Normal doğum hakkında bilgi ve yaşadıklarınız?

enurxx36

Üye
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2022
11
1
21
Merhabalar hanımlar dün kontrole gittim sezeryan istemiştim ama doktorum normal doğum yapabilirsin fiziğin de elverişli bir hafta zaman verelim doğumun olmazsa ozaman sezeryana alırız dedi yani öbür hafta pazartesi gününe kadar bekleyeceğim eğer doğumum olursa bir haftalık süreçte nasıl anlarım yani sancı nasil oluyor su nasil geliyor ilk gebeligim hic bilgim yok ve normal doğumunuz nasıl gecti sizce sezeryan mi normal doğum mu bebek iri ise normal doğum zor mu olur

Olay tamamen sizin acı esiginizle alakalı. Ben 3950 bebeği suni sancı ile normal doğurdum. Zordu ama korktuğum kadar değil. Hem yirtigim hem kesigim oldu ama onlar asla hissedilmiyor zaten. Sonrasında da çok şükür sıkıntı yaşamadım. Ağrım sızım hiç biseyim olmadı çok şükür. Darısı basiniza. Sağlıkla gelsin.

Olay tamamen sizin acı esiginizle alakalı. Ben 3950 bebeği suni sancı ile normal doğurdum. Zordu ama korktuğum kadar değil. Hem yirtigim hem kesigim oldu ama onlar asla hissedilmiyor zaten. Sonrasında da çok şükür sıkıntı yaşamadım. Ağrım sızım hiç biseyim olmadı çok şükür. Darısı basiniza. Sağlıkla gelsi

Teşekkür ederim yorumunuz icin peki afedersiniz normal doğum sonrasi vajina genişlemesi oluyormuş acaba dogrumu yani illaki oluyordur ama cinsel hayatı etkileyecek derecede mi ?

Teşekkür ederim yorumunuz icin peki afedersiniz normal doğum sonrasi vajina genişlemesi oluyormuş acaba dogrumu yani illaki oluyordur ama cinsel hayatı etkileyecek derecede mi ?
O konu bizde biraz muamma çünkü doğumdan sonra bende kuruluk problemi başladı bu yüzden de vajina bollasmayi geçin ekstra daralmış gibi hissediyorum. İlişkilerimiz bazen acılı oluyor. Sebebi süt üretimini saglayan hormonmus arastirdigima göre. Bazı kadınlarda olurmus. Eşime sorduğumda da fark yok gibi konuştu ama ben de farklılık hissetmiyorum açıkçası.

Merhabalar hanımlar dün kontrole gittim sezeryan istemiştim ama doktorum normal doğum yapabilirsin fiziğin de elverişli bir hafta zaman verelim doğumun olmazsa ozaman sezeryana alırız dedi yani öbür hafta pazartesi gününe kadar bekleyeceğim eğer doğumum olursa bir haftalık süreçte nasıl anlarım yani sancı nasil oluyor su nasil geliyor ilk gebeligim hic bilgim yok ve normal doğumunuz nasıl gecti sizce sezeryan mi normal doğum mu bebek iri ise normal doğum zor mu olur
Normal doğum istiyordum ama acı eşiğim çok düşük canım çok tatlıdır nasıl yapıcam diye sürekli düşünüyordum ve beklemediğim bir anda sancılandım suyum vs gelmemişti de yalancı mı değil mi bilemiyordum da tecrübesizim ama sürekli bi sancı yaşadım ben yani böyle herkes diyordu ki sancı ara ara girip çıkar dakika tut ben dakika tutamıyordum hastaneye gittik açıklık vs bakıldı nst de sancılar az çıktı ebe diyor sen aslında çok sanıyorsun ama değil ben diyorum daha çoğu mu var 😂 çünkü kıvranıyorum yani ama ebe doğum başlamış deyince gerçekten geri dönüşümün olmadığını anladım ve kendi kendime başarabilirsin dedim eşimde sağolsun elimi tuttu hep destekledi beni konuştuk yapabilirsin sen çok güçlüsün diye kendime güven geldi sonra ebe suyumu patlattı ve açıklığım daha da arttı ve sancılar daha da şiddetlenip düzenlendi gerçekten girip girip çıkmaya başladı. Gerçekten sancılar kuvvetli ve zor ama Allah bi şekilde yardım ediyor. Ebenin söylediği şekilde nefes alıp verme ve ıkınmaları yaparsanız gerçekten iş biraz daha kolaylaşıyor. Ben dikişten de çok korkuyordum ama hiç korkacak gibi değilmiş kesi atıldığını hissettim ama sancılar daha yoğun olduğu için onun acısı anlaşılmıyor bile dikiş atılırken zaten uyuşturuyor doktor. Sonrasında iyileşme sürecinde ağrı acı oluyor tabii ama inanın geçici bir süreç temiz ve kuru tuttuğunuz sürece minimuma iniyor denebilir. Ben şükürler olsun memnun kaldım açıkçası tavsiye de ederim 😊

4 kilo 170 gram normal dogum yaptm dogumun basladigini hafif pembe akintiyla anladim nişan dedikleri sanci hissetmedim pek ama nstde duzenli sanci cikiyordu doktor eve git kotu olursan gel dedi nişan gelmesinden 24 saat sonra dogum yaptm kesinlikle sanciyi evde cekmek yaninda annenin ve esinin olmasi lazim sanci geldiginde belime masaj yaptilar hafifliyordu oyle yedim ictm corba ozellikle iyi geliyor dogum sonrasi kabizlik oluyor cunku dikkat etmek lazim hastanede beklesen dogumu yemek yok rahat bi alan degil ev konforu daha iyi dogumdan hemen once hastaneye gitmeden bi tuvaletimi yapiym derken suyum patladi yarim saat icinde dogum uaptm hastanede epizyotomi kesisini biraz fazla mi actilar yoksa birazi da yirtildi mi bilmiyodum ama 40+2 de dogum yaptm kiz bebek küveze filan alinmadi gayet iyi ciktik ikimiz de dikisler biraz canimi yakti sonrasinda otururken o kadar

Her doğum kendine ozel başlıyor.
Ilk dogumumda suyum gelmisti ama sancim yoktu, bir kac saat sonra da sancim baslamisti. Suya da anlam verememis, isiyorum sanmıştım:)
Ikinci dogumda su yoktu, aksamdan gelen nisan sonrasi sanci baslamisti.

Epudural ve suda dogum deneyimledim.
İmkanınız varsa su doğumunu oneriyorum, acayip rahatti.

Sancilariniz gelmeye basladiginda araliklara bakarsiniz, aralik kısaldıkca zaman daraliyor.

Ilik dusunuzu alip hastaneye gidersiniz.

Kotu giden dogum hikayelerini okumayin, iyileri de hatta.

Cook kolay bir dogum diliyorum

4 kilo 170 gram normal dogum yaptm dogumun basladigini hafif pembe akintiyla anladim nişan dedikleri sanci hissetmedim pek ama nstde duzenli sanci cikiyordu doktor eve git kotu olursan gel dedi nişan gelmesinden 24 saat sonra dogum yaptm kesinlikle sanciyi evde cekmek yaninda annenin ve esinin olmasi lazim sanci geldiginde belime masaj yaptilar hafifliyordu oyle yedim ictm corba ozellikle iyi geliyor dogum sonrasi kabizlik oluyor cunku dikkat etmek lazim hastanede beklesen dogumu yemek yok rahat bi alan degil ev konforu daha iyi dogumdan hemen once hastaneye gitmeden bi tuvaletimi yapiym derken suyum patladi yarim saat icinde dogum uaptm hastanede epizyotomi kesisini biraz fazla mi actilar yoksa birazi da yirtildi mi bilmiyodum ama 40+2 de dogum yaptm kiz bebek küveze filan alinmadi gayet iyi ciktik ikimiz de dikisler biraz canimi yakti sonrasinda otururken o kadar
Ben epizyotimi kesimini asla istemedim, doktorlara onceden belirttim. Gerek olmadıktan sonra yapmayacaklarini soyleyip beni rahatlattilar ve iki normal dogumda da sifir vajinal yirtilma ve epizo olmadi.
Siz yarim saat icinde dogurmussunuz zaten, neden yaptilar ki?
Bazen tamamen kolaya kacmak oluyor doktorlar acisindan

Ben epizyotimi kesimini asla istemedim, doktorlara onceden belirttim. Gerek olmadıktan sonra yapmayacaklarini soyleyip beni rahatlattilar ve iki normal dogumda da sifir vajinal yirtilma ve epizo olmadi.
Siz yarim saat icinde dogurmussunuz zaten, neden yaptilar ki?
Bazen tamamen kolaya kacmak oluyor doktorlar acisindan
Dogru ikinma ve zamanlamayla kesilmeden olabilir deniyor evet ama bilemiyorum 35 cm capinda kafa ordan nasil cikardi ozele gitmeyi dusunmedim evde sanci cekmeyi dusundugum icin devlette rutin uygulamaymis yirtilmanin onune gecmek icin bence ebe biraz kesti kalani yortildi ve dista 7 dikislik bir kesigim oldu ic dikisler de var tabi

Her doğum kendine ozel başlıyor.
Ilk dogumumda suyum gelmisti ama sancim yoktu, bir kac saat sonra da sancim baslamisti. Suya da anlam verememis, isiyorum sanmıştım:)
Ikinci dogumda su yoktu, aksamdan gelen nisan sonrasi sanci baslamisti.

Epudural ve suda dogum deneyimledim.
İmkanınız varsa su doğumunu oneriyorum, acayip rahatti.

Sancilariniz gelmeye basladiginda araliklara bakarsiniz, aralik kısaldıkca zaman daraliyor.

Ilik dusunuzu alip hastaneye gidersiniz.

Kotu giden dogum hikayelerini okumayin, iyileri de hatta.

Cook kolay bir dogum diliyorum
Suda dogum bende cok istedim çorumda yasiyorum burda oyle bir sansim yoktu ikinci dusunmuyorum genel olarak ama olur da bir gun cesaret edersem epizyotomi yapilamdan suda dogum benim icin daha rahat olcaktir

Suda dogum bende cok istedim çorumda yasiyorum burda oyle bir sansim yoktu ikinci dusunmuyorum genel olarak ama olur da bir gun cesaret edersem epizyotomi yapilamdan suda dogum benim icin daha rahat olcaktir
Kesinlikle acayip konforlu ve en rahat gecirdigim doğumdu.

X