özel bir firmada çalışıyorum ve doğum sonrası 2yıl çalışmayı düşünmüyorum sonrasında yeni bir bakabilirim ama bu işten ayrılacağım ve akınlarım ayrılacağımı söylediğimde doğum izinlerimi kullanıp, izinler bitince işten ayrılmamamı de doğum parasınıda almamı öneriyorlar fakat, sonuçta işveren benim işten ayrılacağımı biliyor, çalışmayacağımıda... bu şekilde bir talepte bulunmak bana tuhaf ve ayıp gibi geliyor! merak ettiğim bu durumu yaşayan başka birileri var mı ve ne yaptılar?

ayrıca izin almak için,
30+0damı izini almalıyım ve bu izin kağıdı doktorda mı var yoksa ssk dan filan mı alınıyor???
izin alındıktan sonra ssk ya giderken yanımızda sadece bu belgemi olacak yoksa ultrasyon görüntüleri, evlilik cüzdanı, vizite kağıdı filan da olacakmı?
doğum yapınca hemen mi ssk ya gidilecek yoksa doğum sonrası yapılacaklar tam olarak nedir?
çok karışık, internetten baktığımda da sadece kanunlar var yani ne yapmamız yada nasıl yapmamız gerektiği konusunda tam bir bilgi yok...
iş yerindede muh. dep. yok, yani çalıştığımız ayrı muhasebeci var ve daha işverenimle görüşemediğim içinde muhasebeciye soramıyorum.
Bu durumu yaşayan yada bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.
Şimdiden Teşekkürler

Merhaba,
ben 27+0 ikiz hamileyim, özel bir firmada çalışıyorum ve doğum sonrası 2yıl çalışmayı düşünmüyorum sonrasında yeni bir bakabilirim ama bu işten ayrılacağım ve akınlarım ayrılacağımı söylediğimde doğum izinlerimi kullanıp, izinler bitince işten ayrılmamamı de doğum parasınıda almamı öneriyorlar fakat, sonuçta işveren benim işten ayrılacağımı biliyor, çalışmayacağımıda... bu şekilde bir talepte bulunmak bana tuhaf ve ayıp gibi geliyor! merak ettiğim bu durumu yaşayan başka birileri var mı ve ne yaptılar?

ayrıca izin almak için,
30+0damı izini almalıyım ve bu izin kağıdı doktorda mı var yoksa ssk dan filan mı alınıyor???
izin alındıktan sonra ssk ya giderken yanımızda sadece bu belgemi olacak yoksa ultrasyon görüntüleri, evlilik cüzdanı, vizite kağıdı filan da olacakmı?
doğum yapınca hemen mi ssk ya gidilecek yoksa doğum sonrası yapılacaklar tam olarak nedir?
çok karışık, internetten baktığımda da sadece kanunlar var yani ne yapmamız yada nasıl yapmamız gerektiği konusunda tam bir bilgi yok...
iş yerindede muh. dep. yok, yani çalıştığımız ayrı muhasebeci var ve daha işverenimle görüşemediğim içinde muhasebeciye soramıyorum.
Bu durumu yaşayan yada bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.
Şimdiden Teşekkürler

Canım meraba bende 25 haftalık hamişim benim çocuğuma da bakacak kimse olmadığından bende oyle yapacağım.32.haftada izine ayrılmayı düşünüyorum.rapor bitiminde ise işyerimden çıkışımı isteyeceğim.benimde çalışmayacağımı biliyolar.fakat benim çalışmadığım dönemdeki raporlu olmam onlara bi külfet yapmıyo yani bi zararımız yok çalışyıtımız yere.32.haftam temmuzda doluyo ben haziranda konuşmayı düşünüyorum.rapor hakkı ve alacağımız para hakkımız diye düşünüyorum tabi ama çalışılan yerdeki işverenin düşüncesinede bağlı.sengözlerimebaksanab

canım ayrıca bu raporu doktordan alıyorsun hastaneden onaylatıyosun ve fotokopisini işyerine aslını ise raporunun bitiminde ssk ya veriyosun.ben ilk haftalarımda kullandım oradan biliyorum ve işyerimde bi arkadaşım yeni doğum yaptı.bu şekilde oldunu ondanda öğrendim.sen ikiz bebek bekledğin için 2 hafta yani 30 haftan dolduğunda izin hakkına sahipsin.bu bilgiyi zaten doktorunda biliyodur canım.bi konuş istersen.

güzel arkadaşım,
ben de senden farklı bir durumda değildim. yani doğum izninden ve dolayısıyla haklarımı kullanmak şirketine hiçbir mali yükümlülük getirmediği için çıkış vermemelerini isteyebilirsin. çünkü ssk kurumu doğum iznine ayrılmadan önceki son 120 güne ait ssk primlerinin yatırılıp yatırılmadığına bakıyor.ve onun üzerinden ödeme yapıyor.ben de seninle aynı durumdaydım. şirketim çıkışımı vermedi ama bunun yanında hiçbir hak talep etmeyeceğime dair belge hazırladılar ve imzaladım.bunun karşılığında 15 haziran 2008 de ssk kurumunun bana verdiği bir işe geri dönüş belgesini doldurup imzalayıp bana verecekler ki, ssk buna istinaden ödeme yapıyor. anlamadığın birşey olursa lütfen sor.

merabalar arkadaşlar daha doğrusu bebişlerinizden fırsatınız olursa merhaba sizee:)
tekrar bişey sorucaktım size acaba heyet raporu almak kolaymıdır bitliste görev yapıyorum memlekette geçirmek istiyorum hamileliğimi o yüzden eğer alınabiliyorsa heyet raporu almak istiyorum bilgisi olan varsa çok seviinirim

kızlar merhaba benim sormak istediğim bir soru var.32.haftadaki doğum izni raporunu illa devlet hastanesinden mi almak gerekiyor.ben özel hastaneye gidiyorum düzenli olarak.öğretmenim sevk alıp gidebiliyorum bu hastaneye.yani kendi doktorum bana bu raporu verebilir mi.bazıları mutlaka devlet hastanesinden almam gerektiğini söylüyor da yardımcı olursanız sevinirim

eger gittiginiz hastanenin sgk ile anlasmasi varsa o hastanede verebiliyor raporu. bende ozel hastaneye gidiyorum ve sgk ile anlasmasi oldugu icin hic devlet hastanesine gitmedim direk kendi gittigim hastaneden aldim raporumu. kolay gelsin......

kızlar,izne ayrılmak için 32.haftada mı doktora gidip rapor almak gerekiyor?yani 31+6'da mı gideyim doktora?bi de 15 tatile denk geldiği için 32.haftam,ben 33.haftada izne ayrılmak istiyorum,yani doktorum 33.haftaya kadar çalışabilir mi yazacak?o 1 hafta dogum sonrasına eklensin istiyorum.

arkadaşlar ben 2009 mart annesiyim, hepinize iyi doğumlar diliyorum zaman azalıyor sizler için, inşallah sağlıkla bebeğinizi kucağınıza alırsınız, ben 32+0 da aldım çalışabilir raporunu normalde doğumdan önce, özel hastaneden aldım bende, 3 haftaya kadar çalışmak istemiştim ama 1 şubatta izne ayrıldım 4 hafta önce yani, illaki rapor alındı diye doğumdan önce 3 haftaya kadar çalışmak gerekmiyor o rapordan sonra istediğiniz zaman izne ayrılabiliyorsunuz, kalanını ekliyorlar, (1 marttada doğum yaptım) kalan 4 haftayıda 8 haftalık süreye eklettim, 12 hafta izin kullandım doğumdan sonra, yıllık iznimide aldım oğlum 4. ayını tamamlayana kadar yanındaydım sonra işe başladım...
hayatımın en güzel, en zor, en farklı 4 ayıydı... hepinizi şimdiden kutluyor, bebeklerinizin yaşı uzun olsun diyorum.

arkadaşlar ben öğretmenim ve 1 eylülde görevimiz başlıyor bende kısmet olursa 1 eylülde doğuracam doğum öncesi izne ayrılmıyorum çünkü zaten yaz tatilinde olucağız benim şimdi 8 haftalık doğum öncesi iznim ölüyor mu? lütfen yardımcı olun ne yapabilirim

ben de doktora rapor alırken yanlış bilgi verdim aslında 32+6 iken doktora 32+3 dedim o da 32 haftalık gebedir diye yazdı simdi tekrar izne ayrılırken okul rapor istiyor 8 şubatta ayrılacağım ne olacak peki bu arada ki 1 hafta kaynayacak mı ? yani doğuma 3 hafta değilde 4 hafta kala ayrılmış gibi mi görüneceğim tam sormak istediğimi anlatamadım ama......

X