Doğuma Hazırlık Doguruyor muyum, yardım =(

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

Derinvebebekleri

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2020
1.439
1.024
31
Merhaba 34 haftalik hamileyim dun geceden beri karnim cok sert, çiş yaparken karnımın ici ağrıyor gobegim baya asagiya inmişti 2 hafta kadar önce. Dun gece 6 dan beri yogun bel ağrısı karin ağrısı halsizlik mide bulantisi yaşıyorum. Vajinam cimdikleniyor gibi ara ara öyle bir his var. Su siralarda karnimin ici aciyor.

Sizce dogum yakinmi? Nasil anlarim ben yalanci mi gercek mi?

GÜNCELLEME: Buraya yanit yazan arkadaşlarımız bilgilendirmek ve diğer olasi sikayet yasayanlara şimdiden bilgi olsun diye guncelleme yazmak istedim.

AZ Kalsın doguruyordum 🙄

Buraya yazdiktan sonra 1.ci doktoruma muayene olmaya gittim herseu yolunda sorun yok dendi fakat o gece de sancilarim devam etti hatta 12 den 4 e kadar adet agrisi cektim gecmek bilmedi en sonunda hastaneye gittim 2. Doktorumu aradim ve muayene oldum sancilarim 50+ kasilmalae düzenli bebek hareketleri iyi ancak acilma yok dendi. Hemen yatış aldım ve erken dogum tehdidi sebebiyle ilac verildi 24 saat gözetim altinda ve nst se tutuldum sancilarim ilaclara ragmen 100 u buldu anca acilma olmadi sansliydik gece de belki dogar diye cigee gelistirici ignesi yapildi ve duzenli olarak kan degerlerime ve nst me bakildi sonra sancilar 10 20 düşünce öğlen nidirat denen ilacla birlikte taburcu edildim.

Şuan icin risk devam ediyor ancak kasılmalarim durdu iyiyim yorulmak vs yok. 2 hafta daha kadar ıcerde kalsa bana yeter diyor doktorum emme refleksi ve ciger acisindan.

Bende durum bu hanimlar. Sizde de benzer sikayet olursa mutlaka onemseyin ve gidin tek doktorla da kalmayin. Ilk doktorum onemsemedi vitaminleri birak dedi geçti halbuki artik almiyordim vitaminimi. Ona kalsaydı belki dogururdum bugün.

Yazan ve destek olan herkese teşekkür ederim 💕

Son düzenleme:
Doktora gidin luffen. Biz bılemeyızki o kadarını. Her an her sey olabılır.

Yalancı sancılar da başlamış olabilir buradan farkını söyleyemeyiz (Braxton hicks) Doğum sancısı düzenli aralıklarla geliyor, farkı oradan anlayabilirsiniz belki, uygulamalar var onlardan yükleyin. Sancı başlayınca başlatıp bitince bitti işaretliyorsunuz, sancı süreleri ve araları düzenliyse doğum sancısıdır. Yalancı veya gerçek sancıda karnınız sertleşiyor ve bi kemerle veya bi mengeneyle sıkıştırılıyor gibi oluyor.

Yine de sabah direkt bi özel hastanede acilde nöbetçi doktor vardır, bekletmeden doktora bir gidip kontrolünüzü olun. Açılma vs bakabilir doktor, nst çektirmenizi isteyebilir. Daha erken haftalardasınız çünkü, Allah esirgesin gerekirse hemen bi ciğer geliştirici iğne yapar doktor. Kendi doktoruna da whatsapptan filan ulaşma imkanın varsa sorabilirsin acildeki doktorun dediklerini. Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin inşallah hayırlı zamanda

Yalancı sancılar da başlamış olabilir buradan farkını söyleyemeyiz (Braxton hicks) Doğum sancısı düzenli aralıklarla geliyor, farkı oradan anlayabilirsiniz belki, uygulamalar var onlardan yükleyin. Sancı başlayınca başlatıp bitince bitti işaretliyorsunuz, sancı süreleri ve araları düzenliyse doğum sancısıdır. Yalancı veya gerçek sancıda karnınız sertleşiyor ve bi kemerle veya bi mengeneyle sıkıştırılıyor gibi oluyor.

Yine de sabah direkt bi özel hastanede acilde nöbetçi doktor vardır, bekletmeden doktora bir gidip kontrolünüzü olun. Açılma vs bakabilir doktor, nst çektirmenizi isteyebilir. Daha erken haftalardasınız çünkü, Allah esirgesin gerekirse hemen bi ciğer geliştirici iğne yapar doktor. Kendi doktoruna da whatsapptan filan ulaşma imkanın varsa sorabilirsin acildeki doktorun dediklerini. Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin inşallah hayırlı zamanda
Seni dinledim ve iyiki diyorum 💕
Erken dogum olcakti az kalsin durdurdular şükür 💕🖤

İlk mesajdaki güncellemenizi şimdi okudum, çok geçmiş olsun, iyi ki gitmişsiniz doktora gerçekten...

Nidilat çarpıntı yapabilir, yormayın kendinizi bundan sonra ve mümkün olan her sürede ayaklarınızın altına bir iki yastık koyup öyle uzanın, çok işe yarıyor bu yatış şekli. Çarpıntı olursa da yine doktorunuzu bilgilendirin derim.

İlk mesajdaki güncellemenizi şimdi okudum, çok geçmiş olsun, iyi ki gitmişsiniz doktora gerçekten...

Nidilat çarpıntı yapabilir, yormayın kendinizi bundan sonra ve mümkün olan her sürede ayaklarınızın altına bir iki yastık koyup öyle uzanın, çok işe yarıyor bu yatış şekli. Çarpıntı olursa da yine doktorunuzu bilgilendirin derim.
🥰sayenizde gittim daha oncede soyledigim gibi

Bulantim cok fazla henuz çarpıntı yok ama ara sira kasilmalar geliyor korkmuyor değilim ama dediginiz gibi dinleniyorum yatıyorum..

Allah razi olsun 💙

🥰sayenizde gittim daha oncede soyledigim gibi

Bulantim cok fazla henuz çarpıntı yok ama ara sira kasilmalar geliyor korkmuyor değilim ama dediginiz gibi dinleniyorum yatıyorum..

Allah razi olsun 💙
Amin, ecmain ❤️

Söylediler mi bilmiyorum magnezyum kasılmalara çok iyi geliyor, ben hep riskli gebelik geçirdim düşük ve erken doğum riskleri vs derken "diasporal direkt magnezyum" kullandım. Toz şeklinde, suya katmadan direkt ağzınıza döküp tüketiyorsunuz limonlu. Günde 1tane, hemen rahatlatıyordu kasılmaları. Doktorunuza sorabilirsiniz isterseniz

Amin, ecmain ❤️

Söylediler mi bilmiyorum magnezyum kasılmalara çok iyi geliyor, ben hep riskli gebelik geçirdim düşük ve erken doğum riskleri vs derken "diasporal direkt magnezyum" kullandım. Toz şeklinde, suya katmadan direkt ağzınıza döküp tüketiyorsunuz limonlu. Günde 1tane, hemen rahatlatıyordu kasılmaları. Doktorunuza sorabilirsiniz isterseniz
Velborn içiyorum icinde birçok bilesen var magnezyum da var. Bunu duyduğum sevindim zaten kasılmalar devam edecektir illaki cok agri olursa hemen giderim yine 🥰 Allah bebislerinisi size bağışlasın 💙

SUAN karnimda hickiran küçük bir timsahlar var😊 sizinde bebeğiniz hıçkırık miydi benim gunde 3 4 kez hickiriyo😇

Velborn içiyorum icinde birçok bilesen var magnezyum da var. Bunu duyduğum sevindim zaten kasılmalar devam edecektir illaki cok agri olursa hemen giderim yine 🥰 Allah bebislerinisi size bağışlasın 💙

SUAN karnimda hickiran küçük bir timsahlar var😊 sizinde bebeğiniz hıçkırık miydi benim gunde 3 4 kez hickiriyo😇
Ben buradayım, sağlıkla bekliyorum anneciğim diyor :) inşallah vaktinde sağlıkla gelsin kuzucuğun, tekrar geçmiş olsun. Doğuma kadar annesi biraz dinlendirmek istemiş :)

Evet benim kızım da hıçkırırdı :) şimdi 2buçuk yaşında teyzesi, elhamdulillah. Profilimdeki minnoş kız benim kızım, 1.yaş günü çekiminden

Ben buradayım, sağlıkla bekliyorum anneciğim diyor :) inşallah vaktinde sağlıkla gelsin kuzucuğun, tekrar geçmiş olsun. Doğuma kadar annesi biraz dinlendirmek istemiş :)

Evet benim kızım da hıçkırırdı :) şimdi 2buçuk yaşında teyzesi, elhamdulillah. Profilimdeki minnoş kız benim kızım, 1.yaş günü çekiminden
Aynen onu hissetmek cok güzel 😊
Allah bağışlasınnnn, ömrü kaderi cok guzel olsun🤭💕

Dinleniyoruz bakalim.. dogum yaptigimda haber veririm 🤭💞

X