Doğum paketi avantajlı mı?

Hardway

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2017
41
10
Merhaba arkadaslar bugün rutin kontrol ici hastaneye gittik. 250tl tuttu tahlil muayene derken. Dogum paketi yaptirirsak butün bu kontrol muayene, tahliller ve dogum icin ayri ayrı odemeyecegimizi hesaplı oldugunu söylediler.Ankara lokman hekim hastanesinde doğum paketi 3850tl. Peki sizce mantıklı mı doğum paketi yaptıran var mı?

ilk kez duyuyorum. Bursa da yaşıyorum burada ozel hastanede muayene 100 -130 tl civarında. ozel muayenehane de 150 tl falan. kardeşimin gittiği hastanede doğum ucreti şubat a kadar 3000 tl.. sonra zam gelecekmiş. kardeşim mayısta doğum yapacak. 130 tl muayenesi. 4lu taramaya 300 tl verdi.
yani bu fiyatlara bakılırsa makul duruyor.

ben muayenehaneye gidiyorum. eski hastası olduğum için daha uygun ücret alıyor. 2li taramayı devlette yaptırdım. ve oraya da kontrol e gidiyorum. özelde benim doktorumun doğum 2 yıl önce 2500 tl idi. şimdi ne kadar bilmiyorum. tahminen en az 3000 vardır.
hamileligin basindasiniz bence uygun. sürekli muayene tahlil ücreti ne çıkar diye düşünmezsiniz.

Sorun şu ki lokman hekim cok tercih ediliyor memnun olan da var olmayan da.. ben doktorlardan hastaneden korkuyorum.. sorun cikmasina tahammülüm yok..o yuzden ince dusünüyorum

ya canım bilemedim.etliki bilmiyorum
şey diycem şimdi orada doğum yapmak ne kadar,sor, onu hesapla.
ikili 3lü tarama tesleri fiyatlarını.
muayene falan arada kar ın çok oluyorsa ona göre yaptır. ben onları hesaplamıştım.
yoksa şimdiden para bağlamak çok anlamlı değil. bayağı karda olman lazım bide nakit istiyorlar.
dezavantajı şu.
ben sonradan dr çok kalabalık olduğu için değiştirmek istedim ama şans kalmadı tabi.yoğunluktan şikayetçiydim.
yinede baştan para verdiğin içinde düşünmüyorsun.
bişey daha diycem bi 1.haftadan bide 12 haftadan itibaren paket vardı.
sen zaten çoğunu ödemişsin. iki çeşit mi paket.

X