Doğum sonrası aşırı saç dökülmesi

gs90

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2019
391
206
33
Doğum yapan anneler yardımınıza ihtiyacım var, doğum yapalı 3 buçuk ay oldu 3 ay sonunda saç dökülmesi başladı ama öyle böyle değil kan tahlillerimi de yaptırdım sorun yok ama dökülme aşırı fazla evde her yer saç, çektikçe gelio çekmeden gelio tarasam ayrı dökülüo banyoya girdiğimde öncesi sonrası kurulmasında ayrı ayrı öbek öbek dökülüo saçlarım normal mi acaba 😟

Doğum yapan anneler yardımınıza ihtiyacım var, doğum yapalı 3 buçuk ay oldu 3 ay sonunda saç dökülmesi başladı ama öyle böyle değil kan tahlillerimi de yaptırdım sorun yok ama dökülme aşırı fazla evde her yer saç, çektikçe gelio çekmeden gelio tarasam ayrı dökülüo banyoya girdiğimde öncesi sonrası kurulmasında ayrı ayrı öbek öbek dökülüo saçlarım normal mi acaba 😟
Evet canım normalmis ben de doktora gittim çinko demir kan b12 d vitamini hormonlar vs hepsine bakıldı hepsi normaldi d vitaminim düşmüştü d vitamini kullandım ama doğumdan sonra normal dedi doktor. 4 5 aylarda başladı dökülme benim 10 11 ay olana kadar azalarak devam etti sonra eskisi gibi olmasa da normal dökülme devam ediyor ama benim dipler seyreldi açıldı artık biyotin d vit vs kullanıyorum inşallah yeniden çıkar saçlarım doktor emzirmeyi bırakınca çıkar dedi

cok normal ben kel kalacam diye kokrkuyordum o derece dokuluyordur.hatta eskiler derki cocuk anneyi tanimaua basladimi annenin saclari dokulmeye baslarmis.sonradan azaliyor dokulme

Evet canım normalmis ben de doktora gittim çinko demir kan b12 d vitamini hormonlar vs hepsine bakıldı hepsi normaldi d vitaminim düşmüştü d vitamini kullandım ama doğumdan sonra normal dedi doktor. 4 5 aylarda başladı dökülme benim 10 11 ay olana kadar azalarak devam etti sonra eskisi gibi olmasa da normal dökülme devam ediyor ama benim dipler seyreldi açıldı artık biyotin d vit vs kullanıyorum inşallah yeniden çıkar saçlarım doktor emzirmeyi bırakınca çıkar dedi
Bn de aile hekimine gittim b12 biotin çinko kullanmaya başladım 1 hafta oldu neredeyse ama hala aynı dökülme saçımı toplasam mı salsam mı bilemedm toplayınca da gerip daha çok kopuo die düşünüom artık nasıl dökülme buı böle kel kalmak istemiyorum zaten saçım az, inşallah uzun sürmez die dua ediyorum. Ben de d vitamin i de kullanayım yine de çok teşekkür ederim

cok normal ben kel kalacam diye kokrkuyordum o derece dokuluyordur.hatta eskiler derki cocuk anneyi tanimaua basladimi annenin saclari dokulmeye baslarmis.sonradan azaliyor dokulme
Bn de o derece kel kalıcam die düşünüyorum, inşallah uzun sürmez zateb alnım açık benm bi de seyrek saçlıym çok korkuyorum, inşallah azalır, azalarak devam etse ona bile razıyım 😟

Benim resmen tepe bölgemde kellik oluştu zamaninda. Öyle böyle değil Cook döküldü. Dr a gittim erkek tipi dökülme dediler. Okadar ağladım zirladim . Her neyse sarımsak yağı hazırladım kendim ve arada dermaroller ile destekledim . Tabiki Dr un verdiği şampuanı ve hap kullandım.
Dr erkek tipi daha gelmez saç dedi ama şuan saclarim var. Kellik yok açıklık yok saçlarımda çok güzel.
Saç ekimine kadar araştirmistim. Dr larda yanılabilir. Ve saçım cocuk sonrasında olmuştu. Gayet normalmiş. Üzülmeyin fakat tedbir alın.

Saç masaj tarakarı var , yağlar şampuan vs kombin halinde kullanın. Dermaroller de tavsiye ediyorum kesinlikle.

Hiç üzülmeyin emin olun geçici..

Illaki dokuluyor normal. Hormonlardan kaynakli. Hatta o kadar cok dokulurki sacini baglamazsan cocugun agzindan yuzunden toplarsin dikkat et.

Çok normal bir durum fakat sonra geliyor dökülen saçlar korkma 😉

Normal derler hep doğum sonrası cocuk seni tanıdıkça dökülür derler bir sürü şey 🤷‍♀️🤔

Canım ben de dünyanın şeyini denemiştim ama durmadı.. o saçlar dökülecek ! Bir yere kadar yani ben de 10-11 ay sonra durmuştu ve kel kalmıyorsun korkma 😊 hamileyken aksine dökülme azalmıştı doğumdan sonra sanki o dökülmeyenler döküldü.. işte böyle kafana takmamaya çalış

Canım ben de dünyanın şeyini denemiştim ama durmadı.. o saçlar dökülecek ! Bir yere kadar yani ben de 10-11 ay sonra durmuştu ve kel kalmıyorsun korkma 😊 hamileyken aksine dökülme azalmıştı doğumdan sonra sanki o dökülmeyenler döküldü.. işte böyle kafana takmamaya çalış
İnanın öyle böyle dökülme değil benm de bilmiyorum herkesin böyle mi döküldü durmadan dökülüo gün içinde, hamilelikte bnm de azalmıştı dökülmem onlar dökülüo heralde 😟 ama bnm umarım o kadr uzun sürmez zateb saçım az bnm, alnım açık kel kalmam inşallah

İnanın öyle böyle dökülme değil benm de bilmiyorum herkesin böyle mi döküldü durmadan dökülüo gün içinde, hamilelikte bnm de azalmıştı dökülmem onlar dökülüo heralde 😟 ama bnm umarım o kadr uzun sürmez zateb saçım az bnm, alnım açık kel kalmam inşallah
Bunun çocuk seni tanıdıkça dökülüyorla falan alakası yok canım hormonlar stres vs biyolojimiz böyle sabret düzelecek canım.. zeytinyağı sürebilirsin hafifçe çinko demir takviyesi al hem sütünün kalitesi artar hem sana iyi gelir

kizlar sac dokulmesine karsi en etkili sey bira mayasi tabletleri! galiba sut icin de iyi. benim daha once dogum yapan cok arkadaslarim yuttu ve cok faydasi oldugunu soylediler

Bunun çocuk seni tanıdıkça dökülüyorla falan alakası yok canım hormonlar stres vs biyolojimiz böyle sabret düzelecek canım.. zeytinyağı sürebilirsin hafifçe çinko demir takviyesi al hem sütünün kalitesi artar hem sana iyi gelir
Anladım canım alıyorum zaten çinko demir bi de yağı deniim çok teşekkür ederim

X