Doğum kontrol hapı hakkında yardım

esen55

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2008
121
0
40
selam kızlar. ben 5 gündür doğum kontrol hapı kullanıyorken son 2 gündür almadım. ve bugün kanamam oldu. bu kanama adet kanaması yerine mi geçiyo. yani adet olmam gereken zamanda ben adet olucakmıyım tekrar? ne kadar sürüyo ve bi sorum daha olucak eğer içmediğim 2 gün yerine bugün içersem kanama dururmu. nolur cevaplayın.

merhaba tatlim....dogum kontrol hapini icerken arda icmez birakirsan hemen adet oluyorsun....yani bu adet kamasi oluyor....korkulacak bisey yok yani....bende icerken birgun unuttum diye daha icmemistim...sonra bilmedigim icin gununden once atet olunca cok korkmmustum bu ne diye....simdi hatirlayamiyorum ben bir daha regl olup olmadigimi....bekle ve gor ...bu konuda pek birsey diyemiyecegim...
bir de nacizane tavsiyem eger bu haplara yeni basladiysan icme....be ictim simdi regl olamama problemleri yasiyorum....kisiden kisiye degissede kendini saglama al derim...ya baska korunma yollari dene ,ya da esin korunsun....sevgiler

slm arkadaşlar.bende bu konuda dertli olduğumdan konuyu araştırırken siteye rastladım ve hemen üye oldum.bende bu ay d.kontrol hapını bırakmaya karar verdim ve ilk 3 gün içtikten sonra bıraktım.bugün hapı bırakalı 4 gün oldu ve ben bugün regl oldum.ama daha bir önceki adetim biteli 1 hafta oldu anlamadım.acaba bu hapı 3 gün içip bırkatığım için mi oldu.offfffffffffffffffffffffff sıkıldım ama yaaa nolur içimi rahatlatın biraz.ben artık çocuk yapmak istiyorum.

sevgili sevilik, durumumuz seninle çok benziyor sanırım.çocuk yapmak istiyorsan en az altı ay evvelinden ilacı bırakman gerekiyormuş . bende pko var diye 1,5 sene yasmin kullandım, sonra bıraktım. bıraktıktan sonra aralıksız nerdeyse 1 ay süren kanamam oldu ama regl değil,lekelenme şeklinde. çok sinir bozucu. ilaçtan sonra 5 ay kadar regl olamadım. ama bu sefer de sivilcelenme ve tüyleneme başladı yine :KK43: yalnız naçizane tavsiyem bu ilacı alacaksanız düzenli alın arkadaşlar, hormonlar iyice şaşırıyor yoksa

slm arkadaşlar.bende bu konuda dertli olduğumdan konuyu araştırırken siteye rastladım ve hemen üye oldum.bende bu ay d.kontrol hapını bırakmaya karar verdim ve ilk 3 gün içtikten sonra bıraktım.bugün hapı bırakalı 4 gün oldu ve ben bugün regl oldum.ama daha bir önceki adetim biteli 1 hafta oldu anlamadım.acaba bu hapı 3 gün içip bırkatığım için mi oldu.offfffffffffffffffffffffff sıkıldım ama yaaa nolur içimi rahatlatın biraz.ben artık çocuk yapmak istiyorum.

canım seninle yaşadığımız aynı şey bende aynı senin gibi kısa bir süre içtim bıraktım ve kanamam oldu. üstelik adetim de senin gibi 1 hafta önce bitmişti. ben şimdi tekrar haplara devam ediyorum. yani sürekli kanama yaşamamak için. inşallah adet düzenim bozulmaz. çünkü bende bebek istiyorum...

evet kizlar bende daha once bir dogum kontrol hapini denedim 3 gun zor ictim mide bulantisindan oluyorum sandim ilaci biraktim ertesi gunu regl oldum doktorumu aradim hapi biraktiginiz zaman hemen regl olunuyor dedi ister 3 gun kullan ister 20 gun farketmiyor canim bu adet kanamasi yerine geciyor yani

ya evet tamamen adet kanaması.ama ilginç olanda d.kontrol hapına başlamadan önce nasıl regl oluyorsam aynen öyle olması.yani sancılı ve çok yoğun şekilde.böyle olmasına bugün biraz sevindim çünkü aylardır göbeğimdeki şişkinlik kaybolmaya başladı.daha önce kanamam neredeyse hiç yok gibiydi çok az ve kısa şimdi iyi oldu gibi normale mi dönüyorum ne.bu arada cidden içimi çok rahatlattınız çok çok çok teşekkür ederimopuyorumnanaktan

peki kızlar hani bu kanama normal adet kanaması diyosunuz ya peki ben normalde adet olmam gereken zamanda yine adet olcakmıyım..yoksa ilacı bıraktığım için olan kanamaya göre mi adet olacağım günü hesaplayacağım

ah canım ya bende onu çok merak ediyorum.sorduğum kişilerden bazıları evet olacaksın diyor kimi hayır artık bu tarihe göre olacaksın diyor ben yarın bunu bir doktora danışıcam sonra sizede anlatırım

kızlar normal adet tarihimiz değil bu kanamayı takip eden tarih geçerli olacakmış. normal adet tarihinde kanama olmasıda mümkün olabilrmiş ama çok düşük bi ihtimalmiş benim içim rahatladı valla kafam çok karışmıştı

kızlar ben 1 sne sora evlenicem ama bilmedim bi şey var benm evlenicem kişi gemici oldugundan benmle 1 gün kalıp bi daha geri dönicek :KK43: yani daha sonrasında doğum kontrol hapı kullanmama gerek kalmıcak sadece ilk gece korunmam için bu hap nsl kullanılır 2 gn öncedenmi alıcam napıcam hiç bilmorum yardmcı olursanız sevnirm

canım benim d.kontrol hapını adet olduğun ilk gün başlaman ve düzenli olarak kullanman gerekiyo.senin için en güzel yöntem eşinin korunması hiiiiiiiiç boşa çileye gerek yok sonra bi içip bi bırakıcan bizim gibi aralıksız kanamalar olucak yok adet düzenin felç olacak kasmaya gerek yok valla rahatlığı güzelde bide çilesi var işte böle bak bize günlerdir birbirimize çare arıyoruz kanamam yeni kesildi valla.ilacı yarıda kestiğim için 6 gün arayla adet oldum çok fena sen en güzeli dediğim gibi bu konuyu eşine devret rahat et

ilk gecen ile ilgilide yine aynı şekilde korunabilirsin bunu herhangi bir "araç" kullanarak değil doğal(halk dilinde ilkel yöntemde denilebilir) yöntemlerlede yapabilirsin

canım benim d.kontrol hapını adet olduğun ilk gün başlaman ve düzenli olarak kullanman gerekiyo.senin için en güzel yöntem eşinin korunması hiiiiiiiiç boşa çileye gerek yok sonra bi içip bi bırakıcan bizim gibi aralıksız kanamalar olucak yok adet düzenin felç olacak kasmaya gerek yok valla rahatlığı güzelde bide çilesi var işte böle bak bize günlerdir birbirimize çare arıyoruz kanamam yeni kesildi valla.ilacı yarıda kestiğim için 6 gün arayla adet oldum çok fena sen en güzeli dediğim gibi bu konuyu eşine devret rahat et

doru diosun bnde böle istiorum cnm aslında ama eşim nedense kendi kornmak istemiomuş:eek:klava::eek:klava:ben korunmam senin korunmanı istiorum demişti oyzden bendede bu hap merak konusu yarattı dha 1 sene vr ozmana kdr ikna olur heraldevereliniortak :)

canım benm o zaman yapacağın şey ya nişanlını ikna edeceksin yada 1 ay kullanıp bırakacaksın ama bak sakın yarıda bırakma mutlaka 1 kutu bitince bırak o zaman sorun olmaz.sonrasındada artık paşa gönlüne kalmış bebek istemiyosan aylık iğneler var yaptırabilirsin ama sen yinede bence bu konuyu iyi bir jinekologla görüş daha sağlıklı karar verirsin

canım benm o zaman yapacağın şey ya nişanlını ikna edeceksin yada 1 ay kullanıp bırakacaksın ama bak sakın yarıda bırakma mutlaka 1 kutu bitince bırak o zaman sorun olmaz.sonrasındada artık paşa gönlüne kalmış bebek istemiyosan aylık iğneler var yaptırabilirsin ama sen yinede bence bu konuyu iyi bir jinekologla görüş daha sağlıklı karar verirsin

tmm cnmm çoook tesk ederimmm:1hug:Şeniz

merhaba arkadaşlar , ben doğum kontrol hapını 6 gün kullandım ve bıraktım sonra regl oldum tekrar yaklasık 6 gün kadar sürdü ama yogun bır regl donemı gıbı olmadı o ay içinde çocuk yapmaya karar vedıgım ıcın bıraktım fakat suanda ne regl olabildim nede hamile kalabildim.en 17.08 de son regl olmustum sızce 6 gun içtiğim bu ılactan dolayımı regl olamıyorum ..

X