Doğum sonrası kilolar

arkadaşlar ben 58 le hamile kaldım 69 kiloda dogum yaptım.hastaneden çıktıgımda 64 falandım herhalde.1 ayda falan 59 düştüm.şimdi ise bebegım 6 aylık ve bennnnnnnnn 56 bucugum.yanı hamile kalmadan öncekı kılomdan daha zayıfım.fakat biraz göbek var tabı.ama takmıyorum.sporcuyum ugrasırsam gıdecegınıı bılıyorum.aman olsun dıyorum.eşim laf etmıyomu.edıyo ama dedıgım gıbı takmıyorum.sıkmayın canınızı bıraz sabır dıyorum.

Şekeri allah'a şükür geçti,gebeliğe bağlı olduğu için,doğumdan 4 ay sonra yaptırdığım tahlillerle şekerden kurtuldum şimdilik, ileri yaşlar için risk altındayım tabii.İltahaplı romatizma için ağrı kesici ve kalsiyum desteği alıyorum,birde egzersizler verdi ama çocukla nerede yapcam,malum kocadan zaten bebek bakımı konusunda hayır yok.Geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkür ederim.

Sana da çok geçmiş olsun bebişin ve eşin ile mutluluklar,beni anlayan birileri ile yazışmak bile insana iyi geliyor,çünkü bir tek yaşayan bilir.Seni her halinle severim demek kolay ama erkekler için sanırım uygulamak zor.

Ben 68le hamıle kaldım 31. haftadayım ve şu an 78 kıloyum.Daha 2 ayım var kesın bı 4-5 kg daha alırım evlenmeden önce 58-60 kg idim.Doğumdan ne kadar sonra spora başlayabılırız acaba pilatese filan?

ben 55 kilo ile hamile kaldım 64 kilo ile doğum ettim şimdi 60 kiloyum doğum edeli 11 ay oldu ve ben hala zayıflamak istiyorum 58 kilo olmak istiyorum ama bir türlü zayıflayamıyorum herkes kilolu değilsin normal hiç almamışsın diyor ama ben sadece eski kotlarımı giymek istiyorum. bir de karnım biraz gevşek ya yumuşadı onu nsl yok edecem bilemiyorum bakalım verebilecek miyim?

offf offf şu sıralar çok taktım bu duruma
65le hamile kaldım 73 le doğuma girdim
sandım ki 8 kilo alınca hemen gidecek kilolar
yok yok gitmedi daha doğrusu kilolar gitti ama
göbeğim 6 aylık gibi her gören göbeğimle ilgili bir espri yapıyor
hayır söyleyenler 34 beden olsa içim yanmayacak
eşime söylüyorum spora başlayayım bak millet ne diyo diyorum
onlar seni kıskanıyor sen kiloluyken senin çirkin olduğunu sanıyorlar
moralini bozmak istiyorlar diyor nasıl bir pollyana kendisi anlamadım
o sözlerle ben muhattap oluyorum tabi
asla spora ve diyete izin vermiyor sütün azalır diyor
sütüm azalacak korkusuyla spor da yapamıyorum
yaz da geliyor spor yapıp da sütü etkilenmeyen var mı aranızda hadi diyetten vazgeçtim

ben doğumdan döndüğümden beri 5 aydır aynı kilodaydım. artık hayata küsmüştüm, her gün tartıya çıkıp 1 gram bile vermediğimi görünce bunalıma girdim. hayatımın sonuna kadar böyle şişman,çirkin kalıcam artık hayatım bitti genç yaşımda, benim de kaderim buymuş işte falan diye depresyona girmiştim, yüzüm hiç gülmüyordu, kendimi öldürmeyi bile düşünüyordum artık...
çocuğum o kadar hareketli ki iki dk. mutfağa gidip de dolaptan bir meyve suyu bile alıp içemiyordum. gün içinde iki yudum su içmeden, yemek yemeden akşama kadar çocuk bakmaktan bazen tansiyonum, şekerim düşüyordu, bir keresinde kucağımda çocukla beraber yere düşüyordum ki kendimi koltuğa attım da çocuğa bir şey olmadı şükür....
eşim, kilo vermem için sürekli "az ve sık ye" dedikçe deliriyordum. "kilo vermeyi bırak, ben canımı kurtarmak için bile yemek yiyemiyorum bebekten fırsat bulup, bayılacak gibi oluyorum gün boyu açlıktan..." diyordum....
eşim sporcanlısıdır, bayılır spora... "spor yap, spor yap" diyordu... akşama kadar geberiyorum ben, akşam da çocuğa biraz sen bak da ben azıcık dinleneyim, ne sporu, hem halim mi var... diyordum....
neyse çok uzatmiyim...
5 ay sonra artık canıma yetti! Artık bıktım bunalımımdan... 2 ay sonra bir arkadaşımın düğünü de var.... Düşündüm, düğünde onca insan içine böyle şişman, her yerinden yağlar çıkan, şekilsiz, dana gibi bir halde utanarak çıktığımı düşündüm... Asla kabul edemedim bunu... Ben de karar verdim, azmedip rejim de yapıcam spor da, dedim... ikide bir de tartıya çıkmıyorum artık. 15 günde 1 çıkıyorum. her gün de yarım saat eliptik bisiklete biniyorum... diyet için bir liste hazırladık, saati saatine uymaya çalışıyorum... zor oluyor bebekle evet, ama artık yeter! hayatımın bitmesine, kilolarıma mahkum olmaya boyun eğmiycem artık. çünkü ben mutsuz oldukça başta eşim ve bebeğim olmak üzere çevremdeki herkes de mutsuz oluyor... ilk öce bizler mutlu olmalıyız, sağlıklı bir evlilik ve sağlıklı bir bebek için...
şimdi kendimi daha hafif hissediyorum ve çok daha mutluyum, daha da önemlisi gelecekten umutluyum!...

özellikle de spor yaptıktan sonra insan kendini o kadar iyi, o kadar mutlu ve huzurlu hissediyor ki!!! O mutluluğun ve rahatlığın sayesinde sütüm de arttı.... lafın başından beri söylemek istediğim buydu.. sütüm azalır endişesiyle spordan kaçınmayın.. aksine, spor yaptıkça öyle rahat ve mutlu hissedeceksiniz ki, daha ilk günden sütünüzün arttığını göreceksiniz!. asıl biz kilolarımız yüzünden bunalıma girdikçe, mutsuz oldukça sütümüz azalıyormuş, bunu anladım... Lütfen bunu eşlerinize de anlatın ki engel olmasınlar sporunuza, diyetinize....
unutmadan; diyet yaparak saatli ve dengeli beslenmemiz, sütümüzün kalitesini şu anki dengesiz beslendiğimiz halimize göre çok çok daha fazla arttırıyor, bu açıdan da bakın olaya...

sevgiler...

ben de doguma 82 ıle gırdım 74 le cıktım 71 e ındım ama dahası kaldı. dıyetısyene gıdıp mzıren anne olup ona gore dıye evrmıını ıstıcektım memlekette annemler yollatmyor.yuruyuse cıkıcam yuruyus olmaz sımdı mzırıyorsun dıyor herkes hava ıyı olsa cocugumu alıp cıkıcam. 3 aylık olduk hala kılodan tık yok

yaaa saçmalamayın arkadaşlar sporla emzirmenin ne alakası var yapmayın...ben hemen başladım yapmaya..hemen yürüyüşe başladım.ilk 6 ay maşallah çok güzel sütüm oldu sadece emzirdim.sonra ek gıdaya geçtim.16 aylık olana kadar emzirmeye devam ettim..spor emzirmeye hiçbir zaman engel değil..ağır diyet yapmıyorsunuz ki sonuçta

kesinlikle katılıyorum..spor yapmayıp düzenli beslenmedikçe o kilolar kolay kolay gitmiyor.isitisnalar hariç tabiki.
bende yapmasam eminim senin gibi hissedecek ve çok züzülcektim hatta sütüm bile azalabirdi.
hemen sağlıklı beslenme programı yaptım kendime hergün spor yaptım eşime annem bıraktım uyuduğunda yaptım ama yaptım mutlaka..yaptığım gün çok mutlu ve enerjik oluyordum ve sütüm de çok güzel oluyordu...4 aylıkken eski formuma kavuşmuştum.memlekete gittim..benim şişko olmamamı isteyen o umutla bekleyen insnalar dumura uğradı resmen suratları asıldı..millet ay ne güzel çocuk doğurmuş gibi değilsin maşallah dedikçe mutluluğum kat be kat arttı...
yani diyeceğim o ki ertlemeyin..erteledikçe ksır döngüye girecek bu iş ve ilerde daha erken başlasaymışım diye pişman olacaksınız

bugün bende yürüyüşe başladım şimdilik çok iyi gidiyor ama boğazımı pek tutamıyorum onu nsl halledecem hiç bilemiyorum biraz kalçam büyüdü o nsl küçülecekse bu aralar hula hoop a taktım kafayı zayıflatıyormuş o da onu deneyecem şimdi bakalım ne olacak

bende 2. çocugumu dogurdum hamilelikte 9 kilo almıstım bunu 11 olarak geri iade ettim 57 kiloyum hedefim 55 ben 2 kilo daha vermek istiyorum esim aldırmak istiyo 55 olunca tam kıvamında olacak.

Hamileliğimde 27 kilo aldım, altın olmasa da güzel bir madalyayı hakediyorumdur :) Bebeğim 6,5 aylık ve bir hafta önce kalan son iki kilomu da verdim şükür. Artık hedefim bekarlık kilom yani 3 kilo daha var. Bir tek sıkıntım var, oda göbek ve simit bölgesinin hamilelik öncesindeki gibi durmaması.. Bunu başarabilenler var görüyorum, evet bünyeyle de alakası vardır mutlaka, bünyesi göbeğe müsait olanlarda da spor hareket vs olmalı. Bilinçli olarak bu konuda birşeyler yapan ve faydasını görenler varsa lütfen paylaşsın da artık anne olduğumuz 100 metreden belli olmasın..

merhaba kızlar bende hamileliğime 47 ile başladım doğum yapalı 6.5 ay oldu 65 kiloyum.bir türlü veremedim.işin kötü tarafı kendimi yemekten alamıyorum.47 kilo olmayıda istemiyorum ama 55-57 olmak isterdim.özellikle göbek ve mide kısmı çok fena.bir zaman diyorum boşver aldırma bir yandanda aynanın karşısına geçince bu görüntüme hiç alışık değilim.nasılç yapacam bilmiyorum.

bende hamileliğimde 74 kiloyla hamile kaldım 98 le gittim doğuma şimdi 76 kiloyum göbek deseniz 4 yalık hamile gibi hele benim bel çevrem hiç yoktu şimdi çok kötü duruyo özellikle kot pantolon giyince 60 kilo olmak istiyorum hatta 55 ama eşim izin vermiyo çok zayıflığı sevmiyo 65 ol yeter diyo ama ben 60 olmak istiyorum 16 kilo vermek istiyorum inşallah zayıflarken çatlak olmaz zaten hamilelikte aldığım kilolar yüzünden bacaklarımdada oldu göbeğimde 3 tane var yanlardada okadar yok...offf nasıl vericem bu kiloları yaa yürüyüşede gidemiyorum yürüyüş ve azcık dikkat etmekle hamilelikten önce 5 kilo vermiştim oğlumla zor oluyo ya 9 aylık ama yine zor geliyo maydanoz suyu içmeye baslıycam insallah şu 16 kiloyu veririm

ahh ahhh.bazen kızıyorum amaaaannnn diyorum aynaya bakınca bu ne yaaa diyorum. eşimde boşver yazn köyde verirsin diyo.:85:

slm kızlar.gece kızım pek uyutmadı bende bakıcı gelip 2 yaşındaki kıızmıa bakarken bebişimle bi güzel uyudum.2 de kalktık yani kahvaltıyı 2 deyaptım. bugnü yediklerim
peynirli yumurta sahanda
komposto(bu arada tatlandırıcı stevia marka aldım %100 doğalmış.zaten tablet şeklindede satılmıyor.2 kesme şeker değerinde tadıyla küçük paketkerde satılıyor.120 tanesini 11 tl ye aldım.denedim komposto çok güzleoldu)
3 saat sonra 3 kuru incir 12 çiğ fındık.birazdan akşam yemeği yiyeceğiz.
yoğurtlu ıspanak ve fırında makarna var.
yarım saat yürüyüş yaptım.
akşam alışveriş merkezine gidecez.oraya gidince gözüm döner genelde tatlı ister canım.ne yapacam

gerçekten moral verdin çünkü o kadar karrasızdım ki deneyimi olan annelerden duymak harika oluyor

havalara bakma biz kar yağarken bile çıkartıyoruz pelini herkes hasta edeceksiniz çocuğu dışarı çıkarma kalın giydir diye tenkit ediyor ama çok şükür henüz hasta olmadı 2 günlükten beri sokaklarda hem temiz hava iyi geliyor çocuklara sen de bunalmamış olursun

kaslarda oluşan laktik asit birikmesi sütün tadını değiştirebiliyormuş bebek de beğenmeyip emmeyince sütün azalıyor haliyle ama madem sen 16 ay emzirdin içim rahat olarak spora başlayabilirim :) diyet yapabileceğimi sanmıyorum emzirirken çok kaloriye ihtiyacımız var zaten

off göbek meselesiii benim tek sorunum o hamileyken 7. aya kadar normal pantolonlarımı giydim kalçada bacakta problem yok ama göbek almış başını gidiyor ve diyetle de sıfır göbeğe ulaşmak mümkün değil mecbur mekik çekeceğiz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…