geçmeyen bir acı-vajinal yanma- vulvar vestibülit-aynı problemi yaşayanlarla iletişime geçmek istiyorum

Canım dediğine benzer birsey bende de vardı vajina girişi yan kenarı bir kısmı kırmızıydı ve ufak bastırınca çok acıyordu yanma zaten vardı özellikle lavobada affedersin kücük abdest yaptıktan sonra geçmeyen yanma oturunca yanma bir seyehate gidince yanma hiç geçmeyen bir yanma vardı ve çok rahatsız edici seni anlayabiliyorum en sonunda doktora gittim lazer yaptı o bölgeye hafif uyku halli hiç hissetmedim fakat geçmedi devam ediyordu belki de etkisi hemen göstermeyecekti tabi bu arada çamaşır değiştirme ütü vs bunların hepsini yapıyordum tekrar gittim geçmedi die bana bir seans daha uygulanabilir demisti ben ilkinden gecmeyince ümidimi yitirdim vebidaha gitmedim takmamaya çalıştım sonra ardından baska bir sebeple başka bir doktora gittim ve kadın yaptığı işlemde bana mikrop varsa gidecek akıntın azalacak demişti acık konuşcam estetikle alakalı yaptigi bir cihaz ama hiç acıtmıyor sanırım içten yeniliyor biraz da pahalı bir haftada 3 kere mi ne gittim ondan sonra geçti bidaha tekrarlamadı
ne işlemi yaptı acaba bende iç çamaşırımı ütülüyorum ve her gün değiştiriyorum ama benim sadece ay içerisinde adetten sonra 1 hafta 10 gün kadar acıma ve yanma oluyor sonra hiç bir şey olmamış gibi sağlıklı oluyorum ama her adet bittikten sonra 1 hafta acıyor o bir hafta 1 yıl gibi geliyor herşeyim değişiyor ruh halim yaşam kalitem aklım sürekli orda oluyor kafamda hep kuruyorum kötü bir şey mi diye ama smear negatif Allaha şükür Kasım ayında yaptırmıştım.

ne işlemi yaptı acaba bende iç çamaşırımı ütülüyorum ve her gün değiştiriyorum ama benim sadece ay içerisinde adetten sonra 1 hafta 10 gün kadar acıma ve yanma oluyor sonra hiç bir şey olmamış gibi sağlıklı oluyorum ama her adet bittikten sonra 1 hafta acıyor o bir hafta 1 yıl gibi geliyor herşeyim değişiyor ruh halim yaşam kalitem aklım sürekli orda oluyor kafamda hep kuruyorum kötü bir şey mi diye ama smear negatif Allaha şükür Kasım ayında yaptırmıştım.
Benimde adet öncesi daha çok yogunlaşırdı ama hangisi etkili geldi bilemiyorum Canım tülay okman kılıç ben ona gitmiştim orda radyofrekans gibi birşey ama ben farklı birşey için gitmiştim ona da fayda ettiğini düşünüyorum çünkü bana akıntın bile kesilecek mikroplar ölüyor demisti bana dıstan bir müdahale yaptı bu arada ilk yaptirdigim lazerde etkili olmuş olabilir sonradan etkisini göstermiş olabilir şöyle birşey de var canım o bolgeni ütü vs harici mutlaka temiz tut yani ben lazere de gidiyordum lazerim bitince sürekli temiz tuttum kıl vs çıkınca hemen al birde böyle dene

Birde duştayken iç camaşırınla duş al oraya sabun vs değmesin die en son durulamadayken çıkar durulan sadece su değsin sabun vs kimyasallar daha çok zarar veriyor

Birde duştayken iç camaşırınla duş al oraya sabun vs değmesin die en son durulamadayken çıkar durulan sadece su değsin sabun vs kimyasallar daha çok zarar veriyor
tavsiyelerin için çok teşekkür ederim duş jeli sabun vb kullanmıyorum korktuğum için saçlarımı da önüme alarak yıkıyorum şampuan vb bedenime değirmiyorum 3 aydır özellikle vajina bölgesine hiç değirmemeye çalışıyorum. Lazere gittim bazen düşünüyorum gitmese miydim şimdi hiç kıl çıkmıyor çünkü çok az tek tük ve ince zayıf belli olmuyor acaba o kılların çıkması koruyor muydu var olan dengeyi mi bozdum acaba diyorum bir de 4-5 yıldır hep tuvaletten sonra mutlaka peçete koyuyordum sürekli her tuvalete girdiğimde acaba peçete florasını mı bozdu diyorum bilmiyorum doğal dengeye çok müdahale etmemek gerekiyor galiba diyorum bazen inşallah tekrar adetten sonra çıkmaz bebek de istiyoruz Rabbim herkesin gönül muradını hayırlı kolay bir şekilde nasip etsin hepimize şifa versin çok teşekkür ederim gelen her yorum her tavsiye bir umut oluyor bana birisi çıksa dese bende de vardı geçti nasıl rahatlayacağım inşallah geçecek Allah'ın izniyle

Kendime bu konuda bir çözüm ararken yazdıklarınızı buldum. Ruhen sağlıklı kalabilmek çok zor. Hastalık hastası veya takıntılıymışım gibi beni anlamayan yakın çevrem, beni daha olumsuz yönde etkiliyor. Bir doktora gittim başta enfeksiyon dedi fakat geçmediğini söylediğimde nedenini bulmak için test yaptırdım ve sonucunu bekliyorum. Bu süreçte gün geçtikçe ağrı ve yanma artıyor. Ne iyi gelebilir diye düşünüp bir şeyler yapmaya çalışıyorum ama etki etmiyor. Biraz bile hafifletecek bir yol bilen var mı

Kendime bu konuda bir çözüm ararken yazdıklarınızı buldum. Ruhen sağlıklı kalabilmek çok zor. Hastalık hastası veya takıntılıymışım gibi beni anlamayan yakın çevrem, beni daha olumsuz yönde etkiliyor. Bir doktora gittim başta enfeksiyon dedi fakat geçmediğini söylediğimde nedenini bulmak için test yaptırdım ve sonucunu bekliyorum. Bu süreçte gün geçtikçe ağrı ve yanma artıyor. Ne iyi gelebilir diye düşünüp bir şeyler yapmaya çalışıyorum ama etki etmiyor. Biraz bile hafifletecek bir yol bilen var mı
merhaba, kesinlikle yaşamayan anlamıyor. beni kimse anlamadığı için buraya yazdım artık.. hangi testi yaptırdınız? aklıma klasik şeylerden başka önerecek bir şey gelmiyor açıkçası

Merhabalar..bende daha dün bu operasyonu gecirdim bugun 2.gunum ve gece cok acim agrim oldu. Doktorum sadece antibiyotik ve agri kesici verdi bi faydasini tam olarak goremiyorum umarim gecer..
Ben bu aciyi kimseye tarif edemiyorum yasayan bilir ben bu operasyonu 11 aydir bekliyordum aslinda..genital bolgemdeki doku ve iliskide ki aci yuzunden her ay dr dr geziyodum..benim sorunum aslinda en başta genital sigillerimdi..vulva da saq ve sol tarafta 11 ay once sigillerim cikti jinekologa gittimde yakilmasi gerejtigini soyledi ve yakildi .fakat sol tarafimdaki yakilan yer hic iyilesmedi ve zamanla bi lesyon olustu.aylarca kadin doguma gittim ilac krem yazip yolladilar .ilacla kremle gecmeyecegini goruyodum ve cinsel hayatim bitmek uzereydi her iliskiye girdigimde aci halindeydi acidan resmen vajinsmus oldum yani kendimi kasmaktan .en son gittigim doktor bu dokuyu alalim dedi Allah razi olsunn dun oldum ve kurtuldum insallah ..isini bilmeyen doktorlar yuzunden 11 aydir aci cekiyodum..insallah iyilesir bidaha olmaz..tavsiyem iyi arastirin gitmedigim doktor kalmamisti ankarada devlet hastanesinde oldum dr um dan cok memnunum

Merhabalar..bende daha dün bu operasyonu gecirdim bugun 2.gunum ve gece cok acim agrim oldu. Doktorum sadece antibiyotik ve agri kesici verdi bi faydasini tam olarak goremiyorum umarim gecer..
Ben bu aciyi kimseye tarif edemiyorum yasayan bilir ben bu operasyonu 11 aydir bekliyordum aslinda..genital bolgemdeki doku ve iliskide ki aci yuzunden her ay dr dr geziyodum..benim sorunum aslinda en başta genital sigillerimdi..vulva da saq ve sol tarafta 11 ay once sigillerim cikti jinekologa gittimde yakilmasi gerejtigini soyledi ve yakildi .fakat sol tarafimdaki yakilan yer hic iyilesmedi ve zamanla bi lesyon olustu.aylarca kadin doguma gittim ilac krem yazip yolladilar .ilacla kremle gecmeyecegini goruyodum ve cinsel hayatim bitmek uzereydi her iliskiye girdigimde aci halindeydi acidan resmen vajinsmus oldum yani kendimi kasmaktan .en son gittigim doktor bu dokuyu alalim dedi Allah razi olsunn dun oldum ve kurtuldum insallah ..isini bilmeyen doktorlar yuzunden 11 aydir aci cekiyodum..insallah iyilesir bidaha olmaz..tavsiyem iyi arastirin gitmedigim doktor kalmamisti ankarada devlet hastanesinde oldum dr um dan cok memnunum
İnşallah şifa bulursunuz çok geçmiş olsun. sürekli mi acıyordu o zaman benim her ay yaklaşık 10gün kadar acıyor geçiyor Allaha şükür. Ama o 10 gün 10 yıl gibi geliyor 3-4 gün çok şiddetli oluyor sonra 10 güne kadar geçiyor. Her ay adetten sonra hep sol taraf acıyor bende siğil falan yok doktorlar da hiç bir şey yok diyor . Rabbim herkesin şifasını versin acil şifalar versin herkese Aminnn

Seni o kadar iyi anlıyorum ki aylardır bununla mücadele ediyorum cok zor durumdayım bana da nöral terapi dediler ama param yok su an cranberry kullanıyorum ve genta iğne vuruluyorum sende ne işe yaradı başka
Noral terapi derken neyi kastettiler. Terapi almanizi mi ? ne ilgisi var ki ?

geçmeyen bir acı-vajinal yanma-aynı problemi yaşayanlardan yardım istiyorum​

Başımdan geçenleri hatırlayabildiğim kadar yazacağım. Biraz uzun olacak. Vulvar vestibülit tanısı aldım. Bu hastalık 2023’ü bana zehir etti, çok ama çok ağladım. Gerçekten çok ağladım. Artık bunun psikolojik yükünü tek başıma kaldıramıyorum. Desteğe ihtiyacım var, birilerinden bunun geçeceğine dair cümleler duymaya ihtiyacım var. Çünkü ben artık kendime bunları söylemekte zorlanıyorum. Çok yorgun hissediyorum. Hem psikolojik hem bedenen. En umutsuz olduğum zamanlarda bile içten içe hep bir umut beslemeye devam ettim ama artık sabrım tükenmiş, enerjim bitmiş hissediyorum. Artık bu acıyı hissetmek istemiyorum. 24 saat hiç geçmeyen oturunca daha da kötü olan devamlı bir yanma hissi mevcut. Bazen çıldıracak gibi oluyorum çünkü artık tahammül edemiyorum. Bundan kurtulmayı çok istiyorum, böyle yaşamak istemiyorum. Artık bu yanmanın olmadığı zamanları hatırlamıyorum. Normal bir insan olmak, sürekli ağrıyan bir yerinin olmaması nasıl bir histi unuttum. Rahatça dar şeyler giyinmek, kot pantolon giyinmek, rahatça oturmak, cinsellikten korkmamak..

Her şeyin nasıl başladığını bile unuttum, tam hatırlamıyorum. Ne oldu da bu hale geldim? Sanırım 5 sene önce (daha fazla bile olabilir emin değilim) şiddetli bir vajinal enfeksiyon geçirdikten sonra başladı. O günleri hiç unutmuyorum, çok korkunç bir ağrım olmuştu. 4-5 gün kadar sürmüştü, akıntı, kaşıntı var mıydı nasıldı hiçbir şey hatırlamıyorum. Sadece şimdiki gibi korkunç bir yanma olduğu aklımda kalmış. Bayram tatili olduğu için hastaneye gidememiştim, param yoktu özele de gitmemiştim (hayatımın pişmanlığıdır diyebilirim). Sonrasında ne kadar gidersem gideyim işe yaramadı. Bu enfeksiyon geçtikten sonra süreç başladı sanırım. Sık sık vajinal yanmam, akıntım vs oluyordu. Doktora gidiyordum mantar ilacı verip yolluyorlardı. Kültür sonuçlarında hiçbir şey çıkmıyordu. Ne doğru düzgün bir kez olsun muayene edildim ne de doğru düzgün bir test yaptılar. Bakireyim diye beni hiçbir zaman muayene etmediler, bir pcr testi bir swab testi vs yapılmadı. spekulumla bakılmadı. Her defasında mantar denilip yollandım. Ben de erteledikçe erteledim ve iyi doktorların peşine düşmedim, her defasında geçeceğini düşündüm. Her semptomum olduğunda onun son olacağını düşündüm. Vajinal yanma yanma yanma, birkaç gün sonra geçecek, birkaç gün sonra geçecek.. Aradan böyle 3 sene geçti, o zamanlar aşırı sıklıkla olmadığı için bir şekilde idare ediyordum. Ve İstanbul’a geldim. Bir gün yine canıma tak ettiğinde özelde bir kadın doğum doktoruna gittim, sözde iyi bir hastane ve iyi bir doktordu ama tam 1 sene boyunca mantar ilacı kullandırttı bana. Aynı doktora gideyim ki tedavinin işe yaramadığını görsün belki başka bir şey yapar dedim ama bir kez olsun ne muayene etti ne de acaba başka bir şey mi var diye bir test yolladı. İnanılır gibi değil. Gerçekten inanılır gibi değil. Benim aklım bunu almıyor. Sonra 1-2 kez devlet hastanesinde kültür yaptırdım ve kültürde de bir şey çıkmadı. İdrar testlerim de hep normaldi. Bi ara sorunun idrar yollarında olduğunu düşündüm çünkü idrar yolu enfeksiyonu da çok sık oluyordum. Sabahları kalktığımda mesane ağrım da oluyordu. 2-3 kez ürolojiye gittim, acaba ben de interstisyel sistit mi var ağrılı mesane mi var vs diye merak ettim. Bir şey çıkmadı, ben de ürolojiden pes ettim ve tekrar kadın doğuma döndüm. Bu süreçte bir yandan sınavlara hazırlandığım için kendimi de ihmal etmeyi ihmal etmiyordum. Doktora gideceğim diye aylarca erteledim. Ama artık erteleyemeyeceğim kadar kötüleşti. Önceden ataklar arası bir tık daha uzundu ama şimdi en fazla 1 hafta-10 gün rahat ve az acılı oluyordu sonra yine aşırı derecede bir yanma oluyordu. Ben erteledikçe işler kötüleşti, o sıra girdiğim sınavdan da 2 kere kaldım. Yanma hissim de gittikçe artmıştı ve bir gün geldi, o yanma hiç gitmedi. Psikologa gitmeye başladım. Bana bunun stresle alakalı olduğunu, sınavdan sonra geçeceğini söylüyordu. Çünkü o güne kadar yapılan testlerde hiçbir şey çıkmamıştı. Ama sınavları geçtikten sonrada geçmedi. Ve geldik 2023’e..

En çok hatırladığım sene 2023. Diğer şeyler artık biraz flu oldu, ne yapmıştım ne etmiştim net hatırlamıyorum. Bende ne var diye deli gibi araştırıyordum çünkü testlerde bir şey çıkmadığı için çıldırıyordum. İngilizcem iyiydi, birçok şey okudum. Çaresiz hissettiğim için ağlıyordum ama kabus kısmı yeni başlamıştı. En son internette Vulvar Vestibulit Sendrom adında bir şey görmüştüm ve bir süredir de bende onun olduğunu düşünüyordum. Bu konuyla ilgilenen doktorları araştırdım, Çapa da bir doktor buldum. 2-3 kez bu doktora gittim. Bana ilk gittiğimde düşündüğüm şeyi söyledi. Vulvar vestibülitten şüphelendiğini.. Sonrasında Amitriptilin ve Baclofen den oluşan bir krem verdi. Artık ağrım çok kötüydü ve bunun geçmediğini, geçmeyen bir şeye dönüştüğünü hala kabullenemiyordum. Sürekli geçmesini bekliyordum ama geçmiyordu. Haziran ayına gelmiştik.. Çapadaki bu doktora çok yükselmiştim çünkü beni farklı iki doktor da bu doktora yönlendirmişti. Verdiği kremi kullanmaya başladım ama korkunçtu. Her şey daha da korkunçtu, yanma çok daha fazla artıyordu. Kremi yanlış mı kullanıyordum ne yapıyordum bilmiyordum ama bir terslik olduğu belliydi. Çok ama çok kötüydüm. Çok kötüydü. Yanma hissi çok fazlaydı. Bu kremle alakalı şeyi sormak için hocaya ulaşmaya çalıştım ama ulaşamadım. Randevu almak zaten zordu ama sonrasında öğrendim ki doktor yıllık izne ayrılmış. Ve ben çok ama çok kötüydüm. Evde o şekilde duramazdım, duramıyordum da bir şeylerin yapılması gerekiyordu. Kendi doktoruma randevu bulamayınca özelde bu hastalıkla ilgilenen bir doktora gittim. Benim için kötü bir görüşmeydi, hocanın gerçekten ne kadar çok acı çektiğimin farkında olduğunu düşünmüyorum.. Yine de o güne kadar hiç düşünmediğim bir şekilde olaya yaklaştı ve bana biraz anlattı. Vitaminlerini düzeltmemiz lazım dedi, eliminasyon diyeti yapmamı söyledi, bağırsak florasından kaynaklı bir problem olabileceğini söyledi. Bana kültür vs artık yapılmadığını PCR testi ve HPV testi yapmamız gerektiğini söyledi. Ben görüşmeden çıktığımda sinirliydim çünkü hocaya tedavi seçeneklerini sorduğumda bana sinir blokajı yöntemi olduğunu ama bakireyim diye bunu yapamayacağını söyledi.. Sonra daha çok araştırdım ve VVS ile irritabl bağırsak sendromunun birlikte göründüğü çok fazla vaka olduğunu gördüm. Hocanın bu kadar bütüncül yaklaşması çok hoşuma gitti. Tavsiye ettiği testler pahalı olduğu için yeniden çapa’ya gittim. Oradaki doktora durumu anlatacaktım ve testleri bana yapacaktı, sonra da diğer hocaya götürecektim ki korkunç bir görüşme daha yaşadım. Doktora kremi kullanamadığımı çünkü daha da kötüleştirdiğini söyledim. Beni saçma sapan muayene etti, spekulumla muayeneyi bakireyim diye yapmadı. Akıntım olduğunu söyledim ama spekulumla orayı travmatize edip kötüleştirebileceğini söyledi. Bir bakıma haklıydı ama ben yapmasını istiyordum ve yapmadı. Enfeksiyon için testler olduğunu ve , PCR yaptırmak istediğimi söyledim ama ‘sende enfeksiyon düşünmüyorum ben, sen vulvar vestibülitsin, bana güvenmiyorsun bunu görebiliyorum’ tarzı şeyler söyledi. Evet güvenmiyordum çünkü bir muayene bile yapılmaması, enfeksiyonun tam anlamıyla ekarte edilmemesi, doğru düzgün test yapılmaması bana saçma geliyordu. O zamanlar hem içten bir yanma hissediyordum hem de dış tarafta. sanki vajinamın içinde bir nokta yanıyordu, yara gibi sızlıyordu. Servisitten, iç tarafta başka bir problem olmasından yara olmasından çok korkuyordum. Bütün bu süreçten bana söylenilenlerden utanç duyuyordum. Ayrıca kendimi genel olarak hiç dinlenilmemiş, acım hiç anlaşılmamış hissediyordum. Kimse ne kadar çok acı çektiğimi anlamıyordu, yapılması gerekenler yapılmıyordu. Hep böyle hissediyordum, yarım yamalak. Doktor bana amitriptilin 10 mg yazdı, gidip aldım ama bu antidepresanı kullanmak istemiyordum. Hala da istemiyorum. Ağlayarak ordan çıkıp diğer doktora gittim, test yaptırmak istediğimi söyledim. Ücreti çok yüksek gelmesine rağmen yaptırmayı kabul ettim. Çünkü hala kafamda vvs ye inanmıyordum, enfeksiyondan kaynaklı olabileceğini düşünüyordum. STI PCR testini ve HPV testini yaptırdım. Merakla ve tedirginlikle sonucu bekledim. Sonuçlar geldi ve bakteriyel vajinozis(gardnerella) + üroplazma pozitifti. O sıra zaten inanılmaz yoğun akıntım vardı. Koku yoktu ama bol miktarda akıntı vardı. Bazen beyaz, bazen yeşile çalan sarı. Günde 6-7 kez iç çamaşırı değiştiriyordum. Ve hoca bana 29.08.2023 tarihinde Funit, Doksisiklin ve Ornisid Fort yazdı. Ayrıca Borik Asit Vajinal Fitil verdiler. 21 gün bunu kullanacaktım. Bunları kullanmak iyi geldi, akıntım kesildi, içerdeki o yara sızısı gibi olan yanma geçti. O zamanlar bakteriyel vajinozis çıktığı için çok mutlu olmuştum. Bu enfeksiyon bitince ağrının da gideceğini düşünmüştüm. O sıra hocanın tavsiye ettiği gibi bütün vitaminlerimi yükseltmeye karar verdim. Liste şu şekilde;

Alfa Lipoik Asit
Urinonvef-turna yemişi
D vit- coledan + damla
Ocean Methyl B12
Ocean Mg
Ocean Plus Balık yağı
Nt Biotic
Solgar Demir
Çörek Otu yağı orzax

Bunların çoğunu düzenli kullandım. Ayrıca eliminasyon diyetini yapmaya çalıştım ama çok zorlandığım ve sınavım olduğu için bozmak zorunda kaldım. Sonrasında bir gluteni ve şekeri kesme girişimim oldu ama kısa süreliydiler.. Eliminasyon diyetine İstanbula döndüğümde yeniden başlayacağım çünkü tam manasıyla yapamadım..

Tam antibiyotiklerim, borik asitlerim bitmişti ki birden idrar yolu enfeksiyonu semptomlarım oldu ve kötüydü. Hemen ardından Manurol, Pürinol, Pyeloseptyl kullandım..

Evet günler aylar böyle geçti.. Bütün bu tedavilere rağmen yanmam geçmedi. Hoca en başından vulvar vestibülit olduğunu ve ameliyat olabileceğimi söyledi. Fakat ben her şeyi denemeden ameliyat olmak istemedim. Hazirandan itibaren gün yüzü neredeyse görmedim diyebilirim. Aşırı ağladığım bir dönemdi. Yaz benim için korkunç geçti. İnsanlar tatile giderken, etrafta eğlenirken ben hep ağlıyordum. Yüzüm gülüyor gibi görünse de çok mutsuzdum. Yalvararak ağlıyordum. Bir çare bulmak için. Bu acıdan kurtulmak için. Ne yapacağımı bilmiyordum. Her şey korkunç, korkunç ve korkunçtu.

Eylül ayına gelmiştik. Ara ara acım çok alevlenince hemen doktora koşuyordum. 10 ekimde yine Funit kullandım. Neo-Penetran Forte diye bir fitil vermişti hocam. Çok ama çok yaktı, yine ağlama krizleriyle geçen bir haftaydı. Hocaya arada mesaj atıyordum, artık hocaya karşı kendimi çok ama çok mahcup hissediyordum. Belki de mesaj atmam doğru değildi, hocayı rahatsız ettiğimi düşünüyordum. Ama o kadar çok acı çekiyordum, o kadar çok yanmam vardı ki kendime engel olamıyordum. 23.10.2023 te nöral terapi yaptırmak için gittiğimde yine hafif akıntım vardı ve funit aldım 4’lü olanından. Motiflor Gyno aldım. O gün hoca PRP yapalım dedi. PRP - Nöral terapi- Ozon terapisi yaptırdım. Bütün tedavi yöntemlerini denemek istiyordum. Bütün bu tedavi için yeterince paramın olmaması da sinirlerimi çok bozdu, her şey çok pahalıydı. Ama elimden geldiği kadar yaptırdım. Sonrasında 2 hafta arayla 2 kez daha prp yaptırdım. PRP bana iyi geldi 3.den sonra ilk kez yanmam kesilmişti. İnanamıyordum. Ama çok sürmedi 1 hafta sonra 5 Aralık günü önce bir kaşıntı ardından da yanma başladı. Hocaya gittiğimde yine mantar ilaçları kullandım birde eksozom implantasyonu yaptırdım. Yeni çıkan bir kök hücre tedavisiymiş. 24 gün oldu. 24 gündür çok kötüyüm, hoca 1 ay sonra etkisini gösterir demişti hala beklemedeyim. Bu arada başka bir doktora daha gittim ve o da bana şimdilik ameliyat olmamamı söyledi ve östrojen krem verdi. 1 ay kullanıp tekrar gideceğim. Geçmezse steroid enjeksiyonları da varmış, onu yapabilirmiş.

Ne yapmam gerektiğini ve ne yapacağımı artık gerçekten bilmiyorum. Önceden daha lokalizeydi ama şimdi klitorise kadar tüm vajinam kırmızı ve yanıyor. PRP öncesi haline döndü yine. İstanbul'da bu konuyla ilgilenen iyi bir doktor daha var, ona da gideceğim. Artık ne yapacağımı şaşırdım, gencecik bir kızım, doğru düzgün bir cinsel hayatım olmadı. Şu an oraya dokunmak bile çok acı verirken ilişkiye girmeyi düşünemiyorum. Ne yapacağımı bilmiyorum. Bu konudan muzdarip benim gibi insanlar varsa ve yazarlarsa çok sevinirim. Ayrıca ameliyatı da merak ediyorum. Ameliyattan da açıkçası korkuyorum.
Benzer şeyleri yıllarca bende yaşadım.once hafif bir kaşıntı sonra hiç kesilmeyen yanma ve sızı.bebim ayrıca idrarda hep enfeksiyon çıkıyordu ve hiç bir antibiyotik ile tedavi edilmiyordu.kasinti yanma idrarda ağır koku bulanıklık ve hatta deri parçaları görüyordum.mesanem soyuluyordu enfeksiyondan artık o derece.gitmedigin doktor kalmamıştı utanıyordum artık hep aynı sorunla başvurmaktan.mantar ilaçları fitil krem antibiyotik hepsini defalarca kere kullandım yine geçmedi .rahimagzindaki yarayı bile yaktirdim.o sızı gelince çok çok fazla su içip sık sık idrara çıkınca uretradaki siziyi azaltiyordum az da olsa.legene kaynar su koyup oturuyordum o da biraz gevşetiyordu.yillarca urolojiye gittim böbrek veremi olabilir diye verem tedavisi bile gördüm boş yere.antibiyitik kullandıkca da mantar oluyordum .en sonunda sorunun idrar yolları değilde vajen kaynaklı olduğunu idrar yollarına bulaştığı için enfeksiyon çıktığını düşündüm.ozel bir labaratuvarda cinsel yolla bulaşan hastalıklara baktırdım ve uroplazma pozitif çıktı sadece.tedavi gördüm bir süre sonra tekrar etti 2 kez eşli tedavi gördük .bu arada şekeri hamuru ve süt ürünlerini yemeyi bıraktım .ne zaman kaşar gibi veya mayalı gıdalar tuketsem yanma arttığını fark ettim .onları bıraktım düzenli tuvalete çıkmaya çalıştım bunun için sabah aç karına çörekotu yağı içtim,probiyotik kullandım,gynoflor probiyotik fitil kullandım uzun süre birden bırakmadım haftada bire düştüm aylarca devam ettim .ayrıca hülya kahyanın nioli yağını aldım .vajen giriş kısmına sürdüm banyo sonrası çok iyi geldi.ayrica iç çamaşırlarımi ayrı bitkisel bebek deterjanları ile yıkadım kaynattım utuledim.yaz aylarında özellikle bol giysiler giydim.evdeyken iç çamaşırı giymedim hep kuru tutmak gerekiyor çünkü hava almalı.vajen için yıkama jelleri var eczanelerde onları kullandım ama her duşta yıkamaya gerek yok sık yıkamak da iyi değilmiş.kekik suyu kaynatıp süzüp orayı bazen de onunla yıkadım yani bir çok şey yaptım sonunda çok şükür 4 sene sonra rahata erdim artık yanma olmuyor idrarda hala koku var ama enfeksiyon çıkmıyor.ve eğer evli iseniz yeterli kayganlık olmadan ilişki de çok zarar veriyor.hindistan yağı sürebilirsiniz .bir ara da kantorin yağı içmiştim sabahları oda iyi geldi .beslenme ile çok alakalı şekeri unu kesin bol sebze yiyin .ve her gün tuvalete çıkmaya özen gosterin .hpv testiniz nasıl çıktı ben de baktiriyorum şimdi.umarim sizde bir an önce iyilesirsiniz çok geçmiş olsun..

hepinize cok gecmis olsun diyorum öncelikle. bu mesajı yazmak için üye oldum desem yeridir. umarım birilerine faydam dokunur. vulvar vestibulit, vulvodini, disparoni, vajinismus gibi durumlar, bunlarin haricinde mesane ve bağırsak problemlerinde (idrar kaçırma, prolapsuslar, kronik kabızlık vs..) bu alanda çalışan fizyoterapistlerle görüşün derim. pelvik taban fizyoterapisti diye arastirisaniz sizlere yakin bulabilirsiniz belki.
ben de aktif hasta almıyorum su anda ama bu eğitimlerle ilgilenen bi fizyoterapistim. önce doktor kontrolü altta yatan enfeksiyon gibi bir durum yoksa pelvik taban terapistiyle ameliyatsiz ilerleme sağlayabilirsiniz. çok bilinen bir alan değil henüz ama probleminize yönelik çalışan bir fizyoterapistle şifa bulabileceğinizi düşünüyorum.

hepinize cok gecmis olsun diyorum öncelikle. bu mesajı yazmak için üye oldum desem yeridir. umarım birilerine faydam dokunur. vulvar vestibulit, vulvodini, disparoni, vajinismus gibi durumlar, bunlarin haricinde mesane ve bağırsak problemlerinde (idrar kaçırma, prolapsuslar, kronik kabızlık vs..) bu alanda çalışan fizyoterapistlerle görüşün derim. pelvik taban fizyoterapisti diye arastirisaniz sizlere yakin bulabilirsiniz belki.
ben de aktif hasta almıyorum su anda ama bu eğitimlerle ilgilenen bi fizyoterapistim. önce doktor kontrolü altta yatan enfeksiyon gibi bir durum yoksa pelvik taban terapistiyle ameliyatsiz ilerleme sağlayabilirsiniz. çok bilinen bir alan değil henüz ama probleminize yönelik çalışan bir fizyoterapistle şifa bulabileceğinizi düşünüyorum.
Mesajınız için teşekkürler. Vvs biraz dokuyla ilgili bir problem. Problemli bölgeden dokuyu çıkartıyorlar, patolojiye filan gidiyor. Mesela benim patoloji sonucumda yoğun damarlaşma ve mast hücrelerinde artış çıkmıştı. Ben ameliyat olduktan sonra vvs problemim tamamen geçti ama ameliyata bağlı sütur alerjisi oluştu. Şimdi o alerji sonucu kaslarım ağrıyor. Doktorum da bana sizin gibi fizik tedavi yapılabileceğini söyledi. İnternetten baktığımda genelde büyükşehirlerde doktor ismi çıkıyor. Trakya bölgesinde sizin bildiğiniz bir doktor ya da fizyoterapist var mı?

Kızlar +1 ekleyin. Çocukluğumdan beri idrar yollarında iltihaplanma ve enfeksiyon sorunu yaşadım. O zamanlar sadece iç çamaşırımı kirletiyordu. Yanma batma vs yoktu. 2015 te tanıştığım karakter yoksunu erkek arkadaşımla isteğim dışında bir cinsel birlikteliğim oldu tüm kabus ondan sonra başladı. Ve işin garip tarafı istemsiz ilişkiye girmeme rağmen bakireydim. Sayısız kadın doğum üroloji ve jinekolog doktorlarına gittim içtiğim ilaçların haddi hesabı yok. 2018 de yine sapık bir erkek arkadaşımın genitl bölgeme parmağını sokmasıyla durum daha da kötüleşti. Buraya yaptırdığım testleri kullandığım bitki takviye ve ilaçları yazmaya mecalim yok en son cinsel yolla bulaşan hastalıklar testi yaptırdım. Üreaplasma ve gardnerella aktifti. Doktora durumumu ve kullandığım ilaçları yazmama rağmen yine 2 kutu antibiyotik yazdı sonuç 3 ve ya da 4. Gün aşırı yanma hissinden dolayı onları da kestim. Şuan bir ilişkim var ama cinsellik yaşamak kabus gibi. Araştırmaktan ne yapacağımı düşünmekten kafayı yiyorum. Dualara başladım. Cidden yaşamak istemiyorum artık. Bizi bu durumdan kurtaracak bir Allah kulu yok mu? Allah a olan inancımı da kaybetmek üzereyim

Kızlar +1 ekleyin. Çocukluğumdan beri idrar yollarında iltihaplanma ve enfeksiyon sorunu yaşadım. O zamanlar sadece iç çamaşırımı kirletiyordu. Yanma batma vs yoktu. 2015 te tanıştığım karakter yoksunu erkek arkadaşımla isteğim dışında bir cinsel birlikteliğim oldu tüm kabus ondan sonra başladı. Ve işin garip tarafı istemsiz ilişkiye girmeme rağmen bakireydim. Sayısız kadın doğum üroloji ve jinekolog doktorlarına gittim içtiğim ilaçların haddi hesabı yok. 2018 de yine sapık bir erkek arkadaşımın genitl bölgeme parmağını sokmasıyla durum daha da kötüleşti. Buraya yaptırdığım testleri kullandığım bitki takviye ve ilaçları yazmaya mecalim yok en son cinsel yolla bulaşan hastalıklar testi yaptırdım. Üreaplasma ve gardnerella aktifti. Doktora durumumu ve kullandığım ilaçları yazmama rağmen yine 2 kutu antibiyotik yazdı sonuç 3 ve ya da 4. Gün aşırı yanma hissinden dolayı onları da kestim. Şuan bir ilişkim var ama cinsellik yaşamak kabus gibi. Araştırmaktan ne yapacağımı düşünmekten kafayı yiyorum. Dualara başladım. Cidden yaşamak istemiyorum artık. Bizi bu durumdan kurtaracak bir Allah kulu yok mu? Allah a olan inancımı da kaybetmek üzereyim
Süleyman Engin Akhan. Gitme şansınız varsa 1 kez muayene olun. Çok geçmiş olsun.

Rabbim acil şifalar versin. Sizin için dua edeceğim. Allaha olan inancımı da kaybetmek üzereyim demişsiniz. Lütfen böyle düşünmeyin bende 1 yıldır rahatsızım her adet sonrası 1 hafta 10 gün vajinam acıyor yanıyor çok zorlanıyorum hem bedenen canım acıyor hem de ruhen... Rabbim hepimizin yardımcısı olsun geçecek inşallah. Hem tedavi olalım hem çoook dua edelim. Isıde hpv fitil kullanmaya başladım ve ahcc kullanıyorum çörek otu yağı içiyorum keçi boynuzu özü içiyorum yeşil çay ekinezya yani araştırıyorum kim bana bu faydalı oldu derse o bitkiyi bende kullanmaya çalışıyorum. Ey insanların Rabbi! Rahatsızlığı gider ve şifa ver. Şifayı veren ancak Sensin. Senin vereceğin şifadan başka şifa yoktur. Öyle şifa ver ki hiç hastalık izi kalmasın. (Müslim, Selâm, 47) Lütfen Rabbimden uzaklaşmayın inşallah mesajımı görürsünüz.
Rabbim kimin ne hastalığı ne derdi varsa acil şifasını versin. Amin...

berry90 iyi bir kadin dogum doktoru bulun. Çoğu doktor hastaya özel tedavi degil de mantar var, enfeksiyon var diye hep ayni ilaclari verip duruyor. bagirsak floranizi düzeltin. cranberry iceren takviyeler kullanin. bunlari en az uc ay düzenli kullanmalisiniz. ne enfeksiyonu olursa olsun bol bol, gercekten bol su icmelisiniz. antibiyotikleri yarim birakmamaya calisin. borik asit iceren ovüller var. doktora danisip onlardan da kullanabilirsiniz. fayda gören oldukca fazla.

öncelikle çok geçmiş olsun Rabbim herkese acil şifalar versin. Bende de 1 yıldır vajina giriş kısmında hep aynı tarafta sol tarafında adetim bittikten sonra ilk ilişkiye girince sonrasında pamukçuk gibi beyaz etrafı kırmızı canımı çok yakan bir şey çıkıyor ertesi gün beyazlık gidiyor kırmızıya dönüyor sonra 4-5 gün içinde geçiyor sonra adetim olunca bitince yine aynı döngü 1 yıldır bu şekilde. Son 3-4 ay doktora gitmeye başladım öncesinde geçiyor diye çok önemsememiştim ama artık çok korkuyorum ve beni psikolojik olarak kötü etkiliyor smear negatif çıktı Allaha şükür ama 5 tane doktora gittim hiç birisi de teşhis koyamadı sürekli bununla ilgili araştırma yapıyorum. En son 2gün önce doktora gittim beyaz pamukçuk gibiyken gördü normalde kırmızıya dönünce anlamıyorlar bir şey yok diyorlar. Bana yediklerimden bir şey dokanmış olabileceğini ya da behçet hastalığı olabileceğini söyledi. son 1 yıldır pekmez yemeye başlamıştım şimdi bıraktım acaba ondan mı diye. ayda 1-2 gün de ayrıca sadece aşırı şekilde yanma oluyor çok fena şekilde . zaten pamukçuk gibi şey çıktığında oturamıyorum kıyafetlerim bile rahatsız ediyor hep aynı sol tarafta hep aynı zamanda çıkması bilmiyorum nasıl geçecek şimdi bir de duobalance bv cran probiyotik kullanmaya başladım kefir içiyorum yeşil çay ve ekizeya çayı içmeye başladım inşallah faydasını görürüm. Ne yapacağımı bilmiyorum. Rabbim herkesin şifasını versin sağlık en büyük nimet
Merhaba ,aynı şeyi bende yaşıyorum . İlk 15 yıl önce bekarken çıkmıştı o zaman bibkac Dr sonra uçuk olabilir diyip asiviral zovirax vs kullandım geçti . 3 4 yılda bir tekrarladı önemsemedim son 6 aydır her adet sonrasi ilk ilişkiden sonra günlerce sol alt dudağın iç kısmında oluyor. Dün tamda yeniden başladığı gün kadın doğuma gidip gösterdim cildiyeye git Behçet hastalığı olabilir dedi palingen krem yazdı biraz rahatlatır dedi. Siz gittiniz mi cildiyeye behçet miymiş?

Uçuk kremi geçirirdi beni şimdiye kadar şimdi de en iyi gelen o ancak uçuk mu degilmi bilmiyorum ilk olduğu zamanlar yurtta kalıyordum bakireydim test yapılmadı. Yıllar boyu uçuk kremi hallediyor diye çok önemsemedim ancak son 6 aydır çok sık oluyor hayat kalitem düştü resmen yeni yollar arıyorum.

Uçuk kremi geçirirdi beni şimdiye kadar şimdi de en iyi gelen o ancak uçuk mu degilmi bilmiyorum ilk olduğu zamanlar yurtta kalıyordum bakireydim test yapılmadı. Yıllar boyu uçuk kremi hallediyor diye çok önemsemedim ancak son 6 aydır çok sık oluyor hayat kalitem düştü resmen yeni yollar arıyorum.
Merhabalar, çok geçmiş olsun. İlk doktora gittiğimde smearde hafif inflamasyon çıkmıştı, hpv negatif geldi. Enfeksiyon için tedavi görmüştüm. Şu an ise en son doktora gittiğimde genital uçuk tanısı koydu. Başta kendim sivri diken gibi bir çıkıntı görmüştüm vajina girişinde. Sanırım ilk zamanlarıydı fakat doktor o kabarcıklar büyüyünce ve yayılınca gördü. Şu anda uçuklar için krem ve hap kullanıyorum ama bir değişim göremedim. Kontrole gittim tedavide kullandığım hap ve kreme devam etmemi söyledi doktor. Bazen yanma çok şiddetleniyor ve ancak buz ile yatıştırıyorum kendimi. Ek olarak probiyotik, propolis ve vitamin takviyesi verdi. İki gündür bunları da ek olarak kullanıyorum ama etki etmesi için sanırım belli bir kullanım süresi gerekiyor. Benim de hayatımı çok etkiledi. Uyuyamıyorum geceleri. Çalışıyordum normalde fakat oturdukça ve bir şey temas ettikçe yanmanın şiddetinden bayılacak gibi oluşlarım sonucunda ayrılmak durumunda kaldım. Öyle zor ki, gerçekten. Yaşamayan da anlamıyor. Şu an üç günde bir atak şeklinde geliyor. Gidişat ne olacak bilmiyorum. Bir hafta sonra tekrar doktora gideceğim. Siz de mutlaka doktora gidin. İhmale gelmiyor. Bu arada sizin kullandığınız krem hangisiydi?

Bu arada akıntınız oluyor mu benim bazen akıntım oluyor sarıya yakın oluyor ve sadece vajinal giriş değil tüm vajinamın içi kıpkırmızı oluyor. Acaba başka bir durumum daha mı var diye şüphe ediyorum. Doktora gittiğimde şansa kızarık olmayan günlere denk geliyorum. Durumu anlatınca da herpeste akıntı olmaz diyor. Başka bir doktora daha görünmeyi planlıyorum

X