Doktora gitti ve olan oldu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Canim yapıldı hepsi ben hepsini yazmadim pardon.
Görünüm gri opak
Volum 2,5 ml
Viskotise normal
Ph 8
Sperm sayisi 10,8milyon :KK43:
Yuvarlak hucre 0,8

MOTILITE
Progresif motilite %30 referans aralığı %32 yaziyor karşısında internete yazdim yuzde 35 olmali diyor bu düşük sanırım
Non progresig motilite %10 referans aralığı toplam ağırlık (PM+NPM %40) yaziyor yani hareket hizi sanırım bununda internette %50 olmasi gerektigi yazıyordu
Immotil %60

MORFOLOJI
Normal %3 karşısında WHO kriterleri %4 yaziyor
Baş defekti %36
Boyun ya da orta parca defekti %23
Kuyruk defekti %20
Bas boyun ve ya bas kuyruk vs %18
Sonuclar bu :KK43:
Bizde de değerlerin çoğu incelenmemiş o zaman kızlar testi yenileyeceğim bende araştırma hastanesine gideceğz bu sefer ama esim hastane işi uzasın istiyo bence arabayı servise vermiş :)). (üst açılan sistem ) sanrooftan ses geliyordu diyor servis tıklım tıklım ne zamana çıkar belli değilmiş kalabalıkmış niye verdin o zaman diyorum ses rahatsız etti diyor ya

Arkadaslar esimin sonuclarini whatsaptan yolladi bana eşim geceden beri uyumuyorum uykumda yoktu zaten morfoloji yüzde 3 cıkmış yaninda olmasi gereken deger yuzde 4 deniyor bir doktor nasil bunu söylemez zaten ilgisiz birisiymis. Esime soylemek zorunda kaldim baksana boyle cıkmış sonucun diye hareketlilik yuzde 40 cıkmış birde progresif motilite yuzde 30 cikmis oda en az yuzde 32 olmaliymis.
Google a.sordum yuzde 35.olmalı diyor
Her türlü düşük anlayacağınız
Bileniniz varsa yardımcı olabilir mi
Yeni farkettim sabahtan beri bakiyorum internete.

Bizimkinde bakılmayan şeyler var morfoloji diye bişey Yok bizde sanki tekrarlayacağım da işte önceki yazıda belirttiğim gibi araba saçma bi sebepten serviste yatıyo yatsın bakalım :sinirli:

Eklentiler

• IMG_8469.PNG
    IMG_8469.PNG
    164,6 KB · Görüntüleme: 48
Canim o motlite iste spermlerin hızları oluyor dusuk hareket en hizli falan ama neden morfolojiye baktirmamislar anlamadim oda genetik birsey baska hastaneye gidin benim kocam 350 lira bayildi kendi agziyla bana röntgen cek dedi idrarima bak dedi doktorlar da bir tuhaf

Esinizden bu kadar yeni bir evlilikte böyle şikayet edebiliyor ken zorunuz ne çocuk için??

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X