Dogum Kontrol Hapi ??

UquRboCuqu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2011
90
0
Arkadaslar ben cinsellik bölümüne henüz konu acamiyorum o yüzden buraya actim..

ben bi kac gündür dogum kontrol hapi kullaniyorum..malum bi ay sonra dügünüm var..

ben bu hapla ilgili bi kac sorum olacak..kagitta yaziyor ama sanirim burda bi cok arkadasin tecrübesi var ondan sorularimi burda paylasmak istedim :KK6:

1. Haplar tüylenme felan yapiyor mu yüzde..cünkü haplar genellikle sivilce ve tüylenmeyi engelledigini yazyior
2. kilo konusu arkadaslar.. simdi ben cok zayifim dügüne kadar biraz kilo almak istiyorum ama sonrasinda kilonun basima dert olmasini istemiyorum.. sizde nasildi acaba ? :18:

inci61inci

Azra'm tatlı kızım geliyo
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2009
2.832
23
32
Dogum kontrol hapı hormonları mahvediyor.

Ben yeni evliyken kullanayım dedim 7 ay önce filan adet günüm olmadıgı halde 5-6 güne adet görmeye başladım.

Sonra 20 gün kullandıktan sonra hapı çöpe attım.

Kendime zarar verecektim bu haplar yüzünden vucüdumun dengesi bozulacaktı.

Kısa bir tecrrübe belki ama kullanmasan daha iyi olur.

Benim eşim korunuyor.

Böylesi daha sağlıklı bence.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2848 gün geçti.

UquRboCuqu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2011
90
0
Dogum kontrol hapı hormonları mahvediyor.

Ben yeni evliyken kullanayım dedim 7 ay önce filan adet günüm olmadıgı halde 5-6 güne adet görmeye başladım.

Sonra 20 gün kullandıktan sonra hapı çöpe attım.

Kendime zarar verecektim bu haplar yüzünden vucüdumun dengesi bozulacaktı.

Kısa bir tecrrübe belki ama kullanmasan daha iyi olur.

Benim eşim korunuyor.

Böylesi daha sağlıklı bence.

aa gecmis olsun canim ya.. iste herkeste farkli oluyor benim görümceminde tam aksine haplar cok fayda etti :S

bende hani basta kararsizdim öle olunca mecbur nisanlimla konustum oda kendisi korunmak istemiyor..kendi korunmayada güvenemiyorum daha 19 yasindayim bide cocuk olursa eyvah eyvah :KK50:

MerwoSh

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2012
1.242
4
sivilce , kilo vs kisiden kisiye farkli etkiler gosteriyor. Bende kullaniyordum fakat yan bir etkisini gormedim..

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 3262 gün geçti.

freeware

2. üyelik sebebi ile profil pasif edilmiştir.
2. Üyelik !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
14 Ocak 2011
1.077
214
ben de adetim 10 gün kadar sürdüğü için doktora gittim. hormonlarımda büyük bir sorun çıkmadı ama yinede verdi diane 35. kullanyorum 1 haftadır biraz mide bulantısı yaptı. 3 ay kullanıcam. inş. bi zararı olmaz

UquRboCuqu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2011
90
0
ben de adetim 10 gün kadar sürdüğü için doktora gittim. hormonlarımda büyük bir sorun çıkmadı ama yinede verdi diane 35. kullanyorum 1 haftadır biraz mide bulantısı yaptı. 3 ay kullanıcam. inş. bi zararı olmaz

ins canim bi zarari olmaz..benim kaldigim ülkede recetesiz vermiyorlar hapi..bende daha kiz oldugum icin doktora gitmedim ne olur ne olmaz diye cünki kimi kontrol ediyor kimi öle bakiyor sirf yani her ihtimale karsi gitmedim..eczaneye doktorum bugün yok bi ayligina alabilirmiyim dedim verdi..

arkadasim bana madonella al demisti onu aldim..yasmin bana cok agir gelir diye düsündüm bünyem zayif cünkü..ya umarim fazla yan etkisi olmaz..kime faydasi dokunuyor kimede zarari :S tedirginim biraz

freeware

2. üyelik sebebi ile profil pasif edilmiştir.
2. Üyelik !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
14 Ocak 2011
1.077
214
ins canim bi zarari olmaz..benim kaldigim ülkede recetesiz vermiyorlar hapi..bende daha kiz oldugum icin doktora gitmedim ne olur ne olmaz diye cünki kimi kontrol ediyor kimi öle bakiyor sirf yani her ihtimale karsi gitmedim..eczaneye doktorum bugün yok bi ayligina alabilirmiyim dedim verdi..

arkadasim bana madonella al demisti onu aldim..yasmin bana cok agir gelir diye düsündüm bünyem zayif cünkü..ya umarim fazla yan etkisi olmaz..kime faydasi dokunuyor kimede zarari :S tedirginim biraz

bende de var tedirginlik ama yinede belki adet günü düşer diye kullanıyorum. İnsanın içinde oluyo tabi korku. dua ederek içiyorum:)

adiyeff

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2010
4.386
39
ben yasmin kullanıyorum.kıllanma yapmadı galiba.yani ben farketmedim.kilo da aldırmadı.ben de zayıfım almak isterim ama aldırmıyor.gerçi bana çocuk doğurmak bile kilo aldırmadı da neyse

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 3022 gün geçti.

UquRboCuqu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2011
90
0
ben yasmin kullanıyorum.kıllanma yapmadı galiba.yani ben farketmedim.kilo da aldırmadı.ben de zayıfım almak isterim ama aldırmıyor.gerçi bana çocuk doğurmak bile kilo aldırmadı da neyse

anladim canim..ozaman demekki herkesin bünyesine göre degisiyor..annemde yasmin mesela cok bas agrisi yapmisti yillar önce..

ama sen doktoruna söyleyebilirsin kilo icin sana belki ona göre bi hap yazabilir canim ya

freedom06

BiR TaNeM :)
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2010
1.003
21
evlemeden önce sağlık ocagına gitmemiz gerekmişti, orda anlattılar doğum kontrolü. yasmin önermişti doktor, kullandım herhangi bir yan etkisini görmedim. kutu bitince 3-5 gün sonra adet oluyordum. adette de bi sorun yaşamadım. biraz pahalı diğer ilaçlara göre, ucuzlarıda var, tercih sana kalmış..