Doktorun olmaz(sa) dediği ama başarılı olan tedaviler? :/

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Velvette

💪🏋️‍♀️
Kayıtlı Üye
12 Mart 2013
37.829
51.657
Aslında tam olarak olmaz demiyor ancak "olmazsa..." diyor ikidir doktorum bu da sinirlerimi geriyor
3 aydır ben çekiyorum bunun stresini hele son 2 haftadır enfeksiyon yüzünden acıdan ağlamalarımı, uykusuzluk yemek yiyemek vs

Bu kadar emek ve acı varken ortada olmaması ihtimali da moralimi bozuyor
Olur, yaparız desin istiyorum doktor o da gerçi yaparız diyor ancak olmazsa ihtimalini de konuşuyor :KK35:

Mevzu da köprü vs implant
İmplantın tutmama ihtimalini konuşuyoruz çünkü çene kemiğim inceymiş ek kemik tozu koydular şimdi onu bekliyoruz kemik oluşacak mı oluşmayacak mı diye

Ben de köprü hiç istemiyorum yan dişlerim gitsin istemiyorum
Üstelik de kimse memnun değil herhalde köprüsünden herkes rahat yenmiyor konuşulmuyor falan yazmış? Bilmiyorum aranızda var mı yaptıran deneyen?

Ailem de ege üniversitesi hastanesine gidersin olmaz derse diyor
Ben özelde yaptırmaya çalışıyorum şu an ve biraz moralim bozuk:hasta:

Aslında tam olarak olmaz demiyor ancak "olmazsa..." diyor ikidir doktorum bu da sinirlerimi geriyor
3 aydır ben çekiyorum bunun stresini hele son 2 haftadır enfeksiyon yüzünden acıdan ağlamalarımı, uykusuzluk yemek yiyemek vs

Bu kadar emek ve acı varken ortada olmaması ihtimali da moralimi bozuyor
Olur, yaparız desin istiyorum doktor o da gerçi yaparız diyor ancak olmazsa ihtimalini de konuşuyor :KK35:

Mevzu da köprü vs implant
İmplantın tutmama ihtimalini konuşuyoruz çünkü çene kemiğim inceymiş ek kemik tozu koydular şimdi onu bekliyoruz kemik oluşacak mı oluşmayacak mı diye

Ben de köprü hiç istemiyorum yan dişlerim gitsin istemiyorum
Üstelik de kimse memnun değil herhalde köprüsünden herkes rahat yenmiyor konuşulmuyor falan yazmış? Bilmiyorum aranızda var mı yaptıran deneyen?

Ailem de ege üniversitesi hastanesine gidersin olmaz derse diyor
Ben özelde yaptırmaya çalışıyorum şu an ve biraz moralim bozuk:hasta:

Ege diş izmirin en iyi diş hastanesidir. Yorarlar çok gider gelirsin ama sonucu mükemmel olur.

Ben sana doktor tavsiye etmiş miydim?

Ege diş izmirin en iyi diş hastanesidir. Yorarlar çok gider gelirsin ama sonucu mükemmel olur.

Ben sana doktor tavsiye etmiş miydim?

Evet evet biliyorum Ege diş i de bugüne kadar çok uzun sürecek diye gitmedim oraya malum eylül-ekim de yurtdışına gideceğim hepten zor olacak pfft

Etmemiştin vino

Köprü hakkında bir deneyimin var mı peki böyle dişsiz gezmek de sıkıyor öbür yanda diş kaybetmek de

En güzeli implant canım :KK66: taktıran biri kendi dişimden hiç farkı yok demişti ne güzel yaptırabilirsin inş.

Ha bir de köprü olaylarını ben sevmiyorum boşa kaç tane sağlam dişi çekiliyor insanın :KK12:

En güzeli implant canım :KK66: taktıran biri kendi dişimden hiç farkı yok demişti ne güzel yaptırabilirsin inş.

Olursa evet de olmaz der çıkarsa doktor napacağım bilmiyorum

Böyle de doğmamış bebeğe don biçiyorum farkındayım da bu kadar bekledim acı çektim ya oldursun! :ruh:

Tekrar gidince daha ısrarcı konuşacağım, bugüne kadar konuşmadım pek köprü seçeneğini ama

Evet evet biliyorum Ege diş i de bugüne kadar çok uzun sürecek diye gitmedim oraya malum eylül-ekim de yurtdışına gideceğim hepten zor olacak pfft

Etmemiştin vino

Köprü hakkında bir deneyimin var mı peki böyle dişsiz gezmek de sıkıyor öbür yanda diş kaybetmek de

Yakınımda yaptıranlar var pek sıkıntıları yok. Benim dişlerde yok köprü de implant da.

Özele gideceksen bir arkadaşım var iyi bir doktordur. Ablamın egede yapılan 30 senelik implantlarını söküp yeniledi ki hiç bir doktor yanaşmamıştı onu yapmaya. Çene cerrahı aynı zamanda. Çeneyle kemikle ilgili sıkıntı varsa muhtemelen çözümü ondadır izmirde. İstersen yazayım özelden.

Diş zor ya ALLAH şifa versin İmplantta çok uzun iş ve biraz zor bende köprü düşünüyorum ön dişime mecbur :işsiz:

Diş zor ya ALLAH şifa versin İmplantta çok uzun iş ve biraz zor bende köprü düşünüyorum ön dişime mecbur :işsiz:
Yaptırma bence implant yaptır imkan varsa köprü hem belli oluyor hemde boşuna dişler küçültülüyor yazık uzun sürsün ama kendi dişin gibi olsun :KK66:

Yakınımda yaptıranlar var pek sıkıntıları yok. Benim dişlerde yok köprü de implant da.

Özele gideceksen bir arkadaşım var iyi bir doktordur. Ablamın egede yapılan 30 senelik implantlarını söküp yeniledi ki hiç bir doktor yanaşmamıştı onu yapmaya. Çene cerrahı aynı zamanda. Çeneyle kemikle ilgili sıkıntı varsa muhtemelen çözümü ondadır izmirde. İstersen yazayım özelden.

Benim anne babamda var ancak ikisi de memnun değil o kısımla yemiyoruz diyorlar

Peki görüntü olarak abes duruyor mu o köprüler?

Bir yazsana ya çok sevinirim vino! benim doktorum o çene olayına girmez muhtemelen
Ben bu seçeneği de düşünüyorum ama dediğim gibi iyi bir cerrah olursa sonuçta bir ameliyat
Şu kemik tozunda bile yerlerde süründüm enfeksiyon kaptı da.

Senin de mi ön diş? :bicak:
Beni yokluğu rahatsız ediyor estetik olarak

Yaptırma bence implant yaptır imkan varsa köprü hem belli oluyor hemde boşuna dişler küçültülüyor yazık uzun sürsün ama kendi dişin gibi olsun :KK66:
Ön dişlerim zaten inceltildi porselen yaptım yıne curume devam edıyo implanttan korkuom biraz ya :KK14:

Benim anne babamda var ancak ikisi de memnun değil o kısımla yemiyoruz diyorlar

Peki görüntü olarak abes duruyor mu o köprüler?

Bir yazsana ya çok sevinirim vino! benim doktorum o çene olayına girmez muhtemelen
Ben bu seçeneği de düşünüyorum ama dediğim gibi iyi bir cerrah olursa sonuçta bir ameliyat
Şu kemik tozunda bile yerlerde süründüm enfeksiyon kaptı da.

Senin de mi ön diş? :bicak:
Beni yokluğu rahatsız ediyor estetik olarak
Aynen ön diş çocuklugumdan beri çekiyorum derdini porselen yapmıştım hiç belli olmuodu ama olmadı diş alttan curumeye devam edıyo gibi en son köprüye karar verdım ama bılmıyorım

Iyy bu dis olaylari bana fenalik getiriyor. Gecen gun disciye kontrole gittim. Benim de var onde bir tane degismesi gereken dis, simdi bir tane daha cikti basima, kaplama yapilmasi gerekiyormus ona da:KK43: 2 tane kanal tedavisi falan filan. Pff. Neyse simdi kendimi bosvereyim.... Zaten bir dis kaybetmis ve 9 yasimdan beri 1 kaplama disi olan biri olarak diyebilirim ki asla ama asla saglam disime dokundurtmazdiim yerinde olsam. Ne olursa olsun. Tek dis icin 2 ekstra dis feda etmek cok aci bir sey. Ben yapay disin ne oldugunu cocuklugumdan beri bildigim icin, bu dis konusunda cok katiyim. Bence birden fazla doktora gorun. Mesele dis olunca kimi doktorlarin kurtaramadigi disi, bir baska doktor kurtarabiliyor. Ben tek doktora kalsaydim, agzimda 1 degil, 3 yapay dis olurdu. Bulana kadar ugrastim. Bilgi, tecrube ve beceri meselesi dis bence.

Aynen ön diş çocuklugumdan beri çekiyorum derdini porselen yapmıştım hiç belli olmuodu ama olmadı diş alttan curumeye devam edıyo gibi en son köprüye karar verdım ama bılmıyorım
Bir de o dişlere kanal tedavisi yapılmadımı ki çürüyor o_O normalde kanal tedavisi dişleri temizleyip sinirleri dişi öldürmek değil mi? :KK64:

Ben olsam onu yaptırırım miss gibi yeni sağlam dişler tabi onunda adedi var öyle on tane yaptıramıyorsun bildiğim kadarıyla bir de çenen uygunsa tabi
İstedıgın kadar yaptırırsında zaman alıyo herhalde dişi çekeceklerde iyileşecekte sonra vida takılacak en son diş yanlış degilsem :)

Bir de o dişlere kanal tedavisi yapılmadımı ki çürüyor o_O normalde kanal tedavisi dişleri temizleyip sinirleri dişi öldürmek değil mi? :KK64:
Yapıldı ya ömrüm kanal tedavisiyle geçti :KK70: ama bilmiyorum ben öyle düşünüyorum en son o diş kökümde kist oldu onu aldırdım ondan beri o dişin çekilmesini düşünüyorum :)

Yapıldı ya ömrüm kanal tedavisiyle geçti :KK70: ama bilmiyorum ben öyle düşünüyorum en son o diş kökümde kist oldu onu aldırdım ondan beri o dişin çekilmesini düşünüyorum :)
En çok korktuğum şeylerden biri diş kaybetmek :KK17: 2 dişim yok başka da çürüğüm falan yok dişlerim iyidir hoş anneminde öyle hala kendi dişleri çenelerde kayıpları var sadece bende ona çekmişim galiba :rapci: ben de yaptırabilirsem implant düşünürüm yoksa kalsın sapasağlam dişlerimi mahvedemem :KK45: hele estetik görüntü için yaptırıyorlar :skandal:

En çok korktuğum şeylerden biri diş kaybetmek :KK17: 2 dişim yok başka da çürüğüm falan yok dişlerim iyidir hoş anneminde öyle hala kendi dişleri çenelerde kayıpları var sadece bende ona çekmişim galiba :rapci: ben de yaptırabilirsem implant düşünürüm yoksa kalsın sapasağlam dişlerimi mahvedemem :KK45: hele estetik görüntü için yaptırıyorlar :skandal:
Valla istemeden kaybettim bende :KK45:
Ön dişlerimden hep çektim şu yaşa kadar :KK51:
Ben daralıyorum diş yaptırırken ya o yutkunamama
Agızın saatlerce acık kalması :olamaz:

Valla istemeden kaybettim bende :KK45:
Ön dişlerimden hep çektim şu yaşa kadar :KK51:
Ben daralıyorum diş yaptırırken ya o yutkunamama
Agızın saatlerce acık kalması :olamaz:

Ben korkmuyorum da sen çektiğinden gitmek istememen normal hep diyorum bayıltıp yapsalar ya ameliyat gibi hepsini bi seferde ne yaralar iyileşiyor ağızda iyileşir ne var yani :KK53:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X