Doktor kızımı veriyorum tribi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

draslisutcuoglu

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2024
99
40
Merhaba kızlar, öncelikle mesleğimi ve ailemin durumunu zorunda kalmadıkça söylemediğimi belirtmek ve yanlış anlaşılmamak isterim.
Ben doktorum, babam ise müteahhit. Dört yıllık bir ilişkim var ve sonbaharda nişan düşünüyoruz.
Oğlanın babası kendi evlerinden birini oturmamız için verecek. Fakat babam, müstakbel nişanlımın üstüne ev yapılmamasına çok tepki gösterdi. Çünkü babam kendisi tüm mallarını kardeşimin ve benim üstüme yaptı, kendi üstüne hiçbir şeyi yok.
“Ben kızımı güvenip maaşıyla mallarıyla veriyorum, adam kendi oğluna güvenip bir ev mi vermiyor?” dedi. Derdim ev değil, seni başkasının evinde oturtmam diyor. Ya çocuğun üstüne ev yapılsın ya da senin kendi evlerinden birinde oturun diyor. Çocuğun babasının durumu olmasa ses çıkarmazdım ama varken vermemesi sıkıntı diyor. En son evi oğullarının üstüne yapmadan gelmesinler, yapmıyorlarsa çocuk tek başına seni istemeye gelsin, ailesiyle görüşmem, düğününüzü de ben yaparım dedi babam.
Sevgilime söyledim ve ben bunu talep edemem ayrıca kimsesiz de değilim yalnız gelmem dedi. Ben de gelmek istiyorsan o senin bileceğin iş dedim. Çok bunaldım. Babamı da sevgilimi de çok seviyorum ve ikisi de kendince haklı.
Ben kiraya çıkmaya da, kendi evimde oturmaya da razıyım. Ama benim evlerimden birinde oturursak babam çocuğa iç güveysi muamelesi yapacak biliyorum.
Babam limoni, sevgilimle aramız soğudu. Bana bir şeyler söyleyin lütfen. Akıl akıldan üstündür…

Babanız haksız bence.kendisi böyle düşünüyor diye herkes böyle düşünecek diye bişey yok.ayrica size ev versede burnunuzdan getirecek birine benziyor.hem malımı veririm hem size minnet ederim kafasında.
Aynen öyle biri. Ben zaten babam çok baskın olduğu için bunca varlığın içinde o kadar ders çalışıp tıp fakültesini kazandım. Arkadaşlarım bile öylesine bir şey oku işte babanın parasını ye diyordu. Ben bağımsızlığım için çalıştım okumayı öğrendiğim yedi yaşımdan beri…

Babaniz haklı. Bizim evde otururken babam ic guvey muamelesi yapacak diyorsunuz ya siz ailesinin evinde oturudgunuzda size saygi gösterilecegine, sinir cizilecegine bir garantiniz mi var? Niye sizin evleriniz varken elin evinde bu ihtimalle yaşayacaksiniz ki.
Evlilik öncesi edinilen mallarda eşlerin bir hakki yok zaten neden vermemekte israr ediyorlar?

Aynen öyle biri. Ben zaten babam çok baskın olduğu için bunca varlığın içinde o kadar ders çalışıp tıp fakültesini kazandım. Arkadaşlarım bile öylesine bir şey oku işte babanın parasını ye diyordu. Ben bağımsızlığım için çalıştım okumayı öğrendiğim yedi yaşımdan beri…
Üye adı olarak, Avrupa Yakası dizisinde yer alan bir karakterin adını seçmeniz ilginç olmuş.

Siz doktorsunuz, babanız müteahhit; müstakbel nişanlınız ne işle uğraşıyor peki ? Kaç yaşında kendisi ? Sizin uzmanlık alanınız nedir ?

Babaniz haklı. Bizim evde otururken babam ic guvey muamelesi yapacak diyorsunuz ya siz ailesinin evinde oturudgunuzda size saygi gösterilecegine, sinir cizilecegine bir garantiniz mi var? Niye sizin evleriniz varken elin evinde bu ihtimalle yaşayacaksiniz ki.
Evlilik öncesi edinilen mallarda eşlerin bir hakki yok zaten neden vermemekte israr ediyorlar?
Neden versinler ?

Benim korkum da tam olarak yazdığınız şey. Kızları yarım gün çalışıyor ve çocukları ile ilgilenmiyor. Anne babası görünürde şikayet etseler de her gün gitmekten çok mutlular (bakıcı da var yatılı)
Ben bana her gün gelinmesini istemediğimi, her işimi kendim yaptığımı ve ilerde de yapabileceğimi söyledim. erkek arkadaşım bize o kadar gelmezler dedi. Ben rahat bir işi olan biri değilim, üniversiteyi şehir dışında okudum, yalnızlığıma düşkünüm. Bu konuyu sertçe konuştum ve şimdilik garantisini aldım. Ama onların evinde oturursam bize ne bizim evimiz zaten diyip sürekli gelirler diye endişeleniyorum. Okumuş sessiz sakin görünüyorum ama sinirlenince büyücü halalarıma çeken yönlerim açığa çıkıyor kendimden de korkuyorum…

Üye adı olarak, Avrupa Yakası dizisinde yer alan bir karakterin adını seçmeniz ilginç olmuş.

Siz doktorsunuz, babanız müteahhit; müstakbel nişanlınız ne işle uğraşıyor peki ? Kaç yaşında kendisi ? Sizin uzmanlık alanınız nedir ?
En sevdiğim dizidir. Henüz nişanlım değil, bilgisayar mühendisi. 28 yaşında. Ben cildiye asistan doktorum

Güvenmiyorlar demek ki, uzerine vermeyip kullanima verecekler ama kontrol her anlamda kendilerinde olsun istiyorlar. Baba da bunu goruyor.
Ben de olsam o kadar mülkün icinde kizimi boyle insanlarin eline birakmak istemezdim.
Ben de babama daha çok hak veriyorum ne yalan söyleyeyim. Ailesi ev versin diye ölüp bitmiyorum ama illa vermiyorlarsa da evlendikten sonra belli bir mesafe çizilmeli bu şartlar altında

Şimdi fark ettim yeni üye olduğum için ama; hem konumu hem de ders çalışmak ile ilgili başkasına verdiğim cevabı eksilemişsiniz ve hesap sorar tarzda sormuşsunuz sebebi nedir?

Ben de babama daha çok hak veriyorum ne yalan söyleyeyim. Ailesi ev versin diye ölüp bitmiyorum ama illa vermiyorlarsa da evlendikten sonra belli bir mesafe çizilmeli bu şartlar altında

Konusmalarin bir garantisi yok, çoğu kimse evlenmeden önce "annemler bizim evden cikmaz bilmez" demez hep sinir cizilor vs. Kk konulari ortada her zaman oyle olmuyor.
Umarim dusundugunuz gibi olur.

Konusmalarin bir garantisi yok, çoğu kimse evlenmeden önce "annemler bizim evden cikmaz bilmez" demez hep sinir cizilor vs. Kk konulari ortada her zaman oyle olmuyor.
Umarim dusundugunuz gibi olur
Sevgilime güvenirim ama annesine neden güveneyim tabi. Aramız iyidir ama benim mesafe sevdiğimi ve çok yoğun olduğumu bilir. Eskiden sürekli aramak ve mesajlaşmak isterdi (konuşmayı çok seven birisi) ben de onunla sohbeti severim ama inanın yeri geliyor nöbetteyken kendi annemi arayamadığım günler oluyor. Aramaya aramaya biraz alıştırdım. Artık müsait misin yazmadan aramıyor. Ama sonuç olarak tabi güvenmiyorum hiçbir şekilde

Herkes kendince haklı demişsiniz ama babanız haklı değil.
İnsanlar çocuklarıyla olan maddi manevi ilişkilerini babanızın keyfi standartlarına göre düzenlemek zorunda değiller. Babanız evleri sizin üzerinize yapmayı seçmiş, kendi kararı bu. Başkalarının neden böyle yapmadığına dair sinirlenmeye hakkı yok.

Evi sevgilinizin üzerine geçirseler sizin bir hakkınız olmayacak zaten.
Hem madem kendi evleriniz var, geçin oturun birinde. Niye insanlardan ev bekliyorsunuz, eyvallah etmek zorunda kalacağınız kapılar açıyorsunuz ki?

Evi sevgilinizin üstüne yapmaları neyi değiştirecek ki ? Tapu üstüne diye kendi parasıyla kazanmış gibi rahat oturacaginizimi saniyorsunuz? Ailesi yine biz evi verdik, bizim evimizde oturuyorlar kafasinda olacaktirlar. Tipki sizin babanızın söylendigi gibi. Eğer zaten evlendikten sonra tapuyu ustune alsın diyorsa babanız sizinde ortak olmaniz icin diyordur ve bu cok yanliş bir dusunce. Ustelik babanız çok baskın ve hesapcı birine benziyor bu yuzden çok sorun yasarsiniz bence

Ben babanıza hak verdim. Sevgilinizin babası oğlu evlenince evde oturun diyecek de neden oğluna vermeyecek evi, oğlu sonuçta ötesi yok. Evi vermiyorsa demek ki elimin altında kal diyor. Tartışma vs olduğunda koz olarak kullanıp baş ağrıtacak. Sizin zaten bir eve minnetiniz olmaz da insan oğluna evini vermiyorsa benim gözümde biraz da dizimizin dibinde ol demek gibi geliyor. Aslında konu bir evin oğlunun üstüne yapılmasından ziyade hakimiyet altında tutmak isteyişi. İnsanın çocuğundan başka neyi var ki gözü kapalı evini vermeyeceği? Sürekli ailesinin geliş gidişini çekecek gibisiniz. Sevgiliniz sınır koyarım demiş ama siz hiç istemiyorsunuz anladığım kadarıyla özel gün bayram doğum vb harici doğru mu? Bunun sınırını konuşmadan evlenmeyin. Her ay gelmeleri size çok gelir sevgilinize az mesela.

Umarim dusundugunuz gibi olur
Sevgilime güvenirim ama annesine neden güveneyim tabi. Aramız iyidir ama benim mesafe sevdiğimi ve çok yoğun olduğumu bilir. Eskiden sürekli aramak ve mesajlaşmak isterdi (konuşmayı çok seven birisi) ben de onunla sohbeti severim ama inanın yeri geliyor nöbetteyken kendi annemi arayamadığım günler oluyor. Aramaya aramaya biraz alıştırdım. Artık müsait misin yazmadan aramıyor. Ama sonuç olarak tabi güvenmiyorum çünkü
Herkes kendince haklı demişsiniz ama babanız haklı değil.
İnsanlar çocuklarıyla olan maddi manevi ilişkilerini babanızın keyfi standartlarına göre düzenlemek zorunda değiller. Babanız evleri sizin üzerinize yapmayı seçmiş, kendi kararı bu. Başkalarının neden böyle yapmadığına dair sinirlenmeye hakkı yok.

Evi sevgilinizin üzerine geçirseler sizin bir hakkınız olmayacak zaten.
Hem madem kendi evleriniz var, geçin oturun birinde. Niye insanlardan ev bekliyorsunuz, eyvallah etmek zorunda kalacağınız kapılar açıyorsunuz ki?

Ben şu an size daha çok hak verdim. Aynısını düşünüyorum. Başkasının evinde oturmaktansan kendi evimde oturmak istiyorum ben de. Dediğiniz şekilde babamla konuşup sakinleştirmek en mantıklısı

Evi sevgilinizin üstüne yapmaları neyi değiştirecek ki ? Tapu üstüne diye kendi parasıyla kazanmış gibi rahat oturacaginizimi saniyorsunuz? Ailesi yine biz evi verdik, bizim evimizde oturuyorlar kafasinda olacaktirlar. Tipki sizin babanızın söylendigi gibi. Eğer zaten evlendikten sonra tapuyu ustune alsın diyorsa babanız sizinde ortak olmaniz icin diyordur ve bu cok yanliş bir dusunce. Ustelik babanız çok baskın ve hesapcı birine benziyor bu yuzden çok sorun yasarsiniz bence
Evlenmeden üstüne verilsin diyor babam. Zaten benim mallarımdan dolayı da evlilik sözleşmesi yapılacak. Daha bu konuyu söyleyemedim zaten sevgilime. Mallarını istemiyorum zaten sözleşme yapılacak ama başkasının adına olan evde oturma ya kocanın ya senin üstüne olsun diyor. Ben sizin dediğinize katılıyorum ve kiraya çıkmak istiyorum zaten. İki taraftan da ev istemiyorum her türlü özgürlük kısıtlayıcı bir durum. İkimizin de işi iyi, kira ödeyebiliriz diye düşünüyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X