Doğal Saç Bakım Kürleri doğum kontrol hapı ile saç uzatan varmı??

Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri

lacivert17

Guru
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2010
897
29
arkadaşlar merhaba 1 haftadır bitkisel şamp.dövüp koyduğum doğum kontrol haplı şampuan kullanıyorum mutlaka duyan ve kullanan vardır.. kullanan arkadaşlar fayda gördümü acaba dökülmede azalma,gürleşme ve uzama yaptı mı (özellikle uzama oldu mu) kullananlar paylaşabilir mi??

hu huu kimse yokmu bu akşammmm ???

merhaba :) doğum kontrol hapını ben de duydum ama çok deneme taraftarı olamadım, içime bir türlü sinemedi :) bu yüzden ben şampuanımın içine sarımsak ve bal koyuyorum inanılmaz uzatıyor:) ben bir haftadır kullanıyorum ama gerçekten uzadı. uzamasından çok da dökülmesi durdu ayrıca sarımsak kokmuyor. bir de çam terebentini almayı düşünüyorum onu da koyacağım ama sınava hazırlanıyorum pek zamanım yok:) bugun de zeytinyağı sürmeyi düşünüyorum :) kıçımı kaldırırsam tabi :KK70:

merhaba :) doğum kontrol hapını ben de duydum ama çok deneme taraftarı olamadım, içime bir türlü sinemedi :) bu yüzden ben şampuanımın içine sarımsak ve bal koyuyorum inanılmaz uzatıyor:) ben bir haftadır kullanıyorum ama gerçekten uzadı. uzamasından çok da dökülmesi durdu ayrıca sarımsak kokmuyor. bir de çam terebentini almayı düşünüyorum onu da koyacağım ama sınava hazırlanıyorum pek zamanım yok:) bugun de zeytinyağı sürmeyi düşünüyorum :) kıçımı kaldırırsam tabi :KK70:

ölçülei ne cnm sarımsağı ezip mi koydun kaçtane koydun balı nekadar koydun şamp. organik mi normal mi detaylı bilgi verirsen onuda denerim..

ölçülei ne cnm sarımsağı ezip mi koydun kaçtane koydun balı nekadar koydun şamp. organik mi normal mi detaylı bilgi verirsen onuda denerim..

ben organik şampuan almadım ama alsan da olur ki bence organik şampuanları bi araştırıp tercih et :) ben bioblasın stres için olanını aldım. yalnız hepsine koyma sarımsagı bir haftalık ya da iki haftalık kullanabileceğin boş bir şişeye koy. ben 2 tane doğradığım sarımsaktan koydum. bir çay kaşığıda bal koydum. şaçların kötü durumdaysa yani yıpranmışsa balı arttırabilirsin. bir de şampanının kaç mllikse onda bir oranında çam terebentini koyabilirsin aşırıya kaçma saç diplerini kurutur:) saçların çok yumuşak oluyor ama :) hııı bir de şampuanını iyice çalkalamayı unutma :) istersen haftada bir de sirkeli su yapabilirsin fazla abartma kokuyo arada :) çam terebentinini önceki yıllarda kullandım ve bacak arkamda sarı olan ve nerdeyse hiç olmayan tüylerim arttı bu yüzden uzun kullanımlarda yani bayağı bi kullanacaksan saçlarını öne atıp yıkamayı öneriyorum :) ve tabiki klasik birkaç öneri olarak saçlarını doğal kurumaya bırak havlu saçında biraz kalsın ıslaklığı gidince de kuruyor zaten :) hafif nemliyken de tara:) ıslakken saçların biraz kokabilir ama aldırış etme kuruyunca kalmıyo:) saç kremi kullanma onun yerine durulanmayan sadece saç uçlarına sürülen mavi sular falan var onları sevdim ben :) ama başka bir şey de kullanabilirsin:) uyshhhh döktürdüm gece gece :) umarım işine yarar. ben bayağı bi araştırıp yaptım bunları :)

zeytinyağını da önerebilirim yani benim saç uçlarıma iyi geldi :) çok abartma duşta çıkaramayabilirsin :)

zeytinyağını da önerebilirim yani benim saç uçlarıma iyi geldi :) çok abartma duşta çıkaramayabilirsin :)

sinemakü kürünü denedin mi bilmiyorum fakat sadece uzatma yapmak istiyorsan onu deneyip güzel sonuç alan çok :) ben yazın iki kere yapınca çok fena koktu resmen milletin içine çıkamadım :) ama kış dolayısıyla ve kokarsa koksun diyorsan onu da öneririm :) ben iki hafta önce kestirmiştim saçlarımı bu sarımsakla kestirdiklerim bu haftada geri geldi :) yani uçlarından aldırmıştım öyle aman aman kestirmedim :)

sinemakü kürünü denedin mi bilmiyorum fakat sadece uzatma yapmak istiyorsan onu deneyip güzel sonuç alan çok :) ben yazın iki kere yapınca çok fena koktu resmen milletin içine çıkamadım :) ama kış dolayısıyla ve kokarsa koksun diyorsan onu da öneririm :) ben iki hafta önce kestirmiştim saçlarımı bu sarımsakla kestirdiklerim bu haftada geri geldi :) yani uçlarından aldırmıştım öyle aman aman kestirmedim :)

sinameki kürünü denedim cnm bende hiç bi fayda etmedi aksine kuruttu saçlarımı rengini matlaştırdı filan... sevmedim

Bence ilk başta bir hekime git vitamin hormon vs değerlerine baktır.saçlrın uzamasındaki en iyi faktör çinko ve b vitaminidir. onlarla birlikte bakım yaptırsam iyi olur. benimde saçlarım lise dönemlerinde çabuk uzardı gebelikte geçirdiğim hellp sendromu nedeniyle hormon degerlerim değişti.doğum kontrol hapını tanıdığım 2 doktora sordum bir şey demedi 10 gün içinde kontrolüm var unutmazsam sorarım ve bu arada uygun olursa zaten yazdırırım sizede dediklerini paylaşırım.

Arkadaşlar ben yaklaşık 4 haftadır sinameki kürünü yapıyorum ve arkadaşlarım saçlarımın uzadığını söylediler. :KK16: Ve saçları yumuşacık yapıyor kesinlikle kuruttuğunu düşünmüyorum. Bu arada bitkisel şampuanımda (otacı sarımsaklı/ Naturway) doğum kontrtol hapı da var hepsinin saçlarıma iyi geldiğini düşünüyorum ve tavsiye ediyorum. Bir de duyduğuma göre şampuana hapla birlikte 1 adet e vitamin ampulü (ör:evigen) ve bepanthen ampul de kırmak gerekiyormuş. Yeni şampuana onları da ekleyeceğim. Dökülmelere de iyi geliyor. :KK54:

Canim bana bunu kuaforum soyledi ve denedim gercekten cok hizli etki gosteriyor fakat vucudunda ve yuzunde baska bir yere degerse killanma yapiyo. Mesela kafami egip yikadigimda ellerim temas ettigi icin asiri killanma oldu. Yarim litre sampuana 8-10 tablet idealdir her yikamadan once calkalanip haftada 1-2 yikanir.

Doğum kontrol hapı şampuan karısımını erkekler de kullanabilir mi acaba arkadaslar erkek arkadasımın sacı dökülüyor seyrek

Doğum kontrol hapı şampuan karısımını erkekler de kullanabilir mi acaba arkadaslar erkek arkadasımın sacı dökülüyor seyrek
Evet kullanabilir ama yuzune veya vucuduna asla bulasmamasi lazim sampuan kopugunun yoksa killanma olur kafasini egerek yikamasi lazim.

Kullanmadım ancak geçen ay kuaföre gittiğimde kuaförüm önerdi. Saçların güçlenmesi ve yenilenmesi için çok faydalı birşeymiş.

X