Aile Planlaması Doğum Kontrol Hapı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Miss Moreni

To be Lilium
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2016
825
918
Arkadaşlar merhaba. Sorum doğum kontrol hapı ile ilgili. Şu an Qlairista doğum kontrol hapı kullanıyorum.

Bu hapı şu ana kadar hep eczaneden ücret ödeyerek aldım. Çünkü kullanmaya başladığım anda sigortam yoktu bu nedenle hiç sorgulamamıştım.

Şu an bu hapı sigortanın karşılayıp karşılamadığını bilmiyorum. Araştırdım fakat başka forumlarda bilgi bulamadım.

Bu konuda bilgisi olan var mı? Benim kullandığım hap ara verilmeden kullanılan kutulardan, son iki hapı hormon içermeyenlerinden.

Sanırım Yazz isimli hap da bunun eş değeriymiş.

Aranızda Qlairista ya da benzeri bir hapı reçeteli olarak almakta olan var mı? Şimdiden teşekkür ederim.

reçeteli değilde sağlık ocaklarına gittiğinde doğum kontrol hapı almak istiyorum dersen ücretsiz olarak veriyorlar diye biliyorum.

Arkadaşlar merhaba. Sorum doğum kontrol hapı ile ilgili. Şu an Qlairista doğum kontrol hapı kullanıyorum.

Bu hapı şu ana kadar hep eczaneden ücret ödeyerek aldım. Çünkü kullanmaya başladığım anda sigortam yoktu bu nedenle hiç sorgulamamıştım.

Şu an bu hapı sigortanın karşılayıp karşılamadığını bilmiyorum. Araştırdım fakat başka forumlarda bilgi bulamadım.

Bu konuda bilgisi olan var mı? Benim kullandığım hap ara verilmeden kullanılan kutulardan, son iki hapı hormon içermeyenlerinden.

Sanırım Yazz isimli hap da bunun eş değeriymiş.

Aranızda Qlairista ya da benzeri bir hapı reçeteli olarak almakta olan var mı? Şimdiden teşekkür ederim.
Bana kist tedavisi için doktorum verdi ama ilacı sigorta karşılamıyor. Mayıs 2019 da 50 tl ye eczaneden aldım.

Doğum kontrol hapları (yani en azından benim kullandığım) sıgorta kapsamında olmuyor ben Yasmin kullaniyordum ve fiyatı çok yüksekti

X