doğum yapacaklar mutlaka okumalı

:KK49::KK49::KK49::KK49::KK49:evet musbet.doğum elbet olucak.karnımızdan bişekilde çıkıcak ama doğumun nasıl olacağıda bence önemli.kimisiyle bu konu hakkındaki korkularımı konuştuğumda bana gülüp "şimdidenmi düşünüyosun bunları" diyo.oysa bu konu kişinin bundan sonraki sağlığıyla alakalı.çabuk iyileşip ayağa kalkıp bebeğiyle layıkıyla ilgilenebilmesi ilede ilgili,sütünün hemen gelmesi, ameliyatta olası enfeksiyon riskiylede ilgili..doktorun kolayına gelecek diye ameliyat masasına yatamam.Canım bende senin gibi sonuna kadar sezeryanı reddedicem ve gerekirse 2-3 doktora daha muayene olucam.İmza alma olayı oluyomuş galiba..işlerini kolaylaştırmaya hiç niyetim yok. cevaplar için teşekkürler kızlar.allah hepimizin yardımcısı olsun :KK49:

:KK49::KK49::KK49::KK49::KK49:evet musbet.doğum elbet olucak.karnımızdan bişekilde çıkıcak ama doğumun nasıl olacağıda bence önemli.kimisiyle bu konu hakkındaki korkularımı konuştuğumda bana gülüp "şimdidenmi düşünüyosun bunları" diyo.oysa bu konu kişinin bundan sonraki sağlığıyla alakalı.çabuk iyileşip ayağa kalkıp bebeğiyle layıkıyla ilgilenebilmesi ilede ilgili,sütünün hemen gelmesi, ameliyatta olası enfeksiyon riskiylede ilgili..doktorun kolayına gelecek diye ameliyat masasına yatamam.Canım bende senin gibi sonuna kadar sezeryanı reddedicem ve gerekirse 2-3 doktora daha muayene olucam.İmza alma olayı oluyomuş galiba..işlerini kolaylaştırmaya hiç niyetim yok. cevaplar için teşekkürler kızlar.allah hepimizin yardımcısı olsun :KK49:

canım benim doğumun nasıl olacağı elbette çok çok önemli
elbete bunları şimdiden düşüneceksin yoksa son anda karar verilcek iş değil bu
bende 8 ay deli gibi aradım doğal doğum yaptıracak doktoru. çok şükür sonunda buldum ve çok güzel bir doğum yaşadım
doğumum çok güzel geçti ilgi çok iyiydi, doğumdan sonra hemen sütüm geldi,ve kesi atılmadığı için öyle doğumdan sonra çok büyük acılar çekmedim
çok çabuk toparlandım dersem yalan olur, biraz canım tatlıdır benim çok yormadım kendimi bol bol dinlendim yemeklerimi annem yaptı hep ama bebeğimle hep kendim ilgilendim banyosunu yaptırdım annemin yardımıyla
sezeryanda imza arttırıyorlarmış bende duydum ölüp gitsen bile hakkını araymıyacak hale getiriyorlar Allah korusun
pes etmeyin araştırmaya devam edin doğuma kadar araştırmaya devam

birde doğumhaneyii mutlaka önceden görün
ben 35 haftalık hamileyken rahatsızlanıp serum takılmak için sancı odasında yattım
herşeyde bir hayır vardır derlerya, hastalığım sayesinde sancı odasını gördüm
birde ne görüm sancı odası 4 kişilik devlet hastanesinden farksız birde eşimi yanıma almıyorlardı
orayı görünce hemen başka doktor aradım ve doğum yapacağım doktorumla tanıştım
iyiki hasta olmuşum ve doğumhaneyi görmüşüm , yoksa kuzu kuzu eşim yanımda olmadan tek başıma
doğuracaktım Allah korumuş yaaa

:)) benim gittiğim hastane biraz(!) tutucu.komşumuz orda doğum yapmıştı.banada orayı şiddetle tavsiye etti. bu konuda hiçbi bilgim yoktu ve kendimi orda buldum.ilk ultrason muayenesine eşimde girmek istedi, ama içeri almadılar.Onunda yanımda olmasını çok istemiştim şok oldum. yani canım nerdeee doğumda yanımda olması? veya nerdee doğumhaneye girebilmek? sözde özel hastane. çok şanslıymışsın herşey doğumda istediğin gibi yolunda gitmiş. üstelik hakikaten normal bile değil, "doğal" olmuş.Zamana ve sana saygı gösterilmiş. Doğumdan sonra ise,fedakar annelerimizle beraber işimiz dahada kolaylaşıyor.
Normal doğumu devlet hastanesi destekliyor,doğum için inan orayı bile düşündüm. ama orasıda hijyenden uzak ve ilgisizliklerinden insan çıldırıyor.doğumdan önce ve sonra 6-7 kişi bi arada yatıyormuş.bunu içime sindirebileceğimi sanmıyorum.biri sesimizi duysun lütfeen...
kendime güvenilir bir doktor buluncaya kadar huzursuzluk içinde kıvranıcam (doğuma kadar daha 23 hafta var) kabus gibi. bu işlerin bu kadar zor olduğunu bilseydim hamile kalmadan bi daha düşünürdüm :)) görüşmek üzere

hastane ve doktor seçimi gerçekten çok zor bir süreç, Allah yardımcın olsun canım daha bol bol vaktin varmış fırsat buldukça doktor ve hastane ara
türkiye malesef eşlerin doğuma girme olayına alışamadı daha oysaki eşlerin en çok bulunması gereken yer doğum.
bebeği yaparken birlikte yapıyoruzda doğururken neden tek başımıza doğuralım dimi ama:))))

haklısın canım.payaşımların için sağol :)

msj aldım canım.ilgine çok teşekkürler.araştırıyorum..çok iyisin

Özel hastaneler ilgi temizlik ortam açısından tartışılmaz daha iyiler, ama genel olarak ticari baktıklarıda bi gerçek. 18 haftalık hamileyim okmeydanı devlet hastanesine gidiyorum ancak ikili testim iyi çıkmasına rağmen üçlü testimdeki risk oranı yüksek çıktı ve beni çapa yada cerrahpaşaya yönlendirdilerDoğum içinde cerrahpaşayı tavsiye ettiklerinden oraya gittim işleyiş ilkel devlet hastanelerine göre ama teşhis tecrübe doktor kalitesi açısından tartışılmaz.yine bu formda cerrahpaşada istesenizde sezeryan olamazsınız ters bebekleri bile normal doğum yaptırdıkları yazıyordu. Tereddütlüyüm bizzat tecrübeleriniz paylaşırsınaz çok sevinirim. Karar vermemde yardımcı olacaktır...

Özel hastaneler ilgi temizlik ortam açısından tartışılmaz daha iyiler, ama genel olarak ticari baktıklarıda bi gerçek. 18 haftalık hamileyim okmeydanı devlet hastanesine gidiyorum ancak ikili testim iyi çıkmasına rağmen üçlü testimdeki risk oranı yüksek çıktı ve beni çapa yada cerrahpaşaya yönlendirdilerDoğum içinde cerrahpaşayı tavsiye ettiklerinden oraya gittim işleyiş ilkel devlet hastanelerine göre ama teşhis tecrübe doktor kalitesi açısından tartışılmaz.yine bu formda cerrahpaşada istesenizde sezeryan olamazsınız ters bebekleri bile normal doğum yaptırdıkları yazıyordu. Tereddütlüyüm bizzat tecrübeleriniz paylaşırsınaz çok sevinirim. Karar vermemde yardımcı olacaktır...

canım ben izmitteyim istanbuldaki devlet hastanelerini bilemiyorum ama devlette doğuma ebeler giriyormuş senin doğal doğum talebini dikkate alırlarmı bilemiyorum
normalde senin kararlarına göre davranmaları lazım ama malum burası türkiye burda herşey tersine işliyor
bence doğum yapacağın doktoru bulup ona isteklerini söylemen lazım doktorunda doğum olacağı zaman ebeleri yönlendirmesi lazım
yoksa ebelere laf anlatmak biraz zor olabilir
içini karartmak istemedim yanlış anlama sakın beni vaktin varsa bolbol araştır en iyi doktoru bul canım herşey doktora bağlı

canım ben izmitteyim istanbuldaki devlet hastanelerini bilemiyorum ama devlette doğuma ebeler giriyormuş senin doğal doğum talebini dikkate alırlarmı bilemiyorum
normalde senin kararlarına göre davranmaları lazım ama malum burası türkiye burda herşey tersine işliyor
bence doğum yapacağın doktoru bulup ona isteklerini söylemen lazım doktorunda doğum olacağı zaman ebeleri yönlendirmesi lazım
yoksa ebelere laf anlatmak biraz zor olabilir
içini karartmak istemedim yanlış anlama sakın beni vaktin varsa bolbol araştır en iyi doktoru bul canım herşey doktora bağlı

Anlıyorum canım tşk. galiba özel yada devlet olmasından ziyade şans önemli :)....

Arkadaşlar benim yaşım 28. 9 yaşında oğlum var.Çatım dar olduğundan dolayı sezeryan ile doğum yaptım.Son ayımda sabahlara kadar ağladım ben doğuramam ameliyat olamam diye.Özel bir hastanede dogum yaptım.Telaştan panikten,korkudan 7,5 aylık doğum yaptım.Ameliyatım toplam 20 dk surdu.Dikiş izim asla belli değil .Doğumdan 49 kilo çıktım(49 kilo ile hamıle kalıp 58 kilo ile doğurdum).Yani 1 kilo bile fazlam kalmadı.(24 saat sancı çektim.Olmadı.)Sezeryandan sonra Hiç sancım olmadı.Önemli olan doğru beslenmek fazla kilo almamk.Fazla kilo alırsanız normali de zor olur sezeryanı da.Ve bu ay da hamılelık haberi bekliyorum.Doğru dr bulun kafanızı rahat tutun.Herşey yoluna girer.Normal doğum yapamayanlar üzülmeyin ve bebeğinizin hayatını riske atacak durumlar söz konusu ise sezeryandan korkmayın.

canım paylaştığın bilgiler için teşekkürler. bende kısmetse 1.5 ay sonra doğum yapıcam ve yapıcağım doğumun tamamen doğal olmasını istiyorum ( inşallah kesi felanda yapmazlar sadece o kesiden korkuyorum). Doğum yapmayı düşündüğüm hastanede doğum yapan bir kaç kişi ilede konuşma fırsatı buldum doktorlarnormal doğum yapmak isteyen bayanları zorda kalmadıkça sezeryan yapmıyorlarmış. bu içimi biraz rahatlattı.
sizlere şu sorum olucak normal doğumdan sonra kesi yapılmasada dikiş atıldımı?
Eğer kesi yapılırsa çok dikiş atılıyor mu?

canım sen yazalı çok zaman olmuş ama pek fırsat bulamıyorum nete girmeye.sorunun cevabına gelince bana kesi atılmadı ama 3 tane dikişim oldu yırtığım yoktu çok şükür ama ufak sıyrıklarım olduğunu soöyledi doktorum ve onları diktim dedi. ama ben neyi dikti neresi sıyrılmış göremedim bitürlü.

canım sen yazalı çok zaman olmuş ama pek fırsat bulamıyorum nete girmeye.sorunun cevabına gelince bana kesi atılmadı ama 3 tane dikişim oldu yırtığım yoktu çok şükür ama ufak sıyrıklarım olduğunu soöyledi doktorum ve onları diktim dedi. ama ben neyi dikti neresi sıyrılmış göremedim bitürlü.

teşekkürler inşallah benimde senin gibi olur :)

X