Aile Planlaması Doğum kontrol yöntemi hakkında bilgi

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Ebrrere

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2021
5
1
Merhabalar 51 gün önce sezeryan doğum yaptım kanamam bitti ve 1 Aralık adet gördüm oda 8 gün sürdü geçti bebeğimi emzirmediğim için yasmin doğum kontrol hapını aldım eczacı adetin ilk günü başlayın dedi fakat doktora mesaj attım oda gebelik durumu yok ise ilaca hemen başlayın ilk ay ilaç sizi korumaz ek yöntem olarak kondom kullanın dedi maalesef eşim kondom kullanmak istemiyor geleneksel yöntem olan geri çekilme yöntemini kullanmak istiyor hapa şuan kullanmaya başlayabilir miyim ve ilk evlendiğim zaman geri çekilme yöntemi ile 3 ay korunmuştuk korunmayı bıraktıktan 3 ay sonra hamile kaldım birde şuan rahim aşağıda olurmuş doğrumu bu ilk olduğu için çok bilgisizim bana yardımcı olabilir misiniz tecrübeli anneler

Şu durumda sizi, bedeninizi, ruh sağlığınızı, bebeğinizin haklarını düşünmeyip hiçbir sorumluluk almayan adamla sevişmemelisiniz diye düşünüyorum.

Geri çekilme korumaz. Yeni bir hamileliğe hicbir anlamda hazir degilsiniz. Beyefendi bir zahmet sorumluluk alsın. Bir müddet reddederseniz belki kondom kullanmaya razı olur.

Şu durumda sizi, bedeninizi, ruh sağlığınızı, bebeğinizin haklarını düşünmeyip hiçbir sorumluluk almayan adamla sevişmemelisiniz diye düşünüyorum.

Geri çekilme korumaz. Yeni bir hamileliğe hicbir anlamda hazir degilsiniz. Beyefendi bir zahmet sorumluluk alsın. Bir müddet reddederseniz belki kondom kullanmaya razı olur.
Senı her konuda olumsuz yorumların ile görüyorum. Anlıyorum mutsuzsun . Sürekli hamilelik belirtileri gibi konularda insanlarla küstah bir şekil de yazılar yazıyorsun. Çocugun olmadıgı için mi bu mutsuzluk? Yoksa eşin seninle ilgilenmediği için mi ? Bütün gün buradasın ?
Lohusa kadına söylenecek söz var söylenmeyecek söz var. Kabul etmeyebilir onların kendi sorunu. Bilmediğin konularda doktor gibi tavsiler vermeyi bi bırak artık. Herkesin modunu düşürüyorsun.

Senı her konuda olumsuz yorumların ile görüyorum. Anlıyorum mutsuzsun . Sürekli hamilelik belirtileri gibi konularda insanlarla küstah bir şekil de yazılar yazıyorsun. Çocugun olmadıgı için mi bu mutsuzluk? Yoksa eşin seninle ilgilenmediği için mi ? Bütün gün buradasın ?
Lohusa kadına söylenecek söz var söylenmeyecek söz var. Kabul etmeyebilir onların kendi sorunu. Bilmediğin konularda doktor gibi tavsiler vermeyi bi bırak artık. Herkesin modunu düşürüyorsun.
Dediklerinde herhangi mod düşürme gibi bi olay görmedim. Ki doğruyu söylüyor. Doğruyu söyleyen doktor gibi tavsiyeler mi vermiş oluyor?

Ben bazı erkeklerin bu bencilliğini anlayamıyorum. Altı üstü 1 ay kullanacak, sonra sizin ilacınız koruyacak zaten. Eşinizi ikna etmeye çalışın, siz ona evlat vermişsiniz, 1 aycık da fedakarlık yapıversin paşam.

Benim denk geldiğim kadarıyla Lotusun yorumları sadece çarpıcı ve dikkat çekici oluyor biraz. Ama gerçekler de böyle değil mi zaten? Bence sizin bu yorumunuz onun yaptığından çok daha haksız ve acımasız.

madem ek korunmayı kabult etmıyor 1 ay sıksın dişini,uzak durun bırbırınızden.1 aydan sonra siz hapı devam edın baska bıseye gerek kalmaz

Modu düşenler için göz ardı et seçeneği mevcut.🤗

Beni her konuda olumsuz yorumlarimla, hamilelik belirtileri gibi konularda görüyorsanız devamlı beni takip ediyorsunuzdur. 😆

Sürekli burada olsaydim, bu yorumunuza vaktiyle cevap verir, yukaridaki uyeleri elinde cekirdeklerle bekletmezdim. :KK70:

Birincisi çocuğumun olmamasi tamamen benim kararim, korunuyorum.

Ikincisi çocuğum olmadığı için bunu yapiyor oldugumu sanmanız sizin boyle yapacak bir karakterde oldugunuzu gosterir.

Üçüncüsü burada esimin ne kadar iyi bir insan oldugunu ballandira ballandira anlatip kaderi gülmemiş kadın arkadaşlarımın kalbini acıtacak bir sey yapmayacagimi da beni taniyanlar bilir.

Onunla ilgili sadece şunu yazacagim. Benim korunamadigim ustelik hamile kalmamam gereken donemlerde, 1 kez bile "ben de korunmasam mi, geri cekilsem mi?" sorularini yoneltmedi.

Sağlığımın, -ve olursa- karnimdaki bebegin sağlığını kendine dert etti. Önceliği bana verdi ve zevkini 2. Plana atti. Şimdi olsa yine aynisini yapar.

Bunlari yine yazmazdim ama son derece 'boomerca' buldugum, "çocuğun yok ondan, esin seninle ilgilenmiyor ondan" tavrınız cevap olması için yazdim.

Lohusa kadına, "hey dostum, bu lanet olası herifi boşa" mı demişim? :KK70:

Korunmaktan aciz adamla sevisme dedim.

Adam sırf zevki için korunmadan ilişkiye girmek istiyor. Kadinin Yeni bir hamilelikle bozulacak olan fiziksel ve ruhsal sağlığını, yeni dogan bebegin haklarini düşünmüyor. tek düşündüğü şey daha fazla zevk!

Bunu farketmemiş olabilir diye düşündüğüm icin konu sahibini rencide edecek tek bir sözcük içermeyen bir yorum yazdim.

Yorumumun neresinde doktor tavsiyesi benzeri bir sey var? :KK70: Doktorlar kocanla sevişme diye oneri mi verir? :KK70:

Herkes sizin gibi Türkçeyi yetersiz kullanmıyor. Konuştuğum dili doğru ve etkin kullanıyorum diye beni doktor sanmanız da sizin kendinizi ne kadar eksik hissettiginizi gösterir. :süslü:

Tesekkürler canım
Yakin zamanda size bir konuda "olumlu" şekilde yardim etmisim ve bana teşekkür etmişsiniz. :KK70: :KK70: :KK70:
Yav hani ben olumsuzdum?

Anne olmaya calisan bir kadınmışsınız.

İnsan şu cümleyi yazmaktan imtina eder.

Çocugun olmadıgı için mi bu mutsuzluk?
Anne olamiyor olabilirdim.

Anne olmaya cabalayan bir kadin olarak ne demek oldugunu bildiginiz bir acıda beni bununla vurmaya çalışmanız büyük kötülük.

Insanlarin eslerine, cocuklarina kafayi bu kadar takacaginiza, "bu kara kalbimi nasil temizlerim" diye bir düşünün.

😀😀
Sevişmeyin bence 😂 gerçekten ben istemiyorum Allah korusun bi hata sonucu hamile kalırsam ne psikolojim ne de bünyem bunu kaldırır. Bir süre daha kocam beklesin benden önemli değil
😀😀 ay ne tatlı yorum😇😇😇 dogal yoldan sağlıklı hamile kalabilmek ne büyük bir mucize. Nasıl bir duygu acaba:) tüp bebek tedavileri ile uğraşmış biri olarak bu şansa sahip olsam :)

😀😀

😀😀 ay ne tatlı yorum😇😇😇 dogal yoldan sağlıklı hamile kalabilmek ne büyük bir mucize. Nasıl bir duygu acaba:) tüp bebek tedavileri ile uğraşmış biri olarak bu şansa sahip olsam :)
İnşaAllah istediğiniz gibi olur doğal yollarla Allah kolaylık versin sezaryen oldum tam uyutulup sonrasında kan sulandırıcı iğne kullandım o bile bana çok zor gelirken gerçekten çok güçlüsünüz🌼 ama gerçekten çok korkuyorum 😅

İnşaAllah istediğiniz gibi olur doğal yollarla Allah kolaylık versin sezaryen oldum tam uyutulup sonrasında kan sulandırıcı iğne kullandım o bile bana çok zor gelirken gerçekten çok güçlüsünüz🌼 ama gerçekten çok korkuyorum 😅
Kalbimden, çocugunuza sağlıklı bir kardeş olması geciyor. 😇 olursa, eminim iyi ki dogurmuşum diyeceksiniz gelecekte. allah en kolayından istediginiz vakitte versin.. dua kapısı acık olur..korkuyorum istemem demeyin bence😊😊

X