Dogum kontol ilaci adet keser mi hangi gun baslanmali

busrastel

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2023
11
12
27
Arkadaslar konuyu saglik kismina actim ama cevap verilmedi bu da benim derdim konsept disi farkindayim cevaplardan sonra silinirse silicem adet gecikmesi icin doktora gitmistim tarlusal ictim adet oldum daha sonra bana drosetil ilacini verdi dogum kontrol hapiymis bana üç ay kullanacaksin günde bir tane dedi ve gönderdi. Bugün adetin üçüncü günü ictim ve kesildi. Cinsel hayatim yok tamamen adet düzensizliği nedeniyle kullaniyorum ama adetimi durdurdu bu normal mi kagitta adetin ilk bes günü icinde kullanmaya baslanmali yaziyor ama adetimi kesti panik oldum

tesadüf olmuştur ben de kistlerim için kullanmıştım 2. günü içiyordum. aylık hapınız bittiği gün regl oluyorsunuz ama 3 ay az bi süre bu yüzden 3 ayda tekrar gitmelisiniz yoksa işe yaramaz. ben 8 ay kullanmıştım

tesadüf olmuştur ben de kistlerim için kullanmıştım 2. günü içiyordum. aylık hapınız bittiği gün regl oluyorsunuz ama 3 ay az bi süre bu yüzden 3 ayda tekrar gitmelisiniz yoksa işe yaramaz. ben 8 ay kullanmıştım
Benim tahliller temiz çıktı kist yok dedi ani kilo kaybi oldugu icin yağlı yememi ve ilaci 3 ay kullanmami söyledi düzelmezse tekrar gelmemi söyledi

Arkadaslar konuyu saglik kismina actim ama cevap verilmedi bu da benim derdim konsept disi farkindayim cevaplardan sonra silinirse silicem adet gecikmesi icin doktora gitmistim tarlusal ictim adet oldum daha sonra bana drosetil ilacini verdi dogum kontrol hapiymis bana üç ay kullanacaksin günde bir tane dedi ve gönderdi. Bugün adetin üçüncü günü ictim ve kesildi. Cinsel hayatim yok tamamen adet düzensizliği nedeniyle kullaniyorum ama adetimi durdurdu bu normal mi kagitta adetin ilk bes günü icinde kullanmaya baslanmali yaziyor ama adetimi kesti panik oldum
Ama şey derler ya doğum kontrol hapları adet düzensizliği yapar diye.

Yanlış bir söylem. Düzensizliği tedavi eden bir şey nasıl düzensizliğe sebep olsun? Bu ağrı kesiciler baş ağrısına sebep olur demek gibi bir şey.
o öyle arkadaşım güzel fikirlere sahip 😂

Bugün adetin üçüncü günü ictim ve kesildi.
Aslında ilk günü başlamak en doğrusu ama ilk üç gün içinde de başlanabilir. Doğum kontrol hapı rahim tabakasının çok kalınlaşmasını engeller, bu yüzden reglde azalma normaldir. Süresi de miktarı da kısalır genelde. Sizinkinin kesilmesi de hormon düzeyleriyle alakalıdır, bana normal geldi.

Adet kesmez. İlki adetin 3. Günü alınır.sonra 28 günlük ilacsa ara vermeden devam edilir. Adet kesilmesi belki de denk gelmiştir.

Ama şey derler ya doğum kontrol hapları adet düzensizliği yapar diye.
Kim der benim çevremde kimse demez?
Adet düzenleyici olarak verilen şeyi nasıl düzensizlik yapabilir? İlacın nasıl kullanıldığını eczacınızı veya doktorunuza danışmanız lazım mesela benim doğum kontrol ilacımı adet oldum ilk gün kullanmaya başlamıştım o şekilde döngümü başlattım. Doğum kontrol hapları regl kesmez.

Kim der benim çevremde kimse demez?
Adet düzenleyici olarak verilen şeyi nasıl düzensizlik yapabilir? İlacın nasıl kullanıldığını eczacınızı veya doktorunuza danışmanız lazım mesela benim doğum kontrol ilacımı adet oldum ilk gün kullanmaya başlamıştım o şekilde döngümü başlattım. Doğum kontrol hapları regl kesmez.
Ben de üçüncü gün başladığı için hormon düzeylerini etkilediğinden dolayı bu seferlik kesmiş olabilir diye düşündüm 😅.

X