Doğum kontrol yan etki olarak mide bulantısı yapar mı

aylindmla

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2024
6
0
23
Kızlar merhaba buraya yeni katıldım. Ben 3 aydır Yazz doğum kontrol hapı kullanıyorum fakat adet olduğum zaman bırakıyorum adetim bitince tekrar başlıyorum bu 2 aydır hiçbir yan etki görmedim fakat sanki boğazımda bir yumru var ve kusmak istiyorum gibi bir durum oluşuyor adetim bittikten sonra iki kere test yaptım sonuç negatif siz de böyle bir şey yaşadınız mı lütfen cevaplayın

Hayır 24+4 kullanıyorum adetim başlayınca bırakıyorum 1 hafta sürüyor zaten daha sonra bitince ilaca geri başlıyorum

Doktorum ara vererek kullanabilirsin dedi ama kullanmayanlar da varmış ben de o yüzden adetim bitince ilacı içmeyi bırakıyorum daha sonra tekrar başlıyorum fakat bu ay dediğim gibi bir sorunla karşılaştım ama test yaptım negatif çıktı neden rahatsızlandığımı anlayamadım

Doktorum ara vererek kullanabilirsin dedi ama kullanmayanlar da varmış ben de o yüzden adetim bitince ilacı içmeyi bırakıyorum daha sonra tekrar başlıyorum fakat bu ay dediğim gibi bir sorunla karşılaştım ama test yaptım negatif çıktı neden rahatsızlandığımı anlayamadım
Bence öyle kullanmayın, ilk defa böyle kullanan ve bunu öneren doktor gördüm. 24+4 sürekli devam eder devam etmezseniz hem düzeniniz bozulur hem gebelik şansı oluşur çünkü ara veriyorsunuz yani.

X