Doğumda yırtılan labiaların sonradan onarılması

rojdanur

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2023
13
2
Ben 4 yıl önce çok zor ve travmatik bir normal doğum yaptım çok şükür bebeğim sağlıkla doğdu ama doğumda iç dudaklarımdan biri klitorisle birleştiği yerden koptu ve psikolojim bozuldu normalde küçük ve düzün iç dudakları olan bir yapısı vardı vajinamın ancak ben bunu takıntı haline getidim tabi doğumdan sonra iyi yapılmamış epizyodan dolayı vajinama su kaçıyor sıkıntı yaşıyordum ve tabi bende çoğu kadın gibi burdan aradım doktorumı ve herkez süleyman bey böyle de şöyle de nette bir tane olumsuz yorum yok bende tamamen iç dudağım ayrıklığı gitsin ve klitorise birleşsin istedim oda labioplasti yapacağını çok az kesileceğini çünkü zaten küçük oldukları için allahta hepsini kesmemiş de asimetri olmasın diye her ikisine de müdahele edeceğini söyledi ve bunla birlikte vajinoplasti ve perinoplasti önerdi tamam dedik klinlte yapılacak hastaneye gerek yok lokal anestezi ile ortalama bir saat kadar sadece işlem yaptıklrı bölgeleri uyuşturarak ki zaten çoğu iğneyi hissediyorsunuz herseferinde de ameliyat bitince baygınlık geçiriyordum sebebini bilmedğim bir nedenle neyse ameliyattan çıktım beni bir odaya aldılar bir saat sonra eve gönderdiler ve deli gibi ağrım var normalde 3 gün kalmayı plandığımız istanbul macerası bir haftaya çıktı ve ben çok ağrı çekiyorum kaşıntımda cabası deli gibi ödem oluştu be ilk bir ay bakmayın diyorlar neyse ben bakmaya başlayınca bir baktım ti tatata yırtık dudak hala yırtık neden yırtık neden ameliyat oldum o zaman iç dudaklar zaten tombul ve pürüzlü tırtık ve kısacık olmuşlar eski halinin fotoları da vardı bakıp bakıp ağlıyordum neden yaptım diye ve biz eşimle ne zaman birlikte olsak ağrım oluyordu bir kere neyse uzun uzum araştırıp bu sefer çok temkinliydim özgür hocayı buldum de DR ÖZGÜR KARTAL sürekli sorular sordum cevap verdi ve bana şehir dışında olduğumdan dolayI benzer ameliyatların yaptığı öncesi sonrası fotoları attı yani iç dudağı yırtılan sadece orayı diktirebiliyormuş çok ümidim yoktu yine de neyse kalktım ilk ameliyattan bir yıl sonra revizyona gittim p tırtıklı pot iç dudaklarımı nerdeyse ilk haline döndüren ve daha fazla hiç kısaltmadan adam bir sanatçı gerçekten zaten ameliyattan önce herşeyi en ince detayına kadar anlatıyor işini aşkla yapıyor beni ameliyat öncesi çok rahatlarmıştı ve ameliyatıö 3.30 saat kadar sürdü sonuç asla o kadar iyi beklemiyordum artık iç dudağım klitorise bitişki normalde özgür hoca hastalırını bir gün tutuyor hastanede ama ben ameliyattam 12 saat sonra kendimi gerçekten çok iyi hissetiğim ve bebğim küçük olduğu için otele geçtik hiç ağrım gerçekten olmadı bir tane bile ağrı kesici almadım idrar yaparken bile sıkıntı yaşamadım sadece sabaha kadat buz uguladım o kadar ertesi gün eve döndüm sosyal hayatıma ağrı hiç yoktu ödem de çok çok azdı normaşde revizyon zor olur diyorlar hep ama keşke ilkin onun yanına gitseyim keşke ve bu yıl da suya girerken vajinama tekrar su kaçmaya başlayınca tekrar özgür hocaya gittim ve idrar kaçırma şikayetim vardı ip atlarken ameliyat oldum yine hiç ağrım olmadı maşallah diyim bugün 10 gün bakalım inşallah bütün sorunlarım çözülür bu sefer merak ettikleriniz varsa sorabilirsiniz kızlar.

X