Doğum kontrol hapı kullanırken hamile kalan var mı?

tarzpir

Üye
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2022
188
41
26
Merhabalar. Merak ettiğim bir konu var da doğum kontrol hapı kullanırken hamile kalma durumumuz olabilir mi? Ben 3. Kutumdayım 3 gun sonra bıtıcek kutum. Bu ay korunmasız ilişkiler çok fazla oldu. Yine burda okumuştum eşin boşalmasıyla bir şey olmuyomuş diyede. Bu ay o durumlar çok oldu ve ben çok belirti seziyorum kuruyor muyum bilmem ama Hamile kalan var mı acaba bu şekılde?

Doğum kontrol hapı bir korunma yöntemi, dolayısıyla korunmasız ilişkiniz olmamış gayet korunmalı ilişkiymiş. Ekstra dikkat edenler prezervatif + dkh ya da geri çekilme + dkh kullanıyor ama ben pat küt girişiyorum ekstra bir yöntem uygulamadım henüz bir sorun olmadı.

Doğum kontrol hapı bir korunma yöntemi, dolayısıyla korunmasız ilişkiniz olmamış gayet korunmalı ilişkiymiş. Ekstra dikkat edenler prezervatif + dkh ya da geri çekilme + dkh kullanıyor ama ben pat küt girişiyorum ekstra bir yöntem uygulamadım henüz bir sorun olmadı.
Anladım teşekkürler

Merhabalar. Merak ettiğim bir konu var da doğum kontrol hapı kullanırken hamile kalma durumumuz olabilir mi? Ben 3. Kutumdayım 3 gun sonra bıtıcek kutum. Bu ay korunmasız ilişkiler çok fazla oldu. Yine burda okumuştum eşin boşalmasıyla bir şey olmuyomuş diyede. Bu ay o durumlar çok oldu ve ben çok belirti seziyorum kuruyor muyum bilmem ama Hamile kalan var mı acaba bu şekılde?
Arkadaşım kaldı fakat şöyle;
Antibiyotik kullanıyordu o dönem hastaydı. Meğer antibiyotik doğum kontrolün etkisini azaltırmış. Ona da sürpriz oldu hamilelik.

Bende kullanıyorum uzun süredir adetin ilk günü kullanıyorum ilaç bitince adet olmayı bekliyorum 21 tane var 1 aylık kutu koruyor ama antibiyotik kullanırken dikkat etmek lazım korumanın etkisini azaltıyor muş..

Hap ikinci kutudan itibaren düzenli kullanımda koruma sağlar. Ekstra bir yönteme gerek yok. İlaç alınırsa, düzensiz saatlerde ya da eksik dozlarda alınırsa korumaz. Günü gününe, saati saatine almak gerekir. Antibiyotik kullanıldığı zaman ekstra bir yöntem tercih edilmelidir ya da bir ilaç kullanılacaksa doktora dkh'nın etkisini azaltıp azaltılmayacagi sorulmalıdır.

Anladım hepınıze teşekkürler. :) Antıbıyotık kullanmadım ama bu ay çok hasta oldum fazla çeşitli ilaç kullandım en son da alerji ilacı bitirdim ona doktor bısey olmaz demişti.

Doğum kontrol hapini bı kere aldım ama uyku çok yaptı sürekli uyuyorum hapın etkisimi bide çok sinirliyim neden sizce

Doğum kontrol hapini bı kere aldım ama uyku çok yaptı sürekli uyuyorum hapın etkisimi bide çok sinirliyim neden sizce
Vala bende uyku yapmadı ama diğer her şey yaptı mıde bulantıları baş donmelerı aşırı sıvılce açlık kasık ağrıları :KK43:

Hap ikinci kutudan itibaren düzenli kullanımda koruma sağlar. Ekstra bir yönteme gerek yok. İlaç alınırsa, düzensiz saatlerde ya da eksik dozlarda alınırsa korumaz. Günü gününe, saati saatine almak gerekir. Antibiyotik kullanıldığı zaman ekstra bir yöntem tercih edilmelidir ya da bir ilaç kullanılacaksa doktora dkh'nın etkisini azaltıp azaltılmayacagi sorulmalıdır.
ben de dkh kullanıyorum. kesin aynı saatte alamasam da aksamları 8 ile 10 arasında almaya dikkat ediyorum bu bi sorun oluşturuyor mu

Arkadaşlar doğum kontrol hapı kullanıyorum şu an 4. Kutum biteli 4 gün oluyor regl olmayı bekliyorum 3 ay önce sürtünme şeklinde kısa süren bi ilişkim oldu erkek arkadaşımın üstünde çamaşırı vardı ve boşalmadı ondan 3 gün sonra normal regl oldum ve sonraki 2 ayda düzenli regl gördüm şu an 4. Kutu bitti beklemedeyim sizce hamilelik gibi bir durum söz konusu mudur korkuyorum

X