Doktorun vurdumduymazlığı

Arkadaşlar ben anlatamıyor muyum. Doktordan teşhisi aldıktan sonra "oh bari mantar değilmiş rahatladık" dedik sadece. Bunun üzerine yedik fırçamızı. Kimse çıkıp mantar olabilir falan demedi neden anlatamıyorum?

Internette mantar diyenler olmus mantar degilmiymis bunu yazan sizsiniz rahatladik diye bisey yaziyo mu ?
Internetten lutfen drun koydugu teshise bakin cok bakmak istiyosaniz kendiniz bu su diye secip gitmeyin .

Eskiden konu komsudan ilac tavsiyesi alinir icilir icilir gecmeyince gidilirdi simdi netten koyulup gidiliyo sinirlenmekte hakli

Prospektuste bile kullanim sekli yazar olmadi ilacpediadan bakabilirsiniz prospektus orda var attiysaniz

Otu b.ku şikayet ede ede yakında devlette çalışan doktor bulamayacaksınız.

Konu sahibi için demiyorum bunu, sakinleşince salim kafayla düşünmüş zaten.

Bi' öğretmenler, bi' de doktorlar ne çekiyor ya.

devlet hastanesi değil mi?

siz de haklısınız doktor da haklı. ne olursa olsun kimseye sesini yükseltmemesi lazım, ama onların da çalışma koşulları düşünüldüğünde insan hak veriyor.

ilacın nasıl kullanılacağı konusunda da eczane ile görüşebilirsiniz. ben hiç bi doktorun ilacı şöyle kullanıcaksın diye tarif ettiğini görmedim. o işe eczacı bakar. çünkü doktorun vakti kısıtlı, günlük maksimum hastaya bakmaya çalışıyo olur.

muayenesinden şüpheniz varsa da başka doktora gidersiniz.

Annem mühendis 3 ay şırnakta yıkıntının içince görev yaptı. Ki mesleği vatandaşla direkt ilişkide olmak değil. Yine de her soru sorana her gelene saygıyla sizli bizli konuşup karşılık verir ciddiye alır. Ben doktor muamelesinden inanılmaz bıktım bir değil iki değil. Evet devlet hastanesi. Yani ben düzen değişsin istiyorum ama insanlar bunu normal gördükçe hiçbi zaman değişmez. Herkes düzgün muameleyi hakeder.

Evet doktorun anlatma zorunluluğu yokmuş onu öğrendim. Şikayet etmekten vazgeçtim çok teşekkür ediyorum.

Her doktor internetten okuyup yalan yanlış bilgilerle gelen hastaya kızıyor çünkü internete bakarsak birçok nedni var herşeyin gerçek teşhisi doktor yapar. Ayrıca hastası vardır kadının yani.

Hem eczaneden gayette öğrenebilirsiniz bunu söylerdi ve prospektüsü de vardır içinde günde kaç kere nasıl uygulanacağı yazar okuma zahmetine mi girmediniz? doktorlar sürekli emrimize amade olamıyorlar.

Annem mühendis 3 ay şırnakta yıkıntının içince görev yaptı. Ki mesleği vatandaşla direkt ilişkide olmak değil. Yine de her soru sorana her gelene saygıyla sizli bizli konuşup karşılık verir ciddiye alır. Ben doktor muamelesinden inanılmaz bıktım bir değil iki değil. Evet devlet hastanesi. Yani ben düzen değişsin istiyorum ama insanlar bunu normal gördükçe hiçbi zaman değişmez. Herkes düzgün muameleyi hakeder.

Evet doktorun anlatma zorunluluğu yokmuş onu öğrendim. Şikayet etmekten vazgeçtim çok teşekkür ediyorum.

siz muayene odasında mıydınız? niye annenizle girdiniz ki?

Arkadaşlar ben anlatamıyor muyum. Doktordan teşhisi aldıktan sonra "oh bari mantar değilmiş rahatladık" dedik sadece. Bunun üzerine yedik fırçamızı. Kimse çıkıp mantar olabilir falan demedi neden anlatamıyorum?

Internette mantar diyenler olmus mantar degilmiymis bunu yazan sizsiniz rahatladik diye bisey yaziyo mu ?
Internetten lutfen drun koydugu teshise bakin cok bakmak istiyosaniz kendiniz bu su diye secip gitmeyin .

Eskiden konu komsudan ilac tavsiyesi alinir icilir icilir gecmeyince gidilirdi simdi netten koyulup gidiliyo sinirlenmekte hakli

Prospektuste bile kullanim sekli yazar olmadi ilacpediadan bakabilirsiniz prospektus orda var attiysaniz

Her doktor internetten okuyup yalan yanlış bilgilerle gelen hastaya kızıyor çünkü internete bakarsak birçok nedni var herşeyin gerçek teşhisi doktor yapar. Ayrıca hastası vardır kadının yani.

Hem eczaneden gayette öğrenebilirsiniz bunu söylerdi ve prospektüsü de vardır içinde günde kaç kere nasıl uygulanacağı yazar okuma zahmetine mi girmediniz? doktorlar sürekli emrimize amade olamıyorlar.

Prospektus, eczacı ikisi birbirinden farklı şeyler söylüyorlar. Biri o bölgeye uygula derken biri tüm saça uygula diyor.

Neyse arkadaşlar pişman oldum açtığıma açacağıma olayın gerginliğiyle. Tamam doktorlar bağırma fırça çekme hakkına sahip arkadaşlar hiç birimiz insanca muameleyi haketmiyoruz. Haklısınız tamam.

Hasta ne soylerse siylesin dr azarlamaya hakki mi var? Bu nasil bir anlayis ya. Kaldi ki konu sahibi nette baktik belirtiler mantar diyordu desin bu bagirip azarlama hakkini vermez. Usulunce konusabilir. Aksama kadar kac hasta geliyor yoruluyor eee bunun icin orada bu yuzden o egitimi aldi bu onun secimi. Haksizda olsa kimse kimseyi azarlayamaz.

Konu sahibi sizin yerinizde olsam gider usulunce nasil insan ikaz ediliyormus gosterirdim ona. Konusmayi ogrensin diye. Sonuna kadar haklisiniz bence

Arkadaşlar merhaba. Aşırı sinirliyim bana bir yardımcı olun lütfen.

Annemin ense kısmında kısmi saç dökülmesiyle saçkıran tahmininde bulunup (her insanoğlu gibi açıp internetten araştırdık) doktora gittik.

Annem gidiyor doktora, internette mantar diyenler olmuş. Doktora da "aa mantar değil miymiş" diyor. Kadın başlıyor car car "internetle gelmeyin banaaa, kaynak gösteriiin kaynaak" bilmem ne.

Sonra bir losyon yazıp gönderiyor nasıl kullanıldığı kaç kere hangi bölgeye hiç bişey anlatmıyor. İçerde 1 dk ya kalıyor ya kalmıyor annem. Bugün kadını arıyoruz. Kadın telefonda görüşmeyi reddediyor. Alo alo diyor ses gelmiyormuş gibi yapıp kapatıyor. Sektereri arıyoruz bağlamıyor "görüşme kabul etmiyor" diyerek. Sonra annem fırçalayınca "bi dakka madem bağlıyım" diye bağlamaya çalışıyor kadın yine açmıyor.

Sabrımın sonundayım kavga etmek istemiyorum cahiller gibi. Ama ya gerçekten annem cahil olsa cahil gidene böyle mi davranacak. Karşılığında para aldığı işini yapmayan insanlara deliriyorum. Bu kadını nereye şikayet edebilirim. Var mı bilgisi olan.
ben böyle bir kadın dokt. tanıyorum.
sarı saclı hafif topluca bir kadın mı ? istanbul da mı?

Pes yani kadın resmen fırçalanmış ama burada canhıraş doktoru savunuyorlar. Yine yazıyorum aynı şeyi bakkalınız yapsa hadsiz, terbiyesiz olur.

Pes yani kadın resmen fırçalanmış ama burada canhıraş doktoru savunuyorlar. Yine yazıyorum aynı şeyi bakkalınız yapsa hadsiz, terbiyesiz olur.

İşte ben de bundan bahsediyorum. Bakkal iyi günler demese ama olsun ya kaçıncı müşterisiyim demez kimse. Ben muameleden rahatsızım saygıyla yürüyor tüm hayatımız ilişkilerimiz.

Yok hayatım izmirde.
ayy valla kopyası da istanbulda... feci terbiyesiz bir dermotoloog tanıyorum. o sandım :)
tabii istanbuldan izmire gecmiş bile olabilir... küt saclı cakma sarı hafif tombul. adını hatırlamıyorum. yüzü de hep gözümün önündedir.

İşte ben de bundan bahsediyorum. Bakkal iyi günler demese ama olsun ya kaçıncı müşterisiyim demez kimse. Ben muameleden rahatsızım saygıyla yürüyor tüm hayatımız ilişkilerimiz.
Bizim işimiz de öğrencilerle mesela. Gğnde 500 öğrenciyle muhattap oluyoruz. Sayı fazla diye birine terbiyesizlik yapma lüksümüz var mı? Asla yok. Anlamıyorum bazen kk kadınlarını.

Burda doktoru savunanlara inanılmaz şaşırdım. Ben de bi doktor adayıyım ama o doktorlardaki kendini beğenmişliği, sebepsiz azarlamayı çok iyi bilirim. Kimse kusura bakmasın o işi bedavaya yapmıyor karşılığımda bi para alıyosa görevini hakkıyla yerine getiricek. Bu doktorlar yüzünden doktora gitmeye çekinen kaç insan var. Konu sahibi ben olsam sonuç alamayacak bile olsam şikayet ederdim.

Burda doktoru savunanlara inanılmaz şaşırdım. Ben de bi doktor adayıyım ama o doktorlardaki kendini beğenmişliği, sebepsiz azarlamayı çok iyi bilirim. Kimse kusura bakmasın o işi bedavaya yapmıyor karşılığımda bi para alıyosa görevini hakkıyla yerine getiricek. Bu doktorlar yüzünden doktora gitmeye çekinen kaç insan var. Konu sahibi ben olsam sonuç alamayacak bile olsam şikayet ederdim.

Öğrenci olduğun o kadar belli ki şu yorumundan... 10 sene sonra görürüm ben seni.

Konu sahibi size gelince doktoru şikayet etseniz de bir şey çıkmaz, telefonları açmak zorunda değil, telefonla bilgi vermek zorunda değil, ilaçların nasıl kullanılacağını reçeteye yazar-eczacı anlatır kendisi illa anlatmak zorunda değil günde 200 hasta bakarken. İsterse ya da insan gibi şartlarda çalışıyorsa anlatır tabi o ayrı bir konu. Kafanıza takılan bir sıkıntı varsa tekrar gidip muayene olabilirsiniz. Bu arada dermatologlar tanıyı çoğu zaman hızlıca bakarak koyar, zaten en az 1 milyon kere aynı şeyi görmüştür ve tedavi etmiştir.
Geçmiş olsun.

Şikayet edilecek bir durum göremedim.
İlacın kullanım şeklini eczane açıklar.
Telefonla görüşmek zorunda değil.
Şahsen ben doktor olsam internette böyle yazıyormuş diyen hastaya sinir olurum.
İnternet yeterli madem bana niye geliyorsun diye sorarlar insana.
Sesini yükseltmesi konusunda haksız ama diğer durumlarda doktor haklı.

X