Aile Planlaması Doğum kontrol hapı öneriyor musunuz, reçetesiz alınabiliyor mu?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

dideg

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Şubat 2018
430
826
Merhaba, doğum kontrol hapı reçetesiz alınabilir mi? Bir yan etkisini gördünüz mü, öneriyor musunuz?

Aile hekimliğinden ücretsiz alabilirsiniz..
bence hormonlarınızla oynamayın gerek yok kondom öneriyorum, kullandım adetlerimde düzensizlik oldu herkes için aynı şey geçerli değil tabi tercih sizin :)

Belki size iyi gelmeyecek o hapı belli kriterleri var uzmandan yardım alın ya da aile hekimliğine danışın.

Merhaba, doğum kontrol hapı reçetesiz alınabilir mi? Bir yan etkisini gördünüz mü, öneriyor musunuz?
Tam olarak yönlendirmek istemem sizi çünkü kişiden kişiye etkisi farklı olabiliyor. Ben yasmin kullandım bir sene keşke kullanmasaydım. Çok yan etkisini gördüm kilo yaptı ilacı bıraktıktan sonra adet düzensizliği yaptı. Ama başka bir arkadaşım üç senedir kullanıyor hiçbir sıkıntısı olmadı. Doktorların çoğu da öneriyor ama bilemiyorum. En iyisi bir sağlık ocağında aile planlamasından bilgi almanız.

Aile hekimliğinden ücretsiz alabilirsiniz..
bence hormonlarınızla oynamayın gerek yok kondom öneriyorum, kullandım adetlerimde düzensizlik oldu herkes için aynı şey geçerli değil tabi tercih sizin :)
Bizim aile hekimliği artık vermiyorr ya :/

X