Doğuma Hazırlık Doğuma yakin genital bölge temizliği

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Ben 33+4 yim canım baya büyüdü göbek ağda yapıyorum kendim her hafta mutlaka yokluyorum bir bölgeyi ameliyat eldiveniyle alıyorum bazen ortaya karışık o an hangisi uygunsa onu deniyorum ama en güzeli eldiven fakat hiç jilet yapmadım keserim bir tarafımı diye korkuyorum çok zor oluyor ama yapıyorum mecbur inşaallah Doğuma temiz gideriz hepimiz;-)

Ben 33+4 yim canım baya büyüdü göbek ağda yapıyorum kendim her hafta mutlaka yokluyorum bir bölgeyi ameliyat eldiveniyle alıyorum bazen ortaya karışık o an hangisi uygunsa onu deniyorum ama en güzeli eldiven fakat hiç jilet yapmadım keserim bir tarafımı diye korkuyorum çok zor oluyor ama yapıyorum mecbur inşaallah Doğuma temiz gideriz hepimiz;-)
İnşallah canim bende jiletle halletmeye calisiyorum okadar ugrasiyorum bi bakiom ertesi gunu kokler bana el salliyor bosuna esek gibi ugrasion der gibi siritiyor ama napalim mecbur ancak onu yapabiliom rabbim hayirla evlatlarimizi kucagimiza almayi nasip etsjn :-)

İnşallah canim bende jiletle halletmeye calisiyorum okadar ugrasiyorum bi bakiom ertesi gunu kokler bana el salliyor bosuna esek gibi ugrasion der gibi siritiyor ama napalim mecbur ancak onu yapabiliom rabbim hayirla evlatlarimizi kucagimiza almayi nasip etsjn :-)
Amin canım. Hangisi kolayına geliyorsa onu yap kesinlikle ama eldivenle almanı öneririm tahriş az ve uzun zaman çıkmıyor kıllar

Ben 3 gunde bi jiletle aldm... hep temiz gezdm nolur nolmaz diye

36. haftadayım. Eşimden yardım istiyorum bu konuda. Gebelik öncesi lazer epilasyon yaptırdım tamamen yok olmasına rağmen hormonlar yüzünden yeniden çıktı. Malum göbek büyüyünce eğilemiyorum. Eşim sağolsun her konuda yardım isteyeceğim tek insandır. Bana bakışı neden değişsin ki? İhtiyacı olsa bende ona her türlü yardımı yaparım. Gerekirse (Allah korusun o durumlara düşmekten ama) birbirimizin altını bile değiştireceğiz. Böyle durumlar bizim ilişkimizi güçlendiriyor.

Benimde gunlerdir kafami kurcalayan bir konu. Normalde kuaforde aldiriyorum yine kuafore gitmek istiyorum ama normal dogum bekledigim icin ne zaman yaptirmam gerektigini kestiremiyorum.. yaptirdiktan sonra daha cok beklersem dogum icin kisa kisa cok rahatsiz edici olucak lohusaykende temiz olmak istiyorum

Benimde gunlerdir kafami kurcalayan bir konu. Normalde kuaforde aldiriyorum yine kuafore gitmek istiyorum ama normal dogum bekledigim icin ne zaman yaptirmam gerektigini kestiremiyorum.. yaptirdiktan sonra daha cok beklersem dogum icin kisa kisa cok rahatsiz edici olucak lohusaykende temiz olmak istiyorum
ayni konu benimde aklimi cok kurcaliyor. Doktorunuza hic sordunuz mu tavsiye ediyormu? 37. Hafta gibi gitsem diyorum dogumu tetikler mi acaba bilgisi olan var mi?

ayni konu benimde aklimi cok kurcaliyor. Doktorunuza hic sordunuz mu tavsiye ediyormu? 37. Hafta gibi gitsem diyorum dogumu tetikler mi acaba bilgisi olan var mi?
Yani yaptiranlari okudum dogumun baslamasiyla bi alakasi yok sanirim ama yinede doktordan onay almakta fayda var..

Ben doguma az kala agda yaptirdim zaten hamilelikte tuylerim cok azalmisti ama hayatimda cekmedigim kadar aci cektim cok hassaslasmisti :KK43: bir daha dogurursam jiletle temizlemeye calisirim sanirim

Doktorunuzdan gorus almismiydiniz? Su an 34 haftaligim bende ilk kontrolde sorcam. En temizi bencede.
İlk hamileliğimde de yatırmıştım şimdi 2. Olucak inşallah doktorla gorusmedim ama bir sakıncası yoktur herhalde çoğu hamile yaptiriyormus hamileligimin ortalarında da yatırmıştım

Aynı derdi tutuyorum hep aynı aklımda napsam dıye Göbüsten göremiyorum aynaya bile egılemıyorum . Esım hayatta yapamaz. Kuaför e de gitmemi istemiyor . Bır care olur insallah

Arkadaşlar merhabalar yardiminiza ihtiyacım var dogumuma az kaldi hazirliksiz yakalanmak istemiyorum doğuma giden arkdaslarimiz ne zaman ve ne sekilde genital bolge temizligini yaptinizz ben sadece dugunmden once ilk defa agda kullanmistim o bölgeye morarip kanadigi icin bir daha gitmedim jilet desem karnim buyudugu icin artik zorlaniom tuy dokucude bebege zararli olur mu bilemiyorum lütfen yardımcı olun :-((
Tüy dokucu kremler var dogal kötü kokuyor ama annem hep tug dokucu kullanmis bizlerde bişey olmadı hiç birimize genital bölge çok hassas oluyor gebelikte ben hamilelikten once kendkm ağda yapiyordm ama simdi en ufak biseyde kanama oluyor korktm açıkçası agdadan heralde tug dökücü ile atlaticm o zamani

X