Doğum sonrası makat çatlağı

mslcns

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2021
7
2
28
Merhaba arkadaşlar 3 ay önce Doğum yaptım 3 aydır makat çatlağım var . Bebeğim 20 günlükken genel cerraha gittim ve dışkı yumuşatıcı krem falan verir geçmedi. 20 gün sonra tekrar gittim nitrogliserşnli krem verdi , emzirmeme rağmen kullandım ki bu krem çok ağır bir krem geçici ağrılarımı aldı. Diyet yaptım lifli beslendim düzenli panolarla kullandım banamısın demedi. Sabahlara kadar günlerce ağrılarım sürdü yine de bebeğimi emzirdim . Ama 3 gün çnce ishal olmama rağmen tuvalette çok canım yandı. Sıcak suya oturdum biraz rahatladım ama yine gün boyu ağrı. Dün tuvalete girdim o kadar çok ağrım vardı yine ben özele genel cerraha geldim bu defa direk ameliyat dedi ve bugüne gün aldım. Ameliyatımı oldum meme oluşmuştu onu da aldı. Ameliyat güzel geçti, sonrası ağrısız geçti çünkü epidural etlisindeydi ama anestezinin etkisi geçmesiyle hemşireler ağlama sesime geldi ve çok ağrıdı. Ağrı kesici yaptılar işe yaramadı. En son Morfinli bir ağrı kesici serum taktılat biraz iyi oldum ama tabi hala ağrım var. Bu arada ilk tuvaletimi de yaptım makat genişlediği için rahat yaptım farkı anladım. Sormak istediğim ameliyat olup bu süreci atlatan var mı? Ne kadar sürede iyileşeceğim? Artık bebeğimle ilgilenmek ve ağrı çekmek istemiyorum.Ameliyat sonrası neler oluyor lütfen yardım ???

Merhaba arkadaşlar 3 ay önce Doğum yaptım 3 aydır makat çatlağım var . Bebeğim 20 günlükken genel cerraha gittim ve dışkı yumuşatıcı krem falan verir geçmedi. 20 gün sonra tekrar gittim nitrogliserşnli krem verdi , emzirmeme rağmen kullandım ki bu krem çok ağır bir krem geçici ağrılarımı aldı. Diyet yaptım lifli beslendim düzenli panolarla kullandım banamısın demedi. Sabahlara kadar günlerce ağrılarım sürdü yine de bebeğimi emzirdim . Ama 3 gün çnce ishal olmama rağmen tuvalette çok canım yandı. Sıcak suya oturdum biraz rahatladım ama yine gün boyu ağrı. Dün tuvalete girdim o kadar çok ağrım vardı yine ben özele genel cerraha geldim bu defa direk ameliyat dedi ve bugüne gün aldım. Ameliyatımı oldum meme oluşmuştu onu da aldı. Ameliyat güzel geçti, sonrası ağrısız geçti çünkü epidural etlisindeydi ama anestezinin etkisi geçmesiyle hemşireler ağlama sesime geldi ve çok ağrıdı. Ağrı kesici yaptılar işe yaramadı. En son Morfinli bir ağrı kesici serum taktılat biraz iyi oldum ama tabi hala ağrım var. Bu arada ilk tuvaletimi de yaptım makat genişlediği için rahat yaptım farkı anladım. Sormak istediğim ameliyat olup bu süreci atlatan var mı? Ne kadar sürede iyileşeceğim? Artık bebeğimle ilgilenmek ve ağrı çekmek istemiyorum.Ameliyat sonrası neler oluyor lütfen yardım ???
Çok geçmiş olsun bian kendimi geleceğimi görür gibi oldum ben daha doğum falan yapmadım gebelik düşünüyorum ara ara kanamam oluyor çok fazla değil küçücük meme oluşmuş bı turlu iyi doktor bulamadım tedavi için sürekli kabızlığım var bazen sizin cektiginiz ağrılara benzer ağrılar çektim sıcak suya oturdum üstüne oturamadigim günler oldu kaşıntısı bir yandan . Aslında rastladığım iyi oldu konunuza makat çatlağı gebelikten önce mi vardı yoksa doğumda mi gelişti ?

Çok geçmiş olsun bian kendimi geleceğimi görür gibi oldum ben daha doğum falan yapmadım gebelik düşünüyorum ara ara kanamam oluyor çok fazla değil küçücük meme oluşmuş bı turlu iyi doktor bulamadım tedavi için sürekli kabızlığım var bazen sizin cektiginiz ağrılara benzer ağrılar çektim sıcak suya oturdum üstüne oturamadigim günler oldu kaşıntısı bir yandan . Aslında rastladığım iyi oldu konunuza makat çatlağı gebelikten önce mi vardı yoksa doğumda doğ

Doğumdan 8 yıl önce hemoroidim vardı ağrımıyordu ve kendiliğinden geçmişti. Gebelikte sorun yaşamadım ama normal doğumda çok ıkınmaktan tekrarladı ve çok acılar çektim . Eğer doğum sonrası şiddetli kabız olmasaydım ve dışkı yuöuşatıcı şurubu doğumdan hemen sonra kullansaydım bunları yaşamazdım yada bu kadar ilerlemezdi. Çok zor çok. Önlemini al derim

Doğumdan 8 yıl önce hemoroidim vardı ağrımıyordu ve kendiliğinden geçmişti. Gebelikte sorun yaşamadım ama normal doğumda çok ıkınmaktan tekrarladı ve çok acılar çektim . Eğer doğum sonrası şiddetli kabız olmasaydım ve dışkı yuöuşatıcı şurubu doğumdan hemen sonra kullansaydım bunları yaşamazdım yada bu kadar ilerlemezdi. Çok zor çok. Önlemini al derim
Çok çok üzüldüm canim benimde önceleri fazlaydı şimdi yok diyebilirim ama korkuyorum da ablam 9 aylık hamileyken sıkıntı yaşıyordu doktara gittik son evredesin ameliyat demişti krem bile fayda etmez artık diye göndermişti doğumdan sonra geçti açıkçası ama onun ağrısını çok iyi bilirim.tekrar tekrar çok geçmiş olsun

Çok çok üzüldüm canim benimde önceleri fazlaydı şimdi yok diyebilirim ama korkuyorum da ablam 9 aylık hamileyken sıkıntı yaşıyordu doktara gittik son evredesin ameliyat demişti krem bile fayda etmez artık diye göndermişti doğumdan sonra geçti açıkçası ama onun ağrısını çok iyi bilirim.tekrar tekrar çok geçmiş olsun
Çok sağol canım allah düşmanımın başına vermesin. Ben bebeğimin altını dahi değiştiremezdim ağrıdan . Çok acılar çektim aklım kalbim yüreğim nabzım hepsi sanki popomda atıyordu. İnşallah kurtulacağım

Off seni en iyi anlayanlardan biri olduğuma eminin ben çok ama çok zorlandım Size de çok geçmiş olsun
Hamilelikten önce hemoroid problemin vardı kendimi bildim bileli kabızlık problemim de var hamilelikte 20.haftalarda artık zirve yaptı kaç kez lavman yapıldı hatta dışkı önü kapatmıştı doktor müdahale etti gerçekten ölümden döndüm sonra magnezi calsine ilaç kullandım aşırı faydası oldu bana doğumum normal oldu ve bu sefer de makat çatlağı başıma bela oldu
2 ay boyunca hiç bir şekilde oturamadım hergün parol içiyordum bebeğe zarar verecek diye bir şey kullanmıyordum emzirirken ağlıyordum eşimde aşırı pimpirikli biri birde hamilelikte yaşadıklarımından sonra aşırı korktum girmek istemiyordum ama artık dayanamıyordm ağrıdan uyuyamıyordım sabaha doğru artık sızıyordum en son artık gerçekten dayanılmaz ağrılarım olunca doktora gittim direk ameliyat dedi ama emeliyyat da kesin çözüm değilmiş korktum ağladım istemiyorum dedim doktora ameliyat doktor da ilaç falan yazdı 15 gün sonra çağırdı o 15 gün internette sağda solda duyduğum her şeyi uyguladım bol yemek yedim su içtim her sabah akşam aç karınla zeytinyağı ve kayısı kompostosu içtim onlara ek (şiödi yazacağım paragrafı mesaj atmıştım arkadaşa onu kopyalıyorum )

anal fisür için doktorun bana yazdığı kremler fito-anestol fiyatları da uygun benim denediğim diğer yöntemler kantaron yağı- patatesi ince küçük bir parça haşla ılıktan biraz sıcak olsun tülbentte koy ve makatın üstüne koy içmaşatın tutar zaten düşmez gece koy sabaha kadar
zeytinyağı ve unu da hamur yap aynı şekilde fırında ısıt azcık tülbente koy dediğim gibi yine çok sıcak olmasın ödemi falan alıyor bebeğe ve Sana da bunların hiçbirinin zararı olmaz
İbrahim saraçoğlunn da yöntemleri YouTube den bulabilirsin ısırgan otu kürü var
Birde bebeğe zararı var mı yok mu bilmiyorum ama ben çok kötüydüm yaptım patlıcanın sapını yeşil kısmı varya 10 tane 10 bardak su ile kaynat ve o suyu 1 hafta içinde bitir
O kadar çok şey var ki ama bana en çok patates iyi geldi ertesi sabah çok daha rahattım

Doktora gittiğimde doktor şaşırdı o bölge kendini baya onarmış dedi ameliyata gerek yok kremleri aynen kullan dedi 1,5 sene oldu o ağrılarıö hiç olmadı bir İki kere hemoroid oldu o kadr

Çok sağol canım allah düşmanımın başına vermesin. Ben bebeğimin altını dahi değiştiremezdim ağrıdan . Çok acılar çektim aklım kalbim yüreğim nabzım hepsi sanki popomda atıyordu. İnşallah kurtulacağım
İnşallah canim çoğu gitmiş azı kalmış derler ya ameliyatını olmuşsun inşallah tez zamanda ağrısından da kurtulursun

Ameliyat nasıl bilmiyorum ama tekrarlanan bir şeyse bunaları dene derim benim 2-3 ay boyunca ağrılardan ölmek istiyordum artık birde çaktırmamaya çalışıyordum gözyaşımı silip bebek emziriyodum ( çünkü doktora gidersem hamilelikte yaşadığım şey olur korkusu ) aşırı aşırı Ağrılarım Konu açmışlığım da var ama hiç istediğim cevapları alamadım bunları doktoruna danış uygula istersen belki faydası olur şçartık böyle konu görünce bildiklerimi yazıyorum hemen

Bende makat çatlağı ve hemoroidden ameliyat oldum ama sizin gibi sonrasında hiç ağrı vs hissetmemiştim. Bu ameliyatı işinin ehli insana yaptırmak gerekiyor. Doktorunuzun ameliyatı iyi yaptığından emin misiniz ? Ben bu ameliyat için 6 saat mesafedeki bi ile sırf doktoru bu konuda iyi olduğu için gitmiştim.

Bende makat çatlağı ve hemoroidden ameliyat oldum ama sizin gibi sonrasında hiç ağrı vs hissetmemiştim. Bu ameliyatı işinin ehli insana yaptırmak gerekiyor. Doktorunuzun ameliyatı iyi yaptığından emin misiniz ? Ben bu ameliyat için 6 saat mesafedeki bi ile sırf doktoru bu konuda iyi olduğu için gitmiştim.
Doktorum yaşadığım şehirdeki en iyi doktor . Morfin verdiler ozaman ağrılarım azaldı biraz. İlk tuvaletimde ağrı hissetmedim kestiği sfinker kası ağrıyor . Acı eşiğine göre değişiyor bence . Ama şuan biraz daha iyiyim. Allah kimseye yaşatmasın çok zor çok.

Doktorum yaşadığım şehirdeki en iyi doktor . Morfin verdiler ozaman ağrılarım azaldı biraz. İlk tuvaletimde ağrı hissetmedim kestiği sfinker kası ağrıyor . Acı eşiğine göre değişiyor bence . Ama şuan biraz daha iyiyim. Allah kimseye yaşatmasın çok zor çok.
Benim hemoroidlerim küçüktü sizdekiler büyükse ağrınız ondanda fazla olmuş olabilir. Evet çok zor bende çok uzun süre çektim. Evden dışarı çıkamaz olmuştum. Ama ameliyattan sonra çok rahat ediyorsunuz. Ben ameliyat olalı 4 sene oldu çok şükür yeniden hiç nüksetmedi. Ama tabi dikkat etmek gerekiyor kabızlığa sebebiyet verecek şekilde beslenmemek gerekiyor. Çok geçmiş olsun size

Benimde dogumdan sonra oldu,doktora gittim krem,surup verdi gecmezse ameliyat dedi,ara sira tekrarliyor ama ozamanki gibi degil ,toz ilac var onu iciyorum kabız olursam, ertesi gun düzene giriyor yine

Benimde dogumdan sonra oldu,doktora gittim krem,surup verdi gecmezse ameliyat dedi,ara sira tekrarliyor ama ozamanki gibi degil ,toz ilac var onu iciyorum kabız olursam, ertesi gun düzene giriyor yine
Benimki çok ilerlemişti. Bıgün ameliyatın 2.gecesi ve çok rahat yaptım tuvaletimi. Açık yara iyileşirse galiba kurtulacağım

Benim doğumdan önce hiç şikayetim olmazdı. Normal doğumdan sonra dikişlerde problem olursa korkusu ile tuvalete çıkamamaya başladım ve peşi sıra çatlak oluştu. Çok zor günlerdi ama geçti. Çok geçmiş olsun size de

Merhaba ameliyatı kime oldunuz acaba sonrasi nasildi tekrar etme durumu oldu mu

X