Doğum Kontrol Hapı Bıraktıktan sonra… kızlar lütfen bilenler yardımcı olabilir mi ?

Mavilikz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Temmuz 2018
4
0
Kızlar ben Mayıs ayından Ağustos ayına kadar doğum kontrol hapı kullandım . Bir kızım var 1 yaşında doğum sonrasında düzensizlik çok yaşadım diye hapa başladım. Daha sonra ağıstpsta adet oldum ve hapı bırakacaktım tamamen fakat özür dileyerek söylüyorum eşim yurt dışına çıkacak diye adetin 4. Günü hapı içtim kesilsin diye . Sonra 3 gün kullandım zaten bıraktım tamamen. Ve 3 gün sonra tekrar adet oldum bir kaç gün sürdü bitti ve 28 gün sonra tekrar oldum o gün bu gündür sürekli kanamam var. Bir iki gün kesiliyor tekrar koyu renkte lekelenme şeklinde başlıyor. Göğüslerimde ağrı kasıklarımda sürekli sancı var. Neredeyse 20 günü geçti böyleyim. Bu şekilde kanama olup gebelik yaşayan var mı ? Hapı en son içtiğim gün ilişki gerçekleşti ve daha hiç içmedim. 10 gün sonra idrar testi de negatif çıkmıştı adet olunca şüphe duymadım daha ama acaba bunlar gebelikten mi yoksa hapı bıraktığım için mi ? Lütfen yardım edin …

Doğum kontrol hapını adetim kesilsin diye kullanmış aylık kullanımı bitirmeden bırakmışsınız. Hormonlarınızı alt üst etmiş olabilirsiniz. Bir doktora gidin.

Üstteki yoruma katılıyorum, yapmamanız gereken şekilde kullanmışsınız, hormonlar şaşırmış. Doktora gidin, düzene sokmak için tekrar hapa başlatıp bir süre sonra bıraktırabilir.

Üstteki yoruma katılıyorum, yapmamanız gereken şekilde kullanmışsınız, hormonlar şaşırmış. Doktora gidin, düzene sokmak için tekrar hapa başlatıp bir süre sonra bıraktırabilir.
Çok sağolun evet bilinçsizce bir davranışta bulundum çok kötü oldum. Peki bu daha kötü sonuçlara yol açmaz değilmi ? 😞

Doğum kontrol hapını adetim kesilsin diye kullanmış aylık kullanımı bitirmeden bırakmışsınız. Hormonlarınızı alt üst etmiş olabilirsiniz. Bir doktora gidin.
Evet haklısınız bilinçsizce kullandım. Daha kötü bir sonuca yol açar mı bu durum çok korkuyorum 😞

Adeti düzene sokmak için de kullanılıyor o haplar biliyorsunuz, sizin de şu an düzen bozulmuş, kullan diyebilir.
35 yaş üstü değilseniz sıkıntı yapmayın, 35 yaş üstüne hap önerilmiyor çünkü. Muhakkak doktora gidin ama, kendi kafanıza göre tekrar başlamayın, doktor söylesin ne yapılacağını.

Adeti düzene sokmak için de kullanılıyor o haplar biliyorsunuz, sizin de şu an düzen bozulmuş, kullan diyebilir.
35 yaş üstü değilseniz sıkıntı yapmayın, 35 yaş üstüne hap önerilmiyor çünkü. Muhakkak doktora gidin ama, kendi kafanıza göre tekrar başlamayın, doktor söylesin ne yapılacağını.
Çok teşekkür ederim , en kısa sürede gideceğim

X