Doğum sancısı neye benziyor nasıl anlaşılır

LiDla

Ars Longa Vita Brevis 🎭
Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2023
366
322
Bayanlar selam
doğum sancısı neye benziyor yani nasıl anlaşılıyor sancı olduğu
Bide yalancı sancılar varmış gerçek sancılardan nasıl ayırt edilir mesela ben 36. Haftadayım 1 haftadır karnımın alt tarafına bi ağrı giriyor sanki gaz sıkıştırır ya afedersin gazını çıkartamazsında öyle bir sancı kitliyor bir kaç dakika beni kıpırdayamıyorum sora geçiyor ama gerçek sancıyı nasıl anlicam

Yani herkes derdi de lafta gibi gelirdi. Ama gerçekten gerçek sanciyi her türlü anlıyorsunuz 😅
Öyle deme benim hiç yalancı sancim olmadı. 39+6 da sabah beş uykudan uyandım bir sancı kıvranıyorum.g3ziyorum evin içinde kalkıyorum yatıyorum aklimca yalancı sancı. Dakika tutuyorum 3 dk da bir giriyor. Kendime kızıyorum dakika tutmayı bile beceremiyorum diye. Eşim hastaneye gidelim diye ısrar etti de gittim. Hastane de ilk muyane de 8 cm açıklık 😅😅

Bayanlar selam
Bide yalancı sancılar varmış gerçek sancılardan nasıl ayırt edilir mesela ben 36. Haftadayım 1 haftadır karnımın alt tarafına bi ağrı giriyor sanki gaz sıkıştırır ya afedersin gazını çıkartamazsında öyle bir sancı kitliyor bir kaç dakika beni kıpırdayamıyorum sora geçiyor ama gerçek sancıyı nasıl anlicam
Kilişe olucak ama gercek sanci kendini belli ediyor direk
Ara ara geliyor ilk once yavaş yavaş adet agrisi gibi şiddetine her defakinden arttiriyor en son zaten 10 dakika 5dakika oldumu dogum başladi başliyicak demek o sancilar gelince artik guç bile geliyor insana ikinmak için yani dogumu anlamamak imkansiz bence ya😅
ZAten dogum yaklaşinca hergun bir kac kez ola bilir sanci ama dogum sancisi başliyorsa durmaz hep olur

Öyle deme benim hiç yalancı sancim olmadı. 39+6 da sabah beş uykudan uyandım bir sancı kıvranıyorum.g3ziyorum evin içinde kalkıyorum yatıyorum aklimca yalancı sancı. Dakika tutuyorum 3 dk da bir giriyor. Kendime kızıyorum dakika tutmayı bile beceremiyorum diye. Eşim hastaneye gidelim diye ısrar etti de gittim. Hastane de ilk muyane de 8 cm açıklık 😅😅
Az daha beklesen evin ortasina doguracakmişin😁

Anaamm maşaAllah hayırlısı ile sağlıkla sıhhatle darısı bana öyle bir doğum 😍😍

Yaa maşallah. Ama sizin gibiler istisna işte 🥲🥰😀 darısı bana .

Bende sancıyı evde geçirmek istiyorum senin gibi mi yapsam acaba herkes hastanede sancıyı çekmeyin diyor evde çekin dayanamazsanız hastaneye gidin diyorlar da işte ya bide doğurursak yolda 😅😅

Benim de bir önceki gebeligimde suyumu hastanede patlattılar ama doğumum çok ama çok uzun sürdü 🥲
Tecrubelisin sen .
Bende sancıyı evde geçirmek istiyorum senin gibi mi yapsam acaba herkes hastanede sancıyı çekmeyin diyor evde çekin dayanamazsanız hastaneye gidin diyorlar da işte ya bide doğurursak yolda 😅😅
Ben bilerek yapmadım ki.su bekliyorum kanlı akıntı bekliyorum. Çünkü aklıma kodladim. Belirtiler bunlar diye . Dogum sancisi oldugunu anlasaydim hemen kosardim hastaneye . Hastane ortami daha saglikli .ama doğum yapacaklar aklınızda olsun benim doğum yaptığım gün hastane randevum vardı. Doğum yaparken iptal etmemisim diye 15 gün kontrol için tekrar randevu alamadım. Öyle bir şey olursa yakınınız iptal etsin randevuyu. 😁😁

Arkadaşlar gebelik okuluna gidin. Her hastane veriyor. Orada nefes egzersizi o kadar önemli ki. Ben maalesef yoğunluktan dolayı gidemedim. .

Bayanlar selam
Oyle bisey degil kasilma oluyo mu karninda?

X