Doğum Sonrası Cinsel Yaşam

Doğumdan önce ben çok istekliydim eşim pek istemezdi yani yorgun olurdu falan şimdi de ben hiç istemiyorum Doğumdan sonra iyice isteksizleştim çok kötü bir durum iki arkadaş gibi yaşayıp gidiyoruz o da farkında isteksizliğin bence.... aslında evlilik başlı başına cinselliği biraz öldürüyor biz flört döneminde nasıl heyecanlıydık çok güzel bir cinsel yaşam vardı evlendik bitti sanki hele çocuk olunca aklına bile gelmiyor neden böyle?....aslında nedenlerini de biliyorum ama yazmak zor geliyor bir çok kişi Eminim bu durumdan muzdarip ‍♀️

Doğumdan önce ben çok istekliydim eşim pek istemezdi yani yorgun olurdu falan şimdi de ben hiç istemiyorum Doğumdan sonra iyice isteksizleştim çok kötü bir durum iki arkadaş gibi yaşayıp gidiyoruz o da farkında isteksizliğin bence.... aslında evlilik başlı başına cinselliği biraz öldürüyor biz flört döneminde nasıl heyecanlıydık çok güzel bir cinsel yaşam vardı evlendik bitti sanki hele çocuk olunca aklına bile gelmiyor neden böyle?....aslında nedenlerini de biliyorum ama yazmak zor geliyor bir çok kişi Eminim bu durumdan muzdarip ‍♀️
Kendinize özel alanlar yaratın içiyor musunuz bilmiyorum ama şöyle güzel bir şarap masası ayarlayın mum ışığı falan çocuk dışında birşeylerden konuşun flirt döneminden falan bahsedin eski zamanları anın derken birbirinizi aslında ne kadar sevdiğinizi ve özlediğinizi farkedeceksiniz.Düşünmeyin öyle olumsuzluk olumsuzluğu getirir

Normal Doğum yaptım ilk çocuğum ilk bebekten şeyi genişleyen var mı ? 3,4 dikişim var kaç gün sonra ilişkiye girdiniz siz ?

Doğumdan sonraki üç ay cinselliğe dair bir şey yaşamadık eşimle. Bebeğimiz kolikti, bebeği görmeye gelince kalan akrabalar vs. oluyordu. Ben sürekli bebekle alakalı idim eşim de evle.Sonrasında ilk bir kaç beraberlik çok canımı yakmıştı. Ama eşimin desteğiyle düzeldi.

Anneler ne zaman isterse o zaman olmalı. Vücudun da ruhun da zamana ihtiyacı oluyor.

Benim çok dikişim vardı kanamam da iki ay sürdü iki buçuk ay Dolunca falan oldu ilki çok acıdı ama biraz kafada büyüdüğü için sonra bebek stresi uyanacak edecek yani ondan sonraki iki de acımıştı ama dediğim gibi kafada acı yok derseniz olmuyo biraz da emzirmek alakalı bnde kuruluk oldu bebekte durmadığı için zaman çok olmuyordu derken derken 6.5aylık olduk işte bir problem yok genişleme falan da yok hatta doğumdan önceye göre çok daha iyi

Ya bende cok korkuyorum:KK43:((
Ben simdiden bi garibim zaten, benim adam nezaman yanima yaklassa
Allahim nolur vazgecsin diyorum, istiyorumki, sarilalim yatip uyuyalim, hic sevmiyorum
iliskiye girmeyi....
oda haliyle sinirleniyor bazen, cok anlayisla karsiladi ama,
evleneli 2ay oldu toplasaniz 5-6 kere anca yaptik...
dogumdan sonra heralde iyice kacarim :KK43:(uff zaten icime dertti, daha kötü oldum...
.

Ben de çok korkuyordum, üç ay geçti, ilkin zor gibi gelse de ikincisinde hemen eski kıvama geçiyorsun. Gözde büyütmeye gerek yok. Bana kalsa hemen olurdu ama :-)

Kizlar benimde tam tersi cok istekliyim nedendir acaba evliligim boyunca boyle istek olmamisti.12 senedir evliyim.ve 32 yasinda 3 cocuk annesiyim..en kucugu 6 aylik suan..emzirme hormonlar desem ama digerlerinde oyle olmadi..
Yaştan canım sen birde 35 den sonrasını gör🙈

herşey çok açıklayıcı çok güzel. ben 3 yıllık evliyim. şuan bebek düşünmüyoruz. ben bi çocuk sahibi olmayı herkes gibi çok istiyorum ama çok fazla endişelerim var. evlendikten sonra 6 kilo aldım. kızken aşırı zayıftım. şimdi normal 52 kiloyum. buna rağmen kilo alımında kalçamda acayip çatlamalar oldu. hamile olduğumda bu çatlaklar dahada artarsa tam bi facia olurum. tüm vücudum yol haritası gibi olur herhalde. bu yüzden çok korkuyorum ve pisikolojik olarak hamile kalmak istemiyorum. bunu nasıl engelleyebilirim. bunu aramızda yaşamış olanlar elbette vardır. bu durum nasıl atlatılabilir yada nasıl önlenebilir. paylaşırsanız çok sevinirim. şimdiden teşekkürler.
Ben genç kız iken de kilolu biriydim. Evlendikten sonra hemen 5 kg aldım 102 kg ile hamile kaldım ve nerdeyse 25 kg üzerinde kilo aldım. Karnım çok çatladı. Neredeyse ikiz bebek kadar büyüktü çünkü. 4 kg 52 cm doğum yaptım. Ama inan kızımı kucağına aldiğimda,ona her baktığımda bunların hiç birinin önemi yok. Kilo verilir önemli değil. Çatlaklar da bebegimin bana imzası. Malesef çatlak olayı her kadında başka. Eğer vücudun yatkınsa bundan kaçış yok canım. Herkesin başına gelen bişey bu.

5 ay oldu doğum yapalı..eşimle kardeş olduk...çünkü ilişki sırasında canım çok yanıyor..böyle olunca da kendimi çok kasıyorum....sezeryanla doğum yaptım...doğumdan önce böyle bir sıkıntım yoktu..daha ne kadar sürecek bu böyle...doğumdan sonra sadece toplasam 5 kez birliktelik olmuştur o da tam anlamıyla değil güç bela..ben de istek falan da kalmadı..dr a gitmeyi düşünüyorum ama bebek olunca değil dr a tuvalete bile gidemez oldum..:KK43:(((
aslında hepsının sebebı kendımızı kasmamız bnde ılk oldugumda oyleydım sonra kılerde dedım duzelck cok sukur duzeldı bnde sezeryn yptm

doğum yapalı 3 ay oldu hepsi de normal doğum. eşim söylemesede anlıyorum birlikte olurken rahatsız olduğunu. estetik için ne kadar beklemek gerekir. yada kendiliğinden toparlar mı acaba. diğer doğumlardan sonra böyle olmamıştı.
yaş sınırı var mı ameliyat için yaşım 38 tekrar eski haline dönerim ameliyattan sonra.bilen varsa yazarsa sevinirim.

X