doğum yapacaklar mutlaka okumalı

musbet

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Kasım 2010
295
9
doğru ben istanbuldayım gidebilirim...öyle yapayım o zaman, umarım doğumuma doktorumla girmek kısmet olur...doğum hikayen çok güzel maşallah diyeyim hemen:nazar: bana da böyle güzel bir doğum yaşamak nasip olsa keşke..ben çok şaşırdım özel bir hastanenin bu sistemine açıkçası(biraz da kızdım) ben doktoruma devam ediyorsam bir nedeni vardır nasıl olur da hiç tanımadığım bir doktora güvenmem beklenir:KK19: bebeini sağlıkla büyüt inşallah...güzel dileklerin için çok teşekkürler, zaman ayırdığın için de...

bencede git bir görüş konuş en azından kafan rahatlar, inşallah sende benim kadar rahat doğum yaparsın merak etme doktoruna hipnozla doğumu bir sor istersen doğumu çok kolaylaştırıyor tavsiye ederim.
evet ya hiç hoş değil doğuma tanımadığın bir doktorun girmesi, bir okadarda saçma
canım iyi şeyler düşün aklına kötü şeyler getirme, iyi düşün iyi olsun
normal doğumu tercih ettiğin içinde ayrıca tebrik ederim
normal doğum bambaşka bir duygu tarif edilemez bir mutluluk
doğum yapmayan asla tahmin bile edemez bu duyguyu
doğum yaptığında musbet söylemişti diyeceksin
çok çok güzel ve rahat doğumlar diliyorum

neronn

❤️ oğlum ve 2 kızım ❤️
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2010
97
15
Merhabalar.bende 16+6 bir anne adayıyım.şimdiden bu normal doğumu o kadar çok kafama taktımki geceleri uykularım kaçıyor rüyalarıma bile giriyor :KK25: bende normal doğum yapacak cesaret fazlasıyla var.sorun şu; izmirdeyim ve özel bir hastanede muayene olmaya başladım. doktorumla (çok erken olduğu için) doğum olayını hiç konuşmadım.sezeryana çok karşıyım.normal doğuma kafayı takmış durumdayım.bu isteğimi söyliycem. hıı hıı deyip, doğum yaklaşıncaya kadar beni idare edip sonrasında "sezeryanla doğur riskli ..... falan fişman" diye yalan söylerse diye çok korkuyorum. nasıl güvenicem bilemiyorum.yardım edin lütfen üstesinden gelemiyorum:KK50:

sevdam123

Guru
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2010
706
71
Merhabalar.bende 16+6 bir anne adayıyım.şimdiden bu normal doğumu o kadar çok kafama taktımki geceleri uykularım kaçıyor rüyalarıma bile giriyor :KK25: bende normal doğum yapacak cesaret fazlasıyla var.sorun şu; izmirdeyim ve özel bir hastanede muayene olmaya başladım. doktorumla (çok erken olduğu için) doğum olayını hiç konuşmadım.sezeryana çok karşıyım.normal doğuma kafayı takmış durumdayım.bu isteğimi söyliycem. hıı hıı deyip, doğum yaklaşıncaya kadar beni idare edip sonrasında "sezeryanla doğur riskli ..... falan fişman" diye yalan söylerse diye çok korkuyorum. nasıl güvenicem bilemiyorum.yardım edin lütfen üstesinden gelemiyorum:KK50:

evt canım aynen öyle söyleyecek özeller hep aynı şeyi söylüyor kardeşimede aynı şeyi yaptılar ilk çocuğunu normal yaptı devlet hastanesinde ikincide özele gitti doğuma kadar oyladı onu doktor sancılanıpta hastaneye gidince sezeyana aldı sancısı olduğu halde rahimide açılmış sonrada kanamasını durduramadılar çok çekti çok dikkat edin baştan sezeyana karra verirseler sorun olmaz çünkü gün verip alıyorlar sorun olmuyor ama doğum başlayınca sezeyana almak çok kötü bence ben iki normal doğum yaptım korkulcak bişey yok allah hayırlısıyla kurtasın:emir_bebek:

neronn

❤️ oğlum ve 2 kızım ❤️
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2010
97
15
inşallah canım..güvenmeye güvenmeye gidicez bakalım.ya kesecekler ya biçecekler Allah içlerine merhamet ve meslek ahlakı versin. şeytan diyo evde doğum yap..doğal doğal..:KK61:

musbet

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Kasım 2010
295
9

canım okadar doğru tarif etmişsinki korkularını ve çekincelerini ve çok haklısın
anlattığın şeyleri bir bir yaşadım ben
özele gidiyordum doğum yaklaştıkça doktorum sezeryan demeye başladı suyun az demeye başladı
bende hemen tası tarağı toplayıp doğru başka doktora yola koyuldum:)))))
35 haftalıkken doktor değiştirmek çok zor bir durumdu benim için
bende çok cesaretliyimdir söylemesi ayıp:)))
internetten araştırıp doğal doğum yaptıran bir doktor buldum ve onunla doğum yaptım
iyiki bu kadar cesaretliymişim diyorum şimdi
doktorların çoğu malesef çok insafsız Allah vicdanlı insanlarla karşılaştırsın canım

evt canım aynen öyle söyleyecek özeller hep aynı şeyi söylüyor kardeşimede aynı şeyi yaptılar ilk çocuğunu normal yaptı devlet hastanesinde ikincide özele gitti doğuma kadar oyladı onu doktor sancılanıpta hastaneye gidince sezeyana aldı sancısı olduğu halde rahimide açılmış sonrada kanamasını durduramadılar çok çekti çok dikkat edin baştan sezeyana karra verirseler sorun olmaz çünkü gün verip alıyorlar sorun olmuyor ama doğum başlayınca sezeyana almak çok kötü bence ben iki normal doğum yaptım korkulcak bişey yok allah hayırlısıyla kurtasın:emir_bebek:

arkadaşım kontrole gittiğinde suyunu patlattılar bilerek sorada suyun geldi bebek tehlikede diyip korkutup apartopar sezeryana almışlar kızı
çok üzülüyorum böyle şeyleri duydukça
ama bizede çok önemli roller düşüyor doğumda
hiç usanmadan araştırmamız lazım doğumla ilgili en doğru bilgilerle donanmalıyız
ve en önemlisi doktorumuzu çok iyi seçmeliyiz
öyle Allah büyük herşey olacağına varır dersek kendimizi ameliyet masasında buluruz:KK43:(
biz elimizden geleni yapalım eğer yinede sezeryan olmamız gerekiyorsa oda Allahın takdiridir artık

inşallah canım..güvenmeye güvenmeye gidicez bakalım.ya kesecekler ya biçecekler Allah içlerine merhamet ve meslek ahlakı versin. şeytan diyo evde doğum yap..doğal doğal..:KK61:

güvenmediğiniz bir doktora hiç gitmeyin bence. doğum güven işi, eğer doktorunuza güvenirseniz doğumunuz çok kolay olur
ahhh aahh
bende çok istedim evde doğurmayı ama özel ebe sistemi yok malesef ülkemizde
banada şeytan diyor 2.yi evde doğur ama Allah korusun bebeğime birşey olurda hastane yetişemezsek diye korkuyorum
yoksa ben bayıla bayıla evde doğururum