Doğum sonrası heyet raporu..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu ülke de o kadar çok HIRSIZ varken küçük bi bebeğin Boğaz'ından 2 damla anne sütü geçmiş ağladığında sıcacık anne kucağını bulmuş bundan güzel ne var ....

Al arkadaşım raporunu boşver onu bunu bizim milletimiz ahkam kesmede bi numara hepsi eleştirir akıl verir... Bu iş Allah la kul Arasında ...

Diğer arkadaşlar da gidin haram hırsızlık hak yeme vs gibi konuşmaları doğum iznini 8 hafta ile sınırlandıranlara sorun....

Evde annesinin kokusuna hasret bebeden değil ...

Ha bu arada heyet raporu öyle zor ALINAN bişi değil burda bi doktor yazar diğerleri sadece imzalar ...

Bir sürü tantana yapanlar da zaten özelde perişan olanlar. Siz de çalışın, siz de girin kamuya. Biz 1 senedir eşimin hiç gitmediği hastane parasını ödüyoruz. Genel sağlık sigortası 1500 tl. Devlet vatandaşı soyarken hak hukuk diyen yok, maşallah. Kimse güle oynaya rapor almaya gitmez. Ayrıca şu var; kamudaki iş yükü insan ölçeğinde. Yan masanızdaki arkadaşınız biraz fazla sorumluluk alır, devletin işi yine yürür. Özeldeki gibi kimse köle gibi çalışmıyor zaten. Bunun suçlusu memurlar mı, değil? Özeldekiler mi? Tabi ki değil. 3 ay sonra memleket seçime gidiyor dünyanın parası. Ne için, sorguladınız mı? Bir annenin bebeğinden mahrum kalmasını sağlayacak kanunu kim çıkarttıysa o hak yiyor asıl. Şu da var memurdan kesilen vergi, kimden kesiliyor Allah aşkına. Maaşlar eriyip gidiyor, 2 senedir enflasyonun altında zam yapılıyor, hakkımız nerede?
Rapor almak isteyen kardeşim, al. Devlet nasılsa çıkartır senden onu hak yiyorum diye de üzülme.

Şimdi böyle bi sistemde suçlu biz mi oluyoruz, yoksa bunu bize diretenler mi. Evet raporu normalleştiriyoruz, ama rapor olmasa da kimsenin baskı yapacağı yok bence.

Bebeği için heyet raporu olan arkadaşlar
Ben HAKKIMI HELAL EDIYORUM....

Belki de ihtiyacı tanımlamak gerek.
Aç mısın açıkta mısın, öyleyse benimki de helal olsun diyorum:)

Ama ihtiyacın çocuk odası almaksa, arabana benzin almaksa, akşam yemeğine tatlı almaksa orada dur.
Bunlar da elbette ihtiyaçtır birçokları için. Ama orada işte hakkımı geri isterim...

asla savunmadım baştan beri bu doğru değil dedim zaten.. anlatmaya çalıştığım kendimi çok zorda hissettiğim..

söylediklerinize katılıyorum.. ben bu işi çok zor elde ettim.. ki ikinci çocuğumda yıllık izin bile kullanmadım iş aksamasın diye süpriz bir hamilelik ve plansızca gelen olaylar istemediğin şeyleri yapmak zorunda bırakabiliyor bazen

Senin ne hissettiğin seni masumlaştırmaz . Yaptığın etik değil . Kurallar belli , sana uymuyorsa başka iş yaparsın . Ki ücretsiz izin gibi bir hak var . Senin ev , araba alıp borca girmen , sonra da borcumuz var deyip ücretsiz izin alamaman hiç acıklı gelmedi .

Ülkemizde yeterince hırsızlık var evet bunu biz de kabul ediyoruz ama gidip biz de hırsızlık yapmıyoruz .
Kpssde soru çalanlar ile aynı suç grubundasın , sadece seninki daha hafif.

Ama ihtiyacın çocuk odası almaksa, arabana benzin almaksa, akşam yemeğine tatlı almaksa orada dur.
Bunlar da elbette ihtiyaçtır birçokları için. Ama orada işte hakkımı geri isterim...

Bi bebeğin Boğaz'ından anasının sütü geçecekse kokusunu sıcaklığını hissedecekse bi devlet çalışanı olarak ben de helal ediyorum ...
Dediğin gibi keyfiyse ben de dur derim ...

Konu sahibi arkadaş, senin sağlık durumun dolayısıyla sen zaten rapor alabilirsin, doktorunla bu konuyu konuştun mu?
Heyet raporunu bilemicem ama normal kadın doğum uzmanından rapor alabilirsiniz diye düşünüyorum.

Bir sürü tantana yapanlar da zaten özelde perişan olanlar. Siz de çalışın, siz de girin kamuya. Biz 1 senedir eşimin hiç gitmediği hastane parasını ödüyoruz. Genel sağlık sigortası 1500 tl. Devlet vatandaşı soyarken hak hukuk diyen yok, maşallah. Kimse güle oynaya rapor almaya gitmez. Ayrıca şu var; kamudaki iş yükü insan ölçeğinde. Yan masanızdaki arkadaşınız biraz fazla sorumluluk alır, devletin işi yine yürür. Özeldeki gibi kimse köle gibi çalışmıyor zaten. Bunun suçlusu memurlar mı, değil? Özeldekiler mi? Tabi ki değil. 3 ay sonra memleket seçime gidiyor dünyanın parası. Ne için, sorguladınız mı? Bir annenin bebeğinden mahrum kalmasını sağlayacak kanunu kim çıkarttıysa o hak yiyor asıl. Şu da var memurdan kesilen vergi, kimden kesiliyor Allah aşkına. Maaşlar eriyip gidiyor, 2 senedir enflasyonun altında zam yapılıyor, hakkımız nerede?
Rapor almak isteyen kardeşim, al. Devlet nasılsa çıkartır senden onu hak yiyorum diye de üzülme.
yüreğine sağlık..

çoook şükür şuan lüks diyecek hiç birşeyim yok.. olamaz.. olmamalı..
Senin ne hissettiğin seni masumlaştırmaz . Yaptığın etik değil . Kurallar belli , sana uymuyorsa başka iş yaparsın . Ki ücretsiz izin gibi bir hak var . Senin ev , araba alıp borca girmen , sonra da borcumuz var deyip ücretsiz izin alamaman hiç acıklı gelmedi .

Ülkemizde yeterince hırsızlık var evet bunu biz de kabul ediyoruz ama gidip biz de hırsızlık yapmıyoruz .
Kpssde soru çalanlar ile aynı suç grubundasın , sadece seninki daha hafif.
ben kimseye aa ben masumum demedim dememde bunu sadece allah bilir o kanıya varır.. ben yaptığımı haklı bulmadığımı söyledim okadar.. hislerimi anlattım..

Valla 6 yıldır çalışıyorum, bu güne kadar hiç rapor almadım. Ama daha 1 yılını bile doldurmayan arkadaşlar rapor üstüne rapor alıyor, izne tatile vs gitmek için. Burda gelip zaten dertli olan kadının üstüne gidiliyor rapor alacak diye. Herşeye susarlar, biri mağduriyetinden bahsedince herkes aslan kesilir, hak hukuk arar.

Konu sahibi arkadaş, senin sağlık durumun dolayısıyla sen zaten rapor alabilirsin, doktorunla bu konuyu konuştun mu?
Heyet raporunu bilemicem ama normal kadın doğum uzmanından rapor alabilirsiniz diye düşünüyorum.
öyle zaten.. bakalım durum neyi gösterecek..

Eleştirenler sadece özelde çalışanlar değil birincisi . İkincisi yan masadaki arkadaş sizin yüzünüzden fazla sorumluluk almak zorunda değil . Son olarak evet ülkede herkes hakkını tam olarak alamıyor ama bunun için hepimiz kendi hukukumuzu uygulayamayız . Öyle olursa işler iyice bozulur .

Hak etmediğiniz bir maaşı almak için başvuracağınız yolu nasıl da masum bir kılıfla anlatmışsınız , tebrik ederim.

Tuzu kuru diye tabir ettiğiniz @BenIpek , özel sektörde 15 yıldır çalıştığını yazmış. Onun yazdıkları sizin haksız yere çıkarlarınız için heyet raporunu suistimal etmenizle alakalı. Buradan nasıl tuzu kuru kanısına vardınız ?
bız hak ederek memur olduk hanımefendı , bunun ıcın bır ton sınava gırdık, kendısı de bunu basarabılse ıdı memur olurdu ama basaramamıs belkıde ozel sektorde calısmayı kendısı tercıh etmıs, özelde raporluykende ıse cagırırlar, heyet alsan ısıne son verırler vs.. ama bızım ıs garantımız varken ve boyle bır ımkan varken neden kullanmayalım kı?

kımse kımsenın ev yasantısını, gelırını, sosyal durumunu bılmez , mecburıyetler olmasa kımse rapor pesınde zaten kosmaz.

özel sektorde sartlar daha agır ama orada çalışıyorsanız bunu goze alıyorsunuz zaten, kendı adıma da 2 ay fazladan ıse gıtmesem ne ıkı aylık maasımla devlet batar , ne de benım yapmıs oldugum ıs aksar, ıse gelıp aklım cocugumda kalacagına, bana en ıhtıyacı oldugu anda ondan uzakta olacagıma, parası neyse verır raporumu alır ve cocugumla ılgılenırım.

ıse gelıp yan gelıp yatan o kadar ınsan varken bızım ıkı ayımız gozunuze batmasın lutfen..aynı durumda sız de olabılırsınız...

hak hukuk meselesı ıcınde acılmamıs konu, nasıl olur ne yapılır ıcın acılmıs...

Konu sahibinin cok ustune gidildigi konusuna katiliyorum. Kendisi de yanlis oldugunu biliyor ve yaparsa bazi seyleri goze alip yapacak. Bunun vebali onu ilgilendirir ama konu o degil. Konu sahibi burada boyle bir konu acti ve tartismanin boyutu degisti. Su an bile burada tartisilirken kac kisi bu islemi yapiyor. Amacim kilif bulmak degil kesinlikle. Yanlis mi? Yanlis, nokta..
Ama sistem cok degisik gercekten. Diyeceksiniz ki sen de memursun kesin, onu savunuyorsun. O da degil.. Ben ogretmenim, 4 yildir calisiyorum. Haftanin 5 gunu okulda olmak zorundayim, oğleye kadar falan da degil. Insaniz ya hani hic mi haftaici bir isimiz cikmaz, ne bileyim dugundur, cenazedir. Olmadi mi, oldu. Ama bir kez bile mazeret izni yazilmadi. Dugun dedik, cenazede yazilir olmaz dediler. Cenaze dedik, sart mi dediler. Rapor al onu isleyelim dediler. Hem de hicbir rahatsizligim yokken. Bense almadim. Zaten dort yil boyunca toplam 5 gunluk raporum var o da hastaliktan. Dedim ya sistem garip gercekten.
Konu sahibi sizi de tam anlamiyla tanimiyoruz. Ne yasadiginizi tam olarak bilemeyiz. O yuzden yargilamak dusmez bana. Anliyorum sizi. Insallah durumu en hayirli sekilde cozmek nasip olur. Allah yardimciniz olsun..

Eleştirenler sadece özelde çalışanlar değil birincisi . İkincisi yan masadaki arkadaş sizin yüzünüzden fazla sorumluluk almak zorunda değil . Son olarak evet ülkede herkes hakkını tam olarak alamıyor ama bunun için hepimiz kendi hukukumuzu uygulayamayız . Öyle olursa işler iyice bozulur .

Ben rapor almadım, ilerde ne olur bilemem. Şu an odamdaki iki arkadaşım raporlu. Bizler gönüllü olarak onların işlerini yürütüyoruz. Sıkıntı yok. Bizim için insanlık ölmedi yani. Herkes kendi hukukunu zaten uyguluyor memlekette yeni birşey değil. Deveye sormuşlar boynun neden eğri diye, demiş nerem doğru ki? Bizdeki düzen bu. Şu da var özelde çalışıp zırt pırt girdi çıktı gösterip ondan sonra hem işsizlik maaşı hem iş yerinin maaşını alan da çok. Kamudakiler müthiş rahat algısı uyandırılması da hiç hoş değil. Sorumluluklar boyumuzu aşıyor. Her neyse; ben polemik yaratmaya gelmedim daha da cevap yazmam. Sadece hamile bir kadına bu kadar yüklenilmesi hoşuma gitmedi.

Dr.unla konuş kadın doğum dr.la .. durumu anlat heyet raporu iste açıkça özel hastaneye mi gidiyrsun eğer öyleyse pek uzatmıyorlar veriyorlar zaten.. kendileri ayarlıyor senin bişey yapmana gerek kalmıyor 45 gün almıştım ben. ama kaç defa alabilirsin ona pek emin değilm 4 defa hak var ama 2. yi bile vermek istemeyebilirler. doğum olmadan konuş ben öyle yapmıştım söz almıştım doğum iznim biter bitmez gidip aldm

:KK76::KK76::KK76:nereden başlasam bilemedi.. Dur yine madde madde yazayım daha anlaşılır olsun.
1. ) Şurada kaç kişi heyet raporu aldığından bahsetti. Herkesin kvalidesi 85 yaşında mı? kaldı ki tek alternatif kvalide ise zaten doğurmayın. Bakmaya mecbur değiller ama bakıcı parası, güven meselesi, kocanın iş durumu bilmem neyi, ıvırı, zıvırı bahanelerinden sonra kvalide,anne alternatiflerini de beğenmiyorsan kendince nedenler çıkarırsın böyle..
2.) Devlet memuruna daha ne yapsın? Yaranmak için, oy toplamak için daha ne yapması gerekiyor. Bilmem ne paketi diyor, pat açıyorlar memur memur memur çıkıyor içinden. Bir tane özel sektör çalışanını kapsayacak kanun çıkmıyor. Devlet daha memuruna ne yapsın? 4 ay izin vermiş mi vermiş? Sonra ücretsiz izin vermiş mi kullandıktan sonra dönebilirsin demiş mi? Demiş. Kullananlar geri dönebilmiş mi? Dönmüş. Özelde neler olmuş? Bunları biliyor musunuz? İzini kullanmış ya da burnundan gelmiş ya da kullnanamış. Devleti kandırmak için zaten elinden bir şey gelmez. Ava giderken patrona avlanır. Devletin tek eksiği kalmış sizleri zengin kocalarla evlendirmek.
sız haklarınızı savunamıyorsanız bu benım sorunum degıl, bıze verılen haklar sgk lılara da verılıyor ama yeterlı mı kesınlıkle degıl..!!!

sizin iş garantınız olmadıgından susup patronlarınıza boyun egmek zorunda kalıyorsunuz çünkü hakkınızı arasanız işinize son verecekler ve sizlerinde bizler gibi çalışmaya ihtiyacı var.

özel de çalışıyorsanız ve siz bunu kendiniz tercıh etmedı ısenız sızı ona ıten etkenler varsa bızı de rapor almaya ıten etkenler var.

haksızlık sa da gunahı benım boynuma her koyun kendı bacagından asılır..

Ben rapor almadım, ilerde ne olur bilemem. Şu an odamdaki iki arkadaşım raporlu. Bizler gönüllü olarak onların işlerini yürütüyoruz. Sıkıntı yok. Bizim için insanlık ölmedi yani. Herkes kendi hukukunu zaten uyguluyor memlekette yeni birşey değil. Deveye sormuşlar boynun neden eğri diye, demiş nerem doğru ki? Bizdeki düzen bu. Şu da var özelde çalışıp zırt pırt girdi çıktı gösterip ondan sonra hem işsizlik maaşı hem iş yerinin maaşını alan da çok. Kamudakiler müthiş rahat algısı uyandırılması da hiç hoş değil. Sorumluluklar boyumuzu aşıyor. Her neyse; ben polemik yaratmaya gelmedim daha da cevap yazmam. Sadece hamile bir kadına bu kadar yüklenilmesi hoşuma gitmedi.

O bunu yaptı bu bunu yaptı diyerek , kimse haklı olmaz .
Bazı devlet kurumlarında işler aksıyor , vatandaş mağdur oluyor , ya da diğer çalışan zorlanıyor. Olumsuz örnekler de var. Örnek vererek olumlu gostermeye çalışmayın .
Yapılan etik değil , bu konu net . Ama yapmak istiyorsa yapar , herkesin vicdanı kendine .

ben öyle dusunmuyorum, kendısıne alabılse boyle bır durumda ıs garantısı olmus olsa emınım kı rapor alırdı..

Arkadaşım ben başından beri kendi adıma şunu diyorum, aynı koşullarda ben olsam ne yapardım bilemiyorum. O yüzden rapor kullananları bireysel olarak eleştirmiyorum. Ancak bu durum yanlış. Bunu söyleyene neden karşı çıkıyorsunuz ki.

Onun dışında şunu da belirtmeliyim. Kendim adına kesin konuşmasam da çevremde asla böyle bir çözüme sıcak bakmayacak tanıdıklarım da var. Herkesi aynı kefeye koyamayız.

bız hak ederek memur olduk hanımefendı , bunun ıcın bır ton sınava gırdık, kendısı de bunu basarabılse ıdı memur olurdu ama basaramamıs belkıde ozel sektorde calısmayı kendısı tercıh etmıs, özelde raporluykende ıse cagırırlar, heyet alsan ısıne son verırler vs.. ama bızım ıs garantımız varken ve boyle bır ımkan varken neden kullanmayalım kı?

kımse kımsenın ev yasantısını, gelırını, sosyal durumunu bılmez , mecburıyetler olmasa kımse rapor pesınde zaten kosmaz.

özel sektorde sartlar daha agır ama orada çalışıyorsanız bunu goze alıyorsunuz zaten, kendı adıma da 2 ay fazladan ıse gıtmesem ne ıkı aylık maasımla devlet batar , ne de benım yapmıs oldugum ıs aksar, ıse gelıp aklım cocugumda kalacagına, bana en ıhtıyacı oldugu anda ondan uzakta olacagıma, parası neyse verır raporumu alır ve cocugumla ılgılenırım.

ıse gelıp yan gelıp yatan o kadar ınsan varken bızım ıkı ayımız gozunuze batmasın lutfen..aynı durumda sız de olabılırsınız...

hak hukuk meselesı ıcınde acılmamıs konu, nasıl olur ne yapılır ıcın acılmıs...

Konu sahibinin cok ustune gidildigi konusuna katiliyorum. Kendisi de yanlis oldugunu biliyor ve yaparsa bazi seyleri goze alip yapacak. Bunun vebali onu ilgilendirir ama konu o degil. Konu sahibi burada boyle bir konu acti ve tartismanin boyutu degisti. Su an bile burada tartisilirken kac kisi bu islemi yapiyor. Amacim kilif bulmak degil kesinlikle. Yanlis mi? Yanlis, nokta..
Ama sistem cok degisik gercekten. Diyeceksiniz ki sen de memursun kesin, onu savunuyorsun. O da degil.. Ben ogretmenim, 4 yildir calisiyorum. Haftanin 5 gunu okulda olmak zorundayim, oğleye kadar falan da degil. Insaniz ya hani hic mi haftaici bir isimiz cikmaz, ne bileyim dugundur, cenazedir. Olmadi mi, oldu. Ama bir kez bile mazeret izni yazilmadi. Dugun dedik, cenazede yazilir olmaz dediler. Cenaze dedik, sart mi dediler. Rapor al onu isleyelim dediler. Hem de hicbir rahatsizligim yokken. Bense almadim. Zaten dort yil boyunca toplam 5 gunluk raporum var o da hastaliktan. Dedim ya sistem garip gercekten.
Konu sahibi sizi de tam anlamiyla tanimiyoruz. Ne yasadiginizi tam olarak bilemeyiz. O yuzden yargilamak dusmez bana. Anliyorum sizi. Insallah durumu en hayirli sekilde cozmek nasip olur. Allah yardimciniz olsun..

Dr.unla konuş kadın doğum dr.la .. durumu anlat heyet raporu iste açıkça özel hastaneye mi gidiyrsun eğer öyleyse pek uzatmıyorlar veriyorlar zaten.. kendileri ayarlıyor senin bişey yapmana gerek kalmıyor 45 gün almıştım ben. ama kaç defa alabilirsin ona pek emin değilm 4 defa hak var ama 2. yi bile vermek istemeyebilirler. doğum olmadan konuş ben öyle yapmıştım söz almıştım doğum iznim biter bitmez gidip aldm
çook teşekkür ederim yorumlarınız için .. kendi adıma en doğru şeyi yapmaya çalışacağım.. umarım yüreğimin istediği olur .. ama şunu biliyorum kimse keyfinden bu kadar zor bir durumu yapmak zorunda kalmıyor..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X