Doğal Saç Bakım Kürleri Dökülen Saclara Doğal Cözümler

Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri

etkin

Guru
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2006
1.590
1.070
Saç dökülmesi, kadınlarda da sıkça rastlanan bir rahatsızlık. Bu, stres, vitamin eksikliği gibi nedenlerden kaynaklanabileceği gibi, mevsimsel değişiklikler de saç dökülmesini olumsuz etkiler. Peki saç dökülmesi için siz, kendiniz ne yapabilirsiniz? İşte bazı öneriler...

Saç derinize ve saçlarınıza hindistancevizi sütü veya aloe vera jeliyle masaj yapın. Bunu başınızda yarım saat kadar tuttuktan sonra, ılık suyla durulayın. Haftada 3 kez tekrarlayın.

Saç derinize ve saçlarınıza bal ve yumurtanın sarısıyla masaj yapın. Başınızda yarım saat kadar tuttuktan sonra, durulayın.

2-3 hafta boyunca, her öğünde bir bardak suya bir çay kaşığı elma sirkesi karıştırarak için.

Saçlarınızı beslemek için elma sirkesi ve adaçayını karıştırarak, saçınızı bu karışımla durulayın.

Sıcak zeytinyağı, bal ve 1 çay kaşığı toz halinde tarçını karıştırıp macun haline getirdikten sonra, banyodan önce 15 dakika boyunca uygulayın.

Saçların azaldığı kısımları kızarana dek soğanla ovun, ardından da bal sürün.

Eşit miktarda ılık keneotu ve badem yağını karıştırıp, haftada bir saç derinize masaj yapın.

Misket limonu çekirdekleri ile kara biber tohumlarını bira suyun içinde eşit sayıda öğütün ve düzenli olarak saç deriniz üzerine uygulayın.

1 fincan hardal yağını 4 çorbakaşığı kına yaprağı ile kaynatın. Süzdükten sonra kalan sıvıyı bir şişeye doldurun ve saç derinize düzenli olarak masaj yaparak uygulayın.
kaynak:hekimce.com

Aşağıdaki malzemeler tek bir maske için değil, farklı maskelerde kullanılmak üzeredir. Bu nedenle yapılışları okursanız, her birinin ayrı maskeler olduğunu göreceksiniz.

Malzemeler:
Zeytinyağı
Bal
Tarçın
2 yumurta
Alfalfa
Ispanak
Kişniş
Badem yağı
Öncelikle yeşil yapraklı sebzeler, havuç, mango, kuru kayısı, tahıllar, brüksel lahanası ve mercimek içeren protein açısından zengin bir diyetle beslenin.

Yapılışı:

Maske 1: Zeytinyağı, bal ve tarçını karıştırarak bir macun hazırlayın. Bunu saç derisine masaj yaparak yedirin ve 15 dakika tutun. Yumuşak bir şampuanla yıkayın. Haftada 3-4 kez tekrarlayın.

Saçları uzatmak için: Her gün alfalfa, taze ıspanak ve taze kişniş sularını karıştırıp için. Bu, saçlarınızın daha çabuk uzamasını sağlar.

Maske 2: Günde 2-3 kez saç derisine badem yağı sürün. Bu saçlarınızın daha fazla dökülmesini engeller

Dökülen Saçlar İçin Maske

500 gr Böbrek yağı
100 gr Hindistan cevizi yağı
Böbrek yağını küçük küçük doğrayıp eritin. Posalarını ayırdıktan sonra Hindistan cevizi yağını karıştırın. Saçlarınıza sürün streç flim sarın. 2 saat bekleyin.

merhaba kızlar.benimde saçlarım çok dökülüyordu.bir gün komşumuz bana bu tarifi verdi uyguladım ve yeniden saçlarımın çıktığını gördüm.onada kuaför vermiş tarifi.malzemeler:1 adet köy yumurtası,bemiks kompoze iğne(1 ampül)ve saf zeytinyağı.köy yumurtasını 1 çay bardağı zeytinyağını ve 1 ampül bemiks iğneyi karıştırıyoruz.saçların dipten uca her kısmına masaj yaparak uyguluyoruz.2 saat kadar bekliyoruz.zaman zaman saça masaj yapıyoruz.şampuanla yıkıyoruz.yalnız kış aylarında yapılırsa daha iyi.çümkü yazın yumurta çok kötü kokuyor yıksananız bile.bu karışımdan 5 hafta boyunca uyguluyoruz.3.haftadan sonra göreceksinizki saçlar yeniden çıkmaya başlamış.kolay gelsin:lepi:

Son düzenleyen: Moderatör:
merhaba kızlar.benimde saçlarım çok dökülüyordu.bir gün komşumuz bana bu tarifi verdi uyguladım ve yeniden saçlarımın çıktığını gördüm.onada kuaför vermiş tarifi.malzemeler:1 adet köy yumurtası,bemiks kompoze iğne(1 ampül)ve saf zeytinyağı.köy yumurtasını 1 bardak zeytinyağını ve 1 ampül bemiks iğneyi karıştırıyoruz.saçların dipten uca her kısmına masaj yaparak uyguluyoruz.2 saat kadar bekliyoruz.zaman zaman saça masaj yapıyoruz.şampuanla yıkıyoruz.yalnız kış aylarında yapılırsa daha iyi.çümkü yazın yumurta çok kötü kokuyor yıksananız bile.bu karışımdan 5 hafta boyunca uyguluyoruz.3.haftadan sonra göreceksinizki saçlar yeniden çıkmaya başlamış.kolay gelsin:lepi:

bu karısımı hemen birazdan uygulayacagım sonuçlardan size de haber veririm kıslar....delikafadulden:Saruboceq::Saruboceq:

merhaba kızlar!ben 1--2 gün önce bi tarif vermiştim.kusura bakmayın yanlış yazmışım:KK43:1 bardak zeytinyağı değil 1 çay bardağı zeytinyağı ile uygulanıcak.I'm sorry:KK43:benneyaptımkisenağlama

Saç dökülmesinden pisikolojım bozuldu, dışarı çıkamaz oldum, neredeyse türban şal takıp öyle gezesim vardı. Neyse bizim yeğenin nişanlısı bize geldiğinde kendisi de aynı sorunu yaşamış ve bana mutlaka sarımsak yağı, argan yağı ve keratin dip bakım yağı kullanmamı önerdi, sağolsun o günden beri saçlarım çok güçlü ve sağlıklı oldu, hızlı da uzamaya başladı.

Saç dökülmesinden pisikolojım bozuldu, dışarı çıkamaz oldum, neredeyse türban şal takıp öyle gezesim vardı. Neyse bizim yeğenin nişanlısı bize geldiğinde kendisi de aynı sorunu yaşamış ve bana mutlaka sarımsak yağı, argan yağı ve keratin dip bakım yağı kullanmamı önerdi, sağolsun o günden beri saçlarım çok güçlü ve sağlıklı oldu, hızlı da uzamaya başladı.
Sarımsak yağı ve ısırgan ve argan yağı zaten keratin dip bakım yağının içinde var, oyüzden hepsi bir arda ve çok etkisini alıyorum, belki de yağların çok saf katkısız olmasından ve soğuk sıkım kalitesinden çok etkisini görüyorum. Yoksa rafine yağlarla etkisi pek olmuyor.

X