Dolandirildik ne yapmaliyim

Medina98

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2017
2
0
25
Merhaba, biz almanyada yasiyoruz, ve instagramda bir sayfayi kesfetdim ev esyalari felan almak icin.
Bu güne kadar cok siparis Verdim Internet üzeri asla böyle birsey basima gelmedi..
Burasi gibidir islemleri zanedip kandim ve siparisimi Verdim. 13000 liralik bir siparis.
Sonra kargosuda 1700 lira.
Ondan sonra Kadin gümrük ve vergi icin de 5630 Lira istedi.
Sonra tekrar 4570 lira.
Ben hic almanya haric baska bir ülkeden siparis vermedigim icin bilmiyordum..
Hepsini de kuzenim ve enistem üzeri yaptik yani onlar ödedi Ben de yolladim sonra onlara.
Simdi ilk kuzenim yapmisti olmamisti, deniz Bank üzeri yapmisti. Hatali ödeme diye mesaj atdi Kadin bize, tekrar enistem ödedi.
Simdi sorun bu, nerdeyse 4 gün gecti ve para kuzenime Geri iade gitmedi. Galiba kadin resmi fake edip kandirdi. Mallarim da gelmiyor, hatta bize pazar Aksami tekrar mesaj etdi dedi ki ambar miydi ardiye miydi bilmiyorum suan onun ücreti cikmis iste 2500 lira. Dedim sacmaliyorsunuz suan bu ne ya, diyor ya bunu ödeyin Yada kargonuz geri dönecek. Neyse ödemedim artik. Güya dhl ekspress ile yollamis bende orayi aradim sordum, yok boyle birsey diyorlar. Gümrük ve vergi Parasi bile ürün buraya ulastikdan sonra kesiliyormus önceden degil, yedim iste ayvayi...
Ne yapabilirim simdi? Kuzenim hem daha parasini Bekliyor, bende nerdeyse 24000 Lira kaybetdim.. Bunlari Geri alabilirmiyim? Ne yapmaliyim nereye basvurmaliyim. Hani Bide türkiyede yasamiyorum ya ondan..
En komigi de Kadin simdi yaziyor diyor ki ürün Geri dönecek ona da iade ücreti ve tekrar ambar ücreti ödiceksiniz 😅 acayip sinir edici bi bayan görmeniz lazim..
Lütfen yardimci olun bana.. Allah simdiden hepiniz den razi olsun..

Kadinla hala konuşuyorken polise gitsenize numaranin hangi telefonda kullanildiğina ve yasadigi şehre kadar bulabilirler ama sim bi telefona takili olmasi lazim. Ne biliyim iban bilgilerini falan verin ismi soyismi yokmu dekont ta, hala para koparabildiği için hata yapması da kolay. Ayrıca instagramdan alışveriş yapmak kadar saçma birşey yok, sadece türkiye de değil, her ülkede instagram dolandırıcılığı patlamış durumda. Once kargo şirketi ile konuşup bilgi alip sonra eşyaları alsaydınız ya. Kaptidiginiz para boşa gitmesin diye devamini da atmissiniz yani hatalar silsilesi. Kuzeninize parasını gönderin ve polise gitmesini kadinin numarasini ve iban bilgilerini vermesini söyleyin.

X