Doğum sonrası makat çatlağı

Merhaba, dogumdan sonra makat catlagi icin hangi kremleri veriyor doktorlar?

Benimde dogumdan sonra oldu,doktora gittim krem,surup verdi gecmezse ameliyat dedi,ara sira tekrarliyor ama ozamanki gibi degil ,toz ilac var onu iciyorum kabız olursam, ertesi gun düzene giriyor yine
Toz ilacın adı ne acaba bende doğumdan sonra bu sorunu yaşıyorum 6 ay oldu ama ara sıra iyileşiyor sonra tekrar ediyor

Bende makat çatlağı ve hemoroidden ameliyat oldum ama sizin gibi sonrasında hiç ağrı vs hissetmemiştim. Bu ameliyatı işinin ehli insana yaptırmak gerekiyor. Doktorunuzun ameliyatı iyi yaptığından emin misiniz ? Ben bu ameliyat için 6 saat mesafedeki bi ile sırf doktoru bu konuda iyi olduğu için gitmiştim.
Hangi il acaba bide doktorun ismini verebilir misiniz

Merhaba arkadaşlar ben 2 gün önce lis ameliyatı oldum. Ameliyattan sonra çok az ağrım oldu. Ameliyat olmaya giderken daha fazlaydı ağrı. . Ameliyattan önce gaz çıkartırken bile ağrım oluyordu. Wc den sonra beş altı saat süren ağrılarım vardı. Şu anda gayet iyiyim .Ameliyatta büyük bekçi memeler küçültüldü.Çatlağım çok derin ve uzunmuş.doktorum bu ağrıya nasıl dayandın dedi. 8 yıllık hastayım ama son 1 ayda çok kötüleştim. Kaçak olur endişesi ile hep erteledim ameliyatı. 1 ay önce doğum yaptım ağrılarım arttı sonrasında.şu anda çok rahatım. Doktorum çok usta bir progtolog. Bunu anladım. Tamamen iyileşeceğimi düşünüyorum.kronik anal fissurde ameliyatsız iyileşme olmuyor. Diğerleri zaman kaybı malesef. Çok araştırdım çok yorum okudumm. Tek çare ameliyat diye düşünüyorum. Doktorum progtolog Nihat Bengisu. İstanbul fatihte. İyileşme sürecimi de zamanla yazarım size. Hepinize geçmiş olsun

Merhaba arkadaşlar bugün ameliyatın üçüncü günü. Gayet iyiyim. Ağrı kesici almıyorum. Wc ye ılık duş sonrası gayet rahat çıktım. İnsizyon yerinde bir ödem oluştu. O da beklenen birşeymiş. Bir kaç haftaya kaybolacak inşallah çatlakla birlikte. İyileşme sürecimi yazmaya devam edeceğim. Bu çileyi çekmeyen anlamaz bizi😔

Merhaba arkadaşlar 3 ay önce Doğum yaptım 3 aydır makat çatlağım var . Bebeğim 20 günlükken genel cerraha gittim ve dışkı yumuşatıcı krem falan verir geçmedi. 20 gün sonra tekrar gittim nitrogliserşnli krem verdi , emzirmeme rağmen kullandım ki bu krem çok ağır bir krem geçici ağrılarımı aldı. Diyet yaptım lifli beslendim düzenli panolarla kullandım banamısın demedi. Sabahlara kadar günlerce ağrılarım sürdü yine de bebeğimi emzirdim . Ama 3 gün çnce ishal olmama rağmen tuvalette çok canım yandı. Sıcak suya oturdum biraz rahatladım ama yine gün boyu ağrı. Dün tuvalete girdim o kadar çok ağrım vardı yine ben özele genel cerraha geldim bu defa direk ameliyat dedi ve bugüne gün aldım. Ameliyatımı oldum meme oluşmuştu onu da aldı. Ameliyat güzel geçti, sonrası ağrısız geçti çünkü epidural etlisindeydi ama anestezinin etkisi geçmesiyle hemşireler ağlama sesime geldi ve çok ağrıdı. Ağrı kesici yaptılar işe yaramadı. En son Morfinli bir ağrı kesici serum taktılat biraz iyi oldum ama tabi hala ağrım var. Bu arada ilk tuvaletimi de yaptım makat genişlediği için rahat yaptım farkı anladım. Sormak istediğim ameliyat olup bu süreci atlatan var mı? Ne kadar sürede iyileşeceğim? Artık bebeğimle ilgilenmek ve ağrı çekmek istemiyorum.Ameliyat sonrası neler oluyor lütfen yardım ???
Bizdede bu illet var ırsi. Benim babamda vardı malesef banada nuksetti. Çocukluğumdan beri çok çektim. Seni üzmek istemem ama boşuna ameliyat olmuşsun. Babamda oldu basur memesi vardı aldılar ama tamamen beslenme düzeniyle alakalı. Babamda aynı şeyi söylüyor ameliyat oldum bitti diye sevinemedim der. Muhakkak bil su elma falan tüketir. Çünkü bu lanet şey ne kabızlığa geliyor nede ishale. Mübarek orta kıvamı tutturcan😩😂 bakmayın gülüyorm ama inanın anlıyorum sizi. Bende doğumdan snra kabizdim 7 ayda anca geçti kabizligim. Progtogvenol kremini fitili falan kullanın.

Merhaba son durum nedir? Bende ameliyat dusunuyorum ama dogum yapmadim ve yasim genc. Cok korkuyorum ve kararsizim

X