Doğuma yakın KV sorunu..

Eşiniz de sorun o laf söyleyemiyor ki. Ama oldu da kaldı nazlanın da nazlanın dayanamaz gider zaten. Yeni doğum yapmış kadına yemek yaptırmak bilmiyorum ya vicdansızlık

merhaba hanımlar. Kısa ve öz kendimden , eşim ve eşimin ailesinden bahsedeyim.
25 yaşındayım. okul öncesi öğretmenliğive ilahiyatmezunuyum. Calistigim özel kurumdan hamilelik dogum yaklasma sebebi ile ayrildim. Eşim bana karsi iyi, aramizda sorunumuz yok fakat bir şey oldu mu ailesini savunur, annesini korur açıkçası bunu çok iyi biliyorum . Anne ve ailesine düşkün.
Hamileligimin son 1.5 ayindayim inş. Allah aranızda isteyen varsa hayırlı evlatlardan nasip etsin, şimdiden çok güzel bir duygu içindeyim. Hamileligimin ilk dönemlerinde çok sorunlar yaşadım. Düşük tehlikesi, kanama vs. Sürekli hastaneye yatıp çıktım, bir süre hareketsiz yattım. Evimi temizliğe yemek yapmaya hep kendi annem geldi Şimdi Allah var hakkını yiyemem. Bir kere kaynanam üstü güzel giyinik bir şekilde gezmeye giderken uğramış yapılacak bir şey var Mi diye ben de anne varsa böyle güzel kiyafetlerinle mi yapacaksın dedim yani sonra gitti 10 dk.oturmadi. Yani anlayacağınız iş yapmamak için ugramadi olmasin diye uğradığı bir kere oldu. Doğum yaklastikca benle çok iyi olmaya çalışıyor. Açıkçası öyle labali kimseyle olamam yapımda yok. Yıllardır çalıştığım için öyle oturup kalkma muhabbetini çok sevmiyorum. Eşim Sağlıkçı. Bende okul öncesi eğitimcii olduğum iicn inş bebeğe bir takım şimdiden kurallar koyduk. Yanında sigara içilmemesi ev dahil icilmemesi

emzik vermemek ayakta sallamaya kucağa almaya alistirmamak gibi tabiki inşallah Allah nasip ederse.. Şimdiden karışmaya başladı. Emzik ben alacam eve koyacam veririm ben ağzına, ben sallarım ayağında. Sonra senin ilk başta dikişin olur sen bebeğe bakarsin iki üç güne kalkarsin sonra bebeği sana emzirmeden emzirmeye veririm diyor. Hanımlar ben ondan bakilinca Süt annesi gibi gozukecegim. Bu bebek evin ilk torunu
anlıyorum onlar da hevesliler ama. Ben çoğu şeyiyle kendim ilgilenmek istiyorum. Lohusaligin 3. Günü kv ye yemek pişirmek kim ister acaba. Şimdiden sesimi çıkarıyorum açıkçası, tabiki saygısızlık olarak değil ama fikirlerimi söylüyorum. Tamam okul öncesi mezunuyum, ama hiç anne olmadım. İlk defa anne oluyorum ama herkesin bir hevesi vardır. Beni anladığınızı düşünüyorum. Uykularım kaçtı Şimdiden. . O kadar hastane köşelerinde sıkıntı çeken ben, sefasını sürecek olan o. Evlerimizin arasındaki mesafe 10 dk dan az. Kalacağım 40 gün diyordu... Evim zaten çok büyük değil bir de 1. Kat , alt bodrum. Zor isitacagim. Gelmek istediğinde gel akşamına gidersin anne dedi eşim. Ben kalsın istemiyorum . Ben kimseye alışmak.istemiyorum. Her zorlukla kendim bakmak istiyorum. Bırakayım ev kirli kalsın, birakayim o akşam yemek pişmesin. Haksız mıyım. Bir kere evimi supurmedi. Kendi annem 2 otobusle sonra da yürüyerek geldi evime temizlemeye uzaktan... Geçmişte de yaşadığımız tartışmalar var kv ile. Bana dedigi lafları unutamıyorum açıkçası. Hoş olmayan şeyler yaşandı. Nolursunuz güzel şeyler yazın. Moral verin doguma 1.5 ayı kalmış hu anneye :) iyi ki varsınız kızlar. Allah razı olsun iyi geceler
.
Merhaba, öncelikle bebeğinizi sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah çok az kalmış :) tavrınız çok doğru bence de, bu sizin bebeğiniz onlar sadece sizin huzurlu ve mutlu olmanız için yardımda bulunmalılar, size huzursuzluk vermek için değil.. Bir benzer olay kuzenimin başına geldi kendi ailesi dahil herkes bebekle ilgilendi ve işin keyfindeydiler anne ile kimse ilgilenmedi ev kalabalıktı gelen giden bitmedi vs. kız doğru dürüst kendisi ve bebeği ile ilgilenemedi, sonuç olarak sütü azdı ve doğru zamanda sürekli emzirmesi için akıl vereni destek vereni de olmadığı için sütü kesildi aman diyeyim eşin ile konuş bu kv teröründen koru kendini :) tabi işin şakası bir yana eşine herşeyi olduğu gibi anlatırsan senin ve bebeğiniz için en doğrusunu yapmak için yardımcı olacaktır sana gönlünü ferah tut

Çok yardımcı olmak istiyorsa günlük yemek, pasta, börek yapsın kendi evinde size getirsin ☺️
Hem gelen giden çok olur onlara servis yapar 😅
Siz bebeğinizin yanıbaşından ayrılmayın. Sağlıkla kucağınıza alın inşallah 🙏🏻

25 yaşındayım. okul öncesi öğretmenliğive ilahiyatmezunuyum. Calistigim özel kurumdan hamilelik dogum yaklasma sebebi ile ayrildim. Eşim bana karsi iyi, aramizda sorunumuz yok fakat bir şey oldu mu ailesini savunur, annesini korur açıkçası bunu çok iyi biliyorum . Anne ve ailesine düşkün.
Hamileligimin son 1.5 ayindayim inş. Allah aranızda isteyen varsa hayırlı evlatlardan nasip etsin, şimdiden çok güzel bir duygu içindeyim. Hamileligimin ilk dönemlerinde çok sorunlar yaşadım. Düşük tehlikesi, kanama vs. Sürekli hastaneye yatıp çıktım, bir süre hareketsiz yattım. Evimi temizliğe yemek yapmaya hep kendi annem geldi Şimdi Allah var hakkını yiyemem. Bir kere kaynanam üstü güzel giyinik bir şekilde gezmeye giderken uğramış yapılacak bir şey var Mi diye ben de anne varsa böyle güzel kiyafetlerinle mi yapacaksın dedim yani sonra gitti 10 dk.oturmadi. Yani anlayacağınız iş yapmamak için ugramadi olmasin diye uğradığı bir kere oldu. Doğum yaklastikca benle çok iyi olmaya çalışıyor. Açıkçası öyle labali kimseyle olamam yapımda yok. Yıllardır çalıştığım için öyle oturup kalkma muhabbetini çok sevmiyorum. Eşim Sağlıkçı. Bende okul öncesi eğitimcii olduğum iicn inş bebeğe bir takım şimdiden kurallar koyduk. Yanında sigara içilmemesi ev dahil icilmemesi

emzik vermemek ayakta sallamaya kucağa almaya alistirmamak gibi tabiki inşallah Allah nasip ederse.. Şimdiden karışmaya başladı. Emzik ben alacam eve koyacam veririm ben ağzına, ben sallarım ayağında. Sonra senin ilk başta dikişin olur sen bebeğe bakarsin iki üç güne kalkarsin sonra bebeği sana emzirmeden emzirmeye veririm diyor. Hanımlar ben ondan bakilinca Süt annesi gibi gozukecegim. Bu bebek evin ilk torunu
anlıyorum onlar da hevesliler ama. Ben çoğu şeyiyle kendim ilgilenmek istiyorum. Lohusaligin 3. Günü kv ye yemek pişirmek kim ister acaba. Şimdiden sesimi çıkarıyorum açıkçası, tabiki saygısızlık olarak değil ama fikirlerimi söylüyorum. Tamam okul öncesi mezunuyum, ama hiç anne olmadım. İlk defa anne oluyorum ama herkesin bir hevesi vardır. Beni anladığınızı düşünüyorum. Uykularım kaçtı Şimdiden. . O kadar hastane köşelerinde sıkıntı çeken ben, sefasını sürecek olan o. Evlerimizin arasındaki mesafe 10 dk dan az. Kalacağım 40 gün diyordu... Evim zaten çok büyük değil bir de 1. Kat , alt bodrum. Zor isitacagim. Gelmek istediğinde gel akşamına gidersin anne dedi eşim. Ben kalsın istemiyorum . Ben kimseye alışmak.istemiyorum. Her zorlukla kendim bakmak istiyorum. Bırakayım ev kirli kalsın, birakayim o akşam yemek pişmesin. Haksız mıyım. Bir kere evimi supurmedi. Kendi annem 2 otobusle sonra da yürüyerek geldi evime temizlemeye uzaktan... Geçmişte de yaşadığımız tartışmalar var kv ile. Bana dedigi lafları unutamıyorum açıkçası. Hoş olmayan şeyler yaşandı. Nolursunuz güzel şeyler yazın. Moral verin doguma 1.5 ayı kalmış hu anneye :) iyi ki varsınız kızlar. Allah razı olsun iyi geceler
.
Temizlige gelmeyen kaynana ziril ziril aglayan bebege mi bakacakmis? 1 2 gun direnir sonra kacar gider. Ben de bebek bekliyorum herkes biz bakariz diyor ama biliyorum isin sonunu 😂😂 bebek senin bebegin Allah dayanma gucunu sana veriyor bir tek. Gerisi bitse de gitsek modunda olur.

.
" Anne sen anneliğini yaşamışsın benimde ilk çocuğum ve bebeğin bana ihtiyacı var ben ilgilenmek istiyorum normal her anne gibi. Sen hergün gelir torununu görür yemeğimi temizliğimi yaparsın çok sevinirim bende lohusalığımı yaşar bebeğim ile ilgilenirim" deyin direk yok bende ilk defa babanne oluyorum derse "önünde uzun yıllar var kırkı çıkmamış bebeğin ihtiyacı anne babanne değil" dersin. Zaten iş zor geleceğinden haftada 2-3 gün gelir. Hiç taviz verme sende ilk defa anne oluyorsun yok ilk torunmuş kendisi ilgilenecekmiş falan saçmalık minicik bebeğin anneye ihtiyacı var ve bu zaman diliminde anne ile bağlanması gerekiyor babanne ile değil.. Çok uzatırsa he de geç doğumdan sonra iş güç yapmaz bebeğine bakarsın geldiğindede yemek ve temizlik için yardım istersin sana hayır diyemez.

Sınırlarını en baştan ciz alinacakmış gücenecekmiş asla düsünme.Ben o hatayi yaptim aman alinmasın aman yanlıs anlamasın artık zıvanadan cıkıp bebeğimi evine gezmeye götürüp 1 saat sonra getiriyordu biblo gibi.Sadece o degil onun kv eltisi esimin kuzenleri k pederim esimin dedesi amcasi herkes her aksam bize geliyordu.Tam dinleneyim derdim hemen gelirlerdi.Eşim desen benden daha cok lohusa idi aklima geldikce sinirleniyorum vasıfsız gibi duruyordu hic bir sey söylemiyordu hehe hehe diye etrafa gülüyordu.Ve ben ne salakliksa ses edemiyordum sonra sustum sustum bir patladım tabak canak yerlerde öyle bir kavga.3 yıl oldu bak o gün bu gündür gelin kv iliskimiz buz ben mutlu kızım mutlu.Eşime de dedim benim yanimda olmayacaksan ananin yanina gidebilirsin simdi iyiyiz esimle ama o zaman nasil bosamamışim hayret ediyorum simdi ayni davransa bir gun cekmezdim.Kızimi yeni dogdugunda sevgisini ta derinde hissedemiyordum neden sevemiyorum diyordum lohusanin başı kalabalik olunca duygularını bile farkedemiyor.Yanına gelecek insan evinin isini yapmaya gelsin zira bebek zaten anneyi emiyor annede duruyor ha emer emmez alan ebu cehil kv var o bana da denk geldi ben müsade ettim sen etme.Ben simdi cok sinirli bir insanim bazen öfke kontrölünde sorun yasiyorum saglik sorunlarim var lohusalik sonrasi karaciger değerlerim hep yüksek kolesterol insulin direnci migren astım bunların cogu dogumdan sonra cıktı susup icime attiklarim hasta etti beni.30 yasındayım daha ben.Simdi esim yanimda olup beni savunsa ne olur ki ben eski ben degilim.Asla ama asla icine atma ne düsünüyorsan söyle benim canim yandı ya herkese ayni tavsiyeyi veriyorum kimseye iyi olacagim diye saglığınızı feda etmeyin.

Sizin sorununuz eşinizde, size yardin edecek kişide eşiniz siz anne baba oluyorsunuz tüm sorumlulukta sizde. Anneniz yardimci olmus ama kadinada yazik iki otobus git gel zor yani yardimci tutun, dogum sonrasida rahat edersiniz. Bebekle ilgilide daha dogmadan kural koymayin sallamam emzik vermem vs diye bi doğsun akışa göre bakarsiniz. Ben şunu yapmam ben bunu yapmam diyen herkes nerdeyse yapmam dediklerini yapti çünkü. Sadece şu konuda net olun sizden izinsiz emzik veremezler, sallamadan önce sallayalim mi? Diyecekler , ek gidada bir sey verilcekse sorulacak her şey annede biter sizin yapmaniz gereken bu konuda kati olmak. Dogum sonra kvye temizlik yemek islerini söyleyin 4. Trimester denilen dönemde bebek gogsunuzde olacak, emzirmeseniz dahi bu bag cok önemli. Emzirmeden emzirmeye veririm dediklerinde hayir ben doğurdum benim dedigim olur diyeceksiniz. Baktiniz ev isi yemek yapmiyorlar aman yapmadilar diye kalkip yapmayin sakin ekmek arasi atistirin gecin. Eger kalkip yaparsaniz başini alamazsiniz yapisir kalir üstünüze. Biz bebeğimize eşimle beraber baktik eşim ilk 3 ay korkarim nasil elime alirim derken bebegin ilk banyosunda dahi ikimizdik yapariz anne babayiz ögrencez dedim :) gündüz bi annem geldi aksam gitti kimsede kalmadi naz niyazi eşinize yapacaksiniz. Eşinizi saf disi birakmayin bebekle ilgilencek diger kisi o olacak,ev isleriylede.

Merhabalar bende aynı durumdayım. Benim sizin aksinize kayınvalidemle aram çok iyidir ama o bile şimdiden herşeyi ben bilirim havasında. Çok sevmeme rağmen ben bile düşünüyorum. Ne desem hayır öyle birşey yok diyor😅 en son dün dedim anne sen 35 sene önce doğurdun o zamanın doğrusuyla şuan arasında çok fark var. Örneğin bebeğe sussun diye şekerli emzik verilmesi o zamanlar yapılan birşey şuan yasak. Diyor ki ben emzirirken mercimek çorbasının bile tadına baktırdım😅 en son dün eşimle konuştum bak dedim benim de ilk çocuğum bende pimpirikli gıcık bi anne olabilirim o yüzden benim yanımda durman lazım. Ağız birliği yapmamız lazım ben kendi anneme laf söylerim o da bana çemkirir ama 2 dk sonra barışırız maalesef senin annenle öyle olmaz kırılır bana. Burda sen arayı yapacaksın diye. Bakalım hayırlısı. Bu arada zor durumdayken anneler gençse bence temizlik içinde yardım beklenebilir annelerden herkesin evine yardımcı çağıracak kadar durumu iyi değil bir evi süpürdüler diye hayırsız evlat muamelesi yapmak çok yersiz. İnsan tabikide en yakınından isticek. Eşler gündüz çalışıyorum diye yorgunum ayağına yatabiliyorlar

Sonra senin ilk başta dikişin olur sen bebeğe bakarsin iki üç güne kalkarsin sonra bebeği sana emzirmeden emzirmeye veririm diyor.
Ahahahha biri bana böyle birşey söylese kesin ağzım bozulurdu . Yani öyle böyle değil isterse karşımda iki yüz yaşında insan olsun bozulurdu . Siz bu konuda eğitim almış bir insansınız bebeğin ihtiyacı olan tek şey anne kucağı . Bu kadın sizin kokunuzdan mahrum bırakmak istiyor . Kaldı ki anne karnında kokunuzu bilerek doğacak göğüs uçlarında koku salgılayan yerler sayesinde sizi emecek . Sizde bol bol kucağınızda tutacaksınız ki hem güvenli bağlanma hem sütünüz olacak. Biri benim çocuğuma el koymaya çalışsa benim düşmanım olur . Size tavsiye şimdiden açık açık eşinizle konuşun ve kadına da çocuğun annesi benim siz kim olarak hep bakacaksınız ben ilgilenecegim deyin

Kadın gelmiş, bir ihtiyacın var mı diye sormuş. Kadına laf sokmak yerine, ihtiyacınız varsa var; yoksa yok demek çok mu zordu ?

Kıyafet değiştirilemeyen bir şey mi ? Belki kendi yapmayacak, yardımcı çağıracaktı ; olamaz mı ?
Ayrıca kayınvalideniz de anneniz de sizin evinize gelerek iş yapmak mecburiyetinde değiller. Siz rahatsızsanız ; eşiniz yapabilir, yardımcı çağırabilir.

Evin içinde özellikle de bir bebeğin yanında sigara içilmemesine dair kural koymanız için: eşinizin sağlıkçı, sizin eğitimci olmanız gerekmiyor zaten.

Hatta buna dair bir kural koymak veya söylemekte gerekmemeli. Çocuklu evde, çocukların yanında sigara içilmemesi gerektiğini biliyorlardır herhalde.

Evde bebek olsun olmasın, insanlar evlerinde sigara içmiyor ve içilmesini istemiyorlarsa buna izin vermiyorlar zaten.

Neden annenizin evinizi temizlemesine izin verdiniz ? Eşiniz ne yaptı bu sırada ?

Bebeğinizi sağlıkla kucağınıza almanızı dilerim. Kendi annenizi de yormayın; kendi evinizin işini bırakın evin ve bu ailenin bir ferdi olan eşiniz yapsın.
Ay söylemek istediğim her şeyi ne kadar güzel yazmışsınız. ☺️

Benim dusunduklerimi @zxshermine zaten soylemis ama bisey ekleyip, tebrik edip gidecegim.

Okul oncesi ogretmeni olarak "cocugu kucaga alistirmamak" gibi bir hata yapacağınızı okudum, yapmayin demeye geldim.

Ilk 3 ay, (gerci siz hepimizden iyi bilirsiniz egitimciymissiniz) dorduncu trimesterdir. Cocuk ilk 3 ay kucaga cok ihtiyac duyar, sizden ayrildigini henuz farketmemistir, kokunuzu ister. Bilissel ve fiziksel gelisimi icin kucaginizda olmaya ihtiyaci var. Cocugunuzun iyiligi icin o kurali hic koymayin.

Baskasinin kucagina verirsiniz, vermezsiniz bilemem ama kendi kucaginizdan cocugu mahrum etmeyin.

Sağlıkla buyutun, saglikla kavusun insallah.🙏
Sizinle aynı fikirdeyim şokla okudum pedagojik eğitimi olan biri bunları bilirdi yok kucağa alma her ağladığında gitme vb. Kocakarı hurafeleri şaka gibi

.
Öncelikle emzik vermeyeceğim, kucağa alismayacak, sallanmayacak gbi cumleleri bir daha kurmamani tavsiye ederim. Hepsi yalan olacak çünkü ...hepimiz yutuyoruz büyük laflarimizi...o yüzden ikinci bebekte kimse büyük konuşmaz...sadece sigara konusunda taviz vermeyin..dger şeylerde kendinizde tavı vereceksini zaten boşuna şimdiden gerilmeyin...misal emzik alması için dua edebilirsiniz🙂 onun ne büyük kurtarıcı olduğunu yaşamadan bilemezsiniZ ..
KV ye gelince takmayın bu kadar..zamanın ne getireceği belli olmaz...belki siz kalsın istersiniz...şimdiden gerilmeyin. Hayırlı doğumlar dilerim

İki çocuğum var 3.ye hamileyim hiç sallamadım ayağımda. Yataklarına koydum yattılar. Kurallara hep uyduk. 5 ay kucağımdan indirmedim kimseye vermedim. Kayınvalidem gelince sen git gerek yok dedim. İndir kucağa alıştırma dediler, alışsın ben memnunum dedim. Yani her şeyi açıkça söyledim. Memnun olmayan için kapı orda. Asla kendinden taviz verme ve çocuğunu kucağından indirme. Kimseyi de takma. Emziği de al çöpe at. Ben de hiç emzik vermedim sürekli emzirdim. Dışarı çıktık gezdik. Dediğim gibi o üzülür bu üzülür değil, sen üzülmeyeceksin! Kurallarını çiz!

Tamam da siz kasiniyorsunuz. Ne diye daha doğmamış cocuga uygulayacaginiz kurallari oturup kayinvlaide ile anlatip konusuyorsunuz? Kimi ne ilgilendirir? Buz gibi olacaksiniz, duvar gibi. Degil bu dediklerini yapmak demeye bile cekinmeli. Ay boyle konulari okudukca bi ben mi deccalim ne kadar soguk nevaleymişim diyorum. Ama iyi ki de oyleyim. Banane ben uzulecegime baskasi üzülsün

Simdiden herseyin cevabini verin emzik bu eve girmeyecek ayakta sallanmayacak ben bakicam 40 gun kalmana gerek yok evin yakin zaten ben ihtiyacim olursa seni cagiririm diyebilirsiniz. Kucaga alistirmaktan korkmayin en basta o kendisini hala anne karninda saniyor olucak bol bol kucaginizda dursun korkmayin sonra alistirrisiniz o ufak halleri hemen geciyor sonra pisman olmayin. Gelip kalsa bile asla hizmet etmeyin agrim var sadece bebegime bakicam diyin yemek va o yapmasa bile kendinize biseyler yapin yiyin bu sizin elinizde esinizin anaci olmasini kafaniza takmayin lohusa halinizle annesini savunmaya kalkarsa bi cinnet gecirip evden kovarsiniz akli basina gelir. Saygi daygi diye ezilmek sanmayin saygiyi sinirlariniz belli olsun

Benim dusunduklerimi @zxshermine zaten soylemis ama bisey ekleyip, tebrik edip gidecegim.

Okul oncesi ogretmeni olarak "cocugu kucaga alistirmamak" gibi bir hata yapacağınızı okudum, yapmayin demeye geldim.

Ilk 3 ay, (gerci siz hepimizden iyi bilirsiniz egitimciymissiniz) dorduncu trimesterdir. Cocuk ilk 3 ay kucaga cok ihtiyac duyar, sizden ayrildigini henuz farketmemistir, kokunuzu ister. Bilissel ve fiziksel gelisimi icin kucaginizda olmaya ihtiyaci var. Cocugunuzun iyiligi icin o kurali hic koymayin.

Baskasinin kucagina verirsiniz, vermezsiniz bilemem ama kendi kucaginizdan cocugu mahrum etmeyin.

Sağlıkla buyutun, saglikla kavusun insallah.🙏
Allah razı olsun güzel insan çok teşekkür ederim.

Simdiden herseyin cevabini verin emzik bu eve girmeyecek ayakta sallanmayacak ben bakicam 40 gun kalmana gerek yok evin yakin zaten ben ihtiyacim olursa seni cagiririm diyebilirsiniz. Kucaga alistirmaktan korkmayin en basta o kendisini hala anne karninda saniyor olucak bol bol kucaginizda dursun korkmayin sonra alistirrisiniz o ufak halleri hemen geciyor sonra pisman olmayin. Gelip kalsa bile asla hizmet etmeyin agrim var sadece bebegime bakicam diyin yemek va o yapmasa bile kendinize biseyler yapin yiyin bu sizin elinizde esinizin anaci olmasini kafaniza takmayin lohusa halinizle annesini savunmaya kalkarsa bi cinnet gecirip evden kovarsiniz akli basina gelir. Saygi daygi diye ezilmek sanmayin saygiyi sinirlariniz belli olsun
Çok teşekkür ederim canim. Allah razı olsun 😍🥰🙂😎

Merhaba, öncelikle bebeğinizi sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah çok az kalmış :) tavrınız çok doğru bence de, bu sizin bebeğiniz onlar sadece sizin huzurlu ve mutlu olmanız için yardımda bulunmalılar, size huzursuzluk vermek için değil.. Bir benzer olay kuzenimin başına geldi kendi ailesi dahil herkes bebekle ilgilendi ve işin keyfindeydiler anne ile kimse ilgilenmedi ev kalabalıktı gelen giden bitmedi vs. kız doğru dürüst kendisi ve bebeği ile ilgilenemedi, sonuç olarak sütü azdı ve doğru zamanda sürekli emzirmesi için akıl vereni destek vereni de olmadığı için sütü kesildi aman diyeyim eşin ile konuş bu kv teröründen koru kendini :) tabi işin şakası bir yana eşine herşeyi olduğu gibi anlatırsan senin ve bebeğiniz için en doğrusunu yapmak için yardımcı olacaktır sana gönlünü ferah tut
Çok teşekkür ederim canim🥰🙂

Bu arada hayırlısıyla sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah. Allah yardımcınız olsun. Lütfen tavsiyemi dikkate alın. Başta kendi sağlınız ve de bebeğinizin sağlığı, aile huzurunuz için gerçekten kararlı, net bir şekilde sınırınızı çizmeniz çok önemli. Aksi halde yok çocuğa az giydirdin, çok giydirdin, sütün yetmedi senin mama ver, sen yapamazsın bana ver, sen git şunu yap bunu yap, sen anlamazsın ben anlarım, çekil sen ben yıkarım, ben tutarım,ben yaparım, gaz çıkartmayı bilmezsin vs bilmem ne derken kafayı yersiniz, demedi demeyin.
Coook teşekkür ederim inş hepsini bire bir uygulayacağım cok sagolun . Allah razı olsun

Ayakta salamamayi anladım da kucağa almamanin kötü olduğunu düşünen eğitimci mi kaldı?bende öğretmenim özellikle çocukların ilk 2 yılında anneyle yakın temasta bulunmaları gerekiyor deniliyor.eskidendi o kucağa almayın falan şuan psikologlar alın sevin gerekirse hep kucaginizda olsun diyorlar.

X