Doğuma hazırlık

sutlukahve53

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Mart 2024
5
3
23
Merhabalar hanımlar gebeligimin 36. Haftasındayım ilk gebeligim dün kahverengi akinti geldi sizce bu normalmi sancilarimda var 10 dakikada bir geliyor 1 dakika sürüyor sancim doğum başlangıcı mi acaba tecrübesi olan hanımlar yardımcı olabilir mi

Hanımefendi doktora tabiki gittim normal dedi ben sadece içinizde bu durumu yaşayan varmı diye öğrenmek istedim. Hani bu durumu yaşayıp peşine hemen doğuma giden varmı yokmu diye

Nişan gelmesi olabilir ,bu haftalarda yalancı doğum sancısı da olabilir. Normal doğum yapacaksanız kanama veya su gelmesi doğumun başlangıcıdır

Evet teşekkür ederim kanama olursa doktorum hemen gelmemi söyledi suanlik kanama gibi bir durum yok :)
Normal doğumda sadece sancıyla giderseniz açılma olana kadar bekletirler doğum zor değil ama dogumhanede kadınların bağrış sesleri ürkütücü,kanama veya suyu bekleyin. Bebeğinizi hayırlısıyla kucağınıza alırsınız inşallah 🙏

Normal doğumda sadece sancıyla giderseniz açılma olana kadar bekletirler doğum zor değil ama dogumhanede kadınların bağrış sesleri ürkütücü,kanama veya suyu bekleyin. Bebeğinizi hayırlısıyla kucağınıza alırsınız inşallah 🙏
Amin Allah razi olsun 😇Evet çok haklısınız nasipse bekleyeceğim zaten çok teşekkür ederim çok sağolun

Hanımefendi doktora tabiki gittim normal dedi ben sadece içinizde bu durumu yaşayan varmı diye öğrenmek istedim. Hani bu durumu yaşayıp peşine hemen doğuma giden varmı yokmu diye
Var da yok da…. Bu normal mi, bu sancılar doğum başlangıcı mı diye doktora sormadınız mı? Sizi muayene eden doktor bilmeyecek de biz mi bilecez? Aynı şeyi yaşadık annem 7 aylık doğurdu ben 10 aylık bile doğurmadım, buyurun kullanın ne ilinize yarayacak bu bilgi

Var da yok da…. Bu normal mi, bu sancılar doğum başlangıcı mı diye doktora sormadınız mı? Sizi muayene eden doktor bilmeyecek de biz mi bilecez? Aynı şeyi yaşadık annem 7 aylık doğurdu ben 10 aylık bile doğurmadım, buyurun kullanın ne ilinize yarayacak bu bilgi
Yav sen kimseyi engin bilgilerinle aydınlatma kendine sakla Allah aşkına, doğum yapacak kadınlara garezin mi var nedir bu hanfendi de doğurmak üzere ters ters konuşuyorsun benim yorumlarıma beğenmedim atıyorsun bir değişiksin
Soru sormuş kadın cevabın varsa ver yoksa sus ne muhalefet oluyorsun

Yav sen kimseyi engin bilgilerinle aydınlatma kendine sakla Allah aşkına, doğum yapacak kadınlara garezin mi var nedir bu hanfendi de doğurmak üzere ters ters konuşuyorsun benim yorumlarıma beğenmedim atıyorsun bir değişiksin
Soru sormuş kadın cevabın varsa ver yoksa sus ne muhalefet oluyorsun
Sana ne?

Merhabalar hanımlar gebeligimin 36. Haftasındayım ilk gebeligim dün kahverengi akinti geldi sizce bu normalmi sancilarimda var 10 dakikada bir geliyor 1 dakika sürüyor sancim doğum başlangıcı mi acaba tecrübesi olan hanımlar yardımcı olabilir mi
Hayırla vaktinde gelsin :) ne oldu süreç 😁 ben de gelsin diye bekliyorum gelesi yok 😁

Bananeyse kadının sancısını burada sorup bilgi istemesinden bu bilgilerle ne yapıp yapmayacağından sana ne?
Konu sahibesiyle aramdaki konuşma beni ve onu ilgilendiriyor, seni değil
Benim kime ne yazacağımda sadece beni ilgilendiriyor, seni değil
Sitede hangi konuya ne yazacağımızı sana sormamız gerektiğine dair bir kural yok değil mi
Kendi konunda yazdıklarını beğenmedim diye gelip burada debelenmen gerçekten çok küçültücü neden kendine bunu yapıyorsun neden kendini rezil ediyorsun koskoca kadınsın çocuk gibi davranmak yakışıyor mu
Ne oldu ben beğenmedim atınca bir yerinden birşey mi eksildi, amel defterine günah mı yazıldı

Konu sahibesiyle aramdaki konuşma beni ve onu ilgilendiriyor, seni değil
Benim kime ne yazacağımda sadece beni ilgilendiriyor, seni değil
Sitede hangi konuya ne yazacağımızı sana sormamız gerektiğine dair bir kural yok değil mi
Kendi konunda yazdıklarını beğenmedim diye gelip burada debelenmen gerçekten çok küçültücü neden kendine bunu yapıyorsun neden kendini rezil ediyorsun koskoca kadınsın çocuk gibi davranmak yakışıyor mu
Ne oldu ben beğenmedim atınca bir yerinden birşey mi eksildi, amel defterine günah mı yazıldı
Sen niye filmini izlemiyorsun ya noldu gerildn mi paragraf paragraf kendini açıklama ihtiyacı hissediyorsun, benim paşa gönlüm ne isterse de onu yaparım sana ne?

Sen niye filmini izlemiyorsun ya noldu gerildn mi paragraf paragraf kendini açıklama ihtiyacı hissediyorsun, benim paşa gönlüm ne isterse de onu yaparım sana ne?
Bak önce hayal aleminden çık bunun sana zararı olur, gerçeklerle yaşa ağrına da gitse korkma yüzleş
Eşin seni önemsemiyor, bebeğinizi önemsemiyor, saygı da duymuyor, en çok önemsenmeye saygı duyulmaya değer verilmeye ihtiyacın var, bunun eksikliğinin hırsını alakasız kişilerden çıkarmaya çalışıyorsun, koltukta bayılsan da hastane yolunda tek başına perişan olsan da doğurmak üzere olduğun halde sahur hazırlayıp tek başına ev temizlesen de bunlara tepki göstersen de kocanın umrunda değil sallamıyorya bunların birikimiyle ilk bulduğuna sarıyorsun, olumlu olumsuz hiç farketmez biri seni muhatap alıyor karşılık veriyor insan yerine koyuyor kocanın yapmadığını yapıyor o yüzden saçmasapan davranıp uzatıyorsun, karşındakiyle kavga bile etsen kabulün çünkü kocan seni kavga edecek kadar bile sallamıyor. Bak kocanın seni getirmesine izin verdiğin halin bu. İster sabaha kadar sar bana yaz dur ister koy takkeni önüne düşün halini
Ben senin durumuna anca acırım senin yaptığın yada yazdığın birşey beni geremez, çünkü kimsin ki? Hayatımda yerin ne değerin ne? Adını bile bilmediğim biri beni geremez
Sana ne diyeceksen yerinde diyeceksin, beni muhatap alıp birşey yazıyorsan cevap vermem gerek verdiğim cevaba da sana ne demek çok saçma değil mi
Birine nasılsın diyorsun iyiyim deyince bana ne diyorsun az mantık

Sancı 5 dkda bire düşmeden hastaneye gidilmez her gün yeni bir bilgi benden size 👌🏼
Sebep?
Bebeği yada kadını riske atmak daha mı mantıklı?
Tam olarak bebeğin kadının durumunun bir doktor tarafından kontrol edilimesinin “sizin açınızdan” ne gibi bir sakıncası var?
Bana yada çevremdeki hiçbir gebeye doktor 5 dakikada bir sancın olmadan gelme niye demedi, tam aksine gel kontrol edelim süreci nasıl geçireceğine karar verelim duruma göre niye dedi bu doktorlar acaba sizin kadar bilmiyorlar demekki, hangi tıp fakültesinden mezun olduğunuzu kadın doğum bölümünde ne kadar tecrübeli olduğunuzu filan anlatın da sizden feyz alsın kendilerinden utansın bu doktor bozuntuları

Yalnız şunu çok merak ettim, bir yakınımın düzensiz sancıları vardı sizin kafada olduğu için yok illa düzenli olacak dayanamadığımda hastaneye gidecem diye tutturdu, sonucunda bebeği sezeryanla alınması gereken bir durumdaymış ve bebeği doğamadan öldü, bunun için ne diyorsunuz?
Bir diğer yakınımın açılması gerektiği gibi ilerlemedi, anası kaynanası yooook son ana kadar evde bekleyeceksin dediler, kıadın düşüp bayılınca anca hastaneye götürdüler, bebek kakasını yuttu sezeryan ile doğdu ve tam 3 ay yoğun bakımda kaldı, şuan engelli düzelme ihtimali de yok, bunun için yorumunuz ne?
Bir başka yakınım tamamen sancısız belirtisiz doğurdu, bugün doğum için öngörülen gün ama hiç sancım yok yürüyüş yapayım diye evden çıktı, hastanenin yakınında oldukları için hazır buradayız bebeğin durumunu bir görelim diye öylesine girdiler, doğum sandalyesine otururken bebeğin başı görünüyordu, engin bilginiz ve tecrübeniz bunun için ne der?
Daha örnek vereyim mi?

Son olarak çok merak ettim hangi hastanede ebelik ya da doktorluk yapıyorsunuz?

X