doktora ne zaman gitmeliyim?

Harpy

Today is a gift, thats why they call it PRESENT
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2009
6.924
13.304
41
merhaba arkadaşlar, ben yeni hamile kaldım... reglim geçeli 4 gün oldu yarın için doktordan randevu aldım ama kafam çok karışık erken mi gidiyorum acaba? çünkü eğer erken gidersem alttan muayene ya da kalp atışlarını göremedikleri için boş gebelik zannettikleri oluyormuş... zaten benim periyodum uzun 32 gün sürüyor yani normalde 4 gün küçük bi bebek... şimdi bana ilaç felan verirlerse hastaneyi birbirine katabilirim çünkü çok gerginim.. :eek:klava: ne dersiniz ne zaman gitmeliyim doktora? eyvahedigeldismile

canım neyde belli oldu kandamı evde idrar tahilili mi yaptın her ikisindede doktora görünmende fayda var hayırlısı olsun bu arada

4 gün geçsede senin en az 2 haftalık falandır yumurtlama günlerini biliyomusun

yumurtlama günü 29u yani şuan tam 2 hafta 4 günlük ama reglimin ilk gününden hesaplayınca 4 hatta 5 gün daha büyük olması lazım... ne biliyim doktorun aslında bunu biliyor olması gerekiyor değil mi? mantıken öyle eyvahedigeldismile ama o kadar acayip şeyler duyuyoruz ki korkuyorum...

pardon yazmayı unuttum idrar testinde çıktı..

ilginiz için çok teşekkürler a.s. yarın gideceğim umarım bi sorun çıkmaz gerçekten birini dövmeyi pek istemiyorum :mymeka: yarın gelişmelerden haberdar edeceğim sizi...

canım benim panik yapma dr a gittiğinde zaten senden kan tahlili ister kan tahliline bakar 1500 den az olursa daha ilerki güne çağırır zaten bu kadar erken karnından rahim kalınlaşmana falan bakar yeni gebelik varsa alttan muayene etmez yerimseniben

aman şekerim bebiş var bi durum olursa kadınlar klübü olarak geliriz destek olalım birbirimize hayırlı sonuçlarını bekliyoruz

bende 4 + 5 günlük hamileyim.doğumlarımız yakın zamanlarda olucak seninle.doktorum alttan muayene etti ve 4+2 hamiş olduğumu söyledi(3 gün önceydi ve keseyi gördüm) .10 gün sonra tekrar gidicem.ayrıca alttan muayenenin de hiçbir tehlikesi olmadığını söyledi.doktoruma güveniyorum.fakülteden 1. likle mezun olmuş ve oğlumu da o takip etmişti.sonraki kontrolüm de alttan olucak ve sonrakiler üstten. a.s. bebeğini sağlıkla kucağına almanı dilerim

merhaba arkadaşlar; bugün doktora gittim.. ulturasonla baktı hiçbirşey göremedi.. alttan muayeneyi ben kabul etmedim gerekirse daha sonra gelirim dedim.. kan tahlili yapıldı sonucu taaa ptesi akşamı vereceklermiş :bbo: normalde ben 2 saatte belli olur diye düşünüyordum.. cumartesi diye herhalde... zaten hastaneden hiç memnun kalmadım.. özel olmasına ramen acayip beklettiler bizi hem tahlil sırasında hem doktor... :uhm:

arkadaşlar merhaba sonuç belli oldu a.s hamileyim 884.9 çıkmış opuyorumnanaktan 2 hafta sonra başka bir doktora gideceğim.. hepinize teşekkürler alkisalkisalkis

bencede erken dr.gitmek için...adet enaz 1hafta yada 10gün geçsin canm.
ben adetim 1hafta geçti gitmiştim dr.5haftalıksın dedi karnımdan baktı ve keseyi gördü.

merhaba arkadaşlar; bugün doktora gittim.. ulturasonla baktı hiçbirşey göremedi.. alttan muayeneyi ben kabul etmedim gerekirse daha sonra gelirim dedim.. kan tahlili yapıldı sonucu taaa ptesi akşamı vereceklermiş :bbo: normalde ben 2 saatte belli olur diye düşünüyordum.. cumartesi diye herhalde... zaten hastaneden hiç memnun kalmadım.. özel olmasına ramen acayip beklettiler bizi hem tahlil sırasında hem doktor... :uhm:

hangi hastaneye gitmiştin canm?

arkadaşlar merhaba sonuç belli oldu a.s hamileyim 884.9 çıkmış opuyorumnanaktan 2 hafta sonra başka bir doktora gideceğim.. hepinize teşekkürler alkisalkisalkis

Bu değerle ultrasonda birşey görmemesi mümkün.

Ama sizi üzmek istemem malesef değerleriniz biraz düşük.

Size tavsiyem gebeliğin normal olup olmadığını anlamak için yarın yine bir test yapın değerlerin bir kaç kata çıkması gerekir.

en azından bir sorun olsada erken çözüme ulaşır diye erken adım atmış olursunuz...

Çünkü benim adet gecikmesinin daha 2 . gününde 2231 değeri çıkmıştı ve bir gün arayla yaptığım test de nerdeyse 2 katından fazla değerler yükselmişti.
Buna rağmen doktorum yinede dikkat etmem gerektiğini söylemişti.

Allah cc herkese hayrlı sonuçlar nasip etsin.
İnşallah sağlıklı bir gebelik geçirirsiniz.

Şimdiden çok geçmiş olsun
.

X