Doktorumdan Metabolizmayi yavaslatmadan zayiflama yöntemi

_chocolate_

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2009
1.324
2
37
Ben birtürlü zayiflayamadigim icin doktorumdan yardim aldim bugün.

Öncelikle bana kesinlikle yasakladigi seyler:

HERTÜRLÜ ekmek
Makarna
Pirinc
Tatlilar/cikolatalar/mesrubatlar
Hertürlü light ürünler (aslinda cok kilo aldiriciymis bunlar)

Sonra aksam yemegini yememenin zayiflattigi gibi bir inanc vardir hepimizde ancak bu cok yanlismis günde 3 ögün yemek sart aksi takdirde vücut alarma geciyor ve yakmayi birakiyor!

Kahvalti Sabah 8:00 de
Öglen yemegi 13:00 de
Aksam yemegi 18:00 de

Bu ögünler arasinda hicbirsekilde kalori almayacaksiniz, tek bir sakiz, kücücük bir seker veya bir elma bile yediklerinizi yakma calismasini yarida birakir! Su ve sekersiz kahve/ cay icmek serbest.

Son olarakda tabii ki rejimin olmazsa olmazi! Spor. Haftanin 4 günü bir saat mutlaka Spor yapilmali. Sporsuz uzun vadeli zayiflamak I-M-K-A-N-S-I-Z bunun bilincine varmamiz gerekli.

Bu ipuclarin hepsi doktorumdan oldugu icin yanilma payi yok güvenle uygulayabilirsiniz arkadaslar.

nasıl yaa? ana öğünlerin arasında ara öğün yiyiyoruz ve metebolizmamızın hızlanması için bunun çok gerekli olduğunu bütün diyetisyenler söylüyor belki bu sana özel bişiydir canım aralarda ben bi avuç leblebi kepekli grisini salatalık elma havuç bunlardan birini mutlaka 2şer saat arayla ana öğünlere sıkıştırıyorum elma bile yemiyeceksiniz demesi bana çok ilginç geldi doktorunun ohaoldumsmile

Hayir canim bana özel degil cünki uzun uzun anlatti daha öncede duymustum bunu bir diyetisyenden. Ögünlerin arasinda hicbirsey yememek gerekiyormuski vücut rahat rahat yediklerimizi yaksin. Inan bende ara ögün yenmesi gerektigini ilk defa duyuyorum :1shok:

Simde metabolizmamizin yavaslamamasi icin gerekli olan tek sey yeteri kadar kalori almak. Bu kalorileride ögünlerde aliyoruz. Sürekli yemek yersek vücuda yediklerimizi yakacak yeterince zaman vermeyiz ki

Son düzenleme:
Hayir canim bana özel degil cünki uzun uzun anlatti daha öncede duymustum bunu bir diyetisyenden. Ögünlerin arasinda hicbirsey yememek gerekiyormuski vücut rahat rahat yediklerimizi yaksin. Inan bende ara ögün yenmesi gerektigini ilk defa duyuyorum :1shok:

Simde metabolizmamizin yavaslamamasi icin gerekli olan tek sey yeteri kadar kalori almak. Bu kalorileride ögünlerde aliyoruz. Sürekli yemek yersek vücuda yediklerimizi yakacak yeterince zaman vermeyiz ki

bence başka bir doktora daha git :eek:lmaz:

Vallahi siz böyle deyince internette de arastirdim ama expert diyetisyenlerde arada birsey yenmemesi gerektigini söylüyor. Anlasilan almanyanin diyetisyenleriyle türkiyenin diyetsiyenleri hem fikir degil. Ancak ben doktorumun söyledigine inanmayi tercih ediyorum en azindan ne kulaktan duyma bilgiler olmadigina eminim.

Arkadaslar hangi uzman bu ara ögün meselesini söylüyor bana bir link verebilir misiniz? Bu doktorlar arasindaki celiskiye cok sasirdim ben almanyada yasiyorum ve herzaman arada birsey yenmemesi gerektigini duyarim. Yanliz dr. veya professör varsa bana bir zahmet linki verin de birdahakine doktoruma göstereyim bakalim.

çok şaşırdım.. hemen hemen bütün beslenme uzmanları ara öğünlerin asla atlanmaması gerektiğini söyler.. az az ve sık sık yenmesidir onların bahsettiği şey.. ara öğünler metabolizmanın çalışması içingerekli.. diğer türlü vucut alınan besinleri yaga ceviriyor. googledan rahatlıkla bulabilirsin aslında bu konuyla ilgili bir sürü yazı var cunku.

annemde benim dugun zamani diyetisyene gitmisti ve her listesinde ara ogunu vardi listeye tam uyarak 6 ayda 25 kilo verdi

Google baktim tabi canim sizin dediginiz gibi türkce aradigim zaman sizin dediginiz gibi ara ögün yenmesi gerektigi yaziyor. Ancak bunu hicbir doktordan veya profesörden bulamadim. Almancaya baktigim zaman ise kesinlikle ara ögün yenmemesi gerektigini buldum. Eger sizde bir doktorun yazisi veya repörtaji varsa bana gönderin bir zahmet gerekirse planimi degistireyim.

Yani suanda internette okudugum yazilarla birde doktordan sahsen duydugum önerilerde doktorun tavsiyeleri agir basiyor ama eger bunu türkiyedeki doktorlardan birinin söyledigini görürsem birde onlarin dedigi gibi denerim icabinda.

arkadaşlar ara öğünler konusunda bişey söylemek istiyorum
ben daha dun bir dergide okudum uzm.dyt. selahattin dönmez yazmış
kışın 3 ana bir ara öğün yeterliymiş sabah öğlen ikindi ve akşam
ve 6 ögünlü diyet listeleri içinde sağlıklı bir kişinin asla 6 ögüne ihtiyacı olmaz demiş
öğün araları en az 3 en fazla 6 saat vucudunuzun enerji dengesini kurarark kilo kaybını hızlandıracaktır demiş
sadece bir aktarma yapmak istedim tabiki herkes kendi bünyesine göre doktorunun kontrolnde davranabilir

sanırım harcanılan enerjiye göre değişiyor ozaman.. ben hergün spor yapıyorum ve ara öğüne gercekten ihtiyacım oluyor.. araöğün dediğim şey zaten oturup sofra kurmak falan değil. normalde gün içinde düzensiz ve verimsiz yaptıgımız atıştırmaları, saglıklı ve düzenli bi sekilde yemek aslında bi nevi.. yani meyveli yogurt gibi..vs vs vs..

canlar tüm uzman doktorlar günde 6 öğün yenmesini herşeyin yenmesini ama bunların ölçüsünde olmasını söylüyorlar. ve aslada suyu ihmal etmeyeceksiniz. elma yemeden meyva yamadan asla olmaz. özellikle tüm lifli gıdalar öneriliyor. et tavuk balık. çünkü aç kalarak zayıflanmaz anca hasta olunur. özellikle meyva dan gidersek örnek 1 elm ayanında birkaç badem veya ceviz v.s gibi örnekliyor doktorlar. ama bunun yanı sıra mutlaka yürüyüş ve hareket olacak.ana besinler vücuda alınmadan olmaz. sebze meyve et ürünleri süt ürünleri su su su su olmazsa olmaz bunlar yenmezse bağışıklık sistemi çöker. 3 ana öğün 3 ara öğün mutlaka var zaten insan yediklerini hem az ölçüsünde yiyecek hem ara öğün yemeyecek hadi canım sende insan açlıktan ölür. tabağı küçültüp konan yemeği de azaltınca ekmeğide azaltınca bu iş yürür mesela çorbalı bir öğünde diğer yemeklerde ekmek kullanmayın. çeşitli ayarlamalar yapılabilir yani. almanlar bu işi bilmiyorlar bence. türkiyeye gelince sen kendini türk hekimlerine emanet et bence. bak diyetisyen demiyorum ortalıkta okadar çok varlarki. gürkan kubilay var futbol takımlarının doktoru bildiğim kadarıyla haluk saçaklı var selahattin dönmez var bunlar tam sağlıklı bilgilendiriyorlar. çukulata bile veriyorlar ya ama ölçü bol bol su spor yürüyüş yüzme plates hangisini severseniz.

b urda kesinlikle bi yanlış var ben kısa zamanda 2 ay gibi bi zamanda 6 öğün yiyerek ve sporla ama 1 saat değil 76 kilodan 63 e düştüm. su anda 58 kiloyum. kilomu geçen sene mart yani hemen hemen 1 seneye yakındır koruyorum. ama bu diyetim boyunca çiloklatada yedim börekte çörekte tabii abartmadan. sabahları 3 dilim çavdarlı kocaman ekmek yedim. bence sen başka bi diyetisyene felan git. ayrıca 3 öğün ün aralarında mutlaka ara öğün olmalı yogurt gibi. sakız bile çiğnesen kilo alırsın nedir anlamadım. ben bütün düyetim boyunc sakız çiğnedimmm:KK70: sadecespordan sonra yemek yemek kilo aldırır . spordan sonra yediğin şeyler yaga dönüşür

Bence de bir yanlışlık var. 3 öğün yenmeli tabii ki ama ara öğünlerde de mutlaka meyve vb. yenmeli.
Yemek sırasında meyve yenemeyeceğine göre sadece 3 öğün öneren dr. acaba meyvenin ne zaman yenmesi gerektiğini söylüyor.bilmiyorumkismile

Canlarim tamam dogru söylüyorsunuzda inanin birtane dr veya professörün öyle bir yazisini görsem inanin hemen doktorumu degistirecegim de böyle bir yaziyi ne ben bulabiliyorum nede sizden biri bana gönderebiliyor onun icin bunlar benim icin kulaktan duyma seyler olarak kaliyor...

Az yedikden sonra geceyarisi yemek yense bile zayiflanir ama bu gece yemek yiyince zayiflaniyor anlamina gelmez ki. Onun icin kararsiz kaldim vallaha ve ben internette bulamadim profosyonel birinin öyle dedigini siz bulursaniz lütfen lütfen bana gönderin

dilara koçak
taylan kümeli
turgay köse
selahattin dönmez
elvan odabaşı
vs vs vs vs vs vs dahaa bir sürü uzman..

Son düzenleme:
çok şaşırdım.. hemen hemen bütün beslenme uzmanları ara öğünlerin asla atlanmaması gerektiğini söyler.. az az ve sık sık yenmesidir onların bahsettiği şey.. ara öğünler metabolizmanın çalışması içingerekli.. diğer türlü vucut alınan besinleri yaga ceviriyor. googledan rahatlıkla bulabilirsin aslında bu konuyla ilgili bir sürü yazı var cunku.

Google baktim tabi canim sizin dediginiz gibi türkce aradigim zaman sizin dediginiz gibi ara ögün yenmesi gerektigi yaziyor. Ancak bunu hicbir doktordan veya profesörden bulamadim. Almancaya baktigim zaman ise kesinlikle ara ögün yenmemesi gerektigini buldum. Eger sizde bir doktorun yazisi veya repörtaji varsa bana gönderin bir zahmet gerekirse planimi degistireyim.

Yani suanda internette okudugum yazilarla birde doktordan sahsen duydugum önerilerde doktorun tavsiyeleri agir basiyor ama eger bunu türkiyedeki doktorlardan birinin söyledigini görürsem birde onlarin dedigi gibi denerim icabinda.

Canlarim tamam dogru söylüyorsunuzda inanin birtane dr veya professörün öyle bir yazisini görsem inanin hemen doktorumu degistirecegim de böyle bir yaziyi ne ben bulabiliyorum nede sizden biri bana gönderebiliyor onun icin bunlar benim icin kulaktan duyma seyler olarak kaliyor...

Az yedikden sonra geceyarisi yemek yense bile zayiflanir ama bu gece yemek yiyince zayiflaniyor anlamina gelmez ki. Onun icin kararsiz kaldim vallaha ve ben internette bulamadim profosyonel birinin öyle dedigini siz bulursaniz lütfen lütfen bana gönderin
MERHABA KISLAR ......

EGERKıı Bır SAGLIK SORUNUNUZ YOKSA . günde 3 ögün yeterlidir insana ......
BEN EPEYDıR MONTıGNAC DıYETı YAPIYORUM bu diyetin sahibi Fransız.. ve bu beslenme düzeyindede 3 ana ögün var . aralara gerek duyulmuyor. BiZıM DıYETıSYENLER BıRAZ ARKADAN GELıYOR GALıBA ...

ögünde yenilen en az 3.4 saate hazmolur (bu yiyecegin cinsine göre degişir tabi). eger hazmolmadan üstüne tekrar bişi yenirse kan şekerinde dengesizlik olur ...
kilo almamızın sebebi zaten kan şekerindeki yükselmeler kan şekeri yükselince o ögünde alınan yaglar depo olur ....
bir gün gelecek bizim diyetisyenlerde kl. hesabından vaz geçip asıl önemli olanın kl. deyilde yiyeceklerin cinsi kan şekeri göstergesi oldugunu anlıycaklar .. gerçi bazıları anlamaya başladı ama ..:nazar: yediginizin miktarı deyil cinsi önemli kızlar buna dikkat ederseniz kilo kaybınız olur ..a.s.

Son düzenleme:
Ben birtürlü zayiflayamadigim icin doktorumdan yardim aldim bugün.

Öncelikle bana kesinlikle yasakladigi seyler:

HERTÜRLÜ ekmek
Makarna
Pirinc
Tatlilar/cikolatalar/mesrubatlar
Hertürlü light ürünler (aslinda cok kilo aldiriciymis bunlar)

Sonra aksam yemegini yememenin zayiflattigi gibi bir inanc vardir hepimizde ancak bu cok yanlismis günde 3 ögün yemek sart aksi takdirde vücut alarma geciyor ve yakmayi birakiyor!

Kahvalti Sabah 8:00 de
Öglen yemegi 13:00 de
Aksam yemegi 18:00 de

Bu ögünler arasinda hicbirsekilde kalori almayacaksiniz, tek bir sakiz, kücücük bir seker veya bir elma bile yediklerinizi yakma calismasini yarida birakir! Su ve sekersiz kahve/ cay icmek serbest.

Son olarakda tabii ki rejimin olmazsa olmazi! Spor. Haftanin 4 günü bir saat mutlaka Spor yapilmali. Sporsuz uzun vadeli zayiflamak I-M-K-A-N-S-I-Z bunun bilincine varmamiz gerekli.

Bu ipuclarin hepsi doktorumdan oldugu icin yanilma payi yok güvenle uygulayabilirsiniz arkadaslar.
bu bilgiler gayet dogru ....... yasaklananların hepsi benim yaptıgım diyettede yasak . (ekmek hariç)tam ekmek yiyyorum sadece sabahları ....

kesinlekle ögün atlamakda kilo vermeye engel ne olursa olsun aç kalınmamalı ..... karnınız zaten ögünlerde doyunca ara ögüne gerek duymuyorsunuz . dr demek istedigide bu canım ...olumunekankayizsmile

Son düzenleme:
X