Doğuma yakın KV sorunu..

Sınırlarını en baştan ciz alinacakmış gücenecekmiş asla düsünme.Ben o hatayi yaptim aman alinmasın aman yanlıs anlamasın artık zıvanadan cıkıp bebeğimi evine gezmeye götürüp 1 saat sonra getiriyordu biblo gibi.Sadece o degil onun kv eltisi esimin kuzenleri k pederim esimin dedesi amcasi herkes her aksam bize geliyordu.Tam dinleneyim derdim hemen gelirlerdi.Eşim desen benden daha cok lohusa idi aklima geldikce sinirleniyorum vasıfsız gibi duruyordu hic bir sey söylemiyordu hehe hehe diye etrafa gülüyordu.Ve ben ne salakliksa ses edemiyordum sonra sustum sustum bir patladım tabak canak yerlerde öyle bir kavga.3 yıl oldu bak o gün bu gündür gelin kv iliskimiz buz ben mutlu kızım mutlu.Eşime de dedim benim yanimda olmayacaksan ananin yanina gidebilirsin simdi iyiyiz esimle ama o zaman nasil bosamamışim hayret ediyorum simdi ayni davransa bir gun cekmezdim.Kızimi yeni dogdugunda sevgisini ta derinde hissedemiyordum neden sevemiyorum diyordum lohusanin başı kalabalik olunca duygularını bile farkedemiyor.Yanına gelecek insan evinin isini yapmaya gelsin zira bebek zaten anneyi emiyor annede duruyor ha emer emmez alan ebu cehil kv var o bana da denk geldi ben müsade ettim sen etme.Ben simdi cok sinirli bir insanim bazen öfke kontrölünde sorun yasiyorum saglik sorunlarim var lohusalik sonrasi karaciger değerlerim hep yüksek kolesterol insulin direnci migren astım bunların cogu dogumdan sonra cıktı susup icime attiklarim hasta etti beni.30 yasındayım daha ben.Simdi esim yanimda olup beni savunsa ne olur ki ben eski ben degilim.Asla ama asla icine atma ne düsünüyorsan söyle benim canim yandı ya herkese ayni tavsiyeyi veriyorum kimseye iyi olacagim diye saglığınızı feda etmeyin.
Çok TSK ederim🥰🙂hepsini uygulayacağım açık sözlülukle. Ins

Kucağa almamak mi ?
Henüz anne olmadığınız gerçeğine veriyorum bunu
Biliyor musunuz doğunca 4. Trimester döneminde yaşıyor o kadar muhtaç ki size kokunuza varliginiza ben asla birakmazdim sadece bebegime odaklanmistim yardima gelenler adi ustunde yardima geldigi icin bir tanesine bir bardak su vermedim onlarda benim bir nardak suyu kendim alip içmeme izin vermedi 3 kizimin dogumunda da ilk 3 ay boyle gecti sizde duzeni boyle kurup oturtun derim

Sınırlarını en baştan ciz alinacakmış gücenecekmiş asla düsünme.Ben o hatayi yaptim aman alinmasın aman yanlıs anlamasın artık zıvanadan cıkıp bebeğimi evine gezmeye götürüp 1 saat sonra getiriyordu biblo gibi.Sadece o degil onun kv eltisi esimin kuzenleri k pederim esimin dedesi amcasi herkes her aksam bize geliyordu.Tam dinleneyim derdim hemen gelirlerdi.Eşim desen benden daha cok lohusa idi aklima geldikce sinirleniyorum vasıfsız gibi duruyordu hic bir sey söylemiyordu hehe hehe diye etrafa gülüyordu.Ve ben ne salakliksa ses edemiyordum sonra sustum sustum bir patladım tabak canak yerlerde öyle bir kavga.3 yıl oldu bak o gün bu gündür gelin kv iliskimiz buz ben mutlu kızım mutlu.Eşime de dedim benim yanimda olmayacaksan ananin yanina gidebilirsin simdi iyiyiz esimle ama o zaman nasil bosamamışim hayret ediyorum simdi ayni davransa bir gun cekmezdim.Kızimi yeni dogdugunda sevgisini ta derinde hissedemiyordum neden sevemiyorum diyordum lohusanin başı kalabalik olunca duygularını bile farkedemiyor.Yanına gelecek insan evinin isini yapmaya gelsin zira bebek zaten anneyi emiyor annede duruyor ha emer emmez alan ebu cehil kv var o bana da denk geldi ben müsade ettim sen etme.Ben simdi cok sinirli bir insanim bazen öfke kontrölünde sorun yasiyorum saglik sorunlarim var lohusalik sonrasi karaciger değerlerim hep yüksek kolesterol insulin direnci migren astım bunların cogu dogumdan sonra cıktı susup icime attiklarim hasta etti beni.30 yasındayım daha ben.Simdi esim yanimda olup beni savunsa ne olur ki ben eski ben degilim.Asla ama asla icine atma ne düsünüyorsan söyle benim canim yandı ya herkese ayni tavsiyeyi veriyorum kimseye iyi olacagim diye saglığınızı feda etmeyin.
Bir an bu satirlari ben mi yazdim acaba dedim. Benim kayinvalidem de ben lohusayken benden daha lohusa olup uc gunde bir de kendini acillik etmisti. O zamanlardan sonra icimde bir seyler öldu benim. Kaprislerine iki sene katlanmisim simdi diyorum ben ne salak bir insanmisim ne aptalmisim neleri sineye cekmis nelere gogus germisim. Benim kocam da son dort bes aydir bir degisti ama ölen öldü benim icimde. He degisti dedigim benimki hala tam bir ana kuzusu ama evimin icinde kvnin adini bile anmadigim icin kavga gurultu yok. Insallah bu konunun sahibi bastan tavrini koyar da bunlari yasamak zorunda kalmaz. Tavsiyem emzirmeden emzirmeye alirsin dediginde ben birakirsam kucagimdan sen belki o zaman alabilirsin diyip cevabi yapistirsin ve ayilip bayilmalarina asla kanmasin. Ben zamaninda cok kandim kendimi sucladim sanki hataliymisim gibi esime yuz verdim. Bilmem benim de hayallerim vardi simdi geriye donup bakinca hatirladiklarim bala icimi acitiyor.

Öyle kucağa, ayağa hiçbir şeye ihtiyaç duymadan duran bir bebeğiniz olacak yani öyle mi? 🫠
Temizlik konusu sizin ve eşinizin meselesi, anneniz gelip yapmış ama eşiniz varken kimseye de ihtiyacınız yok normalde.
Doğum sonrası ekstra bir durum olmazsa ilk bir haftanın dışında kimseye ihtiyacınız olmaz, hele kalmalı hiç gerek yok.
Çocuğunuzla siz ilgilenen tabi, dogum yapmis anneye yardımcı olmak isteyen iş yapar, sen iş yapmaz ben çocuğa bakayim demez. Burada iş, size ve eşinize düşüyor.

Sürekli evimi temizlemedi diye belirtmişsiniz de neden temizlesin ne münasebet ya nasıl bir beklenti bu?? Diğer konularda haddini bildir yoksa delirtir bu kadın seni. Çat çat söyle küsersede küssün. Kucağa alıştırmamak ne demek onu anlayamadım şaka heralde 🥴

Benim dusunduklerimi @zxshermine zaten soylemis ama bisey ekleyip, tebrik edip gidecegim.

Okul oncesi ogretmeni olarak "cocugu kucaga alistirmamak" gibi bir hata yapacağınızı okudum, yapmayin demeye geldim.

Ilk 3 ay, (gerci siz hepimizden iyi bilirsiniz egitimciymissiniz) dorduncu trimesterdir. Cocuk ilk 3 ay kucaga cok ihtiyac duyar, sizden ayrildigini henuz farketmemistir, kokunuzu ister. Bilissel ve fiziksel gelisimi icin kucaginizda olmaya ihtiyaci var. Cocugunuzun iyiligi icin o kurali hic koymayin.

Baskasinin kucagina verirsiniz, vermezsiniz bilemem ama kendi kucaginizdan cocugu mahrum etmeyin.

Sağlıkla buyutun, saglikla kavusun insallah.🙏

O yazıdan sonra aöf okuduğuna emin oldum. Ve bebeğe üzüldüm. Kayınvalideden daha büyük bir sorun var burada.

Niye annenizin onca zorluk çekip evinizi temizlemeye gelmesini marifet gibi anlattığınızı anlamadım. O evde eşinizle birlikte yaşıyorsunuz. Evi temizlemesi gereken kişi kocanız. Olmadı birini tutmalıydınız. Ne kendi annenizi ne kayınvalidenizi yormanız doğru. Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin daha bebek doğmadan çokta büyük konuşmayın derim. Yeni annelerin hepsinde bu var zamanında ben de yaptım. Asla sallamam diyordum kızım sallanınca öyle güzel uyuyordu ki bir güzel yedim tüm lafları. Siz şimdiden kayınvalidenizle bunun için kavga ederseniz yarın bir gün yaptığınızda kadın haliyle döner e hani yapmayacaktın der. Ben kucağa alıştırmak istemiyorum diyen arkadaşımın saatlerce ayakta kucakta bebek unuttuğunu biliyorum. Bebek kendi kurallarını genelde kendisi belirliyor. Sigara içilmemesi zaten olması gereken. Kayınvalidenizin sizde kalması da gereksiz olur. Onun da hevesleri var anlıyorum sınır çizersiniz zamanla. Onlar da alışırlar bebeğin annesi sizsiniz elbette siz karar vereceksiniz.

Öncelikle inşallah hayırlısıyla ve sağlıkla bebeğinizi kucağınıza alırsınız😊 kaynana konusuna gelince kesinlikle yüz vermeyin kırk gün kalmak ne demek? Bir de yakında oturuyormuş. Doğumdan sonra bir iki gün gelsin gitsin çok canınızı sıkarsa eşinize söyleyin sütüm kesilecek diye korkuyorum psikolojim bozuluyor deyin gelmesin.

Şimdiden doldurmayin kendinizi. O gun gelsin, bebek bi doğsun bakalım. Belki işler çok farklı gidecek. Belki siz çok isteyeceksiniz babaannenin gelmesini. Biraz rahat olun. Temizlik konusunda yardım etmek herkesin yapabileceği birsey değil. Onu bu konuda suçlamayın. Anneniz başka. O size kıyamaz gelir yapar ama kayinvalide yapamayabilir. Oraları geçin. Siz iki maaş alıyorsunuz haftada 1 yarım gün kadın alsanız kimseye is kalmaz. Bu bir ornek sadece. Emzik-sallama vs. Konularında çok katı olmayin bebek karakteriyle gelecek, bazı konular onun tercihi bile olacak. Ben 3 çocuğumu da çok gerektiğinde salladım 1 yas öncesi de her biri kendi yatağında uyumaya alıştı. Emzik harika bir uyku arkadaşıydı mesela bizde. Nerede olursak olalım emzigi aldıkları anda uyku mesajı alıp uyudular kolayca. 3. Çocuğum emzigi asla istemedi ama, bu onun tercihiydi. Rahat olun, herseye takılmayın, erken vakit kararlar alıp sonra büyük hayal kırıklıkları veya husranlar yaşamayın.

Öncelikle inşallah hayırlısıyla ve sağlıkla bebeğinizi kucağınıza alırsınız😊 kaynana konusuna gelince kesinlikle yüz vermeyin kırk gün kalmak ne demek? Bir de yakında oturuyormuş. Doğumdan sonra bir iki gün gelsin gitsin çok canınızı sıkarsa eşinize söyleyin sütüm kesilecek diye korkuyorum psikolojim bozuluyor deyin gelmesin.
Siz kendi annenize bunu reva görür muydunuz? Başkasının annesine konuşmak ne kadar kolay.

Siz kendi annenize bunu reva görür muydunuz? Başkasının annesine konuşmak ne kadar kolay.
Arkadaşa kaynanası sordu mu acaba kırkı çıkana kadar sizde kalabilir miyim diye? Zaten aralarında hoş olmayan şeyler yaşanmış daha önce kadın kalmasını istemiyor istememesi de çok normal. Evi de yakınmış çok istiyorsa hergün uğrayabilir. Kendi anneme gelince benim annem de kaynanam da birer gün kaldı ben istemedim kalmalarını çünkü farklı nedenlerle stres yaşattılar sütümün kesilmesinden korktum. Ayrıca kaynanasının kalmasını istemeyebilir siz kimin ne yaşadığını ne biliyorsunuz ne kadar biliyorsunuz?

Ben olsam ilk anneliğim dahi olsa kimseyi istemem herkes karnından anne bilgeliğinde doğmuyor. Öğreniliyor. Gün aşırı gelebilir evi yakında ise sonra dönsün isterim. Kalmak her zaman alışkanlık yapar ben diyeyim.

Arkadaşa kaynanası sordu mu acaba kırkı çıkana kadar sizde kalabilir miyim diye? Zaten aralarında hoş olmayan şeyler yaşanmış daha önce kadın kalmasını istemiyor istememesi de çok normal. Evi de yakınmış çok istiyorsa hergün uğrayabilir. Kendi anneme gelince benim annem de kaynanam da birer gün kaldı ben istemedim kalmalarını çünkü farklı nedenlerle stres yaşattılar sütümün kesilmesinden korktum. Ayrıca kaynanasının kalmasını istemeyebilir siz kimin ne yaşadığını ne biliyorsunuz ne kadar biliyorsunuz?

Çok doğru gün aşırı gelsinler ama kimsenin kalmasına gerek yok kendi annem dahi olsa düzeninin bozulmasını istemem.
Ayrıca anneliği yaşayarak sadece kendi bilgilerimle tecrübe etmek isterim ilk günlerinde. Sonuçta bu çocuğun bir babası var diğer işleri o götürür evde ne işe yarıyor 🤣🤣

merhaba hanımlar. Kısa ve öz kendimden , eşim ve eşimin ailesinden bahsedeyim.
25 yaşındayım. okul öncesi öğretmenliğive ilahiyatmezunuyum. Calistigim özel kurumdan hamilelik dogum yaklasma sebebi ile ayrildim. Eşim bana karsi iyi, aramizda sorunumuz yok fakat bir şey oldu mu ailesini savunur, annesini korur açıkçası bunu çok iyi biliyorum . Anne ve ailesine düşkün.
Hamileligimin son 1.5 ayindayim inş. Allah aranızda isteyen varsa hayırlı evlatlardan nasip etsin, şimdiden çok güzel bir duygu içindeyim. Hamileligimin ilk dönemlerinde çok sorunlar yaşadım. Düşük tehlikesi, kanama vs. Sürekli hastaneye yatıp çıktım, bir süre hareketsiz yattım. Evimi temizliğe yemek yapmaya hep kendi annem geldi Şimdi Allah var hakkını yiyemem. Bir kere kaynanam üstü güzel giyinik bir şekilde gezmeye giderken uğramış yapılacak bir şey var Mi diye ben de anne varsa böyle güzel kiyafetlerinle mi yapacaksın dedim yani sonra gitti 10 dk.oturmadi. Yani anlayacağınız iş yapmamak için ugramadi olmasin diye uğradığı bir kere oldu. Doğum yaklastikca benle çok iyi olmaya çalışıyor. Açıkçası öyle labali kimseyle olamam yapımda yok. Yıllardır çalıştığım için öyle oturup kalkma muhabbetini çok sevmiyorum. Eşim Sağlıkçı. Bende okul öncesi eğitimcii olduğum iicn inş bebeğe bir takım şimdiden kurallar koyduk. Yanında sigara içilmemesi ev dahil icilmemesi

emzik vermemek ayakta sallamaya kucağa almaya alistirmamak gibi tabiki inşallah Allah nasip ederse.. Şimdiden karışmaya başladı. Emzik ben alacam eve koyacam veririm ben ağzına, ben sallarım ayağında. Sonra senin ilk başta dikişin olur sen bebeğe bakarsin iki üç güne kalkarsin sonra bebeği sana emzirmeden emzirmeye veririm diyor. Hanımlar ben ondan bakilinca Süt annesi gibi gozukecegim. Bu bebek evin ilk torunu
anlıyorum onlar da hevesliler ama. Ben çoğu şeyiyle kendim ilgilenmek istiyorum. Lohusaligin 3. Günü kv ye yemek pişirmek kim ister acaba. Şimdiden sesimi çıkarıyorum açıkçası, tabiki saygısızlık olarak değil ama fikirlerimi söylüyorum. Tamam okul öncesi mezunuyum, ama hiç anne olmadım. İlk defa anne oluyorum ama herkesin bir hevesi vardır. Beni anladığınızı düşünüyorum. Uykularım kaçtı Şimdiden. . O kadar hastane köşelerinde sıkıntı çeken ben, sefasını sürecek olan o. Evlerimizin arasındaki mesafe 10 dk dan az. Kalacağım 40 gün diyordu... Evim zaten çok büyük değil bir de 1. Kat , alt bodrum. Zor isitacagim. Gelmek istediğinde gel akşamına gidersin anne dedi eşim. Ben kalsın istemiyorum . Ben kimseye alışmak.istemiyorum. Her zorlukla kendim bakmak istiyorum. Bırakayım ev kirli kalsın, birakayim o akşam yemek pişmesin. Haksız mıyım. Bir kere evimi supurmedi. Kendi annem 2 otobusle sonra da yürüyerek geldi evime temizlemeye uzaktan... Geçmişte de yaşadığımız tartışmalar var kv ile. Bana dedigi lafları unutamıyorum açıkçası. Hoş olmayan şeyler yaşandı. Nolursunuz güzel şeyler yazın. Moral verin doguma 1.5 ayı kalmış hu anneye :) iyi ki varsınız kızlar. Allah razı olsun iyi geceler
.
Bırak gelsin, iki günde sıkılır kaçar zaten...

hayirlisi olsun inşallah sağlıkla kucağınıza alırsınız. Stres yapmayın kafaniza takmayın. Anneniz ve kayinvalideniz ortak bi şekilde yardımcı olur .lohusa iken
her bayanda genellikle gerginlik sinirlilik oluyor. Bu günler elbet geçer.
zaten iyi olduğunuzda tamamen bebekle siz ilgileniceksiniz . Belli bi gün sonra herkes evine çekilip dağılıyor . ☺😊😉

Mesela ablamın kayınvalidesi günü birlik bi iki üç saat gelip geri gidiyordu arada bi.
Bizde ilk günlerde hep ordaydik zaten. Ablam toparlanana kadar.

Benim o dönem yaklaştığında annem tabi ki yatılı kalacak . 1 hafta kv. Zaten arada bi iki yemek verip inip öyle oturup gider.
Şeker ve tansiyon hastası normal bi gün de bile halim yok diyen birisi o yüzden hiç stres yapmıyorum rahatım. 😀😃😄

Ay gercekten bazilari gercekten yorum yapmis olmak icin yapiyor. Kadin hamile ve annesi evini temizlediyse ne var bunda. Tabikide temizler gerektiginde oda annesinin evini temizler. Sizde hic olmayan seylermi bunlar. İnsan ihtiyac duyabilir.Adi ustunde insaniz cunku. Kotu gunde birbirimize yardimci olmayacaksak ne icin variz? Konuya gelirsek cok haklisin canim sen bebegine bakicaksin gelen kisilerde evine bakicak. Bebeginin sana ihtiyaci var. Lohusa olucagin icin yaninda birinin kalmasi tabiki iyi olur kendi annen kalsa daha iyi olur hem daha rahat edersin.

merhaba hanımlar. Kısa ve öz kendimden , eşim ve eşimin ailesinden bahsedeyim.
25 yaşındayım. okul öncesi öğretmenliğive ilahiyatmezunuyum. Calistigim özel kurumdan hamilelik dogum yaklasma sebebi ile ayrildim. Eşim bana karsi iyi, aramizda sorunumuz yok fakat bir şey oldu mu ailesini savunur, annesini korur açıkçası bunu çok iyi biliyorum . Anne ve ailesine düşkün.
Hamileligimin son 1.5 ayindayim inş. Allah aranızda isteyen varsa hayırlı evlatlardan nasip etsin, şimdiden çok güzel bir duygu içindeyim. Hamileligimin ilk dönemlerinde çok sorunlar yaşadım. Düşük tehlikesi, kanama vs. Sürekli hastaneye yatıp çıktım, bir süre hareketsiz yattım. Evimi temizliğe yemek yapmaya hep kendi annem geldi Şimdi Allah var hakkını yiyemem. Bir kere kaynanam üstü güzel giyinik bir şekilde gezmeye giderken uğramış yapılacak bir şey var Mi diye ben de anne varsa böyle güzel kiyafetlerinle mi yapacaksın dedim yani sonra gitti 10 dk.oturmadi. Yani anlayacağınız iş yapmamak için ugramadi olmasin diye uğradığı bir kere oldu. Doğum yaklastikca benle çok iyi olmaya çalışıyor. Açıkçası öyle labali kimseyle olamam yapımda yok. Yıllardır çalıştığım için öyle oturup kalkma muhabbetini çok sevmiyorum. Eşim Sağlıkçı. Bende okul öncesi eğitimcii olduğum iicn inş bebeğe bir takım şimdiden kurallar koyduk. Yanında sigara içilmemesi ev dahil icilmemesi

emzik vermemek ayakta sallamaya kucağa almaya alistirmamak gibi tabiki inşallah Allah nasip ederse.. Şimdiden karışmaya başladı. Emzik ben alacam eve koyacam veririm ben ağzına, ben sallarım ayağında. Sonra senin ilk başta dikişin olur sen bebeğe bakarsin iki üç güne kalkarsin sonra bebeği sana emzirmeden emzirmeye veririm diyor. Hanımlar ben ondan bakilinca Süt annesi gibi gozukecegim. Bu bebek evin ilk torunu
anlıyorum onlar da hevesliler ama. Ben çoğu şeyiyle kendim ilgilenmek istiyorum. Lohusaligin 3. Günü kv ye yemek pişirmek kim ister acaba. Şimdiden sesimi çıkarıyorum açıkçası, tabiki saygısızlık olarak değil ama fikirlerimi söylüyorum. Tamam okul öncesi mezunuyum, ama hiç anne olmadım. İlk defa anne oluyorum ama herkesin bir hevesi vardır. Beni anladığınızı düşünüyorum. Uykularım kaçtı Şimdiden. . O kadar hastane köşelerinde sıkıntı çeken ben, sefasını sürecek olan o. Evlerimizin arasındaki mesafe 10 dk dan az. Kalacağım 40 gün diyordu... Evim zaten çok büyük değil bir de 1. Kat , alt bodrum. Zor isitacagim. Gelmek istediğinde gel akşamına gidersin anne dedi eşim. Ben kalsın istemiyorum . Ben kimseye alışmak.istemiyorum. Her zorlukla kendim bakmak istiyorum. Bırakayım ev kirli kalsın, birakayim o akşam yemek pişmesin. Haksız mıyım. Bir kere evimi supurmedi. Kendi annem 2 otobusle sonra da yürüyerek geldi evime temizlemeye uzaktan... Geçmişte de yaşadığımız tartışmalar var kv ile. Bana dedigi lafları unutamıyorum açıkçası. Hoş olmayan şeyler yaşandı. Nolursunuz güzel şeyler yazın. Moral verin doguma 1.5 ayı kalmış hu anneye :) iyi ki varsınız kızlar. Allah razı olsun iyi geceler
.
Allah bebeğinizi sağlıkla sıhhatle kucağınıza almayı nasip etsin. İçiniz içinizi yiyordur haklısınız da ama kafanıza şimdiden bunları takmayın. O sizin bebeğiniz ve bir anne için bebeği söz konusu olduğunda eşin bile bir yere kadar müdahele etmeye hakkı var kimsenin size karşı sınırsız müdahele hakkı olamaz. Yine de kurallarınızı baştan koyun kararlı durun ısrar edilse de bir kereden bir şey olmaz diyerek koyduğunuz kuralı bozdurmayın herkes ona göre hareket eder içiniz rahat olsun.

X